Najjasnejší súmrak

Najjasnejší súmrak https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405997/bmid_najjasnejsi-sumrak-ns2-405997.jpg 4 251 60

Pred desiatimi rokmi uniesli študentke medicíny Charlotte syna. Stačila vtedy chvíľka nepozornosti a dieťa zmizlo bez stopy. Po zdĺhavom, bezvýslednom vyšetrovaní nastane v prípade zvrat a Charlotte sa dozvedá vymodlenú pravdu. Jej milovaný Lucas žije. A stojí hneď vedľa nej. Celé roky sa vyhýbala deťom, nielen v súkromí, ale aj vo svojej pneumologickej ambulancii, a tak sa nezblížila ani s Travisom, so synom svojho milovaného Portera, prvého muža, ktorého si po dlhom čase pustila k telu. A práve Travis je jej stratené dieťa. Chlapec pravú mamu odmieta. Miluje rodinu, v ktorej vyrastal, nie cudziu ženu. Charlotte puká srdce. Najhorší je však strach, že svojho synčeka pre vážnu chorobu opäť stratí. Tentoraz navždy. Najjasnejší súmrak je druhým, záverečným dielom románu Najtemnejší úsvit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Brightest Sunset , 2017

maafa
28.10.2019 4 z 5

Opět strhující a čtivé, jako první díl. Myslím, že každého, kdo má děti se toto téma musí dotknout. Ačkoli je to knížka spíš romantická, přinutila mě přemýšlet....jak těžké to měli všichni hrdinové...kdo má větší práva na rodičovství ? Moc krásně napsáno, doufám, že od této autorky se dočkáme i dalších knih.

L.Helena
25.10.2019 4 z 5

"Ano, tohle byla doposud tvá rodina, lidé, kteří tě milují a které celý svůj život miluješ ty, domov, kde se cítíš bezpečně..., ale ZAPOMEŇ!!. Ode dneška jsou tihle neznámí lidé tvá nová rodina, ti tě milují a ty musíš milovat je!" ... Tak tohle by neustál nikdo z nás dospělých, natož desetileté nemocné dítě. A každému rodiči, soudci či sociální pracovnici, kteří mají jen špetku selského rozumu, musí být jasné, že pokud se má dítě přesunout z jedné rodiny do druhé, tak to není zlom, ale proces. A i ten se musí realizovat v prvé řadě s ohledem na potřeby dítěte. To mi v této knize přijde hodně nereálné a příliš účelové, uměle vytvořená situace pro zvýšení dramatičnosti děje.
Jinak nelze upřít čtivost a zajímavý příběh. Ovšem i přes situaci, že se náhodou seznámí a zamilují do sebe biologická matka uneseného dítěte a jeho adoptivní otec, mi první díl přišel realističtější.

Kvetulina
22.10.2019 5 z 5

Stejně jako první díl se mi i tenhle moc líbil, a stejně tak, jako tam, mi i tady vadily zbytečné vulgarismy.

Sabča92
09.10.2019 4 z 5

Úsvit i Soumrak se právem řadí mezi mé oblíbené knihy. Přiznám se, že jsem nic podobného dosud nečetla. Je pravda, že série to být rozhodně nemusela - celý příběh by se dal vcucnout jako jedna kniha, ale upřímně, já to miluji tak či tak. Během čtení jsem prožívala nejrůznější pocity od zoufalství Charlotte, přes strach ze ztráty dítěte Portera, k naději, že se vše urovná až k lásce a vášni, která mezi hlavními hrdiny postupně rostla. Ani v Nejjasnějším soumraku není nouze o erotické scény, které jsou sice dost pikantní, na druhou stranu mi k příběhu sedly.
Rozhodně doporučuji :-)

MiliKry
08.10.2019 4 z 5

Krásně napsané. Místy i slzicka ukapla ????...

Cometka
07.10.2019 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že by se celý příběh vešel do jedné knihy. Mám ráda knížky o třístech a více stránkách a jedna 500 stránková by mně udělala radost :-) Knížka je krásná a má vše, co člověk hledá - vtip, lásku, napětí, slzy.. emocionální pračka na jeden večer a brzké ráno. Rozhodně doporučuji!

EvaSupovic
30.09.2019 5 z 5

Nádherný, silný, temný, ale i velice krásný příběh dvou zlomených lidí pokračuje v ještě horším snu, než v jaký doufali. Je strašná škoda, že první díl skončil v tak šíleně vypjaté situaci, pokud by to bylo dohromady, asi by z toho byl ještě silnější požitek. Každopádně mi ukáplo i pár slziček, jinak nádhera.

Mišule_11
29.09.2019 5 z 5

Pokračování dojemného a silného příběhu, který ani pro tentokrát nenechal moji psychiku chvíli v klidu a oči suché..!
I tentokrát to nemají ani Charlotte ani Porter vůbec jednoduché! A to i přes všechnu pravdu, která vyplynula na povrch! V tomto díle jsem obzvlášť nenáviděla již bývalou a zesnulou manželku Portera, díky které byli oba v té hnusné temnotě, která je sžírala!
Po dlouhé úvaze vůbec nelituji, že jsem si celou sérií nakonec pořídila a přečetla jsem si jí! Určitě doporučuji! :)

Nuttelka
29.09.2019 5 z 5

S komentářem jsem musela chvíli počkat, až příběh úplně v sobě zpracuju. Vůbec si nedovedu představit, co prožívají rodiče unesených a vážně nemocných dětí, sama ještě děti nemám, ale je to opravdu nepředstavitelné.
Charlotte se mi samozřejmě nejvíc líbila, když trávila čas Porterem, jejich slovní přestřelky byly boží a postupné zamilovávání krásné :-)
Na druhou stranu jejich temnota byla opravdu temná a hluboká, až jsem z toho sama byla celá vyšťavená.
Porter je skvělý, i po tom všem jeho láska k dětem je úplně dechberoucí, krásná, dojemná. Hned jsem si ho oblíbila.
A Bradyho nesnáším a vždycky budu, je to fakt de*il.
Dlouho jsem otálela, zda si tyto knihy koupím, teď jsem ráda, že je ve své knihovně mám.
A ano, taky dávám za pravdu, že mohla vyjít jen jedna kniha jako celek, bylo by to akorát.
Miluju "happy endy" a po spoustě slz mi je i zde dopřán :-)
Knihy můžu jen a jen doporučit!

jani.ruzicko
28.09.2019 5 z 5

Sice se jedná o nehezké téma, ale zároveň jde o velmi silný a krásný příběh. Spoustu emocí. Smála jsem se, dojala a prostě se do obou knížek vnořila tak, že jsem vše prožívala s hlavními hrdiny. Určitě by byla vhodnější jen jedna delší knížka, než dvě kratší, ale na druhou stranu se dá pochopit, proč to tak je. =)

Seznámení s pro mě novou autorkou bylo hrozně super a její styl psaní se mi moc zalíbil. Doufám, že se na našem trhu objeví její další příběhy a věřím, že budou stejně skvělé.

Každý asi tušil, jak to vlastně bude a díky bohu za to světlo na konci temnoty, přesto vím, že na tento příběh jen tak nezapomenu a že mě hodně zasáhl.

Určitě doporučuji! =)

Nicolettine
27.09.2019 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal.Moc hezky napsaný příběh,který se čte jedním dechem.

Ivulka432
27.09.2019 5 z 5

Přečteno za večer jedním dechem! Krásná jednohubka. Doporučuji!

Lusle
20.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha!!!!

Šánka
17.09.2019 5 z 5

Krásný a opravdu silný příběh, ale musím se opakovat, je strašná škoda, že byl rozdělený do dvou krátkých částí, a to zrovna v okamžiku, kdy dochází k velkému zlomu v ději, kdy čtenáře ty emoce válcují naplno.
Pokračování vás ale opět vůbec nešetří, vývoj postav je uvěřitelně napsaný, skvělé dialogy, dokonce místy i vtipné a já si procházela s Charlotte i Porterem jejich temnotou a moc jsem jim přála, aby na konci na ně čekalo světlo.....

Knižní střípky
08.09.2019 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat pokračování. A bylo opět úžasné. Těšila jsem se, jak bude pokračovat příběh Charlotte, Portera, Travise a ostatních protagonistů této knihy. Je to silný příběh o rodinných poutech, která překonají všechny překážky a nástrahy osudu a že jich je v této knize spoustu. I přes nelehkou situaci, kterou si Porter s Charlotte v tomto díle procházejí, se autorce opět povedlo krásně zachytit jejich skvělé slovní půtky. Takže i když jsem většinu knihy měla při čtení knedlík v krku a polykala slzy, musela jsem se místy smát.

LilianaFalcon
02.09.2019 5 z 5

Sice trvám na tom, že by byla lepší jedna delší kniha, než takhle rozporcované, ale je to velmi silný emotivní příběh. Teda v rámci erotických romancí :D

AliceTief
11.06.2019 5 z 5

Zase jsem si poplakala, tahle série mě naprosto dostala, opravdu pěkný příběh, pěkně napsané doslova přečteno jedním dechem =)

Stanislava27
23.05.2019 5 z 5

Za mňa bola 2.časť lepšia ako tá prvá.
Rozhodne odporúčam prečítať

PetraN17
14.05.2019 5 z 5

I když jsem konec předpokládala, moc jsem se těšila na pokračování a nebyla jsem zklamaná :)

keiko33
09.05.2019 5 z 5

Silny pribeh o velkom trapeni, sile a laske. Pri citani si chvilami poplacete, no aj sa poriadne zasmejete. Aj ked je casto tma, nakoniec pride svetlo.