Nemilovaní

Nemilovaní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125407/bmid_nemilovani-Nu2-125407.jpg 4 201 65

Kevin ze svého rodného města před lety utekl i proto, že se jmenovalo stejně jako on: Devereaux. Jeho předci je založili k velké slávě, ale město nakonec zpustlo stejně jako jeho rod. Spornou slávu připomíná už jen zchátralé rodové sídlo, které obývá poslední strážkyně tradic Helena Devereauxová: Kevinova zlá, sobecká a egoistická matka. Nyní však tato tvrdá žena umírá a ještě než opustí tento svět, chce vidět syna. A Kevin jede s celou svou rodinou zpátky na jih, skoro proti své vůli, jako by ho tam cosi táhlo. Proč se znovu a znovu sám sebe ptá, zda se odtamtud vrátí? Ihned po příjezdu shledá, že dům je stejně tajemný a zlověstný jako jeho obyvatelka. A nic se na té ponuré atmosféře nezmění ani po Helenině smrti. Jako by dům nasál všechny hrůzy a bolesti, které se v něm odehrály, a teď je předkládá pozůstalým. Starobylé zdi nastolují bolestné vzpomínky na nevyřešené vztahy, v nichž zoufale chybí láska. A Kevin má neodbytný pocit, jako by jeho matka stále žila...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Domino

The Unloved , 1988

Michaela01
02.03.2016 5 z 5

Super kniha.Námět je velice zajímavý a já ji přečetla jedním dechem. :)

Matik95
26.12.2015 4 z 5

Ze zacatku me to nudilo, myslela jsem, ze to ani nedoctu. Ale zniceho nic me to chytlo a byla jsem prekvapena.

mrliš
04.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Příběh rychle odsýpá a mě nezbývalo nic, než hltavě sledovat dění okolo rodiny Devereauxových. Zatím nejlepší kniha od Saula, kterou jsem četl. Rozhodně půjdu do dalších jeho knih.

milunka21
19.10.2015 5 z 5

Teda těch vražd a ten konec.Mazec

Beky
11.10.2015 3 z 5

Trochu jsem zklamaná. Pro mě ze začátku hrozná nuda snad až do poloviny knížky a nějaké napětí a vtáhnutí do děje pro mě přišlo až s první vraždou ... Potom už se to četlo samo. Proto dávám jen tři hvězdičky. Nebylo to pro mě zkrátka to pravé ořechové.

soukroma
23.09.2015 4 z 5

Velice čtivé a děsivé, hrůza nebere konce, a mrazí o to více, že by to vlastně mohla být klidně i pravda - lidská psýcha je nevyzpytatelná, psychopatologické sklony často dědičné a tady se nic nedá svádět na nadpřirozené síly, upíry ani duchy... Autor skvěle zapracoval tajemné a trochu zchátralé místo děje (bývalý otrokářský jižanský obrovský dům) na ostrůvku u pobřeží Jižní Karolíny, spolu s parným podnebím a bouřlivými živly.

Figurka
27.08.2015

Zkusila jsem od tohoto spisovatele dvě knihy, protože mám ráda thrillery a horor k nim nemá daleko. Zjistila jsem ale, že tento žánr nebude mým oblíbeným a že k thrilleru zase tak blízko nemá. Přehnané, málo uvěřitelné a předvídatelné scény. Asi má horor takový být, tudíž ho hvězdičkami hodnotit nebudu, jelikož bych mu pravděpodobně ublížila. Nechám si hodnocení pro knihy, které čtu běžně a ráda a horory nechám pro jiné dychtivce.

Zrzavá_Tereza
27.08.2015 4 z 5

Už od prvního setkání s matkou hlavního hrdiny jsem z ní měla husí kůži a okamžitě jsem ji začala nenávidět. Dlouho jsem v knize nezažila tak nesympatickou hlavní hrdinku!
Ale knížka super, příběh i prostředí se mi líbilo.

Dousabel
22.08.2015 4 z 5

Tak tohle mě tedy hodně bavilo! O hvězdu více, než Trest pro hříšné. Jen je teda autor pěkný kruťas, měla jsem podezření, že nechá vymýtit celý ostrov:)

sipkulka
17.08.2015 5 z 5

Další knížka od Saula se strhujícim dějem kterou sem přečetla jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout .

katerina0613
24.07.2015 3 z 5

Pro mne to byla první kniha hororového žánru a musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Čekala jsem od toho víc. Kniha se sice dobře četla, ale děj byl celkem předvídatelný a určité scény mi přišly málo rozvedené.

martunka
09.07.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příběh je napínavý, tragický a zvláštní. Přesto věřím, že autornapsal lepší knihy.

betys6914
02.07.2015 4 z 5

Tohle je ta kniha, kde už od začátku tušíte, že něco je hodně špatně. A věřte mi, bude ještě hůř.

mmmisulka.r
16.03.2015 4 z 5

Celkem slušná "hororovka". Četlo se to dobře, zápletka byla promyšlená, nemůžu říct nic špatného.

alexis818
17.01.2015 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila,cítila jsem to správné mrazení,které by u tohoto žánru mělo být.Opravdu doporučuji.

michalek16tr
22.12.2014 3 z 5

Dobré čtení,zkusím přečíst další od tohoto autora,bavilo mě to ;)

renefer
07.12.2014 2 z 5

Klasický horor, který mi připadá jako složený z částí různých hororů, které jsem za poslední rok viděla v televizi. Takové hodně předvídatelné čtení...

rodak
02.10.2014 5 z 5

Skvělé postavy, napětí, rozuzlení, děj, prostě paráda, více knih od něj vydat.,Mám ji i týden po přečtení v hlavě

Vladísek
21.09.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla během dvou dnů opravdu jedním dechem. Děj má spád, napětí se stupňuje, je to přesně styl, který mám ráda. Další díla, která jsem od tohoto autora četla, dle mého názoru nejsou zdaleka tak dobrá. NEMILOVANÍ - určitě mohu jen doporučit.

Mikisan
09.09.2014 4 z 5

Docela dobrý chytlavý psycho. Vadilo mi, že některé fráze se dost často opakují, ale zas tak zásadní vliv to na hodnocení nemělo. Po dva deštivý večery jsem si knihu užil :-)

smrt napětí horory strašidelné domy

John Saul
americká, 1942