neexistence

neexistence https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501892/bmid_neexistence-PWK-501892.jpg 4 133 45

Romantický, drsný a filozofický příběh, který vám uštědří pořádnou facku. Elias Prescott nemá zrovna tu nejlepší pověst. Naopak. Po škole se o něm šíří nejrůznější zvěsti. Že je to rváč. Opilec. Feťák. A možná je každá z nich pravdivá. Kenneth Nolan oproti němu působí jako ten nejhodnější kluk. Nejspíš ale není důležité, jací jsou, ale kým se teprve můžou stát. Pro sebe navzájem. Jestli jeden druhého zachrání, anebo zničí. Protože k tomu, aby se všechno pokazilo, stačí málo. Třeba se zamilovat. Varování: Užívání návykových látek, explicitní sexuální scény, popsané násilí, vulgarismy.... celý text

Mishi
09.07.2023 4 z 5

Vlastně ani nevím čím, ale příběh mě vtáhl už od prvních stránek. Je to divoká jízda, vztah, který je spíše posedlost, sex, drogy ... to celé roztáčí spirálu, která vede kam? Do pekla nebo do lepších zítřků?
Hvězdičku dolů dávám za začátek druhé části, kde se příběh trochu zadrhl a měla jsem pocit, že čtu pořád dokola stejnou pasáž. Pak se to ale zase rozjelo a konec? Za mě skvělé, jinak by to mohlo zavánět kýčem.

J.K.1982
29.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Před chvílí jsem dočetl a vlastně jsem spokojený. Ne proto, že by se mi až tak líbil příběh a jeho závěr, ale proto, že mám rád když ve mě kniha rezonuje. A to ať už v tom dobrém nebo šťastném smyslu.
Popravdě ten příběh je jedna velká depresivní jízda a ta prostě neskončí až do poslední stránky. Tenhle "vztah" hlavních hrdinů je tak toxický, že to člověku přišlo chvílemi už trochu přes čáru, na sílu, prostě moc. Moc drog, zvratek, s*xu bez lubrikantu. Určitě není pro každého, ale doporučuji přečíst. 3*/5*

Kiwicatko
24.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Dala jsem si nekolik dni na vstrebani. A i tak mi v hlave stale vyvstava otazka proc. Proc byl pro me pribeh o naprosto toxickem a neukocirovatelnem vztahu tak zajimavy. Cim si udrzel moji pozornost, kdyz byt jen zminka o drogach ve me vyvolava silnou nechut (a ze jich tady bylo pozehnane). Proc je tak zatracene lehke stahnout cloveka k sobe do bahna pod zastitou lasky. Pak ho ve jmenu lasky opustit a nasledne mu zase vztoupit do zivota. A pak na konci posledni obrovske PROC?

Asi bych potrebovala vedet, jak presne se Elias pak dostal z tech s.acek. Co ten jeho nej kamos - ten si toho od nej nechal fakt hodne libit.

Mimochodem obalka je uplne nadherna. Diky ji jsem si vsimla prispevku na fb a tak de dostala k autorkam.

Grohlinka
17.06.2023 1 z 5

Kde začít? Má vůbec význam plýtvat na Eliase a Kennetha slovy? Další promarněny čas.

Začnu pozitivním, takže, líbily se mi dopisy na konci kapitol. Oceňuji, že se autorky nebály sexuálních scén, které se pořád u nás zdají lehce tabuizované. Líbil se mi styl psaní, dokážu si představit, že jednou autorky napíšou něco, co mě vystřelí z kecek.

Toť vše, teď musím říct, co si myslím o téhle knížce, o těch dvou individuích. Začnu postavami, Elias a Kenneth, Kenneth a Elias. Jeden je jako odraz v zrcadle toho druhého. Starší Kenneth je mladší Elias. Mladší Elias je nejhorší možná verze sebe samého. Kenneth je prostě ubožák.

Je zde plno drog, všechny druhy drog, je to jako reklama na drogy, pojď si dát, život na tripu je skvělej, skutečnej, barevnej. Je zde spousta násilí. A zvráceností. Odporností. A celá tahle kniha je do hajzlu zvrácená. Nikdy, nikdy, nikdy by se neměla dostat do ruky mladším čtenářům!

První polovina knihy by se dala ještě omluvit, kdyby v druhé nastalo nějaké prozření, ale ne, je to vlastně to samé naopak. Proč?

Kniha sama sebe nazývá romantickou, není romantická. V knize zazní věta: Tohle je láska. Tohle není láska. Možná posedlost a závislost.

A co mi vadilo nejvíc, kniha se nazývá filosofickou. Ale je to sprostá vykrádačka frází, myšlenek a citátů druhých. Ale dejme tomu, že to není zlodějina, dejme tomu, že to je jen zfetovaný plácaní dvou, teď už naštěstí, neexistencí.

Nuttelka
15.06.2023 5 z 5

Jako, co si budeme povídat, kniha - příběh není pro každého.. Je to jedna velká destruktivní horská dráha emocí, které vlastně nenávidíte, ale i tak musíte číst dál.. Chování Eliase a pak následně Kennetha bylo příšerné, výměna rolí, rozestup 5 let. Ano, láska dělá s lidmi divy a každý se s ní "pere" po svém, ale tady to bylo hodně toxické, jak po vztahové stránce, tak i vlastně doslova.. hodně hodně drog. Ale i tak mě kniha pohltila a jako, co má znamenat ten konec??!! Nevím, zda mám být nešťastná, nebo nasr..á!!

lososnapouti
15.06.2023

(SPOILER) Musím přiznat, že mě knížka úplně neuvěřitelně zklamala. Od autorek jsem četla již Pátou minutu a ta mi připadala skvělá, takže jsem doufala, že i toto bude stejná situace. Nebyla.

Postavy mi připadaly dvojrozměrné, nesympatické a důvody pro jejich chování přinejmenším zpochybnitelné. Vytvářet romanci z pomalu znásilnění je velmi zvláštní styl. Mno. Knihu odkládám a již znovu určitě nezvednu.

kramlinka88
06.06.2023 5 z 5

Elias a Kenneth, Kenneth a Elias....Dramatický příběh jedné mladé lásky, která je vášnivá, úžasná a zničující :-(

Elias je grázlík, průserář, který se zamiluje. Zamiluje se do kluka, zamiluje se do kluka své sestry a pak to s nimi jde z kopce.

Knížka je místy hodně smutná, až depresivní. I když je vlastně o lásce, ale o lásce svým způsobem toxické a "závadné". O lásce, která nezná hranice, dokonce ani hranice sebezničení :-(

Knížka se mi moc líbila, láska a ano i sex dvou kluků - mladých mužů, tady byl popsaný celkem explicitně, ale do tohoto příběhu to prostě sedělo. Bylo to jeho nedílnou a podstatnou součástí, abychom pochopili tu vášeň, abychom pochopili jak byli jeden pro druhého důležití.

Co dodat, co ještě nebylo řečeno? Určitě si knihu přečtěte a udělejte si názor sami, zaručuji vám, že nudit se opravdu nebudete :-) Jen vám možná během čtení nějaká ta slzička ukápne, stejně jako mě :-(

krevetinka
26.05.2023 1 z 5

(SPOILER) No, ani nevím, co k tomu říct. Nic pozitivního mě nenapadá. Sama jsem se při čtení cítila jak sjetá. Chápu, že záměr autorek bylo vykreslit tu atmosféru co nejlíp a využily k tomu způsob vypravování, ale...
Kniha je prázdná. To je jediné, co mě napadá k hodnocení. "Filozofické" myšlenky tam sice jsou, ale nepřináší nic nového, protože jsou to jen parafrázovaná slova a věty, které předtím už řekl někdo jiný. Žádný nový pohled na svět, myšlenku, podnět nepředkládá. A je to škoda, protože zrovna tohle v knihách mám hodně ráda. Kvůli tomu mi to přišlo jen jako prázdné tlachání dvou sjetých mozků.
A láska? Posedlost? Byla tam zmíněná, ale nešla vidět. Knihu bych možná pojmenovala neexistence (lásky), protože já jsem tam opravdu nenašla ani mezi řádky cokoliv, z čeho by šla cítit nějaká láska, možná tak to, že Elias nakonec opustil město a dal tím pádem Kennymu prostor na to se z něj zbrchat. Tím pádem přecházím k myšlence, že absolutně netuším, z čeho nějaká ta láska vůbec vznikla. Elias je sebestředný hňup, kterému je všechno jedno, Kennetha prakticky zneužil a pak z toho vznikla láska jako trám. Hm, no já nevím. A vůbec, všechno tam bylo tak nějak divný. Jako upřímně se divím, že Eliasovi rodiče mu nedali rovnou pár facek a že se s ním ještě snažili nějak domlouvat. To by mě zajímalo, co jsou to za rodiče. Myslím si, že takového fakana by rovnou vykopli z baráku a neztráceli s ním žádnou trpělivost, a Elias by jim možná ještě poděkoval, když tam byla nenávist očividně na obou stranách.
A jestli jsem správně pochopila konec, tak se teda sebrali, jeli za lepší budoucností, a pak je srazilo auto? No teda, tleskám. To byla jedna s největších cypovin, které jsem kdy četla, a je mi to líto, protože autorky jinak fakt miluju...

Jidu
25.05.2023 5 z 5

Sex, drogy, party, dva kluci, kteří objevují svoji sexualitu a rozhodli se, že si zkomplikují život. Tohle knihu vystihuje nejvíce.
Kluci se rozhodli, že pokazí, zveličí a zdramatizují každou situaci, v které se ocitnou. A dle toho to i vypadalo.
Bála jsem se erotických scén, kterých tu opravdu není málo, že mi to bude nepříjemné, ale autorky to napsaly tak dokonale, že mě to vůbec nerušilo a prostě to k tomu sedlo.
Zaručuji vám, že v první půlce knihy budete nesnášet Eliase a v druhé Kennetha. Proč? To už budete muset zjistit sami.
Konec je absolutně dokonalý. Běžně nemám ráda příběhy, které zůstanou otevřené, ale opět - tady to sedlo.
Pozorný čtenář objeví paradox mezi koncem a jednou větou, kterou pronesl Elias. Třeba to tak vidím jen já s kamarádkou, ale zaujalo mě to a vzpomněla jsem si na tu situaci.
Celkově knihu hodnotím na 100%. Prostě a jednoduše - nemá to chybu!

TomTomis
22.05.2023 5 z 5

I přes téma drog (které nesnáším) mi kniha přišla úžasná. Propracované postavy. Možná to bylo i tím, že knihu napsaly dvě autorky. Příběh o tom, že člověk nikdy neví, kdy se změní jeho priority, kdy se mu život obrátí naruby. Závěr knihy mi trochu připomněl předchozí knihu. Trochu to autorkám vyčítám, ale v zásadě chápu, proč to udělaly...

lenka0383
30.04.2023 5 z 5

Styl autorek prostě miluju a tahle kniha byla jedna velká jízda. Heslo na obálce, že nám příběh uštědří pořádnou facku, je naprosto pravdivé. Netušila jsem, že bych někdy fandila feťákovi, a možná to prostě udělal ten skvělý styl autorek, ale musím říct, že většinu příběhu jsem s Eliasem soucítila a vlastně jsem ten jeho postoj k životu dost chápala. Ten jeho postoj k životu je na mnoha místech dost k zamyšlení a přistihla jsem se, že vůbec nezávidím Kennymu, taky bych netušila, co Eliasovi odpovědět. Obrat v příběhu i závěr byly perfektní. Občas jsem nevěřila té spisovné mluvě (věta "Dám si to posrané kafe" mě na chvíli vykolejila, protože si nedokážu představit, že by tohle někdo takto fakt řekl.) A taky mi vůbec nesedělo, že dva zfetované mozky budou tak zvládat školu. A předmět dějiny umění? Na jaké střední se tohle učí?
Ale jinak fakt smekám klobouk, autorky umí psát tak, že máte pocit, že tam s těmi lidmi jste, že cítíte ten kouř, vnímáte tu jejich závrať... Paráda.

boticelli
25.04.2023 5 z 5

Divoká jízda, která by ovšem bez Eliase, drog a hromady vášnivých myšlenek byla úplně o ničem.

Gaabii
25.04.2023

(SPOILER) Na mě tam bylo strašně moc drog a myslím, že kdyby v tom hlavní hrdinové jeli v takovém množství, tak by to prostě nemohlo dopadnout tak, jak dopadlo. Část Eliase mě víceméně nebavila, ale bylo těmi drogami, mně je to prostě odporný a v téhle části nebylo absolutně nic pozitivního (nebo si nic nedokážu vybavit). Druhá část Kennetha mě bavila více, ale moje pochopení neměl.
Kdyby kniha neměla tak sladký závěr, tak by mě vlastně vůbec nebavila. Takhle z ní mám dobrý pocit, ale jen díky konci.
Autorky mám strašně moc ráda a už jsem toho od nich hodně přečetla (ty jejich knihy úplně hltam), ale vše ostatní mě bavilo víc, tady na mě prostě bylo strašně moc drog a souhlasím s názorem, že by se měla kniha dostat do ruky pouze dospělým.

Knihomolka97
24.04.2023 5 z 5

U téhle knihy se mi vystřídaly snad veškeré emoce, co existujou! Příběh vtáhl úplně od první strany a knihu skoro nešlo odložit.
Elias a Kenneth. Ti dva... ach. Někdy, co Elias provedl, jsem musela chvíli vstřebat, fakt jsem si říkala do p*dele to je ale hovado.
Kenneth byl zlatej, ale v průběhu mě dokázal tak zklamat, až se mi tomu nechtělo věřit. Štvali mě oba, zároveň jsem je však nemohla nenávidět. Ty části, kde kluci psali dopisy, byly skvělé!
Drogy, alkohol, s*x, vulgarismy, rvačky, to všechno tu je. Varování na zadní straně knihy je určitě fajn. :D
Nevím, co víc napsat, došla mi všechna slova a tak řeknu jen, pokud vám v knihách nevadí výše zmíněné, přečtěte si neexistenci a užijte si jízdu.

PosPol
18.04.2023 5 z 5

"Myslím, že nic na světě nemá smysl, Kennethe. Každá z těch posraných hvězd tam nahoře jednou zhasne".

Vážení, tak tahle kniha mě vzala, zmuchlala do kuličky a zašlapala do země. Po jejím dočtení přemýšlím, jaký má můj život smysl a co tu vlastně dělám? Kurva!

Elias je 20letý student. Kromě toho ale taky zasranej feťák, alkoholik, notorickej lhář. Ubližuje rodině, kámošům, ale asi nejvíc sám sobě. Chcete ho nenávidět. Ale prostě to nejde. Ty jeho patetické, rádoby filozofické kecy se vám nejenže budou líbit, ale zahryznou se vám do hlavy jako hyena do mršiny a nepustí. Hodně dlouho nepustí....

Oproti tomu Kenneth je 16letý mladík, nezkažený optimista milující svět. Když se tihle dva střetnou, budete svědky neskutečně oduševnělých rozhovorů stejně často, jako svědky debilních keců a tvrdýho šukání. Jo, to jsem neřekla? Hmm, tak vás varuji dopředu. Byla to pro mě výzva, protože porno gayů mě láká asi jako pohladit si dikobraza. Ale tady? Bože, tady mi nic nevadilo, hltala jsem stránku za stránkou a chtěla, ať ta kniha nikdy neskončí! Jenže skončila a kromě trapně vlhkých očí mi zbyla díra v hlavě a já mám chuť zalézt někam do jeskyně a počkat, až to přejde. Jestli vůbec....

"Přemýšlení o budoucnosti je jeden z důvodů, proč lidi umíraj v přítomnosti. Když myslíš na zítřek, těžko si všimneš, že proti tobě jede náklaďák..."

Tuhle knihu budete buď milovat a nebo... milovat. Dát 10/10 lilků je víceméně jen nadbytečný úkon k něčemu tak zcela evidentnímu.

"Říkám tomu neexistence, protože nakonec je VŠECHNO jedno. Stejně všichni chcípnem. A hvězdy vyhasnou".

Tak se to má, vážení, s láskou. Nikdy nevíte, co s vámi udělá. Láska dělá z chytrých tupce a z hloupých krále. Když jste zamilovaní, všechno se může posrat, svět může být v plamenech, ale vám to bude totálně ukradený.....

"Osud je takový zbavení se zodpovědnosti. Útěcha, že to, cos posralm vlastně ani nemohlo dopadnout jinak".

4642
24.03.2023 5 z 5

Szabi dokonalé jako vždy...nemám slov a jdu vstřebávat:-*

Áňa 998
26.02.2023 5 z 5

Po Páté minutě jsem si myslela, že už to autorky nemůžou trumfnout. Ale opět mě překvapily! V Neexistenci si pro své čtenáře připravily příběh dvou kluků, které k sobě táhne láska. Je to s nimi jako na horské dráze, nahoru a dolů. Ale jejich je krásný, šťastné chvíle střídají pády. Ale dohromady dávají dokonalou knihu!

Iva095
08.02.2023 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazila díky Instagramu a jsem moc ráda že jsem si jí pořídila. Heavy contemporary knihy mám ráda a jednou za čas si nějakou přečtu. Nebylo to vůbec snadné čtení. I přesto, že je knížka vzhledově o proti normální knížkám malá tak jsem si připadala jako bych četla nějakou bichli jak to bylo náročné číst. Jak život Eliase tak život Kennetha byl šílený. Pozitivních chvilek tam bylo tak strašně málo oproti něm negativním. Tento žánr asi není pro každého, ale za mě určitě doporučuji.

stanislav6289
02.02.2023 3 z 5

Tematicky autorky navazují na předchozí knihu, jen mi přijde, že postavy jsou psychologicky plošší a dějově se jedná o soubor erotických scén pospojovaných oslími můstky setkání v baru, ve škole apod. Velmi dobré jazykově.

Katte192
01.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Pořád strašně váhám, jak tuto knihu ohodnotit... a nakonec dávám čtyři, ačkoli by to mělo být pět?

Možná si strašně protiřečím, ale na mě tam těch drog a sexu bylo nějak moc. Jo, líbil se mi fakt že Elias zkazil Kennetha, protože to se stát zkrátka a může a když vás opustí někdo, do koho jste byli blázen, zničí vás to. Sáhnete po čemkoliv, co vám ho připomíná a kor, když to co vám ho připomíná, vám dovolí na něj i zapomenout.

Obecněji... Sundala jsem dolů tu hvězdičku i proto, že Elias byl chvíli Prescott a chvíli Elias a Kenneth chvíli.. Něco jiného (už se nepamatuji a to jsem knihu dočetla včera!) a zkrátka se mi jména příšerně pletly. To může ale být jen můj osobní problém.

Závěrem ale musím uznat, že konec se mi líbil hodně. Poslední věta se mi líbila hodně. Netradiční (aspoň v ČR) příběh, u kterého jsem stále někde v zadu v hlavě měla slova "Requirem za sen" a s tím četla celou knihu. A hlavně postavy, nejspíš tak reálné, jak jen mohou být. Láska není jen nádherná, je někdy pěkně tvrdá a plná extáze.