Světové krimipovídky

Světové krimipovídky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167584/bmid_svetove-krimipovidky-X0k-167584.png 3 129 42

Nejlepší krimipovídky série

Co napsat o knize, do níž jsou zařazeny krimipovídky od šestatřiceti mistrů tohoto žánru? Snad jen pár nejslavnějších jmen: Jeffery Deaver, Jo Nesbø, Boris Akunin nebo Ruth Rendellová. Bylo by ale nespravedlivé vzbuzovat dojem, že další autoři jsou tam jen tak do počtu. Erudovaný editor Maxim Jakubowski věděl dobře, co dělá, když tuto antologii sestavoval. Výsledkem jeho pečlivého výběru je kniha, v níž vás každá povídka chytí a nepustí. Uchvátí. Překvapí. A každá docela něčím jiným. Povídky: Zločin za zločin-Giorgio Faletti, Rumpole a vánoční prázdniny-John Mortimer, Brigáda-René Appel, Sérum-Jo Nesbo, Huxley-Chad Taylor, Mezi partyzány-Carmen Kornová, Etnická čistka-Dominique Manottiová, Opravdu mizerný den-Camilla Läckbergová, Ten tlustý sadistický parchant-José Carlos Somoza, Jahodový strom-Ruth Rendellová, Jako blesk z čistého nebe-Carla Vermaatová, Svadba ve Voerde-Gunter Gerlach, Když konečne přišel-Inger Jalakas, Volá anděl-Francois Riviere, Hovor u stolu, 1882-Boris Akunin, Slepá ulička-Julián Ibáňez, Putování-Michael Gregorio, Šťastný nález-Lisa Allen Agostiniová, Andělské dítě-Tove Klackenberg, Všechno pro Bergkamen-Sebastian Fitzek, Záhada městské legendy-Rintaró Norizuki, Souboj-Jacob Vis, Daleko na jihu-Paco Ignacio Taibo II, Neprúchodný eskalátor-Jurgen Ehlers, Hlasy v hlavě-Altaf Tyrewala, Vánoční dárek-Jeffery Deaver, Jizvy-Daniel Walther, Pohled do slunce-Leonardo Padura, Meč boží-Josh Pachter, Teď si promluvíme o Lauře-Andreu Martin, Prázdniny s ilegálními sázkami-Howard Engel, Noc nad Unnou-Bernhard Jaumann, Velký spínač-Mickey Spillane, Max Allan Collins, Vyjížďka ve větru-Feryal Tilmac, To není pravda-Diego De Silva, Řekni mi, koho zabít-Ian Rankin. Sestavil Maxim Jakubowski.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Domino

The Mammoth Book of Best International Crime , 2009

Lenka.Vílka
19.08.2016 3 z 5

Jak hodnotit knihu, která obsahuje tolik povídek? Většinu jmen jsem nikdy předtím neslyšela. Knihu beru něco jako "reklamu" na autory, kteří u ještě nevyšli a třeba by časem vyjít mohli. Něco bylo lepší, něco horší, ale celkově průměr.

Mil@n
16.08.2015 4 z 5

Některé povídky jsem ani nedočetl. Ale jinak dobrý.

allebra
17.07.2015 4 z 5

Světové krimipovídky mě příjemně překvapily, bylo zajímavé poznat v jedné knize takové množství autorů. Pár povídek bylo trochu slabších, ale většina mě zaujala a u žádné jsem se nenudila. Jména autorů, které jsem neznala a nejvíce mě zaujali, jsem si poznamenala a určitě si časem od nich ještě něco přečtu. Rozhodně stálo za přečtení!

jindrusa
10.07.2015 3 z 5

Některé povídky dobré, jiné jsem ani nedočetla, celkově mne kniha moc neoslovila.

Absinth_fairy
08.05.2015 1 z 5

Celou dobu jsem čekala, kdy mě to ,,chytne" a já se nechám pohltit uměle-tajemnou atmosférou. Bohužel... bez úspěchu.
Možná to bude výběrem povídek, nebo to možná bude i mnou, že jsem od výběru Světových krimipovídek, které mají být údajně to nejlepší ze světové krimi, čekala něco víc.
Podle mě ale není nad klasiku- Agatha Christie u mě vždy vedla, vede a bude vést na plné čáře( tedy, co se krimipříběhů a detektivek týče).

keri.H
12.02.2015 5 z 5

Povídy se mi hodně líbily. :) Jeden nebo dva mě moc nezaujaly, ale jinak super povídky. Líbil se mi výběr, hlavně proto, že tam byli i méně známější autoři a že to bylo z různých zemí. Pro mě výběr super. Je sice pravda, že některé povídky mi nepřipomínaly klasickou krimi, ale vůbec mi to nevadilo, protože pro mě byly všechny originální a ráda jsem si je přečetla. :)

Tiama
07.02.2015 2 z 5

Přečetla jsem asi 3/4 knížky a nakonec jsem to vzdala. Proč se přemáhat, když jinde je spousta pěkných knížek.

zelenoockaa
11.11.2014 4 z 5

Skvělá povídková kniha třeba do vlaku nebo do autobusu. Povídky nejsou příliš dlouhé a jsou poutavé. Jediné co mi na knize chybí je elektronický obsah s odkazy - četla jsem ji jako eknihu a bylo těžké se dostat zrovna na povídku kterou jsem chtěla číst.

Matejanda
02.06.2014 4 z 5

Výborná kniha. Setkala jsem se díky ní s novými autory, kterým v budoucnu budu věnovat svou pozornost. Některé povídky byli slabší, ale některé mě zase totálně dostaly, nejvíc asi Vánoční dárek od Jeffreyho Deavera a Jahodový strom od Ruth Rendellové. Milovníkům detektivek doporučuji přečíst. ;)

Loucillé
29.05.2014 3 z 5

Výběr..co dodat.. Víc jak polovina o ničem =(

zoew
24.04.2014 2 z 5

Pár povídek se mi líbilo, ale kniha jako celek byla dost slabá. kupodivu jednou z nejlepších povídek byla Záhada městské legendy od Japonského autora, což jsem nečekala (asi jsem automaticky očekávala nekonečnou nudu ve stylu románů Haruka Murakamiho) a samozřejmě nezklamal Jeff Deaver. Zaujala mě povídka od dvojice Spillane-Collins, dobře se četl Jahodový strom (jméno autorky mi vypadlo) a solidní průměr zplodil Jo Nesbo. Ostatní nestojí za řeč.

Paja Ch.
09.04.2014 3 z 5

Některé povídky byly úžasné a některé byly slabé. Ale dobrý nápad, dát dohromady krátké povídky, které se dobře četli ve škole o přestávkách.

kormoran78
07.04.2014 3 z 5

Několik povídek bylo příjemných a zajímavých, některé byly trochu méně zajímavé a bohužel dost velká část z nich mě vyloženě nebavila. Na druhou stranu sbírka povídek pokrývá širokou plochu krimi žánru (až mi někdy přišlo, že už ani o krimi nejde), takže je logické, že se nezavděčí všem.

Teereezka
02.04.2014 3 z 5

Některé povídky jsou výborné, jiné fakt děsné :-/

wooloong
30.03.2014 3 z 5

Tak tohle jsem si tedy pod pojmem "To nejlepší ze světové krimi", nepředstavovala. Mezi skvělými povídkami (Jahodový strom, Šťastný nález, Zločin za zločin a několik dalších) se vyskytly i naprosto průměrné kusy a dokonce pár úplně pitomých (Souboj, Pohled do slunce, Vánoční dárek, a obzvlášť příšerná To není pravda). Některým povídkám chyběly i základní atributy kvalitní literatury jako je slušný vypravěčský styl a závěrečná pointa. Prostě průměr.

Peris
10.03.2014 3 z 5

Dost různá úroveň jednotlivých povídek. Některé mě brutálně nudily a jiné byly skvělé.

kulíšek52
01.02.2014 3 z 5

Některé povídky opravdu zajímavé, jiné mě vůbec nezaujaly.

Janamarie
17.11.2013 4 z 5

Doporučuji všem milovníkům krimi!

Janamarie
17.11.2013 4 z 5

Mám ráda povídky, ale tyto krimi jsou fakt dobré, zajímavé, napínavé. Hlavně jsou z různých koutů světa a od různých autorů.
Každá z povídek je zajímavá něčím jiným! Společným jmenovatelem všech je zločin! Při počtu stran 400, si dávkuji povídky jako pikantní zážitek! Povídky čtu na přeskáčku, někdy podle autora, jindy podle názvu nebo délky...

Lestat19
27.10.2013 4 z 5

Musím říct, že antologie krimipovídek byla opravdu zajímavá. Povídky se četly dobře a děj pěkně odsýpal. Každý z autorů pojal téma po svém a rozhodně nenudil. Některé povídky jsou vyprávěné s humorem a další plné erotiky. Za nejlepší bych označil Šťastný nález a Záhadu městské legendy. Nikoho asi nepřekvapí, že se mi líbila povídka Jeffreyho Deavera, Vánoční dárek. Ale abych jenom nechválil - trochu mě zklamala povídka Joa Nesbøho. Nebyla tak strhující jako jeho romány, ale asi bych mě dodat, že se jedná o starší práci. Dál mě nijak zvlášť neoslovila kratší práce s názvem Andělské dítě. Pokud vás žánr krimi láká, určitě si tuhle antologii nenechte ujít.