Do Poklidné modři

Do Poklidné modři https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180627/bmid_nebe-do-poklidne-modri-pbs-180627.jpg 4 355 71

Nebe série

< 3. díl

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem. Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí. Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci. Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití – je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné – přátelství.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Into The Still Blue , 2013

zinon
03.02.2019 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale první díl byl pro mě asi nejlepší. To když se vám v hlavě honí spoustu otázek a toužíte na ně najít odpověďi :) Další díly byly čtivé a příběh zajímavý...ale už tam u mě nebylo to prvotní nadšení. Jako odpočinkové čtení určitě doporučuji :)

denniys
19.01.2019 4 z 5

Tak ať nežeru, jednu hvězdu teda přidám, jedná se bezpochyby o "nejlepší" díl této průměrné sérky..nic víc vlastně nemám potřebu psát, což hovoří za vše..

Amitiel76
18.01.2019 5 z 5

Krásné zakončení trilogie :-)
Pro mě četba bohužel trochu nezvyklá, protože jsem byla poprvé nucena sáhnou po stažené verzi z netu. Tento poslední díl jsem v tištěné formě nesehnala ani v knihovně. Ale za nic na světě bych si ho nenechala ujít .....
Všechny tři části byly perfektní. Žádná nepokulhávala a nebyla slabší.
Shrnuto, sečteno.... kdo máte rádi fantasy příběhy protkané romantikou, pak si tuto sérii musíte nutně přečíst :-)

Citát : "Zítřek přijde, ať se ho bojíme nebo ne"

Tamar
08.10.2018 5 z 5

Pro mě byla kniha naprosto strhující. Příběh je opravdu svižný, neobvyklý, často se situace zvrtne tak, jak by to čtenář nečekal a neustále se tam něco děje. Knihy jsem se jednoduše nemohla nabažit. Jedinou chybou je hrozný překlad plný překlepů a chyb, o to hůř se pak kniha čte. Ale musim říct, že ani to mě ve čtení knihy nezastavilo a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

elis0383
23.05.2018 4 z 5

Tahle serie se mi opravdu moc libila.

Lil30
16.04.2018 5 z 5

Lepší ukončení jsem si nemohla přát, četlo se to samo. Jen konec mohl být více rozepsaný, přišel mi trochu useklý. Jinak ale utorka dokázala krásně popsat pocity všech postav, díky tomu jsem se do nich dokázala skvěle vžít. Jistě se k celé sérii ještě někdy vrátím.

knihomilka
09.04.2018 3 z 5

Tento diel bol najlepší, ale stále je to len priemer. Až v tomto dieli som sa zžila so štylistikou, čo však neznamená, že som s ňou bola spokojná, naopak, vadila mi, ale konečne som si na ňu zvykla a asi aj preto sa mi až tu javil príbeh zrozumiteľnejší. No som rada, že som túto sériu zvládla a mám to za sebou. Celkovo to nebolo nič moc.

MonciLegindi
30.01.2018 5 z 5

Perfektní zakončení. Musím říct, že tato série se mi vryla přímo pod kůži a i když jsou to už 2 dny, co jsem ji dočetla, pořád myslím na Perryho a Árii :) Autorka úžasně vystihla strach, smutek, zlost, touhu,... s postavami jsem se smála, ale chtělo se mi i občas brečet - ať už štěstím nebo smutkem... klobouk dolů. Nejlepší trilogie co jsem kdy četla ♥. Škoda, že autorka nenapsala více knih.

erulka
14.08.2017 5 z 5

Úžasný závěrečný díl celé série. Kniha byla plná emocí a nechyběla v ní ani pořádná akce. Neustále se něco dělo. Četlo se to samo. Díky tomuto dílu jsem začala mít ráda Sorena. Líbily se mi jeho jízlivé poznámky, které mě vždy pobavily. Bylo mi hrozně líto některých postav, které umřeli - Uhlík a Liv.
Kniha ve mně vyvolala mnoho emocí a bude těžké se s ní rozloučit. Děkuji autorce za sepsání této skvělé trilogie.

Jůšo
02.07.2017 5 z 5

Výborné zakončení skvělé série. Cestu Árie a Perryho jsem si užívala od začátku až do konce a musím říct, že jsem při čtení byla nabitá emocemi. Na Sobola s jeho arogancí a lhostejností k druhým jsem byla naštvaná a stejně jako Peregrin, jsem měla sto chutí ho uškrtit jeho řetězem krvepána. Chtělo se mi brečet, když byl Roar smutný, ale naopak jsem se usmívala nad Sorenovými poznámkami.
Pravopisné chyby snad už ani nebudu komentovat. Není to chyba autorky, ale nakladatelství, které u nás knihu vydávalo.

Napůlanděl
24.05.2017 5 z 5

BUDE SE MI STÝSKAT!!!…nádhera…spisovatelka to krásně zakončila a bylo to nádherné...Ta láska, napětí, strach, nedočkavost, smutek, smrt…A Perry…Kdo by ho neměl rád?…Kdybych to měla zhodnotit přišel mi poslední díl nejlepší nebo aspoň nejplnější co se týče emocí, lží, zvratů…Opravdu se mi bude stýskat…

lapej
14.05.2017 5 z 5

Celá série přečtena jedním dechem.

Mishak
01.04.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, příběh není špatný, ale přesto jsem se několikrát přistihla, že chci knihu dočíst spíše proto, abych si mohla říct, že jsem tuhle sérii konečně dočetla.
Přes co jsem se však nedokázala přenést je to, že kniha obsahuje tolik překlepů, že to až bije do očí! A věřte mi, neskutečně vás to naštve!

bara9550
26.03.2017 4 z 5

SPOILERY

Kniha mi přišla ze všech 3 asi nejslabší, ovšem motor, co mě hnal, jak to dopadne, byl silnější.
Dobré chvilky byly např.
- Kirra - která Vás drásá svou až moc blízkou přítomností u Perryho,
- Otec Árie - který si podle mě zasloužil ale více rozvětvit...
- smrt nemála osob, což mě bavilo.
- na konci malinkaté napětí, jestli se bude konat happy end nebo ne, už jsem si kreslila svůj konec, kdy se nakonec dohromady s Árijí dá Roar a budou mít dvě děti, Liv a Perryho, a všichni budou slyšící, tudíž nepříjdou do kontaktu s "kletbou" která byla v prvním díle..

- ni nocméně co mě zklamalo, bylo vrácení perryho na scénu - jako kdyby tam prostě jen tak byl, noaco. a nejinak to bylo i se smrtí Sobola.. napsal se odstavec a hotovson...
Mohla to trochu Více rozepsat, ale jinak čtivost byla skvělá jako u předchozích dílů.

Oceňuji, že nebyl napsaný konec podle vzoru - a žiji šťastně až do smrti, ale za malý happy end to určitě považovat můžeme.

elisnovotna
16.02.2017 4 z 5

Kniha byla napínavá, avšak mě zarazil konec. Přišlo mi, že autorka nevěděla, jak má knihu ukončit, tak ji usekla. Ale u celé knihy jsem se nenudila, i když občas jsem ji musela odložit, protože se mi špatně četla. Oceňuji psaní z více pohledů, protože vím, že je to obtížnější než z 1.

BarkaS
26.12.2016 3 z 5

Árii s Perrym a Roarem i dalšími jsem si velmi oblíbila. Přesto poslední díl nemohu ohodnotit víc než ***. Autorce docházel dech a už vlastně nevěděla, co chce čtenářovi předložit. Děj se zbytečně cyklil. Sobol někoho z party chytil, utekl, někoho z party chtěl zabít, umřel nebo utekl. Závěrečná pasáž působila, jak když někdo vytrhl z knihy 100 stran a nahradil je výcucem.

PetraBery
30.09.2016 5 z 5

Skvělé zakončení povedené série... Co mi vadilo byly chyby, pořádná korektura by určitě byla na místě. Konec mojí oblíbené postavy mě hodně mrzel, Árii a Perrymu jsem přála šťastný konec. Jestli se ho dočkali, si musíte přečíst sami.

adela3429
31.08.2016 4 z 5

Příjemný závěr. :) Jen kdyby tam nebylo tolik chyb! Korektura ještě horší než u předchozích dvou dílů, úplně to trhá oči.

EllenQa
20.07.2016 4 z 5

Pěkná knížka a hezké zakončení celé série..hezky se to čte, je tu spoustu zvratů, napětí a rychle to utíká.. jediné co mi vadí, jsou ty pravopisné chyby, ale to nějak přežiju. :)

RiverSong
28.06.2016 5 z 5

Úžasné zakončení série! Konec mě nesmírně potěšil a byla jsem šťastná za všechny hrdiny (postavy). Než jsem knihu dočetla, pořád jsem přemýšlela o tom, jak dopadne, skoro jsem se nemohla soustředit na nic jiného, bylo to k zbláznění (v dobrém smyslu ;) ). Skvělá série s nápadem a švihem.

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi