Nekonečná láska

Nekonečná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191850/bmid_nekonecna-laska-0uf-191850.jpg 2 115 115

Nekonečná láska vyšla poprvé před třemi desítkami let a ze svého autora udělala „současného amerického mistra milostného příběhu“. Román, kterého se prodaly více než dva miliony výtisků a byl přeložen do více než dvaceti jazyků, líčí strhující příběh vášně a posedlosti dvou mladých lidí. Ačkoli podle něj byl natočen už jeden film a chystá se další, kniha, která je mnohem působivější, v českém jazyce vychází poprvé.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Endless Love , 1979

anet6
28.07.2015 odpad!

Za mě NE!! Nikdy jsem knihou nebyla tak moc zklamaná jako nyní. Film byl nádherný ale s knihou nemá kromě jmen nic společného. Titulní stránka se ke knize vůbec nehodí! Film je velmi romantický a chvilkami i dojemný. Jedná se tam o pravou lásku. A kniha? David podpálí dům, je ve vězení a myslí si jak je to v pohodě, hlavně ať najde dopisy od Jade. A to že bude spisovatel skoro dvě stránky popisovat jak to Jade chtěla do zadku?! Jako vážně??? Obrovské zklamání a jsem ráda, že jsem si ji vypůjčila a nedala do ní peníze.

Rodaw
20.06.2015 1 z 5

Tak pro mě opravdu obrovské zklamání.. Tak moc jsem se na knížku těšila a ve výsledku se mi vůbec nelíbila. Ke konci jsem i přeskakovala strany. Nevím.. zvláštní styl psaní , pro mě nesympatické postavy, pro mě nudné a nezáživné... přišlo mi to o ničem.. Film s Alexem jsem viděla a líbil se mi daleko víc než knížka (pravda je, že toho měl s knihou jen málo společného.)

danipos
11.06.2015 2 z 5

Za mně osobně ohromné zklamání ... chtěla jsem se vymanit z oblíbených detektivek a dát si nějakou pěknou romantiku ... jsem zatím jen v první třetině knihy, ale mám pocit, že to možná bude moje první kniha, která zůstane nedočtena .. působí to na mně jako strašná slátanina, omílání jednoho okamžiku v ději kolem dokola, ani ten autorův jazyk není moc čtivý, působí to na mně jako samé kecy ... asi si romantickou knihu o lásce představuji úplně jinak.

Nicole26
05.03.2015 odpad!

Nestáva sa mi až tak často, že knižku nedočítam, lebo sa to skrátka nedá čítať... No Nekonečnej láske sa to podarilo! Dej o ničom, vo štvrtine knihy stále opisovaný 1 jediný okamih a aj tak z neho vlastne takmer nič neviete... Totálne o ničom a preto odo mňa 0%!

mmartiinka
14.02.2015 odpad!

U této knihy jsem se nesmírně nudila, čim více jsem četla tím více jsem byla nespokojená.Postavy nesympatické a děj vlastně skoro o ničem. Čekala jsem víc.

stopni
11.02.2015 odpad!

Pokud si chcete užít pohodové a příjemné čtení ve větším či menším duchu romantiky, tak si rozhodně nečtěte tuhle knížku, která je nudná, zbytečně zdlouhavá a bohužel také naivní - tolikrát jsem ji chtěla nechat nedočtenou, ale pokaždé jsem si dělala naděje, že se to zlomí a změní se to k lepšímu - kvalitnějšími čtení.....Zdlouhavý monolog hlavního hrdiny je v druhé polovině vystřídám drsným popisem pohlavního styku, který je tak naturalistický, že se tomu snad ani nechce věřit.....Vřele nedoporučuji.....

RosMeggie
19.01.2015

No... snad první kniha, která zůstala nedočtená, prostě pro mě to byla strašná nuda... Neříkám (nepíšu), že tam nebyla nějaká ta světlá chvilka, ale prostě to byla nuda... :(

Pro mě to bylo velké zklamání... Kdybych si tuto knihu koupila sama, tak bych vážně litovala těch peněz... :(

Vaše Rose

rose
28.10.2014 3 z 5

Asi jsem čekala trochu něco jiného. Tohle bylo trochu rozvláčné, popisující hlavně vnitřní rozpoložení hlavního hrdiny, a klíčová milostná scéna mě neokouzlila, spíš mi připadala nechutná. Závěr knížky tak nějak vyprchal do neurčita. Docela by mě zajímalo vidět tenhle film.

gossipavlina
18.10.2014 2 z 5

Nuda.
Víc k tomu dodat není třeba.

Ankavi
03.10.2014 2 z 5

Divná kniha. A to jsem se na ni tak těšila. Začátek slibný, ale pak se ve mě rozrůstal pocit nespokojenosti. A není to tím, že kniha svým námětem nezaujme - mě zaujala dost na to, abych ji dočetla, a to rychle. Pohnutkám a činům hlavních hrdinů jsem však neporozuměla. I když mám ráda psychologicky laděné příběhy, vrtající se v citech a pocitech, podivná symbióza Davida s členy Jadeiny rodiny mě iritovala a vadila mi. erotické okamžiky mě sice nepohoršovaly, ale celkový dojem z knihy spíše ještě více zhoršily.

lunina
20.08.2014 odpad!

Uhmm...
Tahle knížka mě zklamala,nebavila mě.
Prvně jsem viděla film a tak očekávala že to bude něco takového,ale ne.
Film je úžasný,ale tahle kniha? -za mě NE!

agatha25
16.08.2014 5 z 5

Kniha je napsána velice citlivě a do nejmenších a nejintimnějších detailů. Ihned jsem si oblíbila hlavní postavu Davida Axelroda, i když mi občas na muže připadal až příliš přecitlivělý, ale asi proto byl kvůli toho pro mě tak vyjímečným a jedinečným hrdinou, kterého jsem si tedy ihned zamilovala. Strašně se mi líbí popsání i těch největších detailů, zejména u myšlenek a citů postav. Kniha pro mě byla doslova návyková, každý den jsem se opět těšila, až ji budu moci číst. Pro mě osobně to byla jedna z nejsilnějších a nejlépe napsaných knih, co jsem zatím četla. Je až neuvěřitelné, co dokáže láska. Ve srovnání s filmem(z roku 1981), který jsem, ale shlédla až po přečtení knihy, na mě Jade v knize působí příliš chladně a Dave zase až příliš odhodlaně narozdíl od filmu, kde do sebe byli \"blázni\" oba dva, v knize mi to připadá tak, že více citů dává Dave Jade, než ona jemu a on se zcela podřizuje jejímu životu, natož ona vůbec. Jinak mi ve filmu chybělo strašně moc scén, v porovnání s knihou, ale chápu to, je to jen film, za ty dvě hodiny se toho nedá stihnout , kolik za 500 stran knihy..- ale zpět ke knize Trochu mě třeba občas unavovalo číst ty strašně dlouhé dopisy od Ann pro Davida , v knize je občas i několik stránek až odvážných erotických scén, ale samotná kniha na mě nepůsobila nijak vulgárně, naopak si myslím, že právě to do knihy patřilo. Ke konci knihy mi bylo Davida kvůli té jeho oddanosti, houževnatosti a toho, co všechno si kvůli jeho lásce k Jade musel vytrpět a že ho ke konci "zradila" líto, a tak jsem konec knihy téměř celý probrečela a docela mě zklamal, ale čekala jsem to. Jinak hodnotím jako skvělou knihu o až neuvěřitelně nesmrtelné a silné lásce, kterou prostě už nic nikdy nezlomí...

kvapsv
08.08.2014 3 z 5

Marně jsem v knize hledala takový vulgarismus a obscénnosti jaké v knize měli podle mnohých recenzí být. Ono u někoho stačí v knize použít jedno sprosté slovo a už je to podle něj vulgární. Druhého zase nerozházejí ani postelové scény typu jako byly v této knize. Já tedy asi patřím k té druhé skupině lidí.

Když knihu vezmu jako celek, neřekla bych, že to byl průměr. Já bych ji zařadila asi malinko víš. Kniha byla pro mě poměrně chytlavá a styl psaní Spencera mi docela sednul. Určitě bych ještě sáhla po nějaké jeho knize, ale v češtině pokud je mi dobře známo je tahle jediná.

Abych to shrnula: Kniha měla zajímavý námět. Jen mi chvilkami přišlo, že je spoustu věcí nepravděpodobných. Myslím si, že spoustu věcí by v životě bylo jinak, ale třeba taky ne..třeba život právě takový je a já to jen nedokážu správně posoudit, protože jsem mladá a "neošlehaná" životem. Ona hlavně celá situace řešená v knize je dost nestandardní..s takovou by se asi ani moc lidí skutečně nesetkalo.

Ačkoli jsem této knize dala 3* (nevím proč, prostě vnitřní pocit), patří pro mě mezi ty silnější. Ty, které ve Vás vyvolají otázky a aspoň chvíli po Vás žádají se nad nimi zamyslet. Škoda, že lidé tuto knihu až přehnaně spojují s filmem (já ho ještě neviděla - prý je to prostě love story), protože si myslím, že má v sobě nejen myšlenku NEKONEČNÉ LÁSKY mezi hlavními hrdiny, ale mnohem mnohem víc!

UPDATE
Tak už jsem se podívala i na film (z roku 2014) a musím uznat, že je opravdu hodně jiný. Stejné má spíš úplně nepatrné detaily, ale byl moc pěkný a romantický. Vzhledem k tomu, že bych knihu zařadila do jiného žánru než film, nemůžu říct co se mi líbilo víc. Nicméně film byl pro mě asi po dějové stránce poutavější.

galiana
07.08.2014

Šokovalo mě, jak je to odlišné od filmu. Film jsem viděla první a tak jsem čekala podobnou jednoduchou love story, jakých je spousta. Ale ta knížka je něco úplně jiného. Musím ale narovinu říct, že se mi to moc nelíbilo. Bylo to zbytečně zdlouhavé, špatně se to četlo a hlavně mi byl nesympatický hlavní hrdina. Ale je to určitě hodnotnější než film.

Lenka.Vílka
31.07.2014 5 z 5

Naprosto jine nez film...lepsi, dokonalejsi, poutavejsi...skoda, ze kniha vysla az kvuli filmu, takze me mrzi, ze jsem cetla az potom...nejdriv jsem se nemohla zacist, ale potom...jedno dlouhe WOW...az do konce...a ze to byla jizda...

UPDATE 1.8.2014
Nějak mi to nedalo a musela jsem o knize dál přemýšlet. Asi jsem neměla psát komentář hned po dočtení, asi jsem se na to potřebovala vyspat-tak nějak jsem nemohla usnout, takže...naštvalo mě totiž hodně věcí. Hlavně to, že jsem knihu četla až po shlédnutí filmu (což je divný, protože tohle je vážně nebe a dudy...). Před měsícem jsem viděla film. Hlavně proto, že paní recenzentka plácala něco to tom, jak je to trapný, blbý a hloupý film...prostě už jenom z trucu jsem to chtěla vidět. Těch štěních očích na mě bylo hodně (byla to romantika s happy-endem a doják), ale na 75% to stačilo...kniha...jak je možné, že u nás vyšla vyšla kniha z roku 1979 až v roce 2014? Protože natočili film, což je u nás bohužel běžná praxe (ale na druhou stranu, jinak by mě neprápily tyhle myšlenky, protože bych o knize nevěděla, že?)...fakt je, že bych se nebránila původní verzi...pokud se víc blíží své předloze...je docela urážlivé a zavádějící, že kniha vyšla s filmovou obálkou, aby nachytala čtenářské dušičky, které teda hodně rychle splaskly...já byla připravená, že je děj trochu jiný, ale tohle bylo hodně (hodně bestiálně hodně) jiný...herda do hrudníku...pravdou je, že se mi kniha musela líbit víc už z principu...intenzivní emoce, hluboké myšlenky, destruktivní chování, láska, která je tak nezdravá (ale to zvrácení mi přišlo naprosto přizozené)...navíc krásně napsané...bez dalších caviků...WOW...

UPDATE 2.11.2014
Konecne jsem videla film z roku 1981 a libilo se mi, ze v tomhle pripade scenarista asi cetl knihu, to mi udelalo radost...i pres tenhle fakt lepsiho zpracovani kniha zustava vyrazne nad vsemi verzemi...kniha, potom dlouho nic a film z 1981 a potom trikrat tam a zpatky celou galaxii a film 2014...ale jsem rada, ze jsem to videla, kdybych necetla knihu, na film se znovu klidne podivam, ale ten z roku 1981...

mySaints
27.07.2014 4 z 5

Čekala jsem romantiku na horké letní večery, ovšem to, co jsem dostala, mi vyrazilo dech. Začátek se mi zdál zdlouhavý, ale číst jsem nepřestala, protože se mi autorův styl moc líbil, všechny ty krásné věty a imaginativní přirovnání. A nelituji ani za mák. Žádné dlouhé naivní koukání do očí, ale živočišný sex, touha, vášeň a bolest při odloučení. A přesně takhle to mělo skončit, stejně jako by to zřejmě skončilo v životě. Vztah, který zničil všechny okolo, nemohl trvat navždy. I když se pak člověk cítí tak prázdný.
"Nedokázali bychom spolu žít. Je strašně zvláštní ti to říkat, ale pořád na naši lásku věřím a pořád tě miluju. Přesto jsem to dala stranou, opravdu a navždy, a už nikdy se s tebou nesetkám.“

niknikita
16.07.2014 odpad!

Tak bestseller?
Buď musím jako čtenářka ještě hodně vyzrát, nebo mi schází trpělivost, ale na tohle jsem nedokázala obětovat čas.První tři kapitoly a stačilo.

blueberrypink
18.06.2014 odpad!

Zfilmováno, bestseller... to byla dvě lákadla, která mi knihu dala do košíku a za nehorázné peníze koupila. První kapitola byla zajímavá, vypadalo to na nabitý příběh. Pak se 300 stran nic nedělo a pak na konci bylo poněkud nechutné sexuální dobrodružství, u kterého jsem se málem pozvracela (a to něco vydržím!) Pro mě to jsou jen vyhozené peníze, kniha se mi nelíbila a hodně jsem se do čtení musela nutit. Nyní prodávám.

evasamankova
08.06.2014 3 z 5

Netradiční milostný příběh o lásce, posedlosti, zoufalství,... Ač název nebo obálka může svádět k dojmu, že jde o červenou knihovnu, opak je pravdou. Je to poměrně smutný a depresivní příběh. Místy hodně zdlouhavý, děj utíká jen velmi pomalu. Sexuální scény byly na můj vkus místy dost "zvrhlé". Zvláštní milostný příběh.

Thanyss
30.05.2014 4 z 5

Kniha, která klame svým prvoplánově se tvářícím názvem. Jenže desky neukrývají klasickou červenou knihovnu, ale milostný příběh, který jde svou cestou a ukazuje lásku v té nejkrajnější podobě. Je to láska spojená s posedlostí, láska beroucí veškerou nevinnost. Láska, která bere vše a přitom ze dvou těl dělá jednou. A přitom je to studie možností, kam je člověk ochoten dojít a co je schopen podstoupit a provést, aby byl se svým milovaným protějškem.
Více ode mne v sekci Recenze.

zfilmováno americká literatura

Autorovy knížky