Konflikt

Konflikt https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483321/bmid_konflikt-wlo-483321.jpg 4 355 96

Nekompromisní série

Nenávidím, keď sa musím podriadiť, ale rodina a jej postavenie sú desiatky rokov u nás nadradené osobným preferenciám a pocitom jednotlivca. „Pôjdeš do Ameriky a zoberieš si dcéru nášho najlepšieho priateľa." Dohodnutá svadba v dvadsiatom prvom storočí? Sme brutálne zaostalá mafia. Náš najlepší priateľ je v preklade otcov významný obchodný partner. A ja? Ja som synom talianskeho mafiánskeho bossa. Nemám nárok žiť tak, ako to sám chcem. Preto sedím v súkromnom lietadle rodiny Brusových, na ceste do zeme, z ktorej si mám priviezť manželku, ktorú ani nepoznám. Moja predstava je jasná. Bude krásna, bude kultivovaná, bude sa mi vedieť podriadiť a nebude jej vadiť, keď v mojom živote a v posteli nebude jediná. Riadim sa pravidlami. Na vzťahy sa nehrám. Kompromisy nevyhľadávam. Aspoň doteraz tomu tak bolo...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Meridiano-press

Konflikt , 2021

Fidibus
03.03.2022 5 z 5

(SPOILER) "Život není krásný, jen krátký. Zabijou mě nebo zemřu."
Příběh mafiána, který si svou, byť milující, rodinu nevybral a dle tradice je donucen k domluvené svatbě. Jenže zasáhne osud a on si vybere tu druhou, která ho nejdříve nechce a pak už neví, aby se nakonec zamilovala a zachránila ho. Paradoxně si tou změnou život zachrání, aby ho její minulost opět ohrozila. Hezky napsané, vztah obou se postupně vyvíjí a k tomu vliv okolí.
"Není umění s mafiánem žít, ale s ním přežít."
"Jsi mafián. Jsi vrah. To nejsou předsudky. To je realita."

Ralemo
15.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Povedená kniha. Moc hezky se četla, nešlo se od ní odtrhnout. Takové příběhy mě vážně baví, prostředí mafiánské rodiny, předem dohodnutý sňatek, zápletka s bývalým snoubencem. A ten konec? Zajímavé, každopádně si každý může lehce domyslet to svoje. :)

Jannat
14.02.2022 5 z 5

Přiznám se,že po zkušenostech moc nevyhledávám české autory,co se týká knih tohoto žánru. Přijde mi,že se drží hodně při zemi a postrádám v těchto knihách šťávu.
Ovšem tahle kniha slovenské autorky je prostě skvělá,čtivá,dialogy vtipné,mezi Lisou a Herem to fakt jiskří.Nešla odložit a dočetla jsem ji ve tři ráno.
A ten konec...k čertu!!!
...že by Nebezpečná láska?

Alysha738
30.01.2022

Nádhera, knížku jsem přečetla v jednom zátahu. To jsem opravdu od prvotiny slovenské autorky nečekala. Doufám,že spisovatelka vydá další knihy už se moc těším. Mohu pouze doporučit nádherná oddechová, která chytí a nepustí.

0197
22.01.2022 5 z 5

Boží, boží, boží. Mafie, dohodnuté manželství a hate to love romantická linka. Zbožnuju, vyhledávám a žeru takové příběhy, kde se tyto témata vyskytují. Na knihu jsem snad neviděla negativní nebo průměrnou recenzi. Což přirozeně vzbudilo můj čtenářský zájem.
Tohle je prosím autorčin debut? Pane jo. A opravdu se nejedná o nejprodávanější zahraniční autorku, ale o slovenskou? Pane jo podruhé.

Kniha mě dostala, přečteno jedním dechem a nenapadá mě nic, co bych vytkla, jako fakt nic.
Líbilo se mi prostředí italské mafie, je vidět, že si autorka o tom něco nastudovala. Popis míst byl také perfektní. Navíc pohledy obou hlavních postav - díky bohu za ty dary :-). Hlavní hrdinové, bože to bylo něco. Ta jiskra mezi nimi, vášeň, láska. Bavily mě jejich slovní přestřelky. Lisa byla ten typ hlavní hrdinky, která se jen tak nezalekne, řekne co si myslí a má ostrý jazyk. Sympatické bylo, jak ráda četla, oblíbené citáty si psala do sešitu a v pokoji měla v jednu chvíli tolik knih, že sotva prošla do koupelny :-).

Nero, náš mafiánský princ, ze začátku ego velikosti, hmm sakra nenapadá mě vhodné přirovnání, no prostě velké ego. Samozřejmě se toho v něm skrývalo mnohem více. Líbil se mi celý ten rodinný klan. Bratranec támhle, strýc tamhle :-). Jo jasně obchodovali s drogami, asi by člověk neměl cítit sympatie, ale čert to vem :-). Otec byl v čele, ale syn to už téměř všechno vedl a řídil. Narodil se do toho nebezpečného prostředí a podle toho taky jednal. K Lise se choval pěkně, líbilo se mi, že na ní netlačil, a že mu Lisiina rodina nebyla úplně lhostejná.
První společné chvíle s Lisou byly tak vtipný. Jak si Nero pral oblek v pračce. Jak si poprvé oblíknul tepláky. Ještě teď se směju. Je vždycky sranda sledovat, jak přijde ta pravá žena a dostává se chlapovi pod kůži :-).

V ději nic nedrhlo, jenom na konci jsem si říkala, že by určitá věc šla tak nenápadně, ale to je drobnůstka.
Co se týká konce, jako potřebovala bych více informací. Ale tak mám teorii a snad se potvrdí v dalším díle, který snad bude co nevidět. Tentokrát kupuju hned, jak to bude možné a na nic nečekám :-).

2688
20.01.2022 5 z 5

To byla hodně dobrá
mafiánská Love story ……
Musím říct že mě hodně mile překvapila čekala jsem že to bude dobré ale že to bude až tak…. Vážně mě to překvapilo a musím dat plný počet ⭐ i když za ten nahlodaný konec nevím nevím…

Téma příběhu je sice tak ohrané protože ho použilo už mnoho autorů ale pokud někdo ,,Umí tak Umí “ zde se to potvrdilo . Autorka něco svého přidala, něco odebrala, něco od jiného půjčila a vznikla takhle skvělá knížka.

Hanulka
19.01.2022 5 z 5

Věděla jsem, že tato kniha je o dohodnutém manželství a mafii, protože tato kniha byla dřív populární než se stala knižním vydáním a já chápu proč.
Je to sice autorčina prvotina, ale po přečtení byste to nepoznali. Podle mě je autorka dost vypsaná (doufám, že to nikdo nevezme jako urážku, je to myšleno v dobrém).

Na začátku knihy se seznámíme s Nerem, který na první pohled vypadá jako egoistický idiot level 300, kterého byste rádi ubili ale zároveň byste ho chtěli uňuňat. Nero, ale nebyl takový mafiánsky blbec, jak jsem si na začátek říkala.

Libilo se mi, že autorka nezabrousila do stylu Mafián a nevinná bezbranna holka.
Lisa byla taková držtička, nenechala si nic libit a její setkání s Nerem bylo vážně skvělé. Musela jsem se pořád usmívat.

V knize je naprosto všechno, napětí, humor, láska, sex, který autorka vykreslila suprově.
Místy jsem opravdu zadržovala dych a říkala si to snad ne!
A poslední kapitola? Toto byl masakr motorovou pilou v mafiánském prostředí. Protože toto jsem vubec necekala. Srdce mi vynechalo za celou dobu čtení teto kapitoly asi 20 úderů. Moje srdce křičelo "Neeeeeeeee, takhle, tohke, cooo, vážně, moment... A mozek :" Váš požadavek se právě spracováva, vydržte."

A to není všechno z epilogu jsem byla trochu zmatená tak je Nero... Nebo není Nero? Nemůžu napsat, protože by to byl spoiler, pochopí co četli.

lusitta05
16.01.2022 5 z 5

No tak toto bolo super a musím sa priznať, že som to nečakala. A slovenská autorka, naozaj porovnateľné so zahraničnými autorkami. Prečítala som príbeh jedným dychom. Skvelé texty, dialógy, spracovanie,v rámci žánru som milo prekvapená. Len ten koniec ma trošku zaskočil, ale to vôbec neuberá na hodnotení.

eliska2126
10.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Moje první pětihvězdičková kniha roku 2022! Totálně jsem tomuhle příběhu propadla. Nemůžu teda říct, že bych propadla Nerovi, ale o tom později.
Do této knížky jsem šla s tím, že je tady nějaké dohodnuté manželství, mafie, atd. Začala jsem číst a říkala si: "jojo, teď si vezme tady tu a odveze si ji domů a hotovo". Jenže tohle se absolutně nestalo. V knize byly zvraty, které jsem totálně neodhadla. Když jsem četla poslední kapitoly, tak jsem je hltala s otevřenou pusou a jen čekala, jak to celé dopadne.

Dalším důvodem, proč jsem si knížku oblíbila, byly postavy. Jak jsem už zmínila nahoře, s Nerem jsem měla na začátku malinkatý problém. Protože, když se nazval mafiánským sexy princem nebo co, tak mi obočí vyletělo teda pěkně vzhůru. Nicméně když jsem se příběhem pročítala, tak už o pár stránek dál jsem mu tu jeho egoistickou hlášku odpustila. Další skvělou postavou je Lisa. U jejich slovních přestřelek jsem se dost nasmála a dlouho jsem nečetla knihu, kde by to mezi hlavními hrdiny takhle jiskřilo.

Hodně jsem ocenila i okolí Itálie. Autorka dokázala skvělé vykreslit každé místo, aniž by ho musela sáhodlouze popisovat. Dokázala to, že jsem stála v podstatě hned vedle hrdinů.

Chvíli jsem si teda musela zvykat na to, že je to psané ve slovenštině (musela jsem si vyhledat překlad slova krajka, páč jsem tomu slovenskému vůbec nerozuměla ), ale úplně mi to vynahrazoval autorčin styl psaní. Ten mi sedl a užívala jsem si to. Knížku jsem přečetla na mé poměry dost rychle a dokonce jsem jednou četla i ráno (což se asi nikdy normálně nestalo).

Takže kdo máte rádi tento typ knížek, tak v rámci žánru, je tohle pro mě totální pecka a moc se těším i na další autorčiny knihy ze série Nekompromisní.

newadultromance
19.12.2021 5 z 5

Príbeh o mafií, nenávisti, vášní a láske.

Zamilovala som si ich príbeh. Postavy som si obľúbila ihneď. Skvelá chémia medzi nimi.. iskrenie, vzájomná príťažlivosť, nenávisť, vášeň, láska, túžba – to všetko bolo cítiť v príbehu.

Proste romantická linka ÚŽASNÁ, DOKONALÁ. Od nenávisti k láske, čo milujem. Perfektné ešte na tejto knihe je doťahovanie, doberanie medzi Elisou a Nerom. Čo bolo TOP! Užívala som si to moc.

Čo ešte musím vyzdvihnúť je fakt prepracovaný, premyslený dej do poslednej strany, hlavne nepredvídateľný – autorka ma veľa razy šokovala, prekvapila.. a koniec?! Vážne? Nemám slová. Ale ďakujem, vieš za čo... @michaela.b.autorka
Lepší príbeh o mafii a ich vzťahoch som ešte nečítala! Pochybujem, že nejaká kniha ju prekoná. Moje hodnotenie 5/5 . Určite si tento nádherný, iskrivý, romantický príbeh s dávkou erotiky, vášne, túžby, lásky, strachu, nebezpečenstva, smútku prečítajte.

Majka1979
13.12.2021

Príbeh, ktorý som práve dočítala bol fajn, za mňa žiadny wau efekt, ale neľutujem, že som knihu čítala. Príbeh je o mafii a ich rodinách, vzťahoch. Nechýba láska, vášeň a nenávisť.

Možno vyzdvihnem to, že tam bolo dosť nepredvídateľných udalostí a to bolo naozaj pekné. Tiež sa mi páčili vzťahy medzi niektorými ľuďmi.

Čo mi však vadilo bolo, že sa to ťahalo a možno až príliš veľa vecí sa opakovalo.

Ale berte to len ako môj osobný názor.

terikus
07.12.2021 5 z 5

Příběh byl super! Konec trošku divokej, to musím uznat :)

MataDinkova
07.12.2021 5 z 5

Prepracovany dej, dobre spracovanie, vyborna zapletka. Kniha ma prekvapila a som naozaj ohromena. Vynikajuce!

LilluLong
03.12.2021 5 z 5

Ano, kniha vedela zaujať uz od začiatku ale pre mna koniec je trochu mätúca,alebo žeby mala mat pokračovanie ? Štýl písania a aj príbeh ma u mna palec hore a hodnotenie 5*

Kamaratkakatka
02.12.2021 5 z 5

Teším sa, že tento skvelý príbeh uzrel svetlo sveta v knižnej podobe! Milujem knihy s mafianskeho prostredia s erotickým nadychom, láskou. Skvele vykreslené postavy Vás okamžite vtiahnu do deja, od ktorého nebudete chcieť odísť.
Hlavné postavy si zamilujete okamžite, a ich vzostupy a pády budete s nimi prežívať až do poslednej strany. Príbeh prečítate doslova na jeden nadych.
Knižný debut veľmi talentovanej autorky by nemal chýbať v žiadnej knižnici fanúšikov erotickej, romantickej, či mafianskej literatúry.
Verím , že sa budeme tešiť na ďalšie skvelé diela od novej súčasnej a hlavne modernej autorky.

LucyLou97
02.12.2021 5 z 5

Dostalo sa mi tej možnosti, čítať knihu ešte na WP, kde bola uverejňovaná postupne a stálo ma to moje teraz už skoro šedivé vlasy.
Nero je a aj bude jednoznačne najviac nenávidený ale aj milovaný zároveň, chlap na svete.
Horská dráha vtipných, vážnych, smutných, erotických scén, ktorá s nami zamávala je teraz v jednom celku. Úprimne závidím tým ktorí ju budú čítať prvýkrát, nakoľko neošedivejú, našťastie našla som doma farbu na vlasy, síce asi z pred 5 rokov snáď o tých pár chlpov na hlave neprídem.‍️
Neskutočne sa už teším keď ju budem držať v rukách (podľa dodacej lehoty už o 5 dni), verila som v autorku, v jej schopnosť dokázať to, aby mala svoje prvé knižné bábo. A hľa, podarilo sa. Občas stačí veriť a snívať a sny sa stanú skutočnosťou.

2021  88%Konflikt
2022  82%Dôvera