Nelíbánky

Nelíbánky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468382/bmid_nelibanky-AvZ-468382.jpg 4 613 116

Jeli byste místo své sestry na líbánky? Se švagrem, kterého nesnášíte? Nesměla bych se jmenovat Olive Torresová, aby se tohle nestalo přesně mně. V šesti letech jsem uvízla v automatu na hračky a museli mě vysvobodit hasiči. Uhodil do mě blesk, uštknul mě chřestýš. Před pár týdny jsem přišla o práci a nemůžu najít jinou. A za to, že teď letím na Havaj, může katastrofální nevolnost z jídla, která zničila svatbu mé sestry a které jsem jako jediná unikla díky své potravinové alergii. Přesněji řečeno, unikli jsme dva. V tomhle letadle vedle mě sedí ženichův bratr Ethan. Proklatě přitažlivý chlap, ale jinak ten nejprotivnější protiva, jakého zrodil svět. To teda budou Nelíbánky! Autorky bestsellerových sérií Božský a Vášnivý vás zvou na kouzelný havajský ostrov Maui, kde se nepříliš dobrovolně ocitne dvojice ústředních hrdinů. Olive a Ethan o sobě nemají žádné iluze. Pobyt, který měl být romantickou svatební cestou jejich čerstvě sezdaných sourozenců, se nevyhnutelně změní v boj o sprchu, poukázky na masáž, klíče od auta… a taky o postel… Válka mezi švagrem a švagrovou začíná – dobře se bavte!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Unhoneymooners , 2019

masavole
26.10.2021 4 z 5

Knížku jsem si moc užila, četla se snadno a rychle. Zamilovala jsem si oba hlavní hrdiny, i když mě občas štvalo jak je Olive pořad nervózni. Zklamalo mě, že Danthe na konci Olive nevěřil a pochopila bych, kdyby ho nevzala zpátky. Zamilovala jsem si rodinu Oliv, kterou jí závidím. Moc hezká odpočinková romance.

Siwan
26.10.2021 2 z 5

Nedá se říct, že by to nebyla oddechovka. Ale přiznávám, že jsem nějak nemohla pochopit jednání těch hlavních postav. Hlavně teda Ethana, tak ji nesnáší nebo miluje? Olive je správně praštěná, ale vlastně to celé tak trochu nedává smysl. A ten konec mi nějak neseděl. Každopádně na tyhle autorky je to hodně podprůměr.

havrmoni
21.10.2021 4 z 5

No musím přiznat, že jsem byla mile překvapená. Bavilo mě to jejich hádání a hlavně mě bavilo, že autorky nenechaly Olive kvůli chlapovi vyletět mozek z hlavy. Což se občas často:)) stává hl.hrdinkám v podobných situacích. Sice zápletka mi trochu vadila vzhledem k jejich věku nebo zralosti. Prostě, že by Ethan byl vůči bratrovi tak zaslepený. Ale jinak jo, dobrý.

Radka1727
11.10.2021 3 z 5

Tentokrát v jiném stylu, než jsme od autorek zvyklé, ale pořád dobrá oddechovka plná skvělých hlášek.

Lovana
06.10.2021 5 z 5

Přestože jsem se nestihla ke knize dostat ještě v létě, ale po začátku podzimu, tak mi to vůbec nevadilo a jsem velmi ráda, že jsem se k ní dostala ještě letos, protože tato kniha byla skvělá.
Hlavní hrdinka Olive je správně praštěná, má talent na trapasy a je přesvědčená o své celoživotní smůle a že když se něco pokazí musí to zákonitě být její vina... Ethan byl také skvělý a už od začátku knihy jsem se bavila nad tím, jak do sebe oba dva v jednom kuse "jedou".
U knihy jsem se velmi dobře bavila, místy jsem se smála nahlas a vůbec knihu nechtěla odkládat, až jsem nakonec četla snad do dvou do rána, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak to dopadne...
V první polovině jsem si přála, abych byla na Maui také a ve druhé mě potěšilo, že se našlo i něco navíc a nakonec byla z knihy i dojatá a neubránila se pár slzičkám dojetí...
Pokud máte rádi romantické komedie, tak do toho, tato kniha vás určitě bude bavit. Já jsem teda nadšená a určitě si přečtu i nějakou další knihu tohoto autorského dua.

Hodnocení 4,75*/5*

kacenka6144
05.10.2021 3 z 5

Další dvojka z krabičky "Nenávidím tě, miluju tě". Klasický oddechový příběh, který je prošpikovaný dialogy dvou svářících se lidí. Nenadchne, neurazí.

EasyReads
03.10.2021 5 z 5

Audiokniha v angličtině:
Už dlouho mě romantická komedie nepobavila tolik jako tahle.
Jedná se o 'enemies to lovers' zápletku a víc než polovinu knihy se ústřední dvojice nenávidí. Jelikož jsou však nuceni spolu trávit 10 dní v jednom hotelovém apartmánu, společně navštěvovat atrakce, které jsou součástí pobytu a přitom předstírat, že jsou manželé, pomaloučku, polehoučku se začínají poznávat hlouběji a Olive přichází na to, že její prvotní dojem z Ethana možná nebyl zcela správný.
Nelíbánky jsou první knihou v tomto žánru, kde jsem se při čtení smála nahlas. Více než situace, do kterých se hrdinové dostávali, mě bavilo jejich škádlení a skvělé, trefné poznámky, kterými jeden druhého častovali.

Adele0511
02.10.2021

Takhle už jsem se dlouho nenasmála. Ty dialogy byly úžasné, už jen to vymýšlení jiných jmen určitě stojí za přečtení

happy19
21.09.2021 4 z 5

(SPOILER) ... u takové knihy si božsky,-) odpočinete
Nesrovnávám s dřívější tvorbou...tady jsme už jinde,ale vůbec mi to nevadilo,-)

Minimalistické..efektní a ty hlášky;-D
.."Neměl ten pilot na zádech padák?...
Nevím,jestli jsme neměli použít ochranu"

Domča153
19.09.2021 2 z 5

Jiné knihy od této spisovatelky mám rada. Tohle se ale nějak nepovedlo. Hodně jsem stránky přeskakovala jen abych se konečně dostala k něčemu zajímavému ….

andrea7191
06.09.2021 1 z 5

No nevím, říkala jsem si, že si vezmu nějakou oddechovku, u které se nemusí moc přemýšlet a dám si pauzu od detektivek. V tomto směru to účel splnilo, opravdu to není nic, u čeho by se musely zapojovat mozkové buňky. Doufám, že tím neurazím ty, kterým se kniha líbila, ale tohle je tak strašně jednoduché čtení, že mi to nic nedalo. Nemůžu ani říct, že by mě to nějak pobavilo, protože ani vtipné to nik extra není. Pro mě ztráta času.

georginaa
29.08.2021 4 z 5

Tak tohle by mohlo být i zfilmovaný a jako komedie by to byla skvělá. Bavilo mě jako vždy to špičkování, když si prostě v tom sednou a neurazí se za každým slovem. Jako o někom říct, že je zelená lentilka...to mě fakt pobavilo. Vlastně by se dalo říct, že Ethan vypadal jak suchar a přitom si nenechal slovem nic líbit. No prostě k pobavení jedině můžu doporučit.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Tyhle autorky jsou sázka na jistotu..příběh Olive a Ethana jsem si zamilovala..ze začátku mě to teda nějak extra nebralo,ale jak se to rozjelo,tak jsem nemohla přestat číst..miluju romance,kde se z nenávisti pomalu stane láska a tady tato knížka není výjimkou ️ Ethan byl skvělý zatímco Olive mi nějak extra nesedla..byla to vtipná a romantická oddechovka přesně nějak takhle jsem si to představovala a zklamaná jsem rozhodne nebyla ️️samozřejmě nedoporučuji srovnávat samostatné knihy se sériemi božský a vášnivý,protože zatímco v těch sériích se všechno točí hlavně kolem sexu,tak v těch samostatných příbězích se hlavní hrdinové pomalu oťukávají než přijde na věc a ty banány na obálce mi tam teda nějak nesedí

Pavla79
21.08.2021 3 z 5

Ač mě Olive trochu štvala svými úvahami, byla to příjemná a veselá oddechovka, při které se člověk odreaguje..

knihomolkaL
20.08.2021 4 z 5

Romantika jak stvořená na léto. Olive a Ethana a jejich "nelíbánky" na Maui jsem si užila.
Akorát jsem si při čtení říkala, co že mi to připomíná, a pak jsem si vzpomněla, že jsem nedávno četla Svatbu naoko od Jo Watson, kde je hodně, ale opravdu hodně podobná zápletka.

dooky
20.08.2021 5 z 5

Líbilo se mi. První část knihy mě perfektně vtáhla a taky jsem se u ní skvěle bavila. Knihu vysoko hodnotím i podle toho, že se při čtení přistihnu, že se směju a to se mi bohužel často nestává. Zároveň jsem měla pocit, že nutně potřebuji k moři :-) Závěr knihy, po návratu domů, mi už přišel takový tradiční v tomto žánru, nic překvapujícího. Nicméně jsem spokojená.

Šajler
15.08.2021 3 z 5

Příjemná oddechová ale čekala jsem něco vtipnějšího. Myslím, že autorky se mohly v případě líbánek více vyřadit,byl to slabší odvar.

orson
15.08.2021 4 z 5

Oddechovka na dovolenou, nečekejte žádné překvápko, kniha se drží zavedeného scénáře a klišé :) Ale na vypnutí hlavy dobrý.

Dela90
13.08.2021 4 z 5

Oddechová knížka, u které jsem se dost nasmála. Ethan a Olive dokonalá dvojka, která se naprosto nemohla přijít na jméno. Takový ten klasický příběh od nenávisti k lásce. Na můj vkus by knížka mohla mít i o 100 stránek míň, bylo to hodně zdlouhavé. Ale v konečném důsledku to byl fajn příběh, ačkoliv hodně předvídatelný.

L.Helena
12.08.2021 3 z 5

Od začátku je jasné, jak se příběh bude vyvíjet a k čemu spěje. A právě proto, že je to tak předvídatelné, jsem čekala, že to bude vtipné až bláznivé, plné situačního humoru, náhodných trapasů a nepředvídatelných okolností, protože zápletka právě k tomuto měla ten nejlepší potenciál. Jenže mi to přišlo akorát plné kostrbatých dialogů, vtip chabý a napětí žádné. Pokud to bylo myšleno jako seriózní román, tak hrůza, a jestli to měl být vtipný letní odpočinkový příběh, tak slabota. 2,5*