Něco víc

Něco víc https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333656/mid_neco-vic-RTg-333656.jpg 4 215 57

Seth se topí, zoufalý a osamělý v posledních okamžicích svého zápasu s rozběsněným mořem. Pak ale procitne. Nahý, hladový a žíznivý, ale při vědomí. Jak je to možné? Vybavuje si přece, jak se mu lámaly kosti, jak mu pukla lebka při nárazu o skalisko. Jakto, že je teď tady? A co je tohle vlastně za podivné místo? Seth začíná pátrat po odpovědích, v naději, že možná není úplně sám, že se neocitl ve svém soukromém pekle, kterého se tolik bojí, že tu možná je... něco víc.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

More Than This , 2013

Míša.Šnaj
11.10.2017 3 z 5

Je to rozhodně kniha, na kterou hned tak nezapomenete. A nic vás nedovede připravit na to, jak je napsaná a také vlastně o čem. Mě třeba příjemně překvapila první část a líbila se mi asi i víc než druhá, tam už to bylo trochu přehnané, ale bez té byste nevěděli vůbec nic. A ten konec...

Sisssi
16.09.2017

Začátek se mi líbil, od druhé části se však začínalo objevovat čím dál více laciných sci-fi prvků a kniha se zvrhla v tuctovku.

Adel703
26.08.2017 3 z 5

Zvláštní to kniha. Styl psaní mi opět sedl (stejně jako ostaní Patrikovi knihy), ale příběh už ne... Na začátku mi bylo Setha líto, jenže pak se to všechno opakovalo stále dokola. Seth udělal strašnou, neodpustitelnou věc a nemůže jí nikomu říct, ikdyž by chtěl...
Nicméně rozuzlení příběhu dobrý, sice trochu připomínal známý sci-fi film, ale což.
Na závěr musím říct, že mě tato kniha zklamala. Možná, že kdyby se odprostila od young adult a toho (dnes uz obvyklého a oblíbeného) homosexualního tématu, bavila by mě víc.

Alethea_k
14.08.2017 5 z 5

Po přečtení vlastně na knihu nemám jednoznačný názor. V hlavě mám tak akorát chaos a kontrolka mi bliká: Ness vymyslel něco, co tady ještě nebylo! Je to tak trošku sci-fi ale je to dobrý a funguje to!
Jednoznačně v člověku něco zanechá a hned tak nezapomenete, o čem že to vlastně je.
P.S. na anotaci moc nedejte, stejně vás na nic z toho nedokáže připravit :)

MMacicekk
11.08.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla upřímně zvědavá, protože jsem na ní četla jen samé oslavné ódy. Hlavním hrdinou je Seth, sedmnáctiletý kluk, který právě prohrává svůj zápas s rozbouřeným mořem a umírá. I když si Seth svou smrt uvědomuje, po tmě, která jej zahalila, přichází světlo a ocitá se v Anglii, před domem, v němž kdysi bydlel s rodiči a malým bráškou Owenem. Tomu se však stalo něco zlého, něco, co si Seth vyčítá a kvůli tomu si pokládá otázku, zda tento zpustlý svět je jeho osobní peklo. Bude v něm žít už navždy a sám? Nebo je tu něco víc? Ač se kniha po pár kapitolách začne ubírat směrem, který jsem neočekávala, četla se velmi svižně i z toho důvodu, že jsem byla napnutá, jaké bude závěrečné rozuzlení. Bohužel to "něco víc", co kniha slibovala, se mi nedostalo, ale přičítám to hlavně tomu, že kniha spadá do kategorie young adult, do níž už dávno nespadám.

ondras666
02.08.2017 3 z 5

Téma knihy mi podle anotace přišlo zajímavé, tak jsem si řekl proč ne a půjčil si ji. Po přečtení cca 50 stran jsem ji odložil, protože jsem ji nechápal a nebavila mě. Po týdnu jsem se k ní vrátil a dočetl ji. První část dle mého o ničem, druhá je už lepší a až do konce už to má trochu děj a spád.
Jak zde bylo již psáno, kniha je kombinací Terminátora a Matrixu. Příběhy všech tří postav jsou zajímavé, nejvíce však ten Sethův. Celou dobu jsem čekal, že se ještě potká s Gudmundem, ale závěr knihy byl zklamáním. Otevřený konec, navíc nejasný, mě zklamal.

Adeline44
10.07.2017 4 z 5

Upřímně, čekala jsem úplně něco jinýho, ale kniha to byla super, jen bych chtěla aby to pokračovalo. Aby jsme mohli přihlížet k tomu až se zase setká s Gudmundem. Proto jsem musela odebrat jednu hvězdu, jen kvůli tomu, že jsem se na to celou knihu těšila a vlastně jsem neměla tu možnost ho více poznat. Jinak vřele doporučuji.

parxel
02.07.2017 3 z 5

Zcela souhlasím s komentářem Scheily v tom, že je to čtení pro mládež. Pro dospělé čtenáře to chce "něco víc". :-)

PotterBara
02.07.2017 5 z 5

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného,ale tohle jsem vážně nečekala ! První část,jo,ušla,ale nebylo to úplně ono,ale ta druhá ? Ta mě tak bavila (pak mě tedy bavily i ostatní části :D ) ! Nikdy jsem zas tak moc nemusela sci-fi,ale tahle knížka mě naprosto odrovnala :D. Strašně napínaví příběh,dokázala jsem se do knížky pořádně vžít a v nějakých chvílích jsem se i bála co bude následovat :).Překvapivě i v takovéhle napínavé knížce nechyběl humor, takže jsem se i zasmála :). Bála jsem se otevřeného konce,sice byly mé některé otázky zodpovězeny,ale ne všechny,moc by mě zajímalo, co následovalo po tom konci :). Myslela jsem,že název nebude úplně vystihovat knihu,ale to teda není pravda :D,v průběhu děje,tam je opravdu něco víc :).

Tanja00
16.06.2017 4 z 5

Přiznávám, že jsem trochu zvědavá čtenářka a nedokazála jsem potlačit nutkání listovat napřed a zjistit "skutečnost". Byl to jiný žánr než obyčejně čtu, ale i přesto mě upoutala.

stolbice
25.05.2017 5 z 5

Nevím, co jsem čekala, možná víc nadpřirozena a míň scifi nebo něco víc? Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale to už se mi stalo u jedné z přechozích autorových knih, a tak jsem věděla, že musím vydržet. Vyplatilo se a ke konci jsem měla problém knihu odložit. Vyklubal se z toho takový procítěný mix Terminátora s Matrixem :-) A ten konec, je jaký je, vůbec podle mě nepotřebuje pokračování, končí to v ten správný okamžik a je jen na nás, jak si to přebereme. Je to dobrý, fakt dobrý a bavilo mě to, tahle kniha je prostě něco víc :-)

Scheila
07.05.2017 3 z 5

Knihu jsem četla pekelně dlouho, ne proto že by to nebylo zajímavé, ale je to spíše čtení pro mládež.
Nápad je sám o sobě velmi dobrý, jediné co mě zklamalo že se v knize vlastně nic nedovíme. Působilo to na mě tak že se sutor sám zamotal do toho psal a neveděl jak to zakončit a vysvětlit, proto to nechal tak jak to nechal. Pokud bych tušila že si mam věci co se tam dějí domyslet, tak bych přestala číst kousek za půlkou. protože se tam pak věci už jen opakovali...
ale hlavní hrdiny jsem si zamilovala. :) Hezké nenáročné oddechové čtení pro mládež.

Mishak
30.04.2017 5 z 5

Pokud jste někdy četli některou z knih od tohoto autora, tak vám musí být jasné, že má tolik fantazie, že si to ani nedokážeme představit! Každá z knih na mě působí tak moc, že o ni musím několik dní po jejím dočtení přemýšlet. A musím říct, že mě autor ani v této knize nedokázal zklamat! Svou myšlenku dovedl do konce a stejně vám tu zásadní otázku nezodpověděl! ... Co přesně bylo v příběhu doopravdy skutečné? A co víc je za ním ještě schované?

BlogKnihotání
18.04.2017 4 z 5

Od autora jsem četla už „Volání netvora“ a „My ostatní tu prostě žijem“ , obě knihy se mi moc líbily. Od knihy „Něco víc“ jsem tedy tohle opravdu nečekala, ale byla jsem velmi mile překvapena. Já tedy sci-fi moc nečtu, ale i tak se mi kniha opravdu líbila, má velmi zajímavou myšlenku... Určitě stojí za přečtení.

Knihomlok2015
09.04.2017 4 z 5

Začala jsem Chaosem, pokračovala Netvorem a teď jsem se dostala k Něčemu víc a musím se přiznat, že Patrick Ness mě baví pořád stejně intenzivně. (Chaos byl prostě dokonalej, proto to slovíčko stejně a né o něco víc)
Čekala jsem sice naprosto jiný příběh (něco jako Třinácté nebe), ale i přesto mě ani na okamžik nenapadlo litovat. Setha jsem si zamilovala okamžitě a ty ostatní jen o malou chviličku později. (dokonce mě ani neštvalo, že jsem tak dlouho nevěděla, co a jak a na konci se to vlastně ani nedozvěděla) Takže se dost těším na další setkání s tímhle autorem a nezbývá než doufat, že v té další knize bude nakonec Něco víc.

kalinkacz
07.04.2017 5 z 5

Tak tohle pro mě bude asi překvapení roku! Po "Volání netvora" jsem si nemyslela, že by autor mohl přijít s něčím stejně skvělým... A hele, stalo se! Naprosto originální, neotřelý, chytlavý, mysteriózní a dojemný příběh, který popisuje život vlastně jen jednoho hrdiny... Nebudete schopní se od knihy odtrhnout a budete žasnout, co všechno autor dokázal s jazykem... Brilantní, tleskám a jdu hledat další tituly od tohoto autora!

kneslova
02.04.2017 5 z 5

Je to hodně zvláštní kniha, ale to bylo i Volání netvora, co jsem od autora četla. Takový Matrix...
dobrý, ponurý příběh

trosečníci