Nemusíš!

Nemusíš! https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443757/bmid_nemusis-SpN-443757.jpg 4 445 169

Můžeš znovu naleštit konferenční stolek, aby si na něj manželovi kamarádi mohli odložit pivo a nohy. Můžeš vychovávat děti v podstatě sama, ignorovat svou vnitřní lvici toužící po řádném soustu vášně, smířit se s tím, že nic nového už nepřijde, a snažit se to nějak doklepat. Stejně tak můžeš studovat školu jenom proto, že si to přejí rodiče, i když tvůj vlastní sen mizí v dáli. Snažit se přežít ve světě, kde si na tebe dělají majetnické nároky nejen ti s „diagnózou chlap“, ale překvapivě i někteří další. Katka a Marie, dvě na první pohled naprosto rozdílné ženy, o tom vědí své. A dost možná obě nakonec dojdou ke stejnému názoru. Nemusíš!... celý text

zandu
19.05.2022

Nebavilo. Nedočetla jsem... Za čas zkusím znovu

katpas76
22.04.2022 5 z 5

… jsem o něco starší než jedna ze dvou hlavních hrdinek, ale jmenuji se stejně. S Katkou jsem okamžitě sympatizovala! Marie pro mě byla zkraje trochu nepříjemná, ale postupem času jsem si i k ní našla cestu. Na samém závěru mi přišlo skoro až zbytečné ji udělat ještě “kladnější” účastí v projektu Adopce na dálku. Toto byl asi jediný pro mě trochu násilný kousek knihy, jinak pro mě byla kniha velkým zážitkem. Moc se mi líbila.

Alena1957
12.04.2022 4 z 5

I tuto knihu jsem přečetla od autorky se zájmem, doporučuji.

123acpaul
07.04.2022 4 z 5

Velice milé překvapení. I když jsem chlap, přečetl jsem za pár dní. Osobitý humor i zápletky se mně líbily. O autorce mám povědomí z FB, tak jsem byl zvědavý. Určitě sáhnu i po některé další její knize.

mysterygirl
20.03.2022 4 z 5

Chapala jsem obe, proc delaji to, co delaji- Marii i Katerinu.
Ale nekdy jejich naivita neznala mezi, at je jedny 40 nebo druhe 23.

Karimah
18.03.2022 4 z 5

Kniha mě celkově bavila, ale některé věci mi doslova lezly na nervy. Hlavně jak se hlavní hrdinky chovaly, nepřišlo mi to úplně "ze života", ty postelové scény to měly jako oživit nebo co? Z orgasmu a vnitřní lvice už na mě šly osypky.

MiskaMa
17.03.2022 4 z 5

Tyhle samolepící barevné papírky, které jsou na obálce jsem si taky kdysi psala a všude možně je lepila, než jsem došla do fáze, že prostě nemusím.

Nemusíš! byla první kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říct, že se mi líbila. Neměla jsem po přečtení anotace žádná velká očekávání, protože jsem pak u knížek většinou zklamaná. O to víc mě mile překvapila. Občas smutné, občas vtipné, oddechovka na víkend.

Ella43
15.03.2022

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Zaujala mne na první dobrou:),protože pojmenovat a nahlas mluvit o svých pocitech nebo emocích umí málokdo.
Jistě některé čtenáře navede na cestu, které se ve skrytu duše obávají.
Už se těším na další knihy této autorky!

ondras666
15.03.2022 4 z 5

Druhá kniha od této autorky a musím říct, že mě baví.
Na mě trochu moc červená knihovna, místy humorné, trochu předvídatelné a nakonec sladký konec. Ale k danému žánru to patří.

RanMori
15.03.2022 2 z 5

No, ze začátku - a že to byla velká část knihy - jsem měla opravdu problém s oběma protagonistkami, byly mi strašně nesympatické, a co hůř, poznávali jsme je jen po jejich erotické stránce, čímž mi přišly o to plošší. Kateřina mi byla každou další větou protivnější. Už už jsem to vážně chtěla dropnout. Pak se děj konečně rozhoupal taky jiným směrem a linky postav se začaly zajímavě propojovat. Poselství knihy se mi líbí, jen snad nebylo nutné na tom konci opravdu až tolik tlačit na pilu, ale budiž. I přes těch pár malých poplatných agitek byl příběh nakonec zajímavý a přínosný. Škoda drobné proniknuvší chyby na konci, kdy jsme se z roku 2016 omylem vrátili zpět do roku 2015.

dana8437
21.02.2022 4 z 5

Hezký, svižný a místy humorný příběh. Bavil a pobavil.

Lennysta
14.02.2022 5 z 5

Zaujal mě už obal, slovo nemusíš je tak skvělé, ale přece jen my ženy máme pořád pocit, že něco musíme. Tak jsem si řekla, že si tu knihu prostě musím koupit :-D Komunikace s autorkou byla skvělá a příjemná a navíc jsem dostala knihu s krásným věnováním a už to mne zahřálo u srdce. A co kniha? Když jsem ji začala číst, zrovna jsem byla u mámy a musela jsem jí s knihy předčítat a smály jsme se obě!!! A to byl moc kouzelný okamžik! Knížka se moc dobře četla, měla jsem ji přečtenou za tři večery. MUSELA jsem si ji vystavit v ložnici do knihovny, aby mi připomínala, že jako fakt NEMUSÍM :-D

Lucie_1986
07.02.2022 4 z 5

Knizka me mile prekvapila. Vlastne jsem nemela zadna ocekavani, ale prijemne se cetla a vtahla do deje. Zpocatku mi vypraveni pribehu dvou osob napreskacku prislo zbytecne zmatecne, trvalo pomerne dlouho nez se zivotni pribehy hl. postav protnuly, ale pak uz to bylo ok.

BambusVL
05.02.2022 5 z 5

MUSÍM...

...vyseknout poklonu autorce. Za čtivost, díky které se mi jen těžko dařilo knížku odkládat, byť mi ve vaně stydla voda nebo večerní čas pokročil tak, že bylo záhodno jít spát.

Příběhy obou hrdinek jsou plné napětí a na mě udělal velký dojem i závěr. Ten mi udělal fakt dobře, přestože jsem s nimi nejprve úplně "nežila" jejich životy - čistě z obrany. Nicméně to se v průběhu čtení změnilo, přehouplo, a v závěru už jsem byla jednoznačně na jejich straně :-)

Byla bych konkrétnější, ale jen ať si to užijí i ostatní. Za mě je to fakt povedený kus, který vtáhne do děje, a možná i dodá odvahu těm, co víc než ostatní mají pocit, že něco MUSÍ bez ohledu na vlastní potřeby...

babystar
25.01.2022 3 z 5

S tímto příběhem dvou žen mám problém. Ani jedna mi nebyla sympatická. Katka si nevážila slušného bydla a trpěla představou, že jí něco chybí. Marie byla sice inteligentní, ale nedovedla krotit svůj chtíč, takže se dostávala do opravdu prekérních situací. A její postoj k rodné zemi i mužům se mi nelíbil už vůbec. Příběh byl celkem uvěřitelný, ale ten konec byl poněkud moc "sluníčkový".

Janaves
18.01.2022 3 z 5

Příběh dvou žen - Katky a Marie. Obě inteligentní, ale co se týče vztahů k mužům mi přišli obě dost naivní, až hloupé. Trochu mi vadily vulgarismy a popisování drsnějších postelových scén. Knihu bych hodnotila tak 50%. Určitě zkusím další autorčinu knihu.

Daenerys
17.01.2022 2 z 5

Mno, tak tohle byla slušná horská dráha... Nejdřív jsem si teda myslela, že lezu na řetízkáč a čekalo mě celkem příjemné překvapení a já se parádně začetla a svištěla si to šusem dolů... jo ale pak se ten vozejček nějak zašprc a zbytek cesty to dost dřelo, konec byl přeslazen víc než cukrová vata, až jsem místy musela drobet přeskakovat, abych si náhodou neublinkla. To mělo jako přinést nějaké poselství, či co? Zvláštní, chvíli jsem se fakt dobře bavila, ale konec to docela zabil, škoda.

gordon13
14.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Vzhledem k tomu, že tento ženský žánr nečtu moc často, mi připadal příběh příjemný a osvěžující. Konec byl pravda až příliš optimisticky přeslazený, ale ještě se dal skousnout :-)
Za mě poctivé čtyři hvězdy.

Šánka
03.01.2022 3 z 5

Nemusíš je má třetí knížka od DD Čechové, obě předešlé se mi moc líbily, tak jsem s velkým očekáváním a i těšením sáhla po této. Již nápisy na obalu knihy byly velmi motivační a do nového roku i přínosné :-), ač si žádná novoroční předsevzetí nedávám. Navíc ještě krásné komentáře také nalákaly, mě ale kniha nenadchla.
První půlkou jsem se protrápila, marně hledala nějaký ždibec humoru a nechápala ani jednu z hrdinek. Je to kniha ze života, ale mně nesedla ani jedna z žen, jejich chování, životní postoje, názory. V druhé půlce už to bylo lepší, ale většinové nadšení z této knihy nesdílím.
Tak za sebe si aspoň odnáším: Nemusíš! Příště dočítat každou knihu, která ti nesedne.....

Mosula
27.12.2021 2 z 5

Poselství knihy schvaluju, ale jinak nechápu to relativně vysoké hodnocení. Není to dobrá knížka - postavy jsou šablonovité, chybí jim opravdovost, dialogy šustí papírem a celé to působí jako slohová práce nezkušené sextánky.