Něco modrého

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jestliže Něco vypůjčeného…, autorčin první román, vyprávěla Rachel, ta zodpovědnější a morálnější z dvojice kamarádek, přestože přebrala té druhé snoubence, pokračování knihy vypráví Darcy, ta, jíž šlo všechno vždycky hladce a s ničím si nedělala vrásky, natož aby měla morální dilema. Podle rčení, že "boží mlýny melou pomalu, ale jistě" uvízla v těhotenství s mužem, který je ještě lehkomyslnější než ona a rozhodně si ji nehodlá vzít.Jako předtím její kamarádka i ona v době krize zvedne plachty a odlétá na čas z New Yorku do Londýna. Očekává, že tam se pro ni vše uspokojivě vyřeší. Je to ovšem dlouhá cesta, na které se musí změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40971/neco-modreho-40971.jpg 4.122
Série:

Něco vypůjčeného (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Argo
Orig. název:

Something Blue (2005)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Něco modrého

Přidat komentář
pegasek
11. května

jednicku jsem sice necetla,ale dvojka je super.kniha se mi od zacatku libila.bylo radost ji cist.byli tam necekane zvraty,ktere delaji tuto knihu delaji velmi zajimavou

LuciKo
10. března

Byla radost číst o postupné proměně Darcy až k jejímu vlastnímu šťastnému konci. Ethan byl velký sympaťák už v prvním díle a jsem ráda, že jsme se s ním ještě ve větší míře mohli seznámit.

bookcase
01.08.2018

To byla ale mrcha mrchovatá, radost o ní číst. :D. Nervy mi tekly, takovou potvoru aby jeden pohledal. Na konci šla sice do sebe, ale ve skutečnosti to tak nebývá, lidi se prostě nemění. Každopádně EG píše skvěle.

Marbi
28.02.2018

Hezký příběh. Asi každá zná nějakou Darcy, které všechno prochází díky její kráse a ona si lehce proplouvá životem. Ale jednoho dne narazí a pak musí radikálně změnit přístup k životu. Příběh o odpouštení a o kamarádství, které přetrvává.

Anna 13
18.02.2018

Tenhle příběh jsem si zamilovala již v první knize z této série...
Pokračování je stejně úchvatné, romantické a na zamyšlení, a ke konci tak šíleně dojemné, že neudržíte slzy...
Doporučuji ji všem ženám a Emily Giffinová se stává mou spisovatelskou hvězdou a září vedle Moyesové či Moriartyové nebo Hooverové.

Spoilery:
Byla jsem za změnu Darcy neskutečně vděčná a její proměna mě dojala...
Sice mi nejprve ani nepřišlo na mysl, že by se mohla dát dohromady s Ethanem (z prvního dílu dobře víme, co si o ní on myslí), ale když jsem pochopila, že to mezi nimi doopravdy jiskří (i když nepochopitelně), tak jsem jim začala strašně fandit...
Dojaly mě závěrečné kapitoly, ale samotný porod mi přišel až příliš idylický, téměř nemožný, aby takto proběhl... Ale proč vlastně nepřát hlavním hrdinům štěstí?

evelýny
12.09.2015

Možná jsem si zvykla na styl, ale tento díl se mi četl lépe. Trochu mi připomíná Shakespearovské téma ,,Zkrocení zlé ženy", ovšem moderně a po americku. Ptáte se: ,,Jak toho docílit? Stačí ji oplodnit a následně opustit. No a pak již jen......ale to si přečtěte sami.
V knize se najdou hluchá místa, která přeskočíte, konec se zdá být trochu více melodramatický, ale k tomuto příběhu mi to nějak patřilo, při hlubším zamyšlení vám z toho vyjde pohádka, ale od konce se neodtrhnete, takže: Rodino promiň, oběd bude později :-)
Na obou dílech - Něco vypůjčeného - Něco modrého - musím ocenit název. Pro mě velmi vtipně zvolený.

malypanacek
23.09.2013

Opravdu moc hezky napsaný, četla jsem po Něco vypůjčeného a bylo prima, že některé příběhy ukazovali pohled i z druhé strany, tedy ze strany Darcy. I hezká, šikovná žena může mít komplexy ze své ošklivější, ale chytřejší kamarádky...

Mikeila
23.10.2012

Tahle knížka mě fakt hodně chytla! Moc hezký příběh, bavila mě z té knížky každá minuta.


Autor a jeho další knihy

Emily Giffin

Emily Giffin
americká, 1972

Kniha Něco modrého je:

v Přečtených44x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených4x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit7x