Nejtemnější část lesa

Nejtemnější část lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251514/bmid_nejtemnejsi-cast-lesa-qkU-251514.jpeg 4 483 483

V lese leží na zemi skleněná rakev a v ní spí chlapec, který má na hlavě rohy a jehož uši jsou špičaté jako nůž... Hazel žije se svým bratrem Benem ve městě Fairford, kde vedle sebe žijí lidé a kouzelná stvoření přezdívaná Lesní lid. Sjíždějí se sem turisté, aby na vlastní oči spatřili divy pohádkové říše, zejména pak rohatého chlapce. Jenže návštěvníci nevidí nebezpečí, které se zde skrývá. Hazel a Ben si od pradávna vyprávějí smyšlené příběhy o chlapci ve skleněné rakvi. V jejich vyprávěních je on princem a oni chrabrými rytíři. Namlouvají si, že princ je jiný než ostatní Lesní lidé, kteří uzavírají s lidmi kruté dohody a číhají na turisty ve stínech stromů. Hazel ví, že není možné, že by se rohatý chlapec probudil. Jenže přesně to se jednoho dne stane…. Celý svět se obrací vzhůru nohama a Hazel musí přijmout roli rytíře, na kterého si kdysi hrála. Je vtažena do víru nové lásky, musí se vyrovnat se zradou a rozhodnout se, na čí straně stojí. Dokáže v této roli obstát? V podobě románu Nejtemnější část lesa se Holly Black, autorka mnoha bestsellerů, vrací k okouzlujícím pohádkovým příběhům, díky kterým se na počátku své kariéry proslavila.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Darkest Part of the Forest , 2015

anndrra
26.07.2021 5 z 5

Četla jsem nové vydání od King Cool s novou krásnou obálkou a musím říct, že jsem nadšená. Bylo to přesně takové, jak to mám ráda. Trochu temné, trochu dobružné, romantické a inspirované starými legendami a příběhy. Klidně bych snesla, kdyby to byla celá série. Hezký je, že autorka se později při psaní Krutého prince tohoto světa a některých postav nedokázala vzdát. A vtipný je, že zmínila baladu o Tam Linovi, kterou zpracovala S.J.Maas -prostě ve světě víl všechno souvisí se vším

book_loverka_
22.07.2021 3 z 5

Tohle byla jedna z takových těch zvláštních knížek, ale v dobrém - líbil se mi originální námět a také propojení 2 světů, stejně jako v Krutém princi. Nejtemnější část lesa jsem četla ve společném čtení s Knihy Dobrovský a jsem moc ráda, že ji vydali s novou nádhernou obálkou, protože ta stará nebyla zrovna výstavní. Jinak se to četlo dobře, pro milovníky Kruťase je to skvělé navrácení do vílího světa, akorát mně knížka úplně nesedla.
3,5️

Malinali
20.07.2021 3 z 5

Mám ráda autorku a její knihy, proto jsem neváhala pořídit i toto nové vydání starší knihy. Četlo se celkem rychle, taková jednohubka na víkendový večer. Taková kniha s sebou na chalupu, když má večer pršet :-D

Problém prostě je, že lidi si nevěří, skrývají před sebou tajemství a nejsou k sobě upřímní, a pak se dějí věci, které by ani nemusely, nebo spíš musely, aby tato kniha vznikla :o)

Na Faerskou sérii to sice nemá, ale jako pohádka pro dospěláky fajn.

janca6129
05.07.2021 3 z 5

Anotace mě tak trochu "vyděsila" (pomyslela jsem si, co to bude zase za slátaninu), zároveň dohnala k rozpačitému sáhnutí po knížce. Nakonec nejsem tak zklamaná, jak jsem ze zprvu obávala.

Prolínání magického vílího světa s moderními prvky a na první dojem "obyčejným" městečkem celkem dobře fungovalo. Samotný děj příliš mě nijak závratně nenadchl, ale ani nezklamal - bylo to čtivé, plynulé a zajímavé. Hlavní hrdiny bylo snadné si oblíbit, a to i při faktu, že nejsem jejich věková skupina.

Nicméně Hazelina linka, kdy splácí svůj dluh u Olšového krále a mohla mít velmi slušný potenciál, a jak už tu zaznělo, i já bych si přála do toho víc nahlédnout - stejně tak do těch jednotlivých rodinných vztahů.

A ten urychlený konec... musela jsem se i vracet, neboť jsem ho na první dobrou nějak nezaznamenala...

Nicméně jako celek to hodnotím lehce nadprůměrně. Četlo se to hezky a za mě palec nahoru i nakladatelství, kterému se konečně povedlo zvýšit kvalitu jeho korektur. :)

brunettlibrary
03.07.2021 3 z 5

Z anotace jsem si myslela, že tato kniha bude pouhý další příběh o tom jak dobro bojuje se zlem a dobro samozřejmě vyhraje. Tedy jsem od této knihy moc neočekávala. Ovšem byla jsem příjemně překvapena. Autorka příběh obohatila prvky z moderní doby, které příběh udělaly zajímavým. Oceňuji, že se v průběhu děje staly různé zvraty, které mě jako čtenáře držely v napětí až do úplného konce. Hodnotím knihu 3 hvězdičkami z 5, jelikož mě děj bavil, ale zvláštní emoce ve mně nezanechal. Přesto knížku doporučuji k přečtení a těším se, až si přečtu další knihy od autorky Holly Black. :) Knihu jsem přečetla za 2 dny.

ZapisnikTerky
30.06.2021 4 z 5

Příběh ze světa Elfhame byl super napsaný a líbil se mi možná o kousek víc, než Krutý princ. Víc v mojí recenzi.

Sati
10.05.2021 4 z 5

Originální, autorku mám ráda, kniha se chvilkama četla dobře a rychle, ale chvilkama byly nudné a zdlouhavé pasáže

whiolet
28.02.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil, jen je škoda, že příběh není propracovanější a děj o něco delší.
Také lituji, že jsem knihu nečetla před Krutým princem jelikož by mi některé postavy dávaly větší smysl.

Karolína346
12.02.2021 3 z 5

Místy mi to přišlo neskutečně zmatené a uspěchané . Naopak některé části byli nudné a pomalé, nicméně nemůžu říct, že knížka nebyla zajímavá. Prostředí ve kterém se děj odehrával se mi opravdu líbilo.

Kasana
19.01.2021 3 z 5

Tahle knížka tak zlá není, i když jsem byla ušetřena toho českého překladu. První polovina je pěkná, pak to trochu zadrhává jen proto aby byl velmi rychlý a celkem zajímavý konec. A nemohu knížce dát více hvězd, když většina věcí se opakuje v každém příběhu o vílách.

Připouštím, má to několik zajímavých myšlenek. Třeba to splácení Hanzelinina přání mě zaujalo a přála bych si z toho vidět víc. Ty rodinné vztahy taky zní něco, co by člověka zaujalo. A jsem jenom pro za to, že se s následky každý vypořádá jinak. Ale bylo to všechno hrozně rychlé a některé věci by se hodily zatajit, udělat z toho třeba městskou legendu a šeptat si, zda je to pravda nebo ne, aby si příběh udržel čtenářovu celou pozornost. Tady tomu prostě nejvíc utrpělo to, že se to všechno hodilo do jedné knihy.

Takhle, naštvaná nejsem. Čtení jsem si užila, skvělá oddechovka. Knížku jsem přečetla s přestávkama za tři/čtyři dny jak nic a mladším, než jsem já, bych ji i doporučila.

Zlatinka.Emilly
02.01.2021 odpad!

Takovéto knihy fakt nemám zapotřebí číst. Nemá to ani hlavu ani patu.

renisla
27.10.2020 4 z 5

Zajímavá kniha odlehčeného čtení nejen pro YA

andulkas
15.07.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha a určitě ji ocení i čtenáři kteří zrovna neholdují fantasy. I přes velký počet chyb se kniha dá docela dobře přečíst a nepotřebuje tolik soustředěnosti.

Rose_marry_an
03.03.2020 5 z 5

Jeden z autorčiných románů s vílí tématikou jež se lehce zrcadlí i v podlém králi.

zinon
19.02.2020 4 z 5

Další zajímavá kniha od mojí oblíbené autorky. I když u jejích knížek nemám takový ten wau pocit (i když u krutého prince jsem měla), tak je hrozně ráda čtu a nemůžu se od nich odtrhnout. Jsou to prostě takové vzláštní, někdy trochu ujeté :) a krásně čtivé příběhy s jedinečným nápadem.

haaabi
11.01.2020 5 z 5

Nejsem cílovka, ale úplně jsem ji zhltla. Existovat tak takové místo, hned bych se tam jela jako turistka ztratit. Holly Black to prostě umí. Jen teda Omego, Omego... tolik chyb, ach jo. :-(

radynka
28.10.2019

Nebavilo mě to a četlo se mi to špatně. Nechala jsem si vyzradit konec a ani to mě nepřesvědčilo. Navíc když jsem si to pročítala, neustále se tam nikdo líbal nebo někdo po někom vzdychal.

Shira27
02.08.2019 5 z 5

Četla jsem v angličtině a občas srovnávala český překlad, který je teda příšerný. Chybějící odstavce, pozměněné věty a někdy i úplně jiný význam slov. Jak může mít kniha 200 stran, když v originále má přes 320? Vlastně, už vím, kde se to ztratilo...

Takže hodnotím originál. Četlo se to hrozně rychle, boží svět, boží postavy, naprosto nepředvídatelné zvraty i vtipné scény. Holly Black se stává mojí další oblíbenou autorkou.

Erinka24
09.06.2019 4 z 5

Úchvatná kniha plná tajemných překvapení, doporučuji se pustit do čtení děl této autorky.

Mišeec
09.06.2019 5 z 5

Tato oddechová kniha mě hodně bavila. Přečteno za dva dny. Příběh, kde se u mě vystřídala řada emocí - hněv, radost, smutek, ... Moc hezký příběh, ráda se k této knize vracím. :)