Nechci slyšet tvůj pláč

Nechci slyšet tvůj pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500965/bmid_nechci-slyset-tvuj-plac-AQG-500965.jpg 4 19 8

Nechci slyšet tvůj pláč je společensko-psychologický román inspirovaný skutečnými událostmi. Autorka v něm poukazuje na psychické prožívání a složité změny v chování žen trpících poporodní depresí. Analyzuje komplikovaný příběh psychického onemocnění od stanovení diagnózy až po vyléčení. Přivést na svět dítě je pro každou matku nezapomenutelný zážitek. Když se nadýchne jeho vůně, přetrvá ve vás navždy. Jenže být matkou nemusí být vždy jednoduché. Soňa Bauerová se po mnohých útrapách nemůže dočkat chvíle, kdy bude dlouho očekávaného syna držet v náručí. Po návratu z porodnice ale lásku k novorozenci vystřídá chlad, nezájem a strach. Čerstvá maminka svoji úlohu nezvládá a za dramatických okolností skončí na psychiatrii. Děsivá diagnóza, která se nad ní vznáší jako přízrak, silně zasáhne její rodinu. Dokonalá iluze o harmonickém manželství splaskne ve chvíli, kdy Miro Bauer vymění klidný život za život na hraně. Zatímco si on šlape po štěstí, jeho švagrová Soňa si pomalu hledá cestu k synovi, ale ve vlastním domě se cítí jako vězeň. Napjatou situaci ještě víc rozvíří příchod opatrovatelky, která má svoje vlastní plány.... celý text

L.Helena
05.04.2023 2 z 5

Hodně závažné téma, ovšem zpracování mi přišlo až amatérské. Stejně jako korektury textu. Téma knihy by si zasloužilo úplně jiné zpracování, tohle se sice dobře četlo, ale přesně tomu odpovídaly i dějové situace. Jako by kniha byla napsána pro lehkou čtivost a nepostihovala tak dostatečně závažnost popisovaného problému. Čekala jsem, že u hlavní dějové linky půjde autorka takříkajíc až na dřeň, ale asi jí došly nápady nebo znalosti či informace o tomto tématu, tak text nastavila dějovou linkou příběhu švagra hlavní hrdinky. No a zápletka kolem hospodyně byla už úplně zcestná. Hlavní téma je nedostatečně uchopené a ty vedlejší příběhy se spíš jen tak plácají od ničeho k ničemu. Vše je popsáno jen tak po povrchu, nic nejde pořádně do hloubky. A epilog z toho celého vyprávění už udělal opravdovou frašku. Chtěla jsem dát autorce tři hvězdičky, alespoň za to, že se pustila do tématu, o kterém se moc nepíše, přestože podle mě by mohlo být lépe psychologicky zpracované, ale za to množství chyb, které se v celém textu vyskytují, musím dát další hvězdičku dolů.

Leniiis
07.01.2023 3 z 5

Tema super, ale za mě bylo to zpracování trochu slabší. Knížka měla velký potenciál, kterej ale nebyl bohužel využit.
Jinak se četla dobře a měla spád, ale já bych uvítala větší zabřednutí do tématu apod. A linku švagra hlavní hrdinky jsem nepochopila vubec..měl tam docela dost prostoru na to, že to pak na dvou stránkách
bylo shrnuto a konec. O chybách v textu ani nemluvím.

gargamelka
12.11.2022 4 z 5

Téma, které si zaslouží nebýt tabuizováno.

fruitbueno
01.11.2022 1 z 5

Autorka se pouští do vod, které jsou důležité, zaslouží si tematizovat, rozebirat i pozornost. Děj má neuvěřitelný spád, není moc prostor věnovat se postavám. Bohužel je vše až moc uspěchané a v důsledku až tak není prostor pro samotné téma knihy. Co je naprostá hrůza, tak jazyková a redakční práce na knize. Hrozný překlad, překlepy, gramatické chyby. Knize to láme vaz. Opravdu mimořádně děsivá práce během přípravy.

Damaj
24.10.2022 5 z 5

Zajímavá knížka věnující se nevšednímu tématu - poporodní depresi, opravdu barvitě popsané pocity, jaké může matka pociťovat před, během i krátce po ukončení léčby. I druhá dějová linka - gamblerství byla velice dobře napsána, vykresleny emoce, které prožívá rodina
Jediné co mě na knize mrzí, je rychlý závěr. Po celou dobu, bylo v knize dost času a na závěr byl na 2 stranách - čekala bych více prostoru všem postavám. Skutečně mně to chybělo, ale kniha přečtena za víkend.

eva096
16.09.2022

V češtině samá chyba!! Škoda, téma je zajímavé.

Veve721
02.06.2018 3 z 5

V první řadě moc děkuju autorce, že se do tak morálně komplikovaného tématu vůbec pustila. Knížek zabývajících se poporodní depresí není moc a je to škoda, protože jde o stejně závažné psychické onemocnění, jako každé jiné. Simona Rošková navíc při psaní spolupracovala s několika psycholožkami, které jí pomohly dodat výslednému dílku ještě víc realističnosti a odbornosti. Nejvýrazněji je to poznat na kapitolách, kde se Soňa na psychiatrickém oddělení vyrovnává se svými činy. Tyto kapitoly hodnotím jako velký přínos a moc mě zajímalo, jak to se Soňou nakonec dopadne.

Autorka ale nesází všechno pouze na jednu kartu a věnuje dost prostoru i jiným postavám, nejvíc ale švagrové Lucii, která taky nemá idylickou domácnost. Tato dějová linka mě na rozdíl od Soniny nebavila. Lucia a Miro mi jako postavy nebyli vůbec sympatičtí a celkově mě jejich příběh jen odváděl od hlavní hrdinky, která mě zajímala milionkrát víc. Radši bych stránky o Mirově problému vynechala a přečetla si ještě víc o Soni. Sonina linka mě bavila a zajímala. Napnutě jsem čekala, jestli se nakonec dočká happy endu a začlení se do běžného života.

Každopádně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a dozvěděla se něco nového o poporodní depresi.

zuzana938
01.01.2018 5 z 5

vynikajúca kniha, prečítaná na jedenkrát,,, autorka opísala tému, o ktorej sa často nepíše, určite zaujme každého.