Rudé svitky magie

Rudé svitky magie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436075/bmid_rude-svitky-magie-VMz-436075.jpeg 4 204 41

Další příběh lovců stínů, který je zároveň první knihou nové série. Její děj sleduje velkého čaroděje Magnuse Banea a Aleca Lightwooda na jejich cestách po světě po skončení velké války. Magnus Bane si nepřál nic jiného než dovolenou — luxusní výlet po Evropě po boku lovce stínů Aleca Lightwooda, který se navzdory vší nepřízni osudu nakonec stal jeho přítelem. Jakmile se však ubytují v Paříži, navštíví hrdinu dávná přítelkyně s informací o kultu zvaném Karmínová ruka, který uctívá démona a usiluje o vyvolání chaosu. Vše nasvědčuje tomu, že tento kult založil Magnus sám. Před spoustou let. Jen jako vtip. Nyní musí Magnus a Alec hledat po celé Evropě, aby vystopovali Karmínovou ruku a jejich nepolapitelného nového vůdce, dřív než kult způsobí další škody. Jako by nestačilo, že jejich romantická dovolená byla odsunutá, démoni nyní pronásledují každý jejich krok a je těžké poznat přítele od nepřítele. Jejich hledání začíná být čím dál zoufalejší, a tak Magnus a Alec si musí navzájem důvěřovat více než kdy jindy - i když to znamená odhalit tajemství, která oba mají.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

The Red Scrolls of Magic , 2019

RoseDadas
19.02.2021 4 z 5

Při čtení jsem se neskutečně bavila, kniha nepostrádá napětí, akci, humor, romantiku a skrytá tajemství. Bavilo mě dozvědět se více o Magnusově minulosti a poznat ho zas o trochu více a z jiné perspektivy. Magnus patří mezi moje oblíbence, i díky jeho velkoleposti, vtípkům či módním trendům, a tak byla kniha pro mě nutností. Na Magnusovi a Alekovi je dobře vidět, že protiklady se skutečně přitahují. Vše je dávkováno s citem a bez zbytečného natahování, čtenář hltá a hltá, až je na konci, který přináší fantastický souboj. Vše končí otevřeně, aby byl nechán prostor pro pokračování, na které se už teď moc těším.

AnnaKreon
04.02.2021 5 z 5

Alek se se svým přítelem Magnusem vydává na svoji první dovolenou. Cílem je se ještě více poznat a sblížit. Hned na první zastávce v Paříži však zjistí, že existuje kult Karmínová ruka, která uctívá vyššího démona Ašmodaje a že kult založil samotný Magnus. Ten si to ale nepamatuje. Proto se rozhodnou po kultu pátrat a zjistit pravdu.
~~~
Tohle byla moje první kniha od Cassie a musím uznat, že je to neuvěřitelně čtivá kniha a svět lovců stínů miluju. I když mám doma od Cassandry skoro všechno, tak jsem zatím viděla jen film Město z kostí a ten se mi líbil moc.
~~~
Postavy mi byly neskutečně sympatické. Magnus je velice elegantní čaroděj milující večírky, filatelii a pěstování bonsají. Jeho přítel Alek je ale úplný opak. Večírky nemusí. Nejradši nosí obyčejné pohodlné oblečení a miluje boj. Tvoří spolu ale naprosto perfektní pár, kdy jeden učí druhého, ať už jde o pohled na svět nebo o jejich intimní vztah.
~~~
S hlavními hrdiny navštívíme Paříž, Benátky, Řím a nakonec i New York a já jsem si tenhle jejich výlet hrozně užívala (zejména teď v období, kdy nikam moc nemůžeme).
~~~
Jediné mínus je, že je tam na můj vkus až moc přehnaného cukrování a většina postav patří do LGBTQ+ a to je podle mě dost nereálné. Viděla jsem na tuto knihu bohužel více průměrných či negativních recenzí, což mě mrzí, protože mě se kniha moc líbila a předčila i má vysoká očekávání. Mohu ji určitě doporučit a já se v roce 2021 určitě vrhnu na sérii Nástroje smrti.

Ivka14
20.01.2021 4 z 5

Alek a Magnus jsou moje nejoblíbenější postavy ze světa lovců stínů. Kniha se mi velice líbila jen jsem se ze začátku blbě orientovala, kdy přesně na té dovolené byli. Kniha mi částmi přišla uspěchaná a doufám, že v dalších dílech uvidíme i víc romantiky či se dozvíme víc o historii Magnuse.

josef4551
14.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělé čtení, které kombinuje LGBT romanci, akční fantasy a svět Lovců stínů. Prostě ideální mix. Rozhodně zatím to nejlepší, co jsem z tohoto univerza četl, mám za sebou Město z kostí a Mechanického anděla. Ten svět obecně je strašně super a těším se, až budu mít přečtené i další díly z ostatních sérií.

katerina-an9765
11.01.2021 2 z 5

Zbožňuju celý svět Cassandry Clare, ale tuhle knihu bych označila za zatím dějově nejslabší, kterou jsem od ní četla. Magnus mě nezklamal, takže za něj 3 hvězdičky. Neurazí, ale na mě hodně přeslazené.

xflori01
28.12.2020 4 z 5

Také jsem nad čtyřmi hvězdami váhal. Vždycky si rád přečtu další příběh ze světa lovců stínů, ale prozatím tahle kniha byla nejslabší. První půlka byla docela nezáživná, ale poté to nabralo spád a druhou půlku jsem musel přečíst naráz. Další potíží či pozitivem knížky je homosexualita - co jiného čekat od romantické dovolené Magnuse a Aleka :) Holt nezbývá než pasáže muchlování rychle přeskákat, protože se mi nechce číst o hebké tváři a vlasech Aleka a o mužném Magnusově těle s úžasným parfémem santalového dřeva. Ale zase pro homosexuály podobné knížky na trhu chybí, takže se to nesmí brát jako mínus.

Nelly
04.12.2020 2 z 5

Naprosté zklamání. Kde ty dávné doby jsou, kdy autorka psala svoji první sérii nabytou dějem a emocemi. Tady to byla jen nuda a cukrování A. a M. Musím naprosto souhlasit s komentářem Inugoya. - Do dalších dílů této série se asi už pouštět nebudu.

andrejci
30.10.2020 4 z 5

Magnus a Alek - moje dvě oblíbené postavy. Na jejich příběh jsem se moc těšila. Začátek mi přišel takový divný a nemohla jsem se moc začíst. Potom se to už rozjelo. Ale něco mi tam pořád chybělo. Co mi vadilo tak bylo to, že se mi trvalo se zorientovat v čase. Mohlo se to tam nějak upřesnit takže ze začátku jsem nemusela přemýšlet. Jinak příběh byl hezký a i když vím jak to s nimi skončí jejich příběh jsem si moc užila. Jelikož to skončilo otevřeně jsem zvědavá na další díl.

Lenka_S
26.10.2020 3 z 5

Příběh ze světa Lovců stínů tentokrát věnovaný Alekovi s Magnusem jsem si celkem užila, ale přesto mu něco scházelo, jen pořád nevím co. Byla tam akce i napětí, ale nějak mě děj knihy nedokázal pohltit a bohužel jsem neměla problém knihu odložit a věnovat se něčemu jinému, což se mi u těch TOP příběhů prostě nestává.

preny
18.10.2020 5 z 5

Miluju autorky styl psaní, jak mě dokáže vtáhnout do knihy, že mám pocit, jako kdybych byla jednou z lovkyň stínů... Magnuse Banea jsem si zamilovala již v první knize od autorky, a to v Městě z kostí, od té doby Banea obdivuji a baví mě, kdykoli se v jakémkoli příběhu objeví. Jeho smysl pro humor je mi dost blízký. Fandím jeho vztahu s Alekem. A Alek se mi líbí v tom smyslu, jak z uťáplého a vystrašeného kluka, který neví, co vlastně cítí, kam patří, se stává sebevědomý a moudrý muž, který nejde slepě za tím, co mu spolek nařídí a začíná uvažovat více jako člověk než voják. Takové jsou mé pocity z něj. Včera jsem knihu dočetla a už se nemohu dočkat dalšího dílu. Nejspíš si zkrátím čekání na další díl přečtením předchozích sérií.

Inugoya
22.08.2020 2 z 5

Asi se s touto autorkou natrvalo rozloučím. Zdá se, že jí víc zajímá psát o vztazích a sexu mezi členy LGBT komunity, k čemuž jí svět nefilim slouží jen jako kulisa.
Ostatně, k tomu se v doslovu více méně přiznává sama.
Kniha je nemastná, neslaná, 3/4 děje tvoří (spoiler?) to, jak se na to Magnus a Alek snaží vlítnout, ale pořád jim to něco kazí.
Jak "vzrušující". Samozřejmě oba mají dokonalá těla a hluboce se milují. Eh.
V poslední části knihy se konečně i začne něco dít, ale jen na chvíli, dokud se nezformuje další dvojice.
Nejzajímavější je tak vlastně epilog.
Jsem zklamaná, Magnus byl moje oblíbená postava, ale po téhle slátanině k němu mám docela záporný vztah.
Kam se to hrabe na Mechanického anděla...
Možná by to chtělo psát míň o sexu a víc o nějakém ději, nebo si i v dalších dílech dáme kolečko "random město"-sex-"Stínový trh"-sex-"random institut"-sex...

kacaaba
02.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zvlášť když vím co se dělo potom. Bylo fajn poznat tyto postavy víc, v nástrojích hrály vedleší role a mě to někdy až mrzelo. Nemohu se doškat pokračování.

luculi
24.07.2020 4 z 5

Stále čtivé a zajímavé čtení. Svět lovců stínů mě nikdy nepřestal bavit a tady v tomto případě navíc autorka využívá díky postavě Magnuse i spoustu humoru a vtipných hlášek. I přes akci a zběsilé cestování po Evropě, a především faktu, že mi schází některé starší postavy a více propracovanosti a dějovosti, se mi kniha rozhodně líbila a užila jsem si ji. Jediné, za co strhávám jednu hvězdu, tak že sice kniha spadá to lgbt tematiky, ale to neznamená, že všechny hlavní či důležitější postavy se tam najednou musí řadit.

EvaSupovic
10.07.2020 5 z 5

Uff....já prostě žeru Magnuse i Aleka a moc jim fandím. Miluji celou fantasy ságu o lovcích stínů a celém stínovém světě.

kindlova42
06.07.2020 4 z 5

Když jsem se dozvěděla, že Cassandra Clare plánuje knihu zaměřenou na vztah Aleka a Magnuse, tak jsem měla radost. Tento pár se stal rychle jedním z mých oblíbených a v prvotní sérii Nástroje smrti neměli veliký prostor. Objevují se i v ostatních knihách z tohoto universa a zejména v Královně povětří a temnoty mají krásný společný moment. Na který jsem původně myslela, že dějově naváže tato kniha, a byla jsem velmi překvapená, že se v ní vlastně vrátíme na úplný začátek jejich vztahu a získáme větší detaily, jak se do sebe zamilovali. Obdiv C.C., která si udělala již před lety prostor, tím že je poslala na dovolenou (Město padlých andělů), na kterou mohla nyní příjemně navázat. Kniha se určitě bude líbit fanouškům světa lovců stínů, kteří mají načtené ostatní knihy a jsou s postavami již seznámeni :)

Pitbullka
28.06.2020 4 z 5

Milý návrat do světa lovců stínů, čtivé jako ostatní knížky autorky. Jen mi vadily mnohdy opakující se části o Alekovi a Magnusovi a jejich nehynoucí lásce. Chybělo mi v příběhu trošku více propracovanosti a akce.

MíšaS.
26.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Nemohu si pomoci, ale asi od půlky mě kniha trochu přestala bavit. Dočetla jsem jí, ale nevím, prostě mi něco nesedělo.
Také si nejsem jistá datováním, vzhledem ke vztahu Aline a Helen, jako KájaKoxík pode mnou.
Milostné scény mi přišly dost kýčovité.
Ale ten konec mě velmi navnadil :)
Řekla bych, že jsou to takové lepší 3 hvězdy.

anet8843
24.06.2020 5 z 5

Další z mála knih, kdy jsem se nemohla vyloženě dočkat a místo klasického hltání, jsem si ji vychutnala pěkně pomalu.
Dostala jsem přesně to, co jsem čekala - vzdychání roztomilého "ach", ale také další důkaz, že autorka prostě není nějak extra dobrá spisovatelka. Ne, fakt, prostě to psaní je hodně jednoduché, plné klišé a vyloženě trapných pasáží a frází (až mě napadá, že si budu muset pořídit originál, jestli to není práce konkrétně u této knihy v českém překladu) - literární hodnota je bohužel na nule. Proto mám osobně problém přečíst MI - do těch se nutím právě jen kvůli Alekovi a Magnusovi, zbytek je prostě velký špatný.
Podtrženo, sečteno - dávám nezasloužených pět hvězd. Ne, fakt, je mi hanba, ale já ty dvě postavy tak miluju, že všechno ostatní raději přehlédnu.

KájaKoxík
22.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Super pokračování ze světa Lovců stínů. Jelikož mne tato série velmi baví a nemám co jí vytknout nemohu jinak než hodnotit 5 z 5.

Jsem moc ráda, že knížky této autorky naráží na LGBT problematiku a tato není výjimkou. Rozhodně se nejedná o žádný pohoršivý příběh, vše je popsáno velmi vkusně a decentně (kniha je tedy stále vhodná pro mládež, nejedná se o obdobu 50 odstínů)

Pozor SPOILER!
Alek a Magnus vyráží jako čerstvý pár na romantickou dovolenou po Evropě. Už první zastávka v Paříži ukazuje, že chodit s lovcem stínů znamená neustále narážet na démony, se kterými se musí vypořádat. Naštěstí Nejvyšší čaroděj Brooklynu není žádné ořezávátko, a tedy dokáže svému příteli v boji pomoci. Dovolená se ale ještě více komplikuje, když za Magnusem dorazí jeho přítelkyně a čarodějka Tessa. Přináší znepokojující zprávy o kultu Karmínová ruka, který uctívá vyššího démona. Podezření, že kult založil před lety sám Magnus může mezi ním a Alekem ohrozit důvěru, kterou už nepůjde znovu získat. A co je nehorší, Magnus si dobu, kdy nejspíš pro zábavu kult založil vůbec nepamatuje. Začíná tedy hon za pravdou skrz evropské metropole. Na cestě se k nim přidá čarodějka Shinyun, protože i ona po Karmínové ruce pátrá. Všechna vodítka je zavedou do Říma. Alekovi nezbude, než hledat informace o kultu v tamním Institutu, kde se k němu přidává jeho kamarádka Aline Penhallowovová. A i nevelkým nadšením i Helen Blackthornová (půl víla).

Podrobnosti rozprášení kultu a kdo je jeho vůdce si budete muset přečíst sami :)

Kniha, ale obsahuje náznaky k vztahu mezi Helen a Aline. Zatím se mi zdá, že Rudé svitky magie se odehrávají před sérií Temné lsti.

EDIT: Po dočtení prvního dílu Temných lstí se má domněnka z předchozí věty potvrdila. Rudé svitky magie se odehrávají asi 5 let před TL.

BookEater
18.06.2020 5 z 5

Skvělý příběh jako vždy, dlouho jsme na pokračování Mortal Instruments čekali a vyplatilo se. Ještě vydat Bane Chronicles a Shadowhunter Academy česky a budu spokojená :-)