Do Poklidné modři

Do Poklidné modři https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180627/bmid_nebe-do-poklidne-modri-pbs-180627.jpg 4 356 71

Nebe série

< 3. díl

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem. Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí. Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci. Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití – je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné – přátelství.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Into The Still Blue , 2013

Ginnevra
12.01.2015 4 z 5

Kniha je skvělá, přesto jsem s jejím hodnocením dost na vážkách. Autorčino skvělé dílo totiž nehorázně poškodil překlad a tiskové chyby. V žádné knižní sérii jsem tolik chyb, překlepů, chybějících písmen a opakovaných rozdílných překladů jednoho slova/jména neshledala. Celý dojem z knihy mi to zkazilo a srazilo ji to o několik příček v mém top-seznamu dolů.
Doufám, že alespoň dotisk bude kvalitnější.
Kniha a celá série by si asi zasloužila hvězdiček pět, ale to bych ji nesměla číst v češtině...

KatnissLavender
05.01.2015 4 z 5

Závěrečný díl této dystopie nezklamal. Příběh se mi líbí jako celek a jsem ráda, že ani tento díl nepostrádal šmrnc a donutil mne číst se zaujetím a zvědavostí, jak to všechno dopadne. Nebyla jsem překvapená, ale byla jsem potěšena, což je vlastně asi mnohem důležitější. Knihu jsem přelouskala během tří odpolední a mohu ji doporučit všem milovníkům dystopií, jako jsem já. Věřím, že nezklame ani vás...

Kessetra
04.01.2015 4 z 5

Nakonec mě tato knížka velmi mile překvapila. Časem se to rozjelo a příběh vlastně vůbec nebyl špatný. Pravopisné chyby mě sice pořád rozčilovaly, ale neodradilo mě to a jsem ráda, že jsem to dočetla až do konce. Takže doufejme, že to třeba vydají znovu v lepší formě. Pak bych to klidně doporučila.

Scharks
20.12.2014 5 z 5

Parádní zakončení krásné série - její čtení jsem si opravdu užila :) Jediné co bych této knize vytkla, je množství chyb v textu... Jinak fanouškům dystopie můžu vřele doporučit :)

Laural
13.12.2014 5 z 5

Jedna z lepších knih, jaké jsem přečetla. Příběh, který mě naprosto uchvátil určitě doporučuji. Konec byl naprosto perfektně vybraný a strašlivě dojemný. Nebyla to rozhodně žádná romantická slátanina, nechybělo napětí, logický děj, krutost, něha. Nedovedu popravdě zhodnotit autorku, jak si to zaslouží, ale myslím, že když si přečtete sérii,tak taky nebudete mít slov.

RecycledCarrey
30.11.2014 3 z 5

Knížka byla docela dobrá, ale co mě zas zaráželo byly opět ty chyby. Ze začátku jsem je počítala, ale nakonec jsem se v tom ztratila. Ale vím jistě, že jich tam bylo kolem 50, což je až přespříliš. Ale na druhou stranu, kniha je dobře napsaná, líbila se mi, i když podle mě nechala zabít ty nesprávné postavy.. Nakonec ty tři hvězdičky ano, ale víc rozhodně nedám.:)

Maragad
05.11.2014 5 z 5

Kniha Do Poklidné modři je opravdu skvělým a výjimečným dílem. Autorka dokázala přenést na papír smyšlený svět a i přes řadu pojmů se v něm čtenář neztrácí.

Misa25
28.10.2014 5 z 5

Kniha byla důstojným zakončením celé série...do posledních stránek čtenář váhá kam se nakonec celá série ubere....jsem moc ráda, že jsem se konce dočkala...po obstrukcích s vydáním dílů....čekání stálo za to :DDDD ·

MisuleB
12.10.2014 4 z 5

Asi to vezmu popořadě, takže:
-oceňuji:
-že tam dali i 2. půlku 2. dílu
-autorka neváhala zabít pěknou řádku postav
-pěkně to rozvedla, zasypala nás (alespoň trochu) podrobnostmi týkajících se éteru
-zakončení, nekončilo to tím trapným sladkým a žili šťastně až...

-naopak, co bych vytkla:
-HRUBKY a překlepy, na 1. díl sice nemají, ale taky jsem jich pěknou řádku našla, což opravdu přímo bije do očí a čtenáře dokonale vytáčí
-občasné zbytečné protahování nevyhnutelného, nebo zdlouhavé popisování nudných scén

Monisek.B
28.09.2014 5 z 5

Jsem naprosto unešená!! I když mi bylo jasné, že to takto musí skončit, protože kdyby ne, celou sérii bych nenáviděla. A to jistě sama autorka ví, proto to takto prostě muselo dopadnout :) Po druhém, téměř nezajímavém díle, přišla na řadu třetí a zároveň poslední část příběhu o Árii a Perrym a jsem spokojená, jak se se závěrem autorka poprala.

Kniha se mi četla tak krásně, řádky ubíhaly, stránky se skoro samo převracely a já byla naprosto rozpolcená, protože i když jsem se čtením nemohla přestat a musela dál hltat další a další kapitoly, přála jsem si, aby to nikdy neskončilo. Bohužel nic netrvá věčně a tedy i tento příběh musel skončit.. Zanechal ale ve mně hluboký dojem. Už nic nebude jako dřív... No prostě super.

Jednu výtku bych ale chtěla zmínit. Týká se opět nakladatelství. Respektive editora, korektora a těchto lidí. Chyb v knize naštěstí není tolik, ale i to málo opravdu zamrzí. Zvlášť u tak povedeného příběhu. Vždyť je to až k pláči, že vydáte takovýto paskvil! Nejvíc mě naštvalo, že dokážete jednu osobu nazývat dvěma jmény. Původním i přeloženým.. To si Medvěd, pardon Bear, opravdu nezasloužil. A vy byste se měli stydět!

kklepkaa
22.09.2014 3 z 5

Celá tahle série mě opravdu nadchla. Příběh má v sobě všechno. Romantiku, akci, vtip i smutek. Autorka skvěle vykreslila vztahy mezi lidmi a jejich psychologii. Postavy jsou dobře vykreslené, čtenář se s nimi dokáže ztotožnit a všechny postavy se postupem času vyvíjejí... nejvíc asi hlavní hrdinka. Autorka se nezaměřuje jen na romantickou linku, ale hlavně na děj... neustále nás posunuje kupředu a je to dobře. Většinu času se stále něco děje a když se nic neděje, tak nás autorka nutí k zamyšlení. Vše se zdá být logické a realistické.
Co mě opravdu naštvalo bylo, když jsem zjistila, že druhý díl u nás vyšel necelý (v kolikátém století a ve které zemi vlastně jsme?). Konec byl naštěstí vydán se třetím dílem, ale musím zhodnotit, že se tam stalo mnoho podstatného a druhé knize to dost ublížilo.
Na další díl jsem se opravdu těšila a netrpělivě ho vyhlížela. Autorka hezky zakončila všechny dějové linie. Vše bylo vysvětleno a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes (a proč vlastně ne?) Já jsem každopádně spokojená. :-)

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi