Do Poklidné modři

Do Poklidné modři https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180627/bmid_nebe-do-poklidne-modri-pbs-180627.jpg 4 356 71

Nebe série

< 3. díl

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem. Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí. Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci. Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití – je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné – přátelství.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Into The Still Blue , 2013

AniUnicorn
06.06.2016 5 z 5

Vážně jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Ten konec byl vážně úžasnej. ♥ Všechno je dokonale promyšlené, neustále se něco dělo a nutilo číst dál. Vždycky jsem po čtení nemohla usnout, protože jsem pořád přemýšlela nad tím, jak to dopadne. Opravdu stojí za přečtení.

e.llis
18.05.2016

Dokonalé zakončení série.

Zase byli spolu a nechyběla akce. Nádherně vykreslené postavy...každá něco skrývala. Já vůbec nemám slov!

Do hlavy se mi vyryl jeden citát od Caleba, který předčil i Sobolovy proslovy. :D
"Bolest je hrozně bolavá, víš?"(Caleb)

Black-stars
14.04.2016 5 z 5

Velice akční zakončení série s nečekanými zvraty autorka neskončila a naopak jimi v tomto pokračování nešetří. Zvraty typu Uhlík, Kirra, Liv, Soren.... Ikdyž se toho může zdát moc vše je to možné a podporuje to spád a ubíhání příběhu. Jediné co mi k tomu supr zakončení chybělo byl nějaký výživný Epilog. Prostě končit na nějaký kamený zídce čekánim mě nepřijde moc sexy! :-D

citronekodvedle
27.03.2016 4 z 5

Celá série se mi moc líbila, byla taková oddechová a moc dobře se mi četla. :-)

lilined
23.01.2016 5 z 5

Tahle knížka a celkově celá série byla úžasná. Po celou dobu čtení jsem byla napjatá jak to skončí. Často jsem se přistihla že přemýšlím nad Árii a Perrym i když jsem nečetla. Uhlíka mi bylo hrozně líto, ale byla jsem ráda že aspoň na chvíli poznal rodinu. Tahle série byla pro mě jedna velká jízda a osvěžení mezi knihami, které jsou jedna jako druhá

netopýrek
13.01.2016 5 z 5

Děj se mi hrozně moc líbil. Jediné co mi vadilo byli pravopisné chyby. :)

ivzu77
09.01.2016 4 z 5

Tak a mám celou trilogii za sebou. Všechny knihy se mi četly velice dobře a rychle. Knížek na téma dystopie máme v dnešní nabídce knih spoustu, ale tento příběh byl jiný. A přála bych každému, kdo musí udělat nějaké rozhodnuti pro změnu, aby našel svou Poklidnou modř .

mirkol
03.01.2016 4 z 5

Další skvělé pokračování skvělé trilogie :D.

maxx
25.11.2015 5 z 5

Skvělí třetí díl - vůbec mě nezklamal i když malého úhlika my bylo líto. že zemřel...čekal jsem že se na konci objeví ......

Teringer
08.10.2015 3 z 5

Podle mě asi nejlepší z celé série. Příběh jako takový (celkově) je moc hezký, v tomto díle se ale odehrává asi nejvíc akce a je nejsrozumitelnější. Líbil se mi vývoj postav Sorena a Hesse, konec byl taky super. Jen to české zpracování je fakt průšvih, ale mě to neodradilo, a doufám, že to neodradí ani vás, protože by to byla škoda. :)

Laf
03.10.2015 4 z 5

Příběh? Na jedničku. Neustále nějaké zvraty, napětí, akce a nechybí ani trocha té romantiky. Jediné, co mi dost vadilo, byl ten začátek, kdy najednou něco začíná a chybí návaznost. To mi vadilo i během celé knihy, protože to bylo pokračování, ale nikdy se už autorka nevracela k tomu, co se dělo v minulých dílech, aby čtenářům trochu osvěžila paměť, když ty knihy čte s rozestupem času.

Ebony
27.05.2015 5 z 5

Úžasné zakončení celé série ale moc mi bylo líto Uhlíka, jenom přeci byl to hodný klučina. Ale proto kniha více působí realisticky a ne jako že všechno dobře dopadne, protože ať si to přejeme nebo ne, vždy se něco pokazí. Jinak celou sérii doporučuji, protože na 100% stojí za to.

NikinkaFantasy
14.05.2015 5 z 5

Takže tuhle trilogii mám pěkně za sebou a musím říct, že tento díl byl nejlepší. Všechny tři knihy se vyznačovaly kvalitou, byly nádherně napsané a obálky byly celkem originální (i když mohly být lepší). A tenhle báječný třetí díl celý příběh dovršil v něco dokonalého. A pak si čtete o autorce na přebalu a v posledních pár větiček zjistíte tu parádu - že bude film. Doufám, že to filmaři nepodělají a udělají z toho bombu. A doufám, že se ho dočkám ještě před svou dospělostí. :-D

VioletRainbow
17.04.2015 5 z 5

Hned ze začátku musím říct, že celá série se posunula do mých oblíbených. Vážně skvělý, čtivý děj s krásným koncem "a žili šťastně až na věky." Hlavní hrdinka je navíc snad první, která mi místy vážně neleze na nervy. A opravdu miluju Roara :D Dějově rozhodně nemám co vytknout. Po trochu pomalejším rozjezdu stojí rozhodně celá série za přečtení a už brzy bude i v mé knihovně.

Jediné, co mi opravdu vadí, je ta hloupá korektura. Pořád všude chyby a co to jako má být, že je dokončení druhého dílu ve třetím? Navíc je trochu trapné, když se ve většině knihy používá jméno v překladu a v posledních pár kapitolách zase v originále. Za tohle by někdo zasloužil opravdu pořádný kopanec kamkoliv :D

ElisR1
12.04.2015 4 z 5

Skvělý závěr série. Jenom škoda té hromady chyb...

Sušenka1556
22.03.2015 5 z 5

Stejně poslední díl byl nejlepší! :)
Celou tuhle sérii opravdu ze srdce doporučuji!

maca5449
28.02.2015 4 z 5

Moc pěkné zakončení série. Příběh sám o sobě se mi líbil, jen by mě zajímalo, kterej nýmand dělal korekturu. To se bohužel netýká jenom tohoto dílu, ale celé série. Vážně. Proč dát 80 stran druhého dílu do třetího? Jaký to má smysl? Navíc v půlce třetí knihy přejmenovat česky pojmenovanou postavu Medvěd na Bear? Pak ty neuvěřitelné překlepy, občas anglický název, ahgrrr. To tady může knížku vydávat uplně každý nevzdělaný kopyto?!

lakme
25.02.2015 5 z 5

Strašně moc jsme se těšila na závěrečný díl série Nebe a opravdu mě nezklamal ( o chybách v textu se zmiňovat nebudu to není chyba autorky :D). Přečetla jsem ji za jeden den a jsem nadšená, protože skončil tak jak jsem si přála. I když smrt některých postav byla zbytečná (podle mě teda).Árie urazila velký kus cesty, jsem ráda že našla otce na tak nepravděpodobném místě. A také jsem ráda za ni a za Perryho :) krásný závěr.

Bee
18.02.2015 4 z 5

Musím říct, že první díl byl naprosto bezkonkurenční. Oproti němu jsou druhé dva díly celkem slabší. Samozřejmě bych si nenechala ujít závěr trilogie, tak jsem se do toho o víkendu pusitila a nezklamalo to. Téma mi vyloženě sedlo, ale občas mi trochu vadila ta er forma rozdělená do dvou pohledů, ale to už záleží na čtenářově preferencích.
Co se týče postav, prakticky zůstalo všechno při starém, jenom dostali pořádně zabrat. Autorka jim to rozhodně neulehčila, což je samo sebou dobře, jinak by to byla asi nuda, ale chvílemi už jsem mi fakt nabíhala nervní žíla na čele, protože takovou smůlu nemá nikdo. Co se děje týče, je to akční a nevíte, co se stane v další vteřine, ale trochu tomu chyběl humor. V závěru už to vypadalo, že to nedopadne tak, jak jsem si to představovala, ale autorka nezklamala a sérii ukončila naprosto bezvadně. Určitě to stálo za přečtení.

Sam.Mischell
13.02.2015 5 z 5

Úžasný závěrečný díl, od druhé poloviny jsem nemohla knihu položit, musela jsem se dozvědět, jak to dopadne a konec nezklamal.

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi