Nekonečný príbeh

Nekonečný príbeh https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530981/bmid_nekonecny-pribeh-65ba82efa175a.jpg 4 1097 1097

Nesmrteľné dielo o sile predstavivosti, teraz ako bibliofilské vydanie s nezabudnuteľnými ilustráciami Dvanásťročný Bastián Baltazár Bux nie je v škole veľmi obľúbený, preto je často sám a najlepšie sa cíti medzi policami plnými kníh. Jedného dňa neodolá a z antikvariátu ukradne tajuplnú hrubú knihu so znakom dvojhlavého hada na obálke a s dvojfarebným písmom. Keď sa do nej začíta, kniha ho nečakane vtiahne do deja a chlapec sa tak stane súčasťou napínavého príbehu. Dozvie sa, že krajine Fantázia a jej vládkyni, detskej kráľovnej, hrozí zánik. Kráľovná si na pomoc zavolá Atreja a poverí ho, aby sa s drakom šťastia Falkom pokúsil zachrániť krajinu. Všetko však nasvedčuje tomu, že práve nešikovnému Bastiánovi, ktorý je v triede terčom posmechu, sa podarí odvrátiť zánik Fantázie a zachrániť jej podivuhodných obyvateľov. Nekonečný príbeh vyšiel prvýkrát v Nemecku v roku 1979. Odvtedy si získal milióny priaznivcov po celom svete. Toto špeciálne vydanie poteší nielen milovníkov tejto klasiky, ale aj bibliofilov, keďže okrem krásnych ilustrácií knihu zdobia kvalitný matný natieraný papier Garda Pat s FSC certifikátom, plátenný poťah, prebal a lacetka (záložka).... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Die undendliche Geschichte , 1979

Hoshi
24.07.2017 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, která mi mnoho dala... "Každý opravdový příběh je Nekonečný příběh."

Bruka
18.07.2017 5 z 5

Jeden z největších budičů inspirace, příjemné zahloubanosti a troufalých mozkoidních skopičin v historii literatury. Od první strany dětské knihy do poslední strany filozofického díla postupně přečtete komplexní alegorie lidství a zažijete totální retrospektivní katarzi svého dosavadního žití.
Pokud ne, pomůže asi jen velký kámen.
Za pět! Sednout!

Pepča12
29.06.2017 3 z 5

super kniha

Atanone
09.06.2017 5 z 5

„Mluv potichu,nebo se obrazy,které schraňuji,rozpadnou v prach "

Petrstik
31.05.2017 5 z 5

Hezký a čtivý příběh o Bastiánovi, nesmělém a všemi spolužáky vysmívaném chlapci, zavede čtenáře do zvláštního světa. Je jím Fantazie a Bastián se do ní dostane skrze stránky neméně zvláštní knihy.

trynitrix
15.05.2017 4 z 5

Těšila jsem se na tuto knihu, jako malá jsem film zbožňovala kdo by taky ne. :-D

MorriconeTheGod
05.05.2017 3 z 5

Pro mě opravdu výjimečný případ, kdy se mi víc líbí film než kniha. Ze začátku to ještě celkem šlo, ale pak už mi to přišlo natahované a furt v podstatě dokola. Taky sloh je dost otřesný, školácký, nevím, jestli je to mizerným překladem nebo čím, ale to mě nebaví - když už se výjimečně pustím do čtení beletrie, tak si chci užít krásu jazyka.

postrach
14.03.2017 5 z 5

Kniha i film,jsou mé oblíbené.Přečetla jsem ji,už třikrát.Simpatizuju s hlavním hrdinou Bastianem.Ráda se aspon na chvíli,vracím do Říše fantazie.

Zornaddie
18.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasná a milá kniha pro děti, ale ani dospělí by nad příběhem nepohrdli.

pipetka5566
16.02.2017 5 z 5

Nekonečný příběh jako film je moje citovka, takže sem neodolala ani knize. A nezklamala. Krásný příběh, který čtenáře totálně vtáhne:-) 5 hvězdiček bez přemýšlení!

anibeni
15.02.2017 5 z 5

Nádherná fantasy, kterou by si snad měl přečíst každý, kdo miluje knihy...

hellena1523
04.02.2017 5 z 5

Absolutně srdeční záležitost! Navíc! Kniha o čtení knihy? No, nechtěl každý z nás být na chvíli Bastienem? Krásné, čtivé, moudré, citlivé, dojemné...

Varvara
02.02.2017 5 z 5

Skvost. Velmi milá a ještě víc moudrá kniha. Krása. Jednou přečíst nestačí.
Druhá polovina je úchvatná. Celý příběh. Má velkou hloubku.

dia.riedl
27.12.2016 5 z 5

Je to nejkrásnější fantasy kniha a příběh!! Už od mala miluju film, tedy jen první díl. Před týdnem jsem si konečně koupila knihu a s radostí se do ní začetla. Chyba byla porovnávat první část knihy s filmem, ale po pár kapitolách jsem film pustila z hlavy, protože příběh v knize je poněkud jiný a naprosto kouzelný! Občas mi připadalo, že autor některé scény zbytečně uspěchal.
Souhlasím s většinou, že setkání s Uyulálou je jedna z nejkrásnějších scén. A hodně mě dostal závěr první části s Vládkyní a Starcem z Putující hory, krásně do sebe všechno zapadá!
Knihu jsem zatím nedočetla, ale pracuje se na tom.
Osobně nevím, proč se tolika lidem nelíbí druhá část knihy o Bastiánovi. Já jsem novým světem naprosto okouzlena!! Je to přímo oáza pro fantazii. A nová povaha Bastiána je mi mnohem sympatičtější než obtloustlý ufňukánek.
Uvidím, jak se vše bude vyvíjet dál. Zatím jsem do knížky naprosto zamilovaná a tenhle příběh a všechno a všechny v něm budu nosit v srdci snad navždy!

Arya26
03.12.2016 5 z 5

Nekonečný příběh jsem viděla jako film, když jsem byla velmi malá. Nemohla jsem odolat a nepřečíst si knižní předlohu. Tu bych přirovnala k Malému princi, jelikož obsahovala spoustu mouder a skrytých poselství. Nic dobrého nedokáže existovat bez toho špatného a naopak. Tak to je, a tak to má i být. Byl to krásný magický příběh plný ponaučení a to se mi na této netradiční knize tak líbilo :) !

Sofí.
16.11.2016 5 z 5

Příběh co by si asi měli zejména přečíst dospělé! Dojemný do poslední věty!

Vicusss
22.09.2016 5 z 5

Prekrásna kniha. Zbožňujem film, ale kniha je ešte podrobnejšia, výborne spracované farebné rozlíšenie deja v našom svete a vo svete fantázie. Naozaj niečo úžasné. Škoda sa tu rozpisovať, príbeh väčšina ľudí pozná z filmu, ale neváhajte a prečítajte si to :)
PS: čítala som slovenskú verziu, lebo som chcela aby všetky mená a názvy boli ako vo filme. Nemám ako porovnať s českou verziou, ktorú veľa ľudí chváli viac, no bola som spokojná :) Len škoda že obálka nie je ako v tej českej :)

lushi
16.09.2016 4 z 5

Nádherný pohádkový příběh pro každého milovníka knih. Zapomeňte na to, co jste viděli ve filmu, kniha je jiná, některé postavy jsou docela jiné... a příběh vlastně taky.

tsal
13.09.2016 4 z 5

První polovina knihy je láskou mého dětství. Kouzelný příběh, který čtenáři ukazuje, že i on může být hrdinou a součástí něčeho velkého a krásného. Fantazie je zde popsaná lákavě a půvabně, jak jen krajina složená ze snů může být. Cesta za její záchranou pak plná zvratů, překvapení a nebezpečí hodných největších reků. Autorova a i čtenářova představivost jedou na plno.

Jenže pak se vše zlomí, hlavním hrdinou se stane někdo jiný než Atrej a Bastian mi přestal být sympatický. I putování a přetváření fantastického světa mi už v druhé polovině přišlo nezajímavé a měla jsem problém knihu dočíst. Nekonečný příběh je pro mě tedy velkou láskou i velkým zklamáním zároveň.

Putnas
10.09.2016 5 z 5

Nejdokonalejší fantasy kniha, kterou znám. Hra o Trůny je odteď až na druhém místě.