Nebeský strom

Nebeský strom https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12486/mid_nebesky-strom-XyV-12486.jpg 4 150 31

Nebeský strom série

Zřejmě nejúspěšnější historický román známé anglické autorky líčí na barvitém pozadí Anglie počátku 13. století umělecký růst i životní tragédii mladého sochaře a stavitele Harryho Talvace, obdařeného výjimečným nadáním i věrnou láskou milované Gilleis, opakovaně však stíhaného nemilosrdným osudem. Pargeterové se v dramatickém ději - rozvíjeném dále v románech Zelená ratolest a Šarlatové zrnko - zdařilo podat působivý příběh lásky a přátelství a zároveň vykreslit středověkou Anglii v široké škále jejích živých a přesvědčivých podob.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Paseka

The Heaven Tree , 1958

Zdenda20
10.01.2016 3 z 5

Mám rád historické romány, ale tohle bylo pro mě trochu jiné. Hezký příběh, závěr s užasnou myšlenkou. Jen mi trochu vadilo dlouhé popisování některých situací. Přesto se chystám už na další a to je Zelená ratolest. Tato kniha je asi napsaná pro romantické čtenářky.

aninkah
01.12.2015 5 z 5

Nádherná kniha, která má prostě všechno. Úžasný příběh, historickou přesnost, zajimavé detaily z oblasti stavitelství.. A jako bonus napínavý děj a zajímavý vývoj postav.... Po dočtení jsem okamžitě musela pokračovat druhým a třetím dílem, nedalo se jinak. Velký obdiv autorce.

zoew
22.04.2015 4 z 5

Tak tuhle knížku jsem dostala kdysi jako dítě pod stromeček a propracovala jsem se k ní až za dlouhých 30 let, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná.

hankapimi
31.03.2015 4 z 5

Historický román ze středověké Anglie je moje oblíbená četba. Čtenář hladce vpluje do tehdejší doby a sleduje osudy mimořádně nadaného stavitele a sochaře Harryho a strachuje se, co na něj zase osud přichystal. Stal se mou oblíbenou postavou nejen svým umem a dovedností, ale hlavně ryzím charakterem konat a činit vše podle nejlepšího vědomí a svědomí a neuhnout těžkostem za žádnou cenu ! Těším se na druhý díl .

playada
29.03.2015 5 z 5

Vžila jsem se do hrdiny a vše jsem s ním prožívala. Na závěr jsem si pořádně poplakala. Spisovatelka ve mně probudila celou škálu emocí. Neuvěřitelné. Prima , primisima.

Jossie
06.03.2015 5 z 5

Moje oblíbená kniha, Harry je můj oblíbený hrdina, mám moc ráda úplně první odstavec, kterým trilogie začíná a ten konec je hrozný, fakt jsem to obrečela.

tenax
05.02.2015 5 z 5

Úžasná směs romantiky a dobrodružství, okouzlujících popisů architektury a krajiny, ale i vnitřního života a citů hrdinů. Vznešené dialogy, které by v jiných případech působily směšně, zde naprosto odpovídají stylu románu a jsou nenahraditelné. Čímž zároveň oceňuji překladatelku, odvedla skvělou práci.

Finskej
09.02.2014 5 z 5

Skvělá záležitost. I když prizmatem času bráno, patrně částečně proto, že důstojná předehra Zelené ratolesti, v níž autorka vyšroubuje svůj um dramatický i vypravěčský do naprosté dokonalosti. Nelze chápati a hodnotiti části trilogie odděleně, ne, moc ne.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Pro milovníky historické literatury povinná četba, pro zájemce o gotické stavitelství taky a pro ty, kdo mají rádi dobré knihy jakbysmet.

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

První díl velmi čtivé a poutavé trilogie, mohu jen doporučit všem, kdo mají rádi historické romány na úrovni. Tato trilogie byla tím prvním, co jsem od Pargeterové četla, a na bratra Cadfaela došlo až pak, ale ani ten nezklamal :-). Pergeterová je PANÍ spisovatelka.

nightlybird
30.11.-0001 4 z 5

I když je autorka známa především díky svým detektivkám psaným pod pseudonymem, zejména těm historickým, je barvitá freska - trilogie Nebeský strom, Zelená ratolest a Šarlatové zrnko - bezesporu jejím stěžejním dílem.