Neklid

Neklid https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1331/bmid_neklid-fm9-1331.jpeg 4 360 360

Michael Hrubek je mužem paradoxů, v němž se paranoidní schizofrenie snoubí s inteligencí a téměř geniální rafinovaností. Mužem, jehož necitlivost k bolesti je téměř stejně obludná jako jeho stopadesátikilové tělo. Mužem, jehož by nikdo nechtěl mít za nepřítele.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Praying for Sleep , 1994

išinda15
01.09.2018 4 z 5

Tak tato kniha mi přišla trochu jiná, než knihy , které jsem od autora četla. Zajímavé bylo sledovat "jiné" myšlení duševně nemocného člověka, jeho reakce a úsudek na okolní události, snaha porozumět životu. To jsou ty zajímavé části knihy. Samozřejmě spolu s překvapivým řešením. A dokonce není kniha ani tak překombinovaná, jako některé jiné autorovi knihy. Mínusově jsem pociťovala zbytečně rozvláčné sledování, pronásledovatelů je chvílemi nějak moc a narážejí na stejné stopy ... děj se brzdí. Což jsem už řešila tak, že jsem některé pasáže pouze proletěla očima.

orinka3
02.08.2018 4 z 5

Kniha o útěku a pronásledování, kniha o zmatené mysli a medvědí síle. Do toho propletenec rodinných vztahů a jeho vlivu na pozdější dění. Překvapivý konec napínavého thrilleru je třešničkou na pomyslném dortu. Dobrá četba.

bekule
13.06.2018 2 z 5

Těšila jsem se na thriller a četla zdlouhavý příběh bez napětí.

Sisssi
15.04.2018

Tohle nebude můj oblíbený autor. Deaver značně zklamal. Nevěrohodné a bez atmosféry.

Merlinit
06.01.2018 4 z 5

Tma, bouřka a větší množství hrdinů s vlastní porcí másla na hlavě mne nebavily tolik, co rekvizity a obsazení jiných Deaverových knih, přesto se jedná o slušný literární počin.

KaiShun
04.08.2017 4 z 5

Klasicky Deaver, ale tentokrat me nedobehl.

moudivlacek
09.07.2017 5 z 5

Velmi zajímavé téma - svět schizofrenika. Tento spisovatel opravdu umí psát. Ze začátku jsem si říkala, tak utekl nějaký chudák, pak dostane kusé informace a začnete se bát, do toho vstoupí další hlavní postavy a vy začínáte tušit, že to nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo.
Sice budete tušit mnohé, já sice vraha odhalila brzy, to není těžké, jen jsem netušila, že není sám.
Hrubeka jsem si moc oblíbila a tušila jsem, že vůbec není monstrum, a bylo mi ho hodně líto. A jsem ráda za Lis, jak se pak k němu zachovala.
Mohu jen doporučit.

katushah
31.03.2017 4 z 5

Téma je dobré, škoda, že to není trochu svižnější. Některé část mi přijdou zbytečně zdlouhavé a nudné. Trochu bych to zkrátila. Jinak celkem fajn počtení. I když to není zrovna nejlepší počin od Deavera.

hawah
21.02.2017 4 z 5

...mrazivé napětí od první do poslední stránky...

Nunynka
25.11.2016 4 z 5

Za pomalejší rozjezd dávám čtyři hvězdičky. Konec byl napínavý a strhující,to mě na knížkách od Deavera baví. Tentokrát jsem zápletku pochopila trošku dřív než obvykle.

kolacky
24.10.2016 4 z 5

Sice jsem od strany 225 věděla, kdo je vrah, ale stejně jsem si to užila - a držela palce Lis, aby se se vším dokázala vypořádat.

Anet1994
18.08.2016 3 z 5

Spousta lidí mi doporučilo knihy od Deavera, že jsou skvělé. Přečetla jsem už tři a nějak mu nemůžu přijít na chuť. Zvlášť tahle kniha byla velkým zklamáním. Četla jsem ji hodně dlouho, někdy jsem se musela nutit. Je to takový průměr...

cherry_kiss
18.07.2016 4 z 5

Původně jsem chtěla dát jen 3 hvězdičky. Ovšem za ten napínavý konec si zaslouží více hvězdiček. Knížka výborná, jen ten začátek byl dosti nudný, chvílema jsem měla chuť knihu odložit. Nakonec jsem ji dočetla, a jsem za to ráda.

Aaaannnn
14.07.2016 5 z 5

Moc hezke... tento spisovatel me zkrátka baví. ..

R.E.M.
22.05.2016 2 z 5

Deaver mě zklamal. První polovina zoufale nudná. Pak se objevilo aspoň nějaké napětí, ale velmi rozředěné. Vyprávění nemělo žádný švih, ani originalitu. Autor přivedl do knižního světa skupinu abnormálně nesympatických postav - grázla vedle despoty, mameluka s pitomcem, psychiatry, u kterých se čtenář diví, že nejsou na druhé straně dveří léčebny. Konec byl sice parádní, ale nejsem si jistá, že posledních pár povedených stránek vymaže z paměti víc než 300stránkovou otravnou nudu čtenáře.

Misan1993
12.03.2016 4 z 5

V mém hodnocení tomu hvězdičku určitě přidal závěr. Avšak od Deavera jsem četl sběratele kostí a kůží a ty mě teda bavili více.

astroweb
18.01.2016 2 z 5

Po rozjezdovém začátku přišlo dosti zklamání, příliš roztříštěné. Autor má určitě lepší, které jsem četl.

Metalizza
05.11.2015 5 z 5

Pokud jste na příběhy ze života psychopatů (jako já), pak vás tato kniha nadchne a potěší.

arthera
06.10.2015

Tahle kniha se mi od Deavera líbila zatím nejvíc ( z těch co jsem doposud četla). Jeho knihy čtu, když chci vypnout, ale tahle měla i trochu psychologický přesah, byla hlavně vztahová a málo detektivní. Prostě jiná, zároveň nechybělo napětí.

Veeris
13.03.2015 3 z 5

Nevím, četla jsem ji dávno, ale nějak si tu knihu vůbec nepamatuju, ani podle obsahu