Nejhorší noční můra

Nejhorší noční můra https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471947/bmid_nejhorsi-nocni-mura-rXp-471947.jpeg 4 171 171

Evelyn Talbot série

První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.PÁTRÁNÍ PO SÉRIOVÉM VRAHOVIEvelyn Talbot ví, že psychopat může vypadat naprosto normálně. Bylo jí teprve šestnáct, když jí její přítel Jasper věznil a mučil, a opustil ji v domnění, že je mrtvá. Nyní je respektovanou psychiatričkou, která se specializuje na myšlení zločinců, Evelyn pracuje v Hanover House, léčebném zařízení s maximální ostrahou, které se nachází v malém městečku na Aljašce. Má rozpory se seržantem Amarokem, který je přesvědčen, že Hanover je pro místní obyvatele hrozbou, i když osobně je ke krásné Evelyn velmi přitahován a hrozí, že se jeho svět převrátí vzhůru nohama. ZAČÍNÁ PRCHAT PŘED SVOU MINULOSTÍ Život ve městě se změní v noční můru poté, kdy je nalezeno zmrzačené tělo místní ženy. Pro Amaroka je to důkaz, který potřeboval: Hanover se musí zrušit. Evelyn má důvod k obavám, že se jí tento zločin osobně dotýká, že vrah, který jí straší ve snech, si jí opět našel, a že život, který si tak pečlivě vybudovala, už nikdy nebude takový, jaký byl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Omega

Her Darkest Nightmare , 2016

miloslav0399
05.03.2018 2 z 5

Netušil jsem, že existuje žánr thrillery o masových vrazích pro ženy. Teď už to vím a nepřekvapuje mě, že nejsem cílová skupina. Motiv moderního psychiatrického ústavu odříznutého od světa sněhem Aljašky se mi líbí. A to je asi tak všechno. Dál už je jen řetězec nudných a velmi nepravděpodobných událostí ústící v odhalení hlavního padoucha, kterého ovšem čtenář snadno uhodne sám. Tak moc postav tu totiž není. Kniha postrádá jakýkoli moment překvapení, o milostném motivu se raději nebudu rozepisovat vůbec. Slabé, jeden a půl hvězdy...

orinka3
18.02.2018 1 z 5

Tak tohle mě opravdu neuchvátilo. Už jenom to, že absolutně nevyrovnaná psychiatrička, místo toho, aby šla přednášet někam do školy, se nesmyslně pohybuje tam, kde jí všechno připomíná její vlastní trauma. A to se omílá pořád a pořád. Její odborná práce vypadá v knize tak, že sem tam promluví s pacienty za mříží a zbytek času tráví rozborem toho, co se jí v 16 letech přihodilo. Vůbec nevěřím vztahu mezi ní a mladým policistou - opravdu by mě zajímalo, jestli se dá sex takto "prodiskutovávat". Navíc je v knize spousta chyb na stránkách. Např. VZHLÉDNOUT nebo ZHLÉDNOUT - jako ty hodinky a holínky... je to špatně napsané, jestli i špatně přeložené, nevím. Ale nečte se to dobře. Suma sumárum - promarněná šance dovědět se něco o podmínkách Aljašky i ústavu pro zločince a jejich léčbě.

putpuda
21.12.2017 4 z 5

Děj odehrávající se v psychiatrické léčebně je většinou super ;)Mě se to líbilo. Napínavé, drsná atmosféra, odlehlé městečko, mrazivá zima....a léčebna plná psychoušů....co víc si přát ;) Určitě si přečtu i další ze série....

MMacicekk
13.12.2017 4 z 5

Nejhorší noční můra je prvním dílem série odehrávající se tentokrát na nehostinné Aljašce, kde jsou kvůli sněhovým bouřím velmi časté výpadky telefonního spojení, a to je prostředí jako dělané pro skvělé budování atmosféry. Kam jinam totiž odložit ty nejnebezpečnější psychopaty, než co nejdál od civilizace? Námět této knihy však nepřichází s ničím novým - děj odehrávající se v psychiatrické léčebně tu byl již několikrát. Tím ale vsadila autorka na jistotu, protože nehostinná místa lákají čtenáře svou atraktivitou, navíc, když se zde nachází psychiatrická léčebna pro ty nejhorší zločince. Tímto autorka u mne zabodovala, protože tamní atmosféra je vylíčena opravdu autenticky. Autorčin styl je velmi čtivý, kniha vás vtáhne do děje až zapomenete na dění okolo. I přes mrazivou atmosféru, napětí a velkou čtivost nemohu dát knize plný počet, neboť mě trochu zklamal překombinovaný závěr.

zaRohem
29.11.2017 5 z 5

Jestli jste připraveni na nepříjemné pocity. kdy jdete sami večer domů nebo dokonce, když už doma jste...rozhodně jděte do toho. Napínavý thriller, který jsem nemohla odložit. Prostředí je perfektní. Hlavní hrdinka nemá moc kam jít, má na výběr mezi psychiatrickou klinikou a nebo brutální přírodou Aljašky. Pravděpodobně nikde není v bezpečí.....čtivě napsané, mrazivé a ani pěkný chlap tam nechybí....těším se na druhý díl, jako dítě na Vánoce :-)

mmmisulka.r
08.11.2017 4 z 5

Hodně povedený thriller plný psychopatů, který je zasazený do skvělého prostředí Aljašky.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček!

Blaufik
06.11.2017 5 z 5

Když se celý příběh podívám znovu, tak za mě jedno velké ano. Zamilovala jsem si mrazivou zimu na Aljašce, nehostinné podmínky, hlavní hrdiny, ale také Hanover House, který se stal strašákem pro obyvatele jednoho ospalého Aljašského městečka.
Pevně doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů z této lákavé série.

Veve721
31.10.2017 5 z 5

Tak to tu máme zase... Přehnaně sebevědomá hlavní hrdinka, která si myslí, že její úžasně geniální nápad nikoho neohrozí, protože ho přece důkladně promyslela. Ale opravdu někdo může shromáždit nejnebezpečnější šílence v jedné budově a očekávat, že se pak nestane nic zlého? Prostřednictvím doktorky Evelyn Talbotové se podíváme do dodnes řádně neprobádané oblasti psychopatie. Avšak připravte se na to, že tato knížka ve vás vyvolá obrovské množství otazníků, které vám nikdo nebude moci zodpovědět... Nakladatelství Omega opět přišlo s velmi zajímavým literárním počinem, které může na první pohled vypadat tuctově (přeci jen je na téma ústavů už hromada knih), na druhou stranu čtenáře ochromí mrazivou atmosférou Aljašky a nečekanou přidanou hodnotou... Brenda Novak vsadila na lehce klišoidní, ale diváky oblíbené téma. Přesto vás však dokáže natolik vtáhnout do děje, že jí tu tuctovost námětu rádi odpustíte. Já jsem z knihy nadšená a o přečtení dalšího dílu nepochybuji ani na vteřinu.

evasamankova
27.10.2017 4 z 5

Velmi čtivý thriller ředěný kouskem romantiky. Konec byl sice celkem zbytečně překombinovaný, ale nic to nemění na tom, že se to výborně četlo a bylo to napínavé.

TheMelorry
15.10.2017 5 z 5

Velmi povedená kniha, kterou jsem si neskutečně užila. Prostředí, postavy i celkový příběh mě zaujali a snad hned po první stránce jsem byla vtažena do děje takovým způsobem, že jsem knihu nemohla ani odložit. Téma knihy, psychopatie a její zkoumání, je velmi zajímavé. Za celou knihu jsem nedokázala přijít na to, kdo je vlastně vrah a rozuzlení mě více než překvapilo. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu.

KatnissLavender
14.10.2017 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo! Nemohla jsem se odtrhnout. Kniha je velmi čtivá, příběh zajímavý a mrazivý, do poslední chvíle jsem netušila jak to všechno dopadne! A to největší překvapení na konec! Omega si dala opravdu záležet a korektury i překlad dělal někdo, kdo umí! Už bylo načase! :)

Roubas
12.10.2017 2 z 5

Thriller, který nemá absolutně co nabídnout, ať už svou formou plnou opakujících se myšlenek, situací a vět, nevyužitím potenciálem Aljašského prostředí, topornými dialogy, po námět, který tady byl již několikrát a v mnohem lepším provedení. Možná zaujme, pokud je to vaše otrkávání s žánrem, ale čtenáře žánru rozhodně nenadchne. Navíc se mi nelíbí jak okatě jsou otevřená vrátka pro druhý díl.

DariDerek
11.10.2017 5 z 5

Nejhorší noční můra je thriller, který mě doslova pohltil. Tohle je opravdu velmi dobrý počin a neskutečně se těším, co má pro nás autorka připraveno dál. :-)
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/10/nejhorsi-nocni-mura-brenda-novak.html

Ivuska.09
11.10.2017 5 z 5

Já jsem nadšená. Mně se Nejhorší noční můra líbila mnohem víc než třeba Maminčin mazánek nebo Snaž se nedýchat. Originální téma, žádné podobnosti se Zmizelou nebo s Dívkou ve vlaku (děkuju Brendo). Spousta zvratů, poutavý děj, nečekaný konec. Nemohla jsem se od toho odtrhnout a určitě doporučuji.

knihamouder
09.10.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Rozjezd byl slabší, ale pak následovala nečekaná jízda. Nechybělo napětí, zvraty a došlo i na lásku. Také bych ocenila, kdyby se autorka více věnovala aljašskému nehostinnému prostředí.

rode
08.10.2017 3 z 5

Nápadů s touto tématikou je sice mnoho, ale Nejhorší noční můra není jen o psychopatech, ale dovoluje nám nahlédnout do hlavy oběti, která se s dávným útokem stále snaží vyrovnat.
A jelikož se jedná o první díl série, tak to hodnotím jako dobrý rozjezd.

Danago
08.10.2017 2 z 5

Námět léčebny s ostrahou , ve které se zkoumá myšlení psychopatů, není nic nového. Celou dobu čtení jsem čekala, kdy dojde k nějakému překvapení , akci napětí,ale nedočkala jsem se. Knížka řeší hlavně vztahy mezi hlavní hrdinkou psychiatričkou Evelyn a ostatními muži s nimiž přichází do kontaktu. Prostředí Aljašky , do kterého je příběh zasazený , moc v knize popsáno není až na odlehlé městečko , ve kterém řádí sněhová bouře a občas nefungují telefony.
Bohužel pro mě tato knížka rozhodně nebyla to pravé. Pokračování série už číst nebudu.