Nebýt sám

Nebýt sám https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310636/bmid_nebyt-sam-FJr-310636.jpg 4 129 55

Kousek od Závie leží Hokuteple a tam je ráj. Každý si ho představuje podle svého, stačí jen přivřít oči. V řekách teče limonáda, z nebe padá zmrzlina a čokoláda roste holkám a klukům přímo v kapsách. Tuhle nekonečnou pohádku o dětském ráji vyprávěla maminka Konrádovi před spaním a potom oba jeho rodiče zahynuli při autohavárii. Svůj dětský ráj ztratil, ale na Hokuteple nezapomněl. Vyrůstal u strýce a tety na malém městě a teprve v dospělosti si uvědomil, jak byl osamělý, že zatrpklá teta a bezradný strýc mu rodinu nenahradili. Jeho citovou výchovu obstaraly tři dívky. O pět let starší zdravotní sestřička Ema, stejně stará kamarádka ze sousedství Dora, s kterou vyrůstal, chodil do školy a studoval na univerzitě, a o několik let mladší Olivie, sestra Konrádova nejlepšího přítele z fakulty. Jen díky nim ho nepohltilo osamělé dětství, ale přesto i v dospělosti Konráda svazuje podivná nesmělost a nerozhodnost, jako by se chtěl schovat v maminčině Hokuteple. To však nejde, Konrád je muž a přiblížit se k ráji, který v dětství ztratil, pro něj znamená nebýt sám.... celý text

orinka3
24.04.2017 2 z 5

Nepochopím, jak může tak skvělá vypravěčka pojmenovat hlavního hrdinu Konrád?! Až jsem dočetla, pochopila jsem, že si to zasluhuje;) No, čte se to náramně. Paní Váňová umí kouzlit se slovy a oživit řádky knihy. Horší už je to s psychologií postav. Teta Hermína trvale nedoceněná a zlá, strýc pod pantoflem, ale dobrák, který by za Konráda duši dal - a ten se mu odvděčí tím, že za ním ani nezajede. Konrádův milostný život opravdu stojí za pozornost. Těžko říct, jestli je taková měkkota, že se nedokáže postavit problémům. Ano, v životě se stává, že se člověk musí rozhodnout. U Konráda to asi neplatí. Ten je kam vítr, tam plášť. Závěr knihy tomu všemu dává korunu. Neuvěřitelné, co si paní spisovatelka vymyslila - jedno dítě, další dítě, Konrád si absolutně nedělá hlavu se skoky od jedné ke druhé, přitom bohatě užívá všeho, na co si sám nevydělal...no, opravdu hrozně splácaný závěr, za který musím dát jen dvě hvězdičky. Škoda, chtělo to lépe vypracovat.

filipilka
19.04.2017 2 z 5

Moc hezka obálka, ale příběh mě zklamal. Nezajimavy, misty naivní. Sirotek si najde bohatého kamaráda, sbalí jeho bohatou sestru, je s ni šťastný a během minuty se rozhodne, že se vrátí k byvale chude milence do chudého domu. A během další minuty si to zase rozmysli. Nepravděpodobne bylo i to, jak Dora po zjištění těhotenství vzdala dlouholetý vztah jen kvůli tomu, že ji cizí osoba řekla, že ji přítel zahýbá. A ona neměla potřebu mu říct, že s nim cela dite... Misto toho se domluvi s jinou ženou, že nakuka jejímu synovi, že je dite jeho. Tedy toleruje, že se synovi lže. Zkrátka hodně ujete. Četla jsem dlouho a s námahou. Za dobre prokresleni postav dávám 2 hvězdičky.

veeverka
04.04.2017 5 z 5

Smutné, čte se jedním dechem. Přála jsem si, aby kniha skončila jinak.

Knižní střípky
02.04.2017 5 z 5

Po několika letech jsem opět sáhla po knize od paní Váňové a nezklamala jsem se. Dokonce bych řekla, že byla z těch cca 6 knih, které jsem již četla, nejlepší. Asi nejvíce se mi na ní líbilo, že nebyla až tak ponurá a smutná jako její jiné knihy. Nicméně zde opět byl výborný příběh, sice by si člověk asi řekl, že je takový normální, nic zásadního se v něm neděje, ale i tak Vás příběh vtáhne do děje a nepustí. Musím ovšem říci, že hlavní postava Konrád mi tedy k srdci nepřirostl, ale i tak se mi kniha moc dobře četla.

raty
01.03.2017 4 z 5

Klasická Magda Váňová. Propracované životní osudy postav se zvláštními jmény. Pěkné čtení.

Dalexa
26.02.2017 5 z 5

Spisovatelka mně opět nezklamala. Četla jsem jedním dechem,je to moc příjemné počtení, ani se mi od ní nechtělo odcházet (spát, do práce). U této spisovatelky to bývá pravidlem.

yetti74
17.02.2017 4 z 5

Hezké čtení, nenáročná oddechovka. Jak se člověk začte, tak ho vtáhne do děje a je zvědavý, jak to vlastně dopadne.

ritz
31.01.2017 5 z 5

Mám moc ráda knížky této autorky, čtou se mi samy.

zuzana2599
17.01.2017 5 z 5

Kdo má rád knihy Magdy Váňové ani tentokrát nebude zklamaný. Spletitý život sirotka Konráda a jeho životních lásek je hlavním tématem této novinky. Moje zvědavost rostla až ke konci příběhu, ale přiznávám, že děj nekončil podle mého přání, já jsem totiž vybrala Konrádovi jinou partnerku...No i v běžném životě, ne vždy se naše sny a přání plní :-)

1casper
12.01.2017 5 z 5

Za mě je to jedna z nejlepších knížek autorky. První půlka mi trochu připomínala vyrůstání a dospívání Laury a Barneye ze Segalových Doktorů.Děj byl nabitý, propletený, kniha se mi četla sama. Byla jsem zvědavá, jestli Konrád s Dorou nakonec zůstane nebo ne.....Ke knížce se určitě vrátím.

Alča I.
11.01.2017 5 z 5

Začátek pomalý a nudný. Pak super. Spád, zápletka no zkrátka jako vždy u této spisovatelky SUPER .....

1alena1
10.01.2017 5 z 5

Nevím proč, ale knížky od Magdy Váňové se mi čtou báječně. Přestože vždy jsou postavy až dost a někdy nečekaně propletené , není to čtení komplikované a složité, čte se to samo, ráda si u těchto knížek odpočinu. Kniha nedopadla tak, jak bych si přála, ale tak to mám i v životě, tak to prostě je.

mysterygirl
04.01.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo, MAgda Váňová nikdy nezklame.

VladkaBU
18.12.2016 4 z 5

.... těšila jsem se na ni, ale bavit mě začala až v druhé polovině, kdy to začalo mít spád.

kytarka
24.10.2016 5 z 5

Další propletená pecka od paní Váňové. Šílené oropletení osudů. Knihu jsem doslova zhltla jedním dechem...