Nebezpečná laskavost

Nebezpečná laskavost https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366764/bmid_nebezpecna-laskavost-7Wu-366764.jpg 3 298 118

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA, SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ. JENOM JEDNO NE… Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi. Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná. Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?... celý text

Detektivky, krimi Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

A Simple Favor , 2017

leucantha
22.11.2018 odpad!

Tak od téhle knihy jsem čekala více...sice jsem ji dočetla, ale s vypětím všech sil...takže jen 1 hvězdu a s odřenýma ušima

Tynyton
21.11.2018 2 z 5

Můj celkový dojem z knihy? Dala se napsat mnohem lépe. Autorka to pojala tak, že nám nejprve naservírovala úryvky z blogu Stephanie, následně psala z pohledu Stephanie, pak Seana a Emily. Z mého pohledu to bylo celé nenapínavé, i když se z tohoto nápadu dalo vytěžit mnohem více a více čtenáře napínat. Co se týče Stephanie, tak ta mi byla krajně nesympatická...

Tereziee
12.11.2018 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, než půjdu do kina na film, protože trailer k filmu vypadal super. V knize se střídá vyprávění všech tří hlavních postav - Stephanie, Emily a Seana. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Možná trochu Sean, ale jen trošku. Děj byl předvidatelný a občas byl zbytečně prodlužován nedůležitými informacemi. Dost mě v knize fascinovala extrémní neschopnost policie. Opět nefungovala tak jak má (jako často v thrillerech).

Sečteno, podtrženo...takový průměrný thriller, co se v knihkupectví ztratí. Akorát teď prožíva trochu boom díky filmové adaptaci, která je teď v kinech.

Pepina19
05.11.2018 3 z 5

Začátek byl napínavý a udržel pozornost, potom to začalo trošku nudit a konec nebyl tak úplně uvěřitelný.

Helianthus
04.11.2018 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale kniha se mi moc nelíbila, jednu chvíli jsem měla dost problém ji vůbec dočíst a dokonce jsem části i přeskakovala (což obvykle nedělám). Kniha mi přišla dost neoriginální a předvídatelná, už velmi brzy dokážete odhadnout to největší tajemství. Postavy mi také nesedly a nejednou jsem se podivila nad jejich hloupostí. Konec mi přišel dost useknutý, v porovnání s pomalejším začátkem mi to přijde škoda a působí to dojem nedodělané práce.

Lenka.Vílka
26.10.2018 2 z 5

("Got a secret, Can you keep it?, Swear this one you'll save, Better lock it in your pocket, Taking this one to the grave, If I show you then I know you won't tell what I said, 'Cause two can keep a secret if one of them is dead." ... Secret - The Pierces)

Řekla jsem si, že knihu zkusím. V poslední době podobné rostou jako houby po dešti. Napadlo, že by tahle kniha mohla být dobrá. Když už tedy stála všem za námahu se zfilmováním. No, až takový odvar to nebyl.

DALŠÍ TEXT BUDE OBSAHOVAT PRAVDĚPODOBNĚ SPOILER. JINAK BY NEŠLO ROZEBRAT, PROČ JE TAHLE KNIHA TAK ŠPATNÁ.

Co bylo před tím zmizením se dozvíme formou blogu, který má Steph. Ten sice v ději dál bude hrát roli, ale mě to prostě nesedlo. Píše ostatním mamkám, že její přítelkyně zmizela, jestli něco neví. Ale zároveň se nechová jako někdo, kdo se až tak moc strachuje. Vzhledem k tomu, jak je onen blog psaný a co v něm postupně je...Kdyby jí bylo (Emily) dvacet, tak to beru. Je u nějakýho kolíka, nebere telefon a je jí dobře. Jenže ona nechá dítě u kamarádky, dva dny není k sehnání a její kamarádka udělá tohle? Napíše něco na net. Nezavolá nejdřív na policii nebo jejímu manželovi. Prostě to vyřeší takhle. To je ale přece blbost, ne?!
Ale potom se konečně vrátí manžel ze služebky a na scéně se objeví policie a začne vyšetřování. Jenže potom přijde něco, co mě naštvalo. Vzdychání nad manželem svojí zmizelé kamarádky způsobené nadržeností. Málem jsem si ublinkla. A nešlo jenom o ten popis toho, jak by to ráda udělala, přestože to je špatné. Ale neustále to mlela dokola. Jo, vyprávění je v první osobě, takže ještě víc náročnější to pobrat. Takže první polovina knihy vlastně působí jako romantická knížka o dvou lidech, kteří si spolu začnou po smrti manželky a kamarádky. Brala bych to. Ale je to napsaný tak skokově a zrychleně. Celé to bylo neskutečně nudné, táhlé a otravné.

A potom skončí první část a logicky začne druhá. A jako v případě knihy Poslední paní Parrishová. Musíte se prokousat nudnou první části k druhé (150 stran), aby se konečně začalo něco dít (kdybych neviděla trailer s tím, že se to bude dál v dějí lepší, tak asi skončím na stránce sto). Protože do té chvíle tam nebylo nic napínavého, nečekaného nebo šokujícího. Dokud na scénu nedorazí Emily a neukradne si show pro sebe. Její vyprávění je mnohem lepší. Teď už jí nejde o manžela, ale jenom o syna. Jdeme do minulosti a proč si vzala zrovna Seana. Ale vážně mě zajímalo, "proč" Emily zmizela. Takže celá pointa nakonec byla...no jako z knihy, kterou jsem četla dost nedávno. Ale nečekané bylo to, proč si všichni mysleli, že si "Emily" šla zaplavat a Sean potvrdil totožnost nebožky.

Třetí část, všechny karty jsou na stole. Každý ví svoje a každý s tím hraje. Kdo nakonec vyhraje? V knize. Jenom mě trochu zamrzelo, že o pojistce se Stephanie (v knize) dozví poměrně pozdě, zatímco z traileru filmu se to dozvíte hned jako divák hned, takže ztratíte i tu poslední jiskřičku naděje, že jste něco možná nečekali.

KONEC TEXTU JENŽ OBSAHOVAL PRAVDĚPODOBNĚ SPOILER. JINAK BY NEŠLO ROZEBRAT, PROČ JE TAHLE KNIHA TAK ŠPATNÁ.

Taky už mám dost knih, kde jsou tři hlavní postavy a všichni z nich jsou totální psychopati. Nebo trochu jinak. U knih tohoto typu, kde jsou tři postavy, jsou na 99% všichni psychopati. Potom je vše dost předvídatelné. Pokud je to vaše první podobná kniha, tak ok. Bude se vám to líbit. Ale pokud máte už trochu víc zářezů, nejsem si tím moc jistá...

Dost se tady zmiňovala Zmizelá. Ha ha ha. Zmizelá byla první. A potom se s ostatními roztrh pytel. Já bych nesrovnávala. Proč? Protože všechny tyhle knihy jsou si v základě podobné a vycházející ze Zmizelé. Jenže tyhle knihy jsou většinou do první poloviny snadno zaměnitelné, aby od poloviny "něco vyplouvalo" a na posledních 50 stranách přišlo lapání po dechu.

Pokud přečtete jenom posledních 150 stran, o nic z děje nepřijdete. A možná si i řekněte, že to bylo zajímavé a napínavé. Až na za mě neuspokojivě uzavřený konec. Takhle mi to moc nesedlo.

Šmoulinka1980
25.10.2018 4 z 5

Upřímně trochu mě překvapilo natolik nízké hodnocení knihy. Ano, zápletka je sice neoriginální a v thrillerech pro ženy dosti častá, ale za mě to bylo čtivé a napínavé. Možná to od určité doby bylo i předvídatelné, ale mně to nevadilo a leccos mě na konci i překvapilo. Velmi dobře jsou v knížce popsány charaktery postav, zvlášť zvrácenost v uvažování až psychopatie. A i když si nemyslím, že by příběh byl úplně realistický, tak po přečtení této knihy už budu asi opatrnější ve vztazích s kamarády. A stará známá pravda, že důvěra bývá slepá, se opět potvrdila. Takže za mě oddechové napínavé čtení, které nezklamalo.

Zuzulína
24.10.2018 3 z 5

Za mě bohužel nic moc. Příběh se četl dobře, ale jak se zde zmiňuje několik čtenářek, postavy byli nesympatické a chvílemi až lezli na nervy. Naivní Stephanie - "supermáma, nejlepší kamarádka" z tohodle jsem na konci lezla z kůže stejně jako psychopatická Emily. Sean - slaboch.
Ale abych jen nehanila, zápletka dobrá, jen by se z toho dalo vymáčknout daleko víc. Hlavně na konci, který byl na mě působil, jak kdyby autorku tlačil termín odevzdání.

Sabča92
23.10.2018 4 z 5

Anotace této knihy zněla naprosto skvěle, takže jsem se s chutí pustila do knihy. Přiznám se, že forma příběhu pro mě byla chvíli těžce stravitelná - převážně začátek knihy. Styl vyprávění se střídá z úhlů všech postav ale také je tu vyprávění pomocí blogových zápisků, které mi z počátku přišlo dost nereálné. Stephanie na začátku svých příspěvků uvádí věci, které by nikdo nikdy nezveřejnil. Po přečtení čtvrtiny se to ale zlepšilo a mě bavilo sledovat, jak si hrdinka protiřečí - jelikož něco psala na blog a něco si ve skutečnosti myslela.
Postavy v této knize jsem si neoblíbila. Opět se předvedli zvrácené charaktery. Kniha byla čtivá ale přiznám se, že mě nenutila být do noci vzhůru, abych se dozvěděla jak vše dopadne. A na závěr postrádám nějaký epilog, jelikož mi konec přišel lehce useknutý a uvítala bych ještě nějaké rozhřešení.

petrarka72
11.10.2018 3 z 5

Kdo nečetl Zmizelou, Už mě vidíš? nebo Podobu, možná se do Nebezpečné laskavosti s chutí začte. Pro ty, kteří uvedené tituly četli, je tato kniha ztráta času - a to nejen kvůli odvozenému příběhu, ale i prosté, nezajímavé formě.

JustWomen
02.10.2018 2 z 5

Nic nového, furt dokola, nuda, konec nepřekvapivý...

Nikol117
28.09.2018 3 z 5

Ze začátku si říkám, tohle mi strašně připomíná knihu Zmizelá...V půli knihy mi to zas připomíná jinou knihu, na jejíž název si už nevzpomenu. Zajímavé čtení, místy napínavé. Ale není to pro mě ten typ knihy, co by mě zaujala a já musela číst a číst. Jako oddechovka dobrý, ale ve výsledku jsem si řekla, co to proboha bylo.

simona5843
22.09.2018 4 z 5

Čakala som katastrofu podľa toho hodnotenia ale nakoniec to nebolo také zlé.Ak ste čítali Stratené dievča môže sa vám to aj páčiť.Postavy boli zaujímave aj keď niektoré boli také blbé že to ani normálne nie je. Mala som chuť skočiť do príbehu a zatriasť nimi.Príbeh bol však zaujímavý a aj keď možno niekto bude tušiť ako to všetko skončí príbeh ma dávku napätia pri ktorom budete rozmýšľať či svojej najlepšej kamoške poviete ešte niekdy niečo fakt dôverne.Ako prvotina autorky to nebolo zlé :)

sedmispac
18.09.2018 2 z 5

Velké zklamání. Autorka zřejmě toužila po ději plném zvratů, a tak postavy nutila přemýšlet a chovat se nelogicky a nereálně. Takové množství hloupých a nesympatických postav v jedné knize je vážně těžké najít.

Marry524
28.08.2018 3 z 5

Pečlivě odkrývaná tajemství, která nechají čtenáře netrpělivé. Čte se rychle.

Ashlee86
28.08.2018 3 z 5

Kniha čtivá, ale závěr mě zklamal. Určitě se nejedná o typ příběhu, který bych měla v paměti ještě nějakou dobu po dočtení.

Marie560
16.08.2018 3 z 5

Knihu jsem nedočetla. Něco podstatné jí chybělo.

Evaho73
15.08.2018 3 z 5

Na tejto knihe je trochu neobvykla alebo z radu vyčnievajúca forma prerozprávania príbehu, kde jeho časť tvoria príspevky uverejnené na blogu jednej z hlavných postáv.
Inak mám po prečítaní knihy rozpačité dojmy. Zo začiatku som si myslela, že autorka nám cez rozprávanie dvoch nedôveryhodných akteriek tohto psycho thrilleru predostrie celkom zaujímavú šachovú partiu a nakoniec "padne kosa na kameň".
Prekvapenie sa však nekonalo a nakoniec som bola sklamaná z niektorých poriadne naivných scén, ktoré si zobrali aj poslednú šancu na moje lepšie ohodnotenie.
Škoda, ale na druhú stranu je to debut a autorka sa môže každou ďalšou knihou iba zlepšovať.

Dresia
14.07.2018 3 z 5

Psychopatka, která vodí za nos všechny, včetně policie. Dost přitažené za vlasy. Ale četlo se to celkem dobře ;)

Peyka
04.07.2018 3 z 5

Kniha, která určitě zaujme svojí obálkou, se kterou si grafici opravdu pohráli. Nicméně, opakují se zde náměty a postavy, které již známe: Zmizelá, Dokonalá, Ví o tobě, Za zavřenými dveřmi. Bohužel autorka nepřišla s ničím novým. Kdo četl aspoň jednu z těchto jmenovaných knížek, nebo pár psychothrillerů s ikonickou hlavní postavou, s tématy nevěra, lži a intriky, incest, určitě pozná zápletku a vyústění tak na třicáté stránce :/

Ovšem, autorka používá velmi čtivé jazykové prostředky, většina knihy je psaná formou blogu, který vede jedna z hlavních postav. Autorka si pohrává s neformálním, spíše žurnalistickým stylem.

Upozorňuji, že žádná z postav vám nebude sympatická. Nejhorší postava Stephanie, která pro mě byla jenom naivní předměstská prvoplánová blbka. Já teda fandila Seanovi, ale nakonec se zachoval jako zbabělec, tak to u mě prohrál, takže fakt nikoho jsem si neoblíbila.

Popisky prostředí i postav dost pokulhávaly, přišlo mi, že autorka nezná jiný než koloniální styl :D :D
Poslední část je naprosto chaotická, samé lži až do konce do posledního řádku. Zápletka s DNA je nesmyslná a ve výsledku to musí čtenáři přijít dost nereálné.

Docela se divím, že se tato kniha dočkala filmového zpracování, třeba to zachrání ve filmu Blake Lively :))) film vychází v září 2018

zfilmováno thrillery tajemství incest dvojčata manželská krize kamarádky zmizení lidí thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Darcey Bell