Nejdražší dcera

Nejdražší dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235774/mid_nejdrazsi-dcera-det-235774.jpg 3 157 51

Kdy jste naposledy chtěli zabít svou matku? Bývalá vymetačka večírků Jane Jenkinsová je chytrá, okouzlující … a má za sebou deset let ve vězení. Kdysi byla na vrcholu slávy jako společenská celebritka, ale pak ji odsoudili za vraždu matky, krásky z vyšší společnosti známé svou charitativní činností a bohatými manželi. Kvůli formálnímu pochybení policie se Janie dostala na svobodu. Utíká před médii a zároveň se snaží sledovat stopy, které, jak doufá, ji dovedou k matčinu vrahovi. Problém? Janie si není úplně jistá, jestli jím není ona sama… „Důvtipný thriller s úžasným spádem se rozhodně stane hitem pro fanoušky Zmizelé.“ – People... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dear Daughter , 2014

Lenka.Vílka
29.08.2015 3 z 5

Mé hodnocení není založené na porovnávání se Zmizelou (což je solidní blbost, mimochodem, jablka a hrušky). Kdyby se někdo hodně nudil, víc na blogu...

Katuska88
31.07.2015 4 z 5

A já musím dát kladné hodnocení. Nehledala jsem žádnou Zmizelou.
Jedinou podobu shledávám ve "zbohatlickém" prostředí a v tom, že hlavní hrdinkou je poměrně inteligentní mladá žena.
Četla jsem knihu jako takovou, takže ani nejsem nějak zvlášť zklamaná.
Přečíst se to rozhodně dá.
Zápletka se mi líbila, a navíc hrdinka má skvělé hlášky.
Líbil se mi styl psaní, líbilo se mi ozvláštnění děje vsuvkami z wikipedie, články z novin, nějakými vsuvkami apod.
Nemůžu říct, že bych se nudila. Mne připadala kniha poměrně poutavá.
Za mne celkem zajímavý thriller, akorát mne mrzí ten "cosi jako neurčitý konec".

Hella
17.07.2015 2 z 5

Začátek a rozjezd velmi slibné - neotřelé téma propuštěné "možná" vražedkyně, ale pak se to rozplizlo do haldy jmen a nezajímavých zápletek, no a ten stupidní konec mě dorazil.

mmmisulka.r
27.06.2015 3 z 5

Celkem povedený příběh bohaté hvězdičky, která je obviněna z vraždy vlastní matky. Ona sama se v knize přirovnává k Lindsay Lohan. Takže taková umíněná, nafrněná dcerka, která si užívá peněz a nijak si život neusnadňuje, ani sobě, ani svým blízkým. Co se stane pak, když ji po deseti letech propustí z vězení? Rozhodne se přijít na to, kdo matku vlastně zabil. Byla to vážně ona, nebo někdo jiný. Přijde na to a při tom všem přijde i na spoustu dalších věcí...
A ano, žádná nová "Zmizelá" se nekoná. Není to špatné čtení, ale prostě to taky není žádná bomba. Každopádně dá se to, nenudila jsem se.

jasmína
24.06.2015 2 z 5

Velké zklamání !

A ostuda tuto knihu přirovnávat ke knize Zmizelá. To byla aspoň napínavá kniha, pododně jako kniha Alex, nebo Žena v kleci.

Naštěstí ji mám jen z knihovny půjčenou.

Tolik jsem se těšila na napínavou knihu, u které budu hltat každé slovo, ale stal se opak, těšila jsem se na konec.

Arsi007
19.06.2015 5 z 5

Ne, opravdu to se Zmizelou nemá nic společného, protože tohle je mnohem LEPŠÍ! Pokud jste stejně jako já měli chuť Zmizelou po tom velkém, "překvapivém" obratu v polovině knihy (který mě přišel docela předvídatelný) odložit, protože Vás kniha začala těžce nudit a ani konec Vás nijak neuchvátil tak věřte, že tohle je něco zcela jiného a nemělo by Vás to od čtení odradit :-) Je to napínavé od začátku do konce a dost slušně Vás to dokáže překvapit. Podle mě je to brilantní prvotina autorky plná napětí bez zbytečných keců kolem. V této knize opravdu nebyla jediná stránka, která by mě nudila a kterou bych chtěla přeskočit. A když už tak jedině proto, že jsem se nemohla dočkat, jak to bude dál. Já dávám knize 98%. Ty dvě procenta strhávám za to, že milostná scéna, na kterou jsem se těšila od půlky knihy byla až děsivě odfláknutá.

Jaruce
12.06.2015 1 z 5

Ani já z knihy nejsem nějak uchvácena. Knihu jsem dočetla do konce ale kdybych ji mohla vyměnit v tu chvilku co jsem zjistila , že to není můj šálek kávy bez váhání bych si vybrala jinou

Henriette
07.04.2015 5 z 5

Tak já mám naopak názor zcela odlišný od předchozích. Jediné, s čím souhlasím, že se tato kniha se se Zmizelou srovnávat nedá. Je totiž mnohem lepší, než Zmizelá! Nebudete se při ní nijak bát, ale rozhodně vás pohltí, svižným textem rychle vtáhne do děje a nedokážete ji odložit. Mě byl velice sympatický americký venkov, minulost zasahující až do 19. století a postupné odhalování minulosti vlastní, i těch podivných, okolnostmi spojených rodin. Za mě naprosto vynikající kniha!

triana
28.03.2015 3 z 5

Naprostý souhlas s komentářem přede mnou... kdo se rozhodl publikovat citát :Konečně thriller, který si zaslouží označení "nová Zmizelá", udělal knize medvědí službu. Se Zmizelou nemá společného nic... Přečíst se dá, ale žádná očekávání nemějte, jinak budete zklamaní a naštvaní, že jste se nechali nachytat... :-(

*kika*
27.03.2015 1 z 5

U me tedy docela zklamani...za coz ale zrejme muze me prehnane ocekavani po bombastickych titulech jako nova Zmizela, kniha ktera vynikne a podobne. A to si vzdycky rikam ze uz nenaletim :-)
Samostatne kniha neni uplne spatna, urcite se da precist, ale nezanecha zadny dlouhodoby dojem.
Nulove vykresleni psychologie postav, proc Janie s matkou nevychazely se nedozvite, zadny nebo velmi kusy popis jeji minulosti z vecirku, z vezeni.. Proste podle me naprosto nevyuzity potencial ktery kniha mela.
Na jedno odpoledne, proc ne. Ale nova Zmizela? Tak to ani nahodou..

Babouš
23.03.2015 4 z 5

Témata, která se v Nejdražší dceři objevují – rodina, vražda, obvinění – skutečně korespondují s knihami Gillian Flynnové, jak upozorňuje nápis na obálce. Odlišné je ale to, že hlavní hrdinka – ač svéhlavá a arogantní – působí díky svému kousavému humoru celkem sympaticky. To je u knih Gillian Flynnové věc nevídaná. Je to kniha založená na kontrastech. Život předtím versus život potom. Vězení versus svoboda. Minulost versus přítomnost. Luxusní večírky báječných a bohatých versus rozpadající se zapadákov. Na Flynnovou to nemá, ale pro fanoušky společensko-rodinného thrilleru povinnost.

Autorovy knížky

2015  61%Nejdražší dcera