Nebeská řeka

Nebeská řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490562/bmid_nebeska-reka-FYa-490562.jpg 4 228 126

Sedmé nebe série

Co když je svět úplně jiný a skrývá temná a děsivá tajemství? Elaine Riversová se Adamovi vždycky spíš vyhýbala. Přesto ji ale záhadně přitahoval a ona už konečně ví, proč. Šokujícím zjištěním, že Adam je Padlý anděl, který si na Zemi odpykává svůj trest, poodhalila přísně střeženou oponu a teď už není cesty zpět. Po Adamovi jde Temnota vyslaná samotným peklem, a pokud mu chce pomoci, v nebezpečí bude i ona. Naštěstí nad ní drží ochranná křídla její strážný anděl Kassiel. Může mu však věřit?... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sedmé nebe , 2017

AniDi
18.02.2021 4 z 5

Krásný příběh, ačkoliv hodně podobný sérii Pád. Čtivě napsáno.

LilianaFalcon
18.10.2020 3 z 5

Autorka má pěkný styl, i když některé věci se tam žalostně často opakují. Úvod byl moc zdlouhavý a připomínalo to spoustu jiným YA knížek.
Ale jinak se mi to moc líbilo. Třeba hodiny psychologie a některé detaily, se kterými se jinak autoři takovýhlech knížek neobtěžují.

DreamerX9
10.09.2020 4 z 5

Souhlasím, že kniha je spíše pro mladší čtenáře (teen, YA) a úzkostně to připomíná sérii Pád. Ale i přesto je kniha krásně napsaná a především svět andělů dává knize kouzlo.

Soňa887
29.07.2020 5 z 5

Překrásná kniha.vsem doporučuji

zinon
30.06.2020 4 z 5

Právě dočteno a toto jsou mé první dojmy po přečtení. Začátek knihy byl takový hodně kostrbatý. Mám ráda v knihách omáčku kolem, která příběh dokresluje, ale tady to bylo takové strohé a ze začátku až na výměny slov mezi Elaine a Adamem jsem se docela nudila. Pak mě ale upoutal příběh, který se mi moc líbil a knihu jsem si opravdu užila. Říkám si, že je škoda, že se příběh neodehrává třeba v Praze, to by bylo pro mě zajímavější. Jinak hodnotím kladně a vrhám se na další díl....protože mě to opravdu bavilo :)

Mady584
13.06.2020 5 z 5

Musím říct, že tato kniha mě velmi zaujala, byla krásně napsaná a rozhodně by se měla proslavit víc.

Culda
11.06.2020 4 z 5

Myslím si, že je málo známá, protože je to dílo české autorky a to je škoda. Neotřelé téma mě zaujalo a četla jsem do konce s napětím jaké je to vlatně to veliké tajemství okolo hlavní hrdinky. Za mě ....určitě není na škodu si to přečíst.

venacava
26.04.2020 5 z 5

Být to kniha napsaná původně v angličtině byla by do pár měsíců světoznámá a obdivována. Ja jsem ráda, že můžu doporučit dílo české spisovatelky.
Děj je svižný a několikrát jsem se smála tak až jsem brečela.. Za to plný počet bodů... Skvělé, děkuji.

AAAMarket
14.04.2020 5 z 5

Tato kniha má opravdu vše. Jsem v napětí co bude dál????Ellie a Kassiel je dokonalost sama.I Adam jako nespoutaný rebel si Vás dokáže získat. Každou chvilku jsem byla něčím překvapená a těšila se na to co bude dál. Doporučuji!!! Adri máte můj obdiv. Děkuji

Zlatovlas
12.04.2020 5 z 5

Tady bylo vse,co ma kniha mít...Napětí, tajemno,romantiku,charismatickyho chlapa (Kassiel forever)...A kdyz k tomu pripoctete sķvely jazyk,který vás vtáhne do děje,cítíte se po přečtení fakt jak v Sedmým nebi :) Doporucuju!

Evik2812
11.04.2020 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala od prvních stran, poutavá, romantická, dobrodružná. Hodně se mnou rezonovala. Děkuji a doporučuji všem, kdo má rád anděle a tajemno.

barbb8k
10.04.2020 3 z 5

Knihu jsem si naprosto užila. Zanechala ve mě spoustu pocitů, opravdu hooodně štěstí, ze začátku i nenávist, ale ta časem vyprchala a v jednu chvíli velkou vlnu smutku.
Určitě jsem se zamilovala do hlavního shipu a začala jsem mít ráda i člověka, kterého jsem ze začátku opravdu neměla ráda.
Takže za mě určitě strašně krásná knížka. A to je od české autorky.

7807
06.04.2020

Knížka se čte jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnou a už se těším na další díly...

misatrix
05.03.2020 2 z 5

Chápu celou myšlenku, presto nemam rada "lásku na první pohled". Kdyz jsem četla o citech hlavni hrdinky, okamžitě mi v mysli vyvstala veta ze Stmívání - "kdo by odolal takové míře zbožňovani". Chápu, ze on ji znal déle a tudíž sila jeho vztahu byla vice věrohodná. I když jeho charakter je vystaven hlavně na teto neomezené lásce. Z ceho ale vznikla jeji laska? To netusim. Me osobně se mnohem vice líbí Adam, myslim, ze jeho charakter je nejlépe propracovaný.

Romik99
03.03.2020 5 z 5

Tato kniha mi doslova vzala dech. Spát jsem chodila pozdě a vstávala jsem dříve, abych ji mohla dočíst. Takový děj jsem, musim říct, ještě nikde nepotkala. Je zajímavé, že se tam odráží i náboženství, víra a samotné názory autorky.. Nelituji, že jsem knihu koupila.

Medvedice764
28.02.2020

Musím říct,že jsem se nemohla odtrhnout od celé série.Autorka mě vtáhla do děje a já nutně potřebovala příběh dočíst do konce.Prožívala jsem dobrodružství,lásku,smutek i dobrou náladu s každou postavou co v příběhu byla.

kneslova
16.02.2020 3 z 5

Tak tohle mě nebavilo, předvídavé, pro teenagery, nemohla jsem to dočíst, bohužel.

martii7299
23.01.2020

Po přečtení prvního dílu jsem trochu rozpačitá z celkového hodnocení knihy (94%), ale možná to bude tím, že nespadám úplně do cílové skupiny čtenářů.
Příběh je velice čtivý, strany lehce ubíhají jedna za druhou a kniha vás vtáhne do děje a odmítá pustit. Měla jsem přečteno za dva dny a celkově musím knihu hodnotit kladně, ale s odstupem a zamyšlením nad celkovým obsahem knihy to na 5* určitě není. Spisovatelka nešetří vtipem a opravdu jsem se občas smála i nahlas, ale postavy nejsou příliš detailně propracované a postrádá jakýkoliv děj, když pominu povedený závěr. Chtělo by to více děje i v průběhu celé knihy, zvlášť, když spisovatelka předvedla, že akce bude její silnou stránkou. Přišlo mi, že celou knihu soustředila jen na vztah dvou osob a zapomněla k tomu přidat i příběh, trochu vysvětlení druhého světa, takže když jsem knihu četla "jedním dechem", trochu se začínala opakovat..
Také velká škoda, že česká autorka zvolí cizí jména a příběh lokalizuje do oblasti SF, kde možná ani nikdy nebyla. :)
PS. Vícedílné knihy by neměly končit takovým přeslazeným happy-endem, nevyvolává to v člověku zvědavost rychle shánět další díl. :)

Celkově bych knihu ohodnotila tak 3,5* a určitě přečtu i další díly :)

marketa4469
19.01.2020 5 z 5

Kdybych mohla, dám ještě více hvězdiček. Chvíli jsem ji odkladala, dokud jsem neměla tu správnou atmosféru. A je opravdu neuvěřitelná. S chutí se začnu do dalšího dílu a počkám na dotisk dalších.. Krásný příběh u kterého se opravdu občas člověk zastaví a zapremysli. A ještě je to od české spisovatelky! Doporučuji :-)

Adýsek
18.01.2020 4 z 5

Úžasné! Jsem hrozně ráda, že až budu tuto knihu s radostí všem doporučovat můžu říct, že ji napsala česká autorka, které opravdu tleskám a děkuji za krásné časy strávené u této knihy...