Nejtemnější hodina

Nejtemnější hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208137/bmid_nejtemnejsi-hodina-4k6-208137.jpg 4 349 110

Láska je nejistá a nezkrotná jako válka ... V létě roku 1940, se většina očí upírá na nebe nad jižní Anglií. Bitva o Británii právě začala. Ale mladá Evie Lucasová má oči jen pro temperamentního mladého pilota jménem Tony. Evie má před sebou zářnou uměleckou kariéru, ale zdá se, že marní čas nekonečným skicováním portrétů Tonyho. Chce, aby jeho rodiče měli něco na památku v případě, že padne ve válce ... O sedmdesát let později, nedávno ovdovělá kunsthistorička Lucy se snaží dát kousky svého života zase dohromady. Aby to dokázala je třeba odhalit záhadu obklopující obraz v jejím domově. Ale když náhodou nedopatřením píchne do „vosího hnízda“ minulosti, které bylo úmyslně zahlazeno, Lucy se ocitá v nebezpečí jež jí hrozí od lidí z minulosti i současnosti, kteří nemají v úmyslu nechat nevyslovenou pravdu vyplavat na povrch.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Brána

The Darkest Hour , 2014

Er.es
12.02.2015 5 z 5

Tahle kniha je naprosto... dech beroucí. Nepochybně mistrovské dílo téhle úžasné spisovatelky.
Příběh, i když s tématikou vhodnou do telenovely, mě neskutečně zasáhl právě tím, jak ho Barbara fantasticky popsala s jejím známým prolínáním historie a současnosti. ***SPOILER*** Ta láska, bolest, intriky rodiny a prostředí 2. světové války se neskutečně vpíjely do kůže a čtenář se tak propadl do velmi smutného příběhu o dvou lidech, kterým nebyla dopřána jejich upřímná láska. Hned si Evie a Tonyho zamilujete. Kniha vás dojme hned na několika místech a ten konec dodává třešničku na tomhle příběhu plného silných emocích. Naposledy...bylo to...ach díky Barbaro...

Rodaw
09.02.2015 5 z 5

Tato kniha se po dočtení stala mou nejmilejší knihou, což myslím celkem mluví za vše. Barbara Erskinová je má nejoblíbenější spisovatelka a před přečtením Nejtemnější hodiny jsem měla na pomyslném 1.místě Na pokraji temnoty, ovšem nyní, nemám slov. Knihu jsem četla, když jsem byla nemocná, celkem dva dny. Včera těsně před půlnocí jsem ji dočetla. Posledních 30 stránek ze mě tekly potoky slz. A to se mi ještě nikdy nestalo. U dojemných knih jsem měla vždy maximálně slzy v očích, ale u Nejtemnější hodiny jsem doslova plakala, brečela, nemohla jsem tomu uvěřit. V této knize je tak moc citlivý, krásný, nezapomenutelný, srdcervoucí příběh. Je tu tak veliká nespravedlnost, se kterou jsem se nejspíš ještě u žádné knihy nesetkala ... Barbara je mistrní svého žánru. Píše neuvěřitelně čtivě a poutavě a všechny knihy, které napsala, miluju. Ovšem nepopírám, že tahle kniha mi zlomila srdce. Když jsem ji dočetla, vrátila jsem se zpátky k mým oblíbeným scénám a pasážím- především kde byl Tony a Ralph, protože tito dva kluci se zařadili k mým nejmilejším postavám všech dob :-) Byli neuvěřitelní, oba dva. Zamilovala jsem si je. Bylo hodně smutné číst ty pasáže znovu, když víte, jak celý příběh dopadne. A jsme opět u té nespravedlnosti a zrady, nenávisti, která vedla až za hrob.
Jak už jsem psala- knihu jsem dočetla těsně před půlnocí, ale pak jsem nemohla usnout. Takovou noc jsem ještě nezažila. Převalovala jsem se v posteli, brečela, celý příběh si přehrávala znovu a znovu a moc jsem chtěla, abych si s Ralphem a Tonym mohla na chvíli popovídat- abych jim řekla, jak moc mě jejich příběh zasáhl.. Opravdu, něco takového se mi ještě NIKDY po dočtení knihy nestalo, TAK MOC MĚ ZASÁHLA. V noci jsem se pak pořád budila a nad příběhem přemýšlela. Dneska to není o nic lepší, stále se k příběhu vracím a přemýšlím nad ním... Knížku četla i má mamka a má na ni stejný názor jako já. Také ji neuvěřitelně moc zasáhl. Dnes jsme si spolu o knize dlouho povídaly a já se znovu rozplakala. Tato kniha je jedinečná. Vím jistě, že se k ní budu vracet a že na ni nikdy nezapomenu. Prosím přečtěte si ji. Tento strhující příběh by měl poznat každý. A až knížku budete číst, pozdravujte ode mě Ralpha a Tonyho ♥ :-)

veronika9174
05.02.2015 5 z 5

Perfektni od zacatku do konce. Hned od prvni stranky jsem mela pocit, ze se nemuzu odlepit od cteni. Erskinova je moje nejoblibenejsi autorka a opet me nezklamala. U teto knihy mozna i prekvapila, urcite bych ji zaradila na prvni pricky v pomyslnem zebricku nejlepsich knih teto spisovatelky a prectene mam uplne vsechny, nektere i nekolikrat. Tahle se mezi ne bude urcite radit.

marli58
03.02.2015 5 z 5

Když jsem zjistila,že nová kniha od B. Erskinové zasahuje dějově do období bitvy o Británii,tak mě to docela rozladilo,protože válečné romány zásadně nečtu. Překonala jsem se a stálo to zato. Válka tam sice je,ale jen nastiňuje atmosféru doby čtyřicátých let minulého století. Jinak je to typická Erskinová. Dvě časové roviny, duchové, láska a nenávist. Dobře se čte od začátku do konce a od závěrečné třetiny se dá jen těžko odejít :).

bookcase
03.02.2015 5 z 5

Naprosto úžasný román od mé oblíbené spisovatelky. Tentokrát se v čase vrací "jen kousek", do období II. sv. války, které mám ráda (můžu-li to tak říct) . Přečetla jsem jedním dechem.

moonchild
25.01.2015 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha.Barbara nikdy nezklame

Dadula118
23.01.2015 5 z 5

užasně napsaná kniha.tahle autorka nezklame,v každě větě bylo napsáno tolik...

Henriette
17.01.2015 4 z 5

Skvěle napsaná kniha, ostatně jako všechny od autorky. Jednu hvězdičku však ubírám za námět, který pro mě byl příliš smutný a nezáživný.

zuzepka
13.01.2015 5 z 5

Četla jsem několik knih od Erskinové,ale nikdy jsem nebyla spokojená.Vánoční dárek mě velmi překvapil v dobrém slova smyslu.Nikdy jsem nemusela zápletky s historickými duchy.Příběh pravé lásky zasazený do prostředí 2.světové války,který se prolínal do současnosti mě oslovil.Duchy jsem vzala na milost a určitě se k ní budu vracet.

Racík
30.12.2014 5 z 5

Knížka mě potěšila. Krásně se četla, příběh byl "erskinovský", ale tím, že je zasazen do 20. století, působil jinak. Pro mě určitě příjemně, u některých předchozích knih se mi už zdálo, že se autorka trochu opakuje. Časový posun více do současnosti /starší časová linie se odehrává během 2. světové války/ přinesl něco nového. Moc pěkný příběh.