Nefertari

Nefertari https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82807/bmid_nefertari-FB4-82807.jpg 4 72 14

Medzi Staroegyptskými Tébami vejú vetry zmeny. Zničujúci požiar paláca zahubil kráľovskú rodinu osemnástej dynastie - všetkých okrem malej Nefertari, netere zatracovanej bývalej kráľovnej Nefertiti. Rodinu dievčaťa označili za kacírov a v Egypte bolo zakázané vysloviť ich mená. Nefertari, ako prežitok z bývalých čias, trpia v paláci ako bezvýznamnú princeznú, ponechanú samu na seba. Všetko sa však zmení, keď sa dostane pod ochranné krídla faraónovej tety. Vezmú ju do chrámu bohyne Hathor, kde dostane vzdelanie a výchovu ako budúca kráľovná. Čoskoro si Nefertari všimne korunný princ a napriek osudu jej rodiny sa do seba zamilujú a chcú sa vziať. Celý Egypt bráni zväzku medzi vychádzajúcou hviezdou novej dynastie a upadajúcou hviezdou starej, kacírskej dynastie. Keď politická nepriazeň osudu dovedie krajinu na pokraj katastrofy, Nefertari sa stane manželkou najmocnejšieho faraóna Egypta Ramzesa Veľkého.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Heretic Queen , 2009

Tano
16.05.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka, pro někoho, kdo má rád starověký Egypt je to fajn změna od oblíbeného Christiana Jacq.

Artep071
10.08.2020 4 z 5

Velmi dobře napsáno , poutavě a opravdu se nenudíte.

Martass8
30.12.2019 5 z 5

To je kniha , kterou když dočtete tak je vám najednou tak nějak smutno...

Nikolda
22.05.2019 4 z 5

Klasická knížka, kterou si s sebou vezmete někam na pláž. Přečteno vlastně jedním dechem pro jednoduchost a rychlý spád. Vysoké hodnocení si u mě vysloužila za to, jak je oddychová. Při tomto čtení nezažijete drama, spojené s nevyřešeným případem a spoustou krve, ale příjemnou procházku do minulosti, která vám nostalgicky připomene hodiny dějepisu.

guardian
08.04.2019 5 z 5

Za mě byla úplně nejlepší Nefertiti, ale tahle knížka jí rozhodně šlape na paty. Michelle Moran to zkrátka umí.

Effka
13.06.2018 4 z 5

Na to že předchozí díl - Nefertiti, jsem zhltla hned od první stránky, tady jsem se nemohla prokousat zhruba první polovinou knihy. Pak zbytek knihy mi to vynahradil, příběh začal mít spád, a kniha měla nádherný konec.

magdalena8171
11.01.2017

Slabší než Nefertiti ale taky dobrá, líbily se mi obě knihy, první díl více.

orinka3
05.07.2015 4 z 5

Navazuje na předchozí Nefertiti dcera věčnosti, ale popravdě...už nejsem tolik nadšená. Ono to vlastně vypadá jako příběh ze současnosti, kdy dívka dělá všecko možné pro to, aby získala svého vyvoleného. Navíc se mi zdá, že spisovatelka vaří z jedné vody, situace se opakuje. Krášlení, flirtování, soupeření s rivalkou vysněného...Taková pěkná, čtivá červená knihovna zarámovaná do Starého Egypta. Jde to poněkud na úkor historie, proto jsem hvězdiček ubrala.

77fifi
20.04.2015 5 z 5

krásně se to četlo

Muhibbis
06.03.2015 3 z 5

Možno to bolo tým, že hlavná hrdinka je pubertiačka, ale mne sa to zdalo strašne pubertálne... Naivné a príliš ľahko rozuzlené, intrigy sa skončia skôr, než sa vôbec začali, a neviem, hlavnú hrdinku som si ani neobľúbila. K svojmu postu sa dostala príliš ľahko, vlastne sa jej cestou na vrchol nestal žiaden úraz, čo ma trochu sklamalo, a takisto mi bolo veľmi ľúto chudinky Iset. Na druhej strane Ramzes bol celkom fajn, takže za mňa tri, pretože to bolo horšie, ako som čakala, ale zase nie nejaká strašná tragédia.

Natique
07.12.2013 4 z 5

Oddychová četba. Kniha je napsána velmi čtivě, udrží zájem.

lusila
24.06.2013 5 z 5

Skvelá historická fikcia. Túto autorku mám rada.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Anush
27.03.2011

Kniha se mi, stejně jako Nefertiti, velice líbila. Autorka zde opět velice dobře popsala dobu, ve které se příběh odehrává. Také se mi líbí naznačené souvislosti mezi Nefertiti a Nefertari - stejný základ jména či porod dvojčat (který nebyl ani u jedné bezpečně prokázán). Stejně jako předtím, i teď bych doporučila milovníkům Egypta a románů.