Nebeská hostina

Nebeská hostina https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345107/bmid_nebeska-hostina-QlA-345107.jpg 4 90 29

Píše se rok 1917. Chudý farmář Pearl Jewett nečekaně zemře a zanechá po sobě tři syny – chytrého Canea, prostoduchého Coba a prchlivého Chimneyho. Ti se již nechtějí protloukat a dřít na cizím, proto se vydávají za štěstím – vyrazí krást, loupit a drancovat – inspirováni brakovým románem Život a skutky Krvavého Billa Bucketa. Jejich ničivé tažení je nakonec zavede až do Meade v Ohiu, většího amerického města na Středozápadě, které se pomalu přizpůsobuje modernímu 20. století. Bratři od města očekávají, že jim splní všechno, o čem ještě na venkově snili. Ráj na zemi, který si představovali, ale může být ve skutečnosti horší než peklo, z něhož se tak dlouho snažili uniknout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Heavenly Table , 2016

hanzmb
18.03.2019 5 z 5

Fantastická kniha. Asi zbytečné rozebírat. To se musí číst. Tak trochu jsem zavzpomínal na dobu před 50 lety, kdy se mi dostaly poprvé do ruky knihy od Erskina Caldwella. K tomu je dobré znát i Steinbeckovo A jejich je království nebeské. Pak si to vychutnáváte násobně. Ano, jsou tam tvrdé pasáže, protože doba a prostředí takové byly. To vše však vyvažuje vnitřní lidství většiny hlavních postav. Samozřejmě kniha je silně kontroverzní, ale lituji všechny, kdo ji k vůli tomu odloží nebo ji naopak čtou jen pro tyto pasáže. Přichází o mnoho. Stále platí "čistému vše čisté".

Sitth
16.12.2018 4 z 5

Zajímavá kniha s trošku drsnějším stylem psaní, klasika americké literatury ve stylu Na plechárně apod.

soukroma
14.11.2018 1 z 5

Kvůli autorově pověsti jsem zaváhala, ale nakonec, kdovíproč, jsem si knihu pořídila. Ale obavy se naplnily mírou přetékající: tolik hnusu, vulgarit, odporností všeho druhu na postavách, jejich mluvě, konání a myšlení, mi vůbec nedovolilo dojít v knize dál, než můj žaludek (a sebeúcta) dovolily. Hodnotit ale právě proto musím.

a.k
17.08.2018 5 z 5

Kniha asi nebude pro každého. Mě však zcela pohltila.
Píše se rok 1917 a v drsné krajině podél hranice mezi Georgií a Alabamou žije svůj beznadějný život farmář Pearl Jewett se svými třemi syny.
Při čtení pocítíte atmosféru amerického nemorálního Jihu i ozvěny rasové nesnášenlivosti. Ale především zažijete nevšední příběh bratrské soudržnosti a proměny jejich naivních představ o budoucnosti v trpkou realitu.

kaja77
13.07.2018 5 z 5

kniha mně přímo nadchla. stává se mi strašně zřídka, že mně kniha "chytne" HNED od začátku a nutí čist a číst... je to báječný zážitek, když se tohle člověku stane. nebeská hostina je zvláštní kniha, spisovatel je neuvěřitelný naturalista a tuším, že by dokázal i miss amerika popsat tak, že by byl člověk zděšen. no celou knihu jsem měla pocit, že bych si měla
jít umýt ruce. tolik špíny, štětek, úchyláků apod. člověk jen tak nepotká. normálně bych mohla přísahat že jsem cítila ty jasperovy latríny smrdět až sem. ale báječné. prostě super. něco jako western ale není to western spousta lidských příběhů... a co tu někdo v komentu pode mnou vyčítal - množství postav... já si to užívala a další osudy a lidské příběhy jsem vítala a nadšeně si je vychutnávala. ale čtení není pro všechny ... mojí mámě bych třeba knihu nepodstrčila :) ´´

DominaCZ
11.06.2018 4 z 5

Ta knížka má jedno velký mínus: fakt, že tam jsou POUZE špinaví burani, děvky a přetékající hajzlíky. Ten děj je plnej špíny a demence, což mi tam dost vadilo-to se tam v už přece jen pokročilý době nenašel nikdo normální?? Přišlo mi to jak z dob 1860 a ne 1917.
Nesedlo mi proto ani, že vyměnili koně za fáro apod.

Jinak je to ale skvělý, a to taky díky bájo hlodům, který tu trochu vypíšu.
"Otočil se k chlapíkovi s hlavou ve tvaru konzervy fazolí a sluncem vyšisovaným obočím, jež si ptáci tu a tam spletli s párem mrtvých housenek."
"Denně spolu souložili a Gilbert stál za dveřmi a pobízel je rytmickými údery do bubínku."
"Když z něj vystříklo semeno, vylétla mu z úst protéza a narazila do protější zdi."

No uznejte. :)

MMacicekk
06.11.2017 4 z 5

Tato kniha je bezesporu nejoriginálnějším dílem, jaké jsem kdy měla možnost přečíst. Nemohu však dát plný počet hodnocení, a to hlavně z důvodu velkého množství postav. Knize by též prospělo zredukování počtu stran, kniha by tím získala na svižnosti a udržela by si po celou dobu stejné tempo. Netroufám si tvrdit, zda se kniha bude líbit širšímu čtenářskému publiku, neboť děj je tak odlišný od ostatních thrillerů, které se momentálně objevují na pultech knihkupectví, že ji ani nedovedu připodobnit k jiné. Z knihy čiší originalita každým coulem, nenajdete dvě podobné postavy, každá je svým způsobem výjimečná, přesto se v knize najde spousta postav zvrácených. Pokud vám nevadí drsnější příběhy, které však překypují originalitou, neměla by tato kniha uniknout vaší pozornosti.

V28
05.10.2017 5 z 5

Takový syrově, velmi jadrně vypravěný příběh tří bratrů kteří se po smrti otce vrhnou do života jediným způsobem který znají a to z šestakového románu. Tak nějak jinak napsáno. Chvilku to bylo moc krkolomné, nepřehledné, znásobené počtem příběhů a postav, ale nakonec do sebe vše zapadlo a bylo to čtivé, zajímavé i zábavné čtení.

Roubas
18.09.2017 5 z 5

Naturalistická lahůdka plná atmosféry amerického Jihu plného hladu, dřiny a beznaděje. Stejně jako v Ďáblovi je nám představena celá škála zajímavých a amorálních postav, jejichž osudy se začnou pomalu proplétat a ovlivňovat. Kniha plná špíny, smrti, zbraní, whisky a prostitutek, která ale v závěru přepne na lidskou stránku a bratrskou soudržnost.