Dôvera

Dôvera https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503507/bmid_d-vera-Kww-503507.jpg 4 117 117

Nekompromisní série

Pred ôsmimi týždňami bol môj život dokonalým načasovaním stereotypu a povinností. Nič ma nemohlo zaskočiť, nič sa neodohrávalo mimo môj pevne stanovený plán. A potom sa to stalo.

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Meridiano-press

Dôvera

kristyna1301
09.02.2023 5 z 5

Jen pohledem svých očí by dokázal zabíjet. Je uzavřený a chladný, budí v lidech autoritu a respekt. Je oddaný své práci a zemi. Zároveň je žhavý a sexy jako samo peklo. V neposlední řadě má ale zodpovědnost. Zodpovědnost, jakou má jen málo kdo. Takovou, která ho nutí konat tak, jak koná, i když mu jeho srdce říká možná pravý opak.
Co se stane, když mu do života vstoupí silná, sebevědomá a soběstačná žena, která mu nic nedaruje? Získá si jeho hradbami obehnané srdce? A co je vlastně jejím cílem?
První myšlenka, která mi běžela hlavou, když jsem knihu brala do ruky byla spojená s názvem. Anotace toho moc neprozrazuje, takže jsem si lámala hlavu nad tím, proč zrovna Dôvera. „Odkud se název vzal?“ A z toho vznikla druhá otázka v mojí hlavě, a to „Jak moc bude slovo „důvěra“ a jeho význam důležité pro děj?“ Na první otázku jsem si dokázala odpovědět už během čtení, tedy že náhoda to rozhodně není. No a k odpovědi na druhou, jsem se dopracovala na samém konci knihy. Autorka má celý příběh pěkně promyšlený, nic nenechává náhodě a zároveň dokáže své čtenáře překvapit a jednoduše svézt na scestí. Mě v napětí udržela až do posledních stran.
To, jakou úlohu má DŮVĚRA v tomto příběhu, vám ale prozradit nechci. Jedno vám ale řeknu, @michaela.b.autorka opět potvrdila to, že její příběhy mají moji plnou DŮVĚRU a tato kniha se stala dalším pokladem mojí knihovny. ️

Instagram: @my_books_diary

Holubicka1
20.01.2023 5 z 5

(SPOILER) 4,5*

Na začátku musím zmínit dokonalý styl psaní. Příběhy jsou čtivé, vtipné, emotivní a nechybí ani napětí a akce.

Nebojím se říct, že autorka píše na celosvětové úrovni a pokud jste od ní ještě nic nečetli, doporučuji to co nejdříve napravit. Rozhodně nebudete litovat. Osobně si už nenechám ujít žádnou její knihu, protože vím, že vždy dostanu skvělý příběh, který si zamiluji, anebo minimálně oblíbím, a budu se k němu opakovaně vracet. Navíc se mi líbí, že až do poslední chvíle nevím, jak příběh dopadne.

Dôvera je příběh jednoho velkého tajemství, zrady, intrik, emocí, lásky, ale i vtipných momentů.

Je to druhý díl ze série Nekompromisní. Nečekejte, ale že se vrátíme do světa mafie k původním postavám. Čeká nás totiž úplně nový příběh a nové postavy, přesto doporučuji číst díly popořadě.

Příběh se odehrává v Anglii, kde hlavními postavami jsou Halton a Lexi. Halton je tajemný, chladný a nevrlý muž. Má tajemství, které mu ovlivnilo život a stále může mít vliv na jeho budoucnost. Získat jeho důvěru je skoro nemožné.
Lexi je krásná, chytrá, drzá a sebevědomá. Halton to s ní nebude mít snadné, nic mu totiž nezůstane dlužná.
Ani jeden to nebude mít lehké. Čeká je strastiplná cesta, kdy budou muset překonat sami sebe a začít si navzájem důvěřovat, pokud chtějí mít alespoň nepatrnou šanci na lásku.

Ačkoliv je Dôvera úžasný příběh, mám pár věci, které mi tak úplně nesedly. Například zápletka byla pro mě vyřešena příliš rychle, brala bych klidně i pár kapitol navíc.
Taky Halton a Lexi. Ano, jsou dobrý pár, líbilo se mi jejich hašteření a jiskřilo to mezi nimi, ale i přesto mi u nich něco chybělo. Navzdory těmto věcem, řadím Dôveru mezi knížky, které jsou skvělé. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Těším se, co si pro nás autorka dál připravuje, ale už teď vím, že to bude určitě skvělý příběh, který si zamiluji.

narisa
17.01.2023 5 z 5

Autorka opravdu umí. Její knihy jsou velice čtivé a tato není vyjímkou.
Halton byl velice zajímavou postavou, nejen fyzicky, ale i svou osobností a neuvěřitelnou spletí tajemství okolo něj. To Lexi působila velice přijemně a otevřeně, ale dokázala také pořádně šokovat. Jen mám pocit, že těch tajemství bylo až moc a následné rozuzlení bylo pro mě nedostačující, protože některé věci prostě nezapadaly. Autorka navíc opět příběh zakončila celkem otevřeně. No nic, nevadí. I tak to bylo skvělé čtení, ale první příběh se mi líbil více. I proto mě také velice potěšil bonus na konci knihy.
Předpokládám, že třetí díl bude věnován vládci podsvětí Semovi. Na další díl se už velice těším.
Hodnotím 4,5* a doporučuji.

Gabriela143
12.01.2023 5 z 5

Takéto knihy môžem.. ako pokračovanie série som si myslela, že Nero a Elisa dostanú väčší priestor, ale po prečítaní mi to vôbec nevadilo. Práve naopak, tá malá nenásilná zmienka v deji úplne stačila... Teším sa na ďalší diel.

0197
27.12.2022 5 z 5

Upřímně jsem se nemohla dalšího dílu dočkat. Autorčin styl psaní je naprosto geniální. Už přemýšlím i nad Tenebrisem, který má prvky fantasy. Já a fantasy :-). No nedá mi to si od autorky všechno nepřečíst :-).

Anotace je dosti chudá a stejně záhadná jako náš Halton. Chlap jako hora. Nedůvěřivý, chladný muž, který žije na zámku v Anglii. Právě to prostředí zámku, jeho zaměstnanci, psi a koně bylo hodně neokoukané a originální. Byl to muž, který vzbuzoval přirozený respekt a kvůli němu jste museli číst dál a dál, protože jste o něm chtěli vědět všechno.

Lexi byla skvělá ženská. Docela zvědavá, ale kdo by neslídil tam kde nemá, že jo :-). Haltona se nebála, provokovala ho a často mu svým temperamentním chováním zvyšovala tlak :-). Tvrdě pracovala, byla vtipná a odvážná. Dotahování těch dvou stálo za to :-).

Zůstala jsem koukat, jak to bylo promyšlené a co se tam všechno událo. Nečekala jsem, že to nabere takový směr a hustý. Nejednou mě vývoj událostí překvapil. Na třetí díl jsem hodně zvědavá, snad se brzy dočkáme. Hodnotím 4,5 *, protože Konflikt si mě získal trochu více (asi to bude tou mafií).

adelka_books
20.11.2022 5 z 5

Prechádzam  sa po dlhých tmavých chodbách, ktoré osvetľujú len malé svietniky na stenách. Zo všadiaľ na mňa dýcha história a tajomstvá  tohto neobyčajného miesta. Všade vládne hrobové ticho až počujem na kamenej podlahe vlastné kroky. Inštinkt mi napovedá, aby som sa občas obzrela cez plece, či na mňa odniekiaľ nevyskočí duch. Po pokožke sa mi plazí tajomná atmosféra , ktorá ma viac a viac prepája s týmto starobylým zámkom. Chvíľami som sa cítila, akoby som tam naozaj patrila.

DÔVERA  je pokračovanie série NEKOMPROMISNÍ. Konflikt bol skvelý a preto som sa trochu bála, či sa autorke podarí prekonať moje očakávania.

Musím priznať, že som očarená.

HALTON je muž, z ktorého na prvý pohľad ide chlad, strach a rešpekt, na svoje okolie sa neustále mračí  a vyžaduje, aby sa dodržovali presne stanovené pravidlá. Miestami som ho podozrievala, že nemá srdce. Okolo neho bolo množstvo tajomstiev, ktoré som túžila odhaliť. Postupne som v jeho správaní pozorovala zmeny, pri ktorých sa ukázalo, že je vo svojom vnútri dobrý človek, len bol do istej miery ovplyvnený prostredím, v ktorom žil.
Získať si Haltonovu dôveru bolo priam nemožné, ak sa to aj niekomu podarilo, bol to priam zázrak.

LEXI - silná ženská postava, ktorá sa nedá ničím odradiť. Obdivovala som jej inteligenciu, pracovitosť a výrečnosť. Haltonovi bola rovnocennou partnerkou. Svojím šarmom a vytrvalosťou mu dokázala roztopiť srdce.  Ach, chcela by som mať tieto jej úžasné vlastnosti

Chémia medzi Haltom a Lexy bola cítiť z každého spoločného momentu, ktorý spolu strávili . So zatajeným dychom som sledovala ich vzájomné bojovanie medzi sebou. Keď som si už myslela, že by sa lady mohli konečne prelomiť, objavilo sa tajomstvo, ktoré opäť nasmerovalo príbeh iným smerom. Tak ma to prekvapilo, že som musela pokračovať, aby som sa dozvedela ako to medzi nimi vlastne dopadne. Veľmi som si to užila a pri ich horúcich scénach som sa červenala .

Koniec ma úplne odpálil, neviem ako to Miška robí, ale vždy ma dokáže zmiasť a ja nakoniec ostanem pozerať s otvorenými ústami. Zase si pre nás nechala otvorený koniec a ja už sa neviem dočkať, čo si pre nás pripraví nabudúce.

Veľmi ma potešil bonus, kde som dostala odpovede, ktoré vo mne zostali po prečítaní Konfliktu.

Všetko tu bolo dokonalo premyslené a vo mne to zanechalo množstvo emócii, ktoré budem spracovávať ešte pekne dlho. Milujem knihy, na ktoré tak skoro nezabudnem a toto je jedna z nich.

Miška máš obrovský talent  a každým jedným príbehom prekračuješ svoje hranice.

Toto si jednoznačne chceš prečítať!

Chcem sa zo srdca poďakovať autorke a vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

Anna195
17.11.2022 5 z 5

Na druhú časť série Nekompromisní som sa nesmierne tešila. Konflikt som si zamilovala, takže som si Dôveru rozhodne nemohla nechať ujsť. Hneď napíšem, že takéto čosi som teda nečakala, autorka predčila moje očakávania.

Tajomní hlavní hrdinovia sú moje srdcovky, doslova ich milujem. Halton - pán hradu, bol tajomstvo sám o sebe, keďže celý jeho život bol na začiatku prikrytý rúškom tajomstva. Všetky tie tajomstvá okolo jeho osoby na nútili čítať ďalej a ďalej, až kým som nenašla odpovede na všetky moje otázky. Okrem toho to bol muž, ktorý len jedným pohľadom budil rešpekt, aj keď naša hlavná hrdinka sa tým nedala vôbec odradiť, pretože práve Lexi vedela Haltona riadne potrápiť. Nuž, niet na silnú ženskú postavu a Lexi je jednou z nich.

Na začiatku čítania to bola ta pravá romantika, no potom prišli také zvraty, že som nechápala. A tu som niekoľkokrát bola šokovaná, koľko zvratov a nepredvídateľných situácií ma čakalo. Pri niektorých som bola fakt v nemom úžase, čo všetko vyplávalo na povrch. A stále som v nemom úžase.

Okrem toho autorka vedela medzi Lexi a Haltonom vytvoriť úžasnú chémiu a iskrivé momenty. Zbožňovala som to, ako Lexi nútila Haltona vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, pretože rozhodne to stálo za to. Mňa si táto časť získala rovnako ako aj prvá. Na záver musím poďakovať za bonus, pretože konečne mám pokoj na duši. Tí, čo čítali vedia.

Inak koho tiež zaujal Sem? Ja som mala tohto potetovaného chlapiska hneď v hľadáčiku.

bosorka382
13.11.2022 3 z 5

No ja teda neviem skor 2.5*, ked som musela prestat citat v polovici knihy uz som sa k tomu spatne nevedela vratit a uz vobec zacitat sa do deja,pre mna to bol jeden chaos. Akoze bolo to miestami vtipne ale nic vyninocne.

Karin94
13.11.2022 3 z 5

Dôvera je druhou časťou série Nekompromisní. Musím povedať, že ma kniha veľmi prekvapila, pretože téma „mafia" tu bola spomenutá fakt iba minimálne, skoro vôbec. Tu je to skôr o Anglickom prostredí a zámku.

Keď som začala čítať tento príbeh, povedala som si: „Aha, toto bude ten obyčajný typ knihy, kde bude arogantný “hajzlík”, ktorý zamestná obyčajné dievča a po čase z toho vznikne láska”. Veď to poznáte aj sami, také tie predvídateľné príbehy so šťastným koncom. No nebola to až tak pravda a autorka s nami pekne zatočí. Keď sa dej začane pomaly rozuzlovať, je všetkým jasné, že to nebude iba o obyčajnom príbehu dvoch ľudí.
Neskôr som iba pozerala s otvorenými ústami od prekvapenia nad niektorými tajomstvami, ktoré vyplávali na povrch a príbeh sa nezaobíde dokonca ani bez zaujímavých zapletiek.

Je pravdou, že z hlavnej postavy Haltona mám doteraz zmiešané pocity a doteraz si k nemu neviem nijako vytvoriť citový vzťah, aj keď viem aká bola skutočná pravda. Bol to naozaj arogantný, chladný hajzel, ktorý vzbudzoval taký ten dojem “a teraz sa ma všetci bojte”, no jednoducho anglické srdce chladného gentlemana.
Lexi bola úžasná povaha. Kiežby takúto povahu mala každá žena, akú mala práve táto hlavná hrdinka. Nemala žiaden strach a od začiatku vedela ako na Haltona, aby mu pristrihla kohútik. Doťahovanie medzi hlavnými postavami na mačku a myš bolo fakt perfektné. To sa mi páčilo z celej knihy asi najviac.

Autorkin štýl písania, ale teraz skôr mierim na ten prirodzený a nesilený humor v knihách, ktorý netreba ani spomínať, je fakt bravúrny. Buď máte výbuchy smiechu, alebo máte otvorené oči dokorán od prekvapenia. Aspoň ja sa takto zatiaľ pri tejto sérii cítim.

Úprimne som nemyslela, že podľa anotácie ma bude čakať v knihe takýto príbeh s touto témou. No každopádne, keď tak nad tým teraz uvažujem, po dočítaní tejto časti a s vedomím, že knihy sa totálne od seba líšia, musím uznať, že napriek mafie, ktorá ma v knihách moc nebaví, bol Konflikt oveľa lepší.

kristy.books
07.11.2022 5 z 5

Dôvera je druhým dielom série Nekompromisní. Konflikt bol super, preto som si nemohla nechať ujsť ani túto novinku a môžem povedať, že autorka ma ani tentokrát nesklamala a dopriala nám ďalší skvelý príbeh.

Zbožňujem ženské postavy ako Lexi - silné, inteligentné, pracovité ženy, ktoré si nenechajú skákať po hlave a vedia si povedať svoj názor. Páčilo sa mi, ako sa od začiatku nebála Haltona a bola mu rovnocennou partnerkou. V živote to nemala jednoduché, so sestrou sa samy pretĺkali životom, no svojou usilovnosťou sa dokázala vyšplhať poriadne vysoko.

Halton, muž, ktorý mal okolo seba množstvo tajomstiev. Bol arogantný, chladný, budil prirodzený rešpekt, mnohí sa ho báli. Zasa sa nemôžeme čudovať, do veľkej miery bol ovplyvnený prostredím, v ktorom vyrastal. Aj keď by si občas za svoje správanie zaslúžil preplesk, no vnútri to bol dobrý človek, ktorý sa zaujímal o blaho iných ľudí (niekedy aj na úkor seba samého). Nepustil si k sebe veľa ľudí, ale keď už si niekto získal jeho dôveru a sympatie, stálo to za to. Veľmi sa mi páčili aj jeho dva psy, boli pre mňa neodmysliteľnou súčasťou príbehu.

Zo začiatku som si hovorila, že pôjde o takú "typickú" enemies to lovers romantiku medzi šéfom a jeho zamestnankyňou. Potom sa však začalo odhaľovať jedno tajomstvo za druhým a príbeh sa začal vyvíjať smerom, akým som to vôbec nečakala. Musím autorku pochváliť, vymyslela veľmi zaujímavú zápletku

S romantickou linkou som spokojná. Užívala som si neustále hašterenie medzi Haltonom a Leží, aj to, ako sa Lexi postupne podarilo Haltona trochu poľudštiť. Tiež oceňujem, že hoci autorka nechala prejsť Haltona určitou premenou, neurobila z neho žiadny cukrík.

Koniec zostal tak trochu otvorený, respektíve, ako keby nás autorka pripravila na ďalšie pokračovanie série.

Veľmi ma potešil bonus. Konflikt skončil dosť nejednoznačne a mala som nejaké otázky, na ktoré som tu dostala odpoveď (a budem môcť konečne kľudne spávať).

Ak by som mala porovnať Konflikt a Dôveru, Konflikt sa mi páčil o malý kúsoček viac. Rozhodne vám však môžem obe knihy odporučiť.

Ralemo
04.11.2022 5 z 5

Zajímavá kniha se spoustou zápletek a dramat. Mám ráda knihy od slovenských autorek a tato není výjimkou. Moc hezky napsáno, nevšední příběh. Stejně jako předchozí díl, doufám, že bude i další. Mile mě překvapila bonusová část. :) Skvělá přitažlivost mezi hlavními hrdiny.

Hatshepsut
30.10.2022 4 z 5

Musím říct, že začátek knihy mě trochu rozhodil, jelikož zde bylo spoustu zatajovaných informací a bylo to něco úplně jiného než první díl. Z anotace také žádná nápověda. Později jsem pochopila autorčin záměr a musím uznat, že jsem byla mile překvapena. M. Brnková si rozhodně získala moji pozornost a těším se na její další tvorbu. Postavy v jejích románech mají šmrnc a přestože je vše smyšlené, čte se to samo. No a to drama na konci a epilogy? Proč ne!:-) 4,5*

Tabata123
29.10.2022 5 z 5

Opravdu jsem nevěděla, co mám čekat. Věděla jsem jen to, že půjde o další pár a doufala jsem, že si opět přečtu o Nerovi. A já na něj během čtení zapomněla :) Autorka mě dostala tolika překvapeními, že jsem se nestíhala vzpamatovat. Mně se Důvěra líbila asi ještě víc. Byla propracovanější, akčnější a vnitřní boje hrdinů byly uvěřitelné. Nakonec jsem spokojená, že jsem nedostala tentýž příběh. Halton a Lexi byli super. Těším se na další díl! Toto má našlápnuto být jednou z mých top sérií EVER!

LilluLong
25.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Čakala som pokračovanie 1 časti, mafianska romanca u mna zabodovala, milovala som to az tak, ze som si dala repete pred čítaním tejto knižky,Aj tato je bravúrne napísaná k čomu autorke gratulujem , len veľká skoda ze len okrajovo boli spomenutý hrdinovia z Konfliktu. Za mna 4,5*

evineckY
24.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Mrzí mě, že kniha není pokračování 1 dílu s Elizou a Mauriziem.
Díky alespoň za bonus, jak se rodinka rozrůstá :-)
Tato není špatná, ale už si tolik neudržela mou pozornost.

2021  88%Konflikt
2022  82%Dôvera