Někdo z nás

Někdo z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516117/bmid_nekdo-z-nas-656085d253632.jpg 4 301 92

Sourozence Herelovy od dětství pojí silné pouto, a přestože už jsou všichni dospělí, nedají na sebe dopustit. Rodinnou idylku jim však jednoho dne naruší hrůzný nález na zahradě matčina domu, jenž spustí lavinu nečekaných událostí. Minulost se probouzí k životu a spolu s ní i mučivé tajemství, které nikdy nemělo spatřit světlo světa. Jak snadné je ztratit důvěru v někoho, koho známe celý život? A opravdu víme, co jsou naši nejbližší vlastně zač?... celý text

LenkaMacak
30.03.2024 4 z 5

Děsivé, jak jeden tyran dokáže ovlivnit osudy nejen své rodiny..
Kniha se četla dobře, i přes nelehké pasáže domácího násilí. Vraha jsem si (nakonec) úspěšně tipla. 4/5*

Opatov
30.03.2024 4 z 5

Všechny knihy této autorky jsou drsné. Přestože to vím, vždycky se těším na další. Příběh o domácím násilí a tajemství jedné velké rodiny je podle mě stěží uvěřitelný. I když chování matky a dětí se pochopit dá, v určitých situacích už člověk nedokáže uvažovat logicky.
Předchozí knihy se mi sice líbily, ale tady jsem poněkud rozpačitá......

burei
29.03.2024 2 z 5

Dávám jen dvě hvězdičky, příběh ze začátku je velice zdlouhavý, samé náznaky, i když už asi v jedné třetině knihy jsem věděla, jak to bude pokračovat. Mimo samotného závěrečného rozuzlení. Hrozně dlouhé dialogy o ničem, nejdřív jsem myslela, že knihu ani nedočtu, hrozně mě to "rozčilovalo", že se děj tak vleče.

Ivana11
27.03.2024 5 z 5

Kdyby bylo možné dát víc hvězd než 5, přidala bych. Klaním se této mladé autorce za její tvorbu, tato kniha byla opět perfektní, propracovaná, velmi čtivá, udržela napětí až do samého konce. Výborná kniha.

monishek
26.03.2024 5 z 5

Vyborne dilo, autorka je lepsi a lepsi. Uz serie se mi velmi libila a tahle kniha je skvela. Cte se sama, napeti nechybi a kratke kapitoly prijemne odsypaji. Cteni jsem si uzila, za dva vecery hotovo. Kdyz jsem se dozvedela, ze postava otce je inspirovana jejim dedeckem, tak mi beha mraz po zadech, co si musela autorka v detstvi vytrpet. Opravdu klobouk dolu.

studentice
24.03.2024 3 z 5

Bohužel se nepřidávám k nadšeným komentářům. Chování některých postav mi přišlo nelogické a asi v polovině jsem věděla, jak to dopadne. Kniha se četla dobře, i když byla pro mě velmi drastická. Znovu už bych ji číst nechtěla.

Aleš.R
22.03.2024 4 z 5

Zlatej bludišťáķ za originalitu z toho sice nekouká, protože všechno už tady někdy bylo, že ano, ale ta lehkost a samozřejmost, s jakou Kristýna Trpková vypráví a vodí si vás, kam potřebuje, je až zarážející.

Ctenar1202
22.03.2024 5 z 5

Top psychologický thriller, jaký jsem kdy četla. Tohle je příběh, který vás chytne, drží,mačká, kroutí, nepustí a na konci z vás zůstane emočně vyždímaný člověk. Slibuju, že po dočtení budete konsternovaně sedět a říkat si, proboha, tak to byla jízda. Autorka dokázala napsat opravdu psychologický thriller, který vás nadchne.

Pět sourozenců, kteří mají vlastní životy, ale rádi se scházejí u maminky v domku, kde vyrůstali. Stejně je tomu i jednoho dne, kdy se chystá oslava pětadvacátých narozenin nejmladší dcery, benjamínka Nely. Nic dopředu nenasvědčuje tomu, že by se oslava neměla povést. Bohužel dojde k okolnostem, které nejen, že oslavu překazí, ale navíc se začíná pátrat v minulosti této rozvětvené rodiny. A to, co se postupně dozvídáme, je naprosto šokující.

Autorka nám zpočátku líčí jednotlivé sourozence i s jejich partnery, manželkami atd, abychom si dokázali udělat obrázek a sžili se s nimi. Není to lehké čtení, protože snad kromě Nely, která má čerstvě přítele, žijí všichni v podivných a těžkých vztazích. Nechci však nic blíž vyzradit, každopádně se připravte na to, že s vámi budou cloumat emoce.

Při čtení jsem si říkala, že tuším, co a jak bude, ale kdepak. Ani maličko jsem se netrefila. Prožívala jsem obrovské množství emocí. Napětí, strach, tlak až v oblacích, vztek, i jsem se zasmála jedné pro mě vtipné scénce, ale chápu, že to někdo tak mít nebude. Holt, nejsem pejskař, respektive lidumil malých plemen. Pak přišly slzy, strach, znechucení, otřes. Prostě všechny emoce, které si dokážete představit, v knize najdete.

Pokud si chcete přečíst dokonalý psychologický thriller, tak tento stoprocentně doporučuji.

Čtenářka73
21.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Výborná detektivka s bolavým tématem domácího násilí. Četla jsem ji jedním dechem, ale to odhalení před koncem bylo hodně přitažené za vlasy. Takhle by se snad nezachovala žádná matka v jakkoliv svízelné situaci.

Feliska764
21.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Drsné, velmi drsné. Od začátku jsem tušila, že v rodině je ještě něco dalšího, než zmizení otce a domácí násilí a z různých náznaků jsem i tušila co, ale když mi došlo, proč to tak je, a jak se to celé seběhlo... mazec. Epilog mě přesto překvapil.
Velmi čtivé, ale nakonec vlastně dost nepochopitelné, že to dokázali tak dlouho úplně utajit.

postrach
20.03.2024 5 z 5

Opravdu dobře napsaný a rozepsaný příběh.To rozuzlení a konec moc povedený.Snad nepoleví a napíše další takovou knihu nebo ještě lepší.

lalela
18.03.2024 5 z 5

Zdánlivě obyčejný příběh, kterých jsou tisíce, ale spisovatelka z něho dokáže udělat velké boom, které je tak zamotané, že si myslíte, že víte, ale vy nevíte a pak vám jen spadne brada. Skvělá spisovatelka.

Lucciella_L
18.03.2024

No, toto bylo tedy vskutku skvělé čtení! Téma domácího násilí není sice moc příjemné, ale do tohoto příběhu to zkrátka patří. Musím říct, že mi to dalo hodně práce, abych četla podle "harmonogramu", protože to fakt bylo děsně čtivé.... A hlavně se mi líbilo, jak to se to postupně vyvíjelo a nic nebylo jen tak...

Nela slaví své 25. narozeniny. Má 4 sourozence a maminku, otec zmizel v propadlišti dějin...

Brácha Richard je na první pohled trošku nesympaticky, ale v jádru se to takový ten typ "bráchy-ochranáře". Druhý, Lukáš, zažívá krizi s manželkou, protože ona najednou chce děti, ale on se jim brání. Ví a Thea děti mají, ale Ví k nim má i manžela, který na ni děsně žárlí, dělá scény.... They manžel má sice pochopení, ale i on už je nesvůj z toho, jak se mu Thea mění před očima...

Rodinnou oslavu naruší příchod strejdy s tetou, kteří si donesou nového pejska. Jenže ten spadne do zahradní jímky. Archibalda vytáhnou, ale nejen jeho.... a už to jede....

Kam až vedou důsledky domácího násilí od táty alkoholika? A proč s Nelou nikdo o něm nechce mluvit? Není snad nález koster jediné tajemství, které tito sourozenci mají?

LeNÍk32

Slušnej výstřel z bot
Malinko předvídatelné,ale nic to nemění na tom,že alespoň dle mého názoru nejlepší kniha od autorky.

stoceska

VYNIKAJÍCÍ KNIHA

Zaujala mě už úvodní zmínkou o domácím násilí. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout (asi i tedy kvůli tomu, že se tímto tématem zabývám již několik let). Velmi silný příběh, ale citlivějším pomáhám příliš nedoporučuji. A i když jsem tušila, jak to vyvrcholí, od prologu do epilogu jsem se nenudila. Zajímavé nahlédnutí do toho, jak jednotliví členové domácnosti vnímají svou minulost (prožité události), z jakých důvodů se rozhodli tak, jak se rozhodli, a jak tyto jejich rozhodnutí ovlivňují jejich přítomnost a budoucnost. Některé věci mi sice z psychologického hlediska nesedí (například ta zdánlivá idila a neskutečné sebeovládání - obávám se, že minimálně u některých zúčastněných by traumatický zážitek "pracoval" daleko více), ale chápu, že tohle je jiný žánr. Občas mě mátlo rychlé střídání perspektiv (kdo je právě vypravečem a střídání přítomnosti se vzpomínkami z minulosti), rychle jsem si však zvyklá.

ydnac

WOW!
SKVĚLÁ KNIHA!

Díky mojí oblíbené Jenny46 jsem se vrhla na knihu od této české autorky a jsem nadšená :-).
Nemohla jsem věřit, jak je to čtivé.
Na začátku jsem dokonce zapomněla, že se jedná o thriller a užívala jsem si příběh rodiny, která drží při sobě.
Pak však přišel zvrat.
Nela - nejmladší z rodiny slaví narozeniny a všichni se sejdou u maminky v domě.
V jejich jimce však úplnou náhodou objeví kost...
Lidskou!
Začíná vyšetřování, které odkryje léta staré tajemství!
Navíc každý z pěti sourozenců řeší své problémy.
Domácí násilí, rozvod...
Nela postupně zjistí, že všechno je jinak, že před ní něco tají!
Konec mě rozhodně překvapil.

Autorku dávám do oblíbených a těším se na další knihy :-)

cleopatra11
17.03.2024 5 z 5

Výborná kniha, zatím v tomto roce moje top. Neskutečný, co museli jako rodina zažívat.

Peace
16.03.2024 2 z 5

"Před minulostí se nedá uniknout. Vždycky člověka dožene."

Dialogy chvílemi dost béčkové, děj nabírá větší spád až ke konci knihy, závěr přitažený za vlasy.. Upřímně, čekala jsem mnohem víc.

EvaBrykner
16.03.2024 5 z 5

Někdo z nás
Kristýna Trpková

Kam se hrabe Shari Lapena.

Někdo z nás je jednoznačně nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Je to kniha, na kterou nebudete moct přestat myslet. Je to kniha, která se vám dostane pod kůži a nepustí.

V rodině Herelových dojde jednoho dne před x lety k děsivé tragédii. Je to událost, která završí roky teroru, ale zároveň všechno změní. Nebo téměř vše. Nejvíce životy všech z rodiny změní spíše to, když temné tajemství nechají vyjít na světlo.

V této rodině se stala tragédie. A vy budete otáčet stranu za stranou, aby jste té záhadě přišli na kloub. Ale buďte opatrní. Tajemství zlomí i ty, jichž se netýká. Se slzami v očích a strachem jsem knihu dočítala.

Neskutečně autentický příběh rodinného tajemství. Dialogy, popisy.. autorka zvládla sepsat příběh tak bravurně, že mi doopravdy běžel před očima jako film. Až jsem se regulérně bála, jak to celé dopadne.

Určitě si tuto knihu dejte na seznam a neotálejte s ní dlouho.

ClariceL.
15.03.2024 4 z 5

Začátek byl pro mě docela rozpačitý, ale postupně se to rozjelo a nabírá na čtivosti. Prostě chcete vědět, jak to bylo. Autorka si vybrala neklidné téma a podařilo se jí ukázat, jak mělo dětství sourozenců vliv na jejich životy v dospělosti. Někde v polovině je moment, kdy vám dojde určitá skutečnost, ale mně osobně se nechtělo věřit, že by k ní došlo. A tady mě autorka šokovala svou syrovostí. V příběhu je toho hodně. Drama, napětí, tajemství a spousta otázek. Kniha je dost dobrá, ale trochu mi to přijde takové uspěchané. Detektivní trilogie mi sedla o něco víc.

česká literatura sourozenci rodinné vztahy

Kristýna Trpková
česká, 1996