Najjasnejší súmrak

Najjasnejší súmrak https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405997/bmid_najjasnejsi-sumrak-ns2-405997.jpg 4 251 60

Pred desiatimi rokmi uniesli študentke medicíny Charlotte syna. Stačila vtedy chvíľka nepozornosti a dieťa zmizlo bez stopy. Po zdĺhavom, bezvýslednom vyšetrovaní nastane v prípade zvrat a Charlotte sa dozvedá vymodlenú pravdu. Jej milovaný Lucas žije. A stojí hneď vedľa nej. Celé roky sa vyhýbala deťom, nielen v súkromí, ale aj vo svojej pneumologickej ambulancii, a tak sa nezblížila ani s Travisom, so synom svojho milovaného Portera, prvého muža, ktorého si po dlhom čase pustila k telu. A práve Travis je jej stratené dieťa. Chlapec pravú mamu odmieta. Miluje rodinu, v ktorej vyrastal, nie cudziu ženu. Charlotte puká srdce. Najhorší je však strach, že svojho synčeka pre vážnu chorobu opäť stratí. Tentoraz navždy. Najjasnejší súmrak je druhým, záverečným dielom románu Najtemnejší úsvit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Brightest Sunset , 2017

MamaKnihomolka
05.06.2021 5 z 5

Nejtemnější úsvit a Nejjasnější soumrak – tenké knihy, které klamou svou příšernou obálkou, ale mají hodně vysoké hodnocení. Natolik mě zaujala anotace, že jsem rovnou koupila i druhý díl a udělala jsem dobře, protože bych bez něj, po přečtení prvního, nepřežila ani den.
Kapitoly vyprávějící příběh Portera a Charlotte. Dva lidé, kteří neměli v životě štěstí a potácí se v temnotě dokud se nesetkají a pomalu se spolu vydávají na světlo. Jako mámě, která si ani jednu životní situaci, jak Portera nebo Charlotte nedokáže představit, se mi svíralo srdce a chtělo se brečet už od samého začátku. Oběma postavám jsem držela palce, aby byly alespoň chviličku na světle a ne jen ve své temnotě.
Ke konci prvního dílu, mi stačila jedna věta, aby mi vše docvaklo a byla jsem úplně hotová, otevřený konec mé tvrzení jen potvrdil. Neřekla bych, že je kniha předvídatelná to vůbec.
Co se stane když dva milující se lidé bojují o to jediné co je kdy drželo při životě? Druhý díl jsem začala číst hned po dočtení prvního. Už od začátku jsem měla nervy nadranc a slzy na krajíčku.

P.S.: Miluju Portera a jeho humor.

Gracinka
03.06.2021 4 z 5

Příjemné čtení. I když konec jsem čekala.

Tesset
25.04.2021 3 z 5

Za mě trošku horší než první díl. Polovinu knížky mi Charlotte přišla naprosto příšerná. Konec takový, jaký se dal čekat. Silné téma, ale knihy takové neurazí-nenadchne. Jedno přečtení bohatě stačí.

tynka65
24.04.2021 3 z 5

Některé scény mi přišly že se opakují a ačkoli se mi to většinou nestává, tady mi erotika překážela. Konec byl krásný a celou dobu jsou doufala, že knížka dopadne přesně takhle.

Falda
20.04.2021 4 z 5

Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Taková pěknná oddechovka, která se velmi lehce četla.

hlavajda93
13.01.2021 5 z 5

Úžasné pokračování prvního dílu. Napětí bylo udrženo až do konce, příběh byl krásný a smutný zároveň. Porter snový chlap. Doporučuji!

Marfuška89
09.11.2020 5 z 5

To byla síla! Tato série mě úplně rozsekala na kusy... To byl tak emočně náročný příběh... Dokonce jsem musela knihu i na pár dní odložit, protože už jsem to nedávala....
Snad ještě žádná kniha mě tak moc nerozplakala jako tato... Ano - první díl byl také velmi smutný, ale druhý? Brečela jsem jak želva více jak polovinu příběhu... Tam se pořád něco dělo... Aly Martinez se řadí mezi mé nejoblíbenější autorky. Ona ví, jak vtáhnou čtenáře do knížky... Děkuji moc za Portera díky kterému se můžeme i smát ...
Doporučuji, doporučuji, doporučuji!

domina
03.11.2020 5 z 5

Moc pěkné. Rychle se čte.

Toledo
29.10.2020 4 z 5

Druhý díl série jel v podoboném tónu jako první. Hodně věcí mi přišlo, že se vyřešilo velmi rychle, ale aspoň měl příběh ráz. Co musím vyzdvihnout (jak v prvním díle tak i tady) jsou humorné dialogy. Ty mne velmi bavily :)

MajaT.
07.09.2020 4 z 5

Pěkný pokračování ????

Ivet1990
23.08.2020 5 z 5

Musím uznat, že to bylo o kousíček lepší jak první díl. Krásný příběh o hledání světla v temnotě.

Kekik
05.06.2020 5 z 5

Příběh má dokonalou rovnováhu.
Na mnoho přeslazených scén a vět připadá tolik temných, smutných, děsivých, srdce rvoucích situací.
Obě knihy mě hluboce zasáhly a často bylo čtení emočně velmi náročné.
Za sebe obě knihy doporučuji k přečtení.
Názvy knih dokonale sedí.

snowpinkee
05.05.2020 4 z 5

Pokračování příběhu Nejjasnější úsvit. První díl mě asi nadchnul o něco více. Druhý díl se četl stejně dobře, ale tak nějak jsem už tušila jak to dopadne a možná mi maličko chybělo to napětí. Každopádně hlavní hrdiny jsem si oblíbila a chápala jsem jejich jednání a reakce.

Neara
19.04.2020 4 z 5

První díl jsem přečetla jedním dechem.Druhý díl měl našlápnuto stejně,ale ten závěr byl dost odfláknutý.Ale jako celek se mi tato série moc líbila.

mariva
30.03.2020 5 z 5

Kdo četl první díl, musí si přečíst i druhý, protože snad každý musí být zvědavý, jak se nakonec celý příběh vyvine. Sice nejde o nic překvapivého, protože většinu děje si čtenář domyslí už od začátku, ale příběh je hezky napsaný a určitě stojí za přečtení.

JajaCZ
22.03.2020 2 z 5

Pokračovanie knihy sa nieslo v podobnom duchu ako prvý diel. Autorka sa nikam neposunula a opäť sme dostali ľahko čitateľný príbeh, s nelogickým chovaním postav a brakovým predvídateľným happyend zakončením. Nie, nechcem knihu zhadzovať, myslím, že pre mnohé ženy to bude skvelá oddychovka, ktorá chytí za srdce. I takú literatúru potrebujeme, ale... vážne sa vám ten typ humoru v knihe zdal vtipný alebo ako mne trápny? :)

Terka18
02.02.2020 5 z 5

Pokud jste četli první dál, tak zaručeně musíte přečíst i tento, protože osudy hlavních hrdinů prostě musíte nějak dokončit a doufat v to nejlepší. Já jsem se na knihu vrhla a jedním dechem ji přečetla. Byla to paráda. Děj plynul rychle a bez zbytečného protahování. A jsem strašně ráda, že jsem knihu přečetla, určitě zůstane v mojí knihovně a vrátím se k ní.

suzanne1997
22.12.2019 5 z 5

Nejjasnější soumrak je kniha, kterou si prostě po prvním díle musíte přečíst. Ostatně osud Travise k tomu přímo vybízí. Ještě nikdy mě nepřepadla potřeba mít knihu u sebe, nejlépe v tištěné podobě a co nejrychleji. V případě téhle se tak stalo, první díl jsem dočetla v sobotu 21.12. večer a nenechal mě spát, tu druhou knihu jsem prostě musela rychle přelouskat. Osudy hrdinů jsou pěkně popsány, jen by to chtělo několik stran navíc. Příběh trošku víc rozpitvat a věnovat se i ostatním postavám nejen Charlotte a Porterovi. Za mě krásně zakončená a čtivá. Má jen jednu malinkatou vadu, skončí až moc rychle. :(
Doporučuji mít obě, než vůbec začnete číst.

margitka13
09.11.2019 3 z 5

Príbeh bol pekný ale prišlo mi to, ako keby to musela rýchlo dopísať.
Táto séria mala veľký potenciál roztrhať človeka zvnútra, ale nestalo sa. Som trošku sklamaná.

prcek19
03.11.2019 4 z 5

Po začátku, kdy sem se nemohla začíst, sem si říkala achjo, skvělej první díl a druhej nic moc, ale potom se kniha neskutečně rozjela a já ji nerada odkládala a nakonec litovala, že už je konec..moc pěkný příběh