Názory na vraždu

Názory na vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491459/bmid_nazory-na-vrazdu-K8D-491459.jpeg 3 326 34

První vydané dílo Michala Viewegha se odehrává během dvou letních dnů v kulisách českého městečka. Na každoroční pouti, kterou navštěvují ctihodní občané a známé figurky, je zavražděna mladá tělocvikářka. O incidentu i zdejších poměrech čtenáři vypráví její kolega, učitel z dusného prostředí místního gymnázia. Dílo s detektivními prvky perfektně vykresluje atmosféru malého města i osmdesátých let a baví pro autora typickou ironií a sarkasmem.... celý text

šebory
24.06.2016 4 z 5

Jo, je to prvotina. Bylo to jako přejít z Etiky k Babičce. Ale jinak dobrý.

jprst
16.01.2016 2 z 5

Pokud bych tuto knihu četl jako první z autorovy tvorby, už bych si asi žádnou jeho další nepřečetl.

calibre44
03.08.2015 2 z 5

Po přečtení jsem se dozvěděl, že se jedná o prvotinu. Budiž. K přečtení knížky, i když je krátká, jsem se musel nutit. Nějak mě nevtáhla ani neoslovila.

Ebba
05.05.2015 3 z 5

Velice zajímavě napsané, místy vtipné, ale dějové mi tam stále cosi chybělo.

Iwíček
25.03.2015 5 z 5

Knihu jsem četla ještě téměř v dětském, protože jsme měli pana Viewegha v povinné četbě a naše knihovna nedisponovala jinou knížkou, než právě touto. Nicméně, když jsem se k ní vrátila teď, tak se mi líbila a některé situace se mi osvětlily.

trudoš
25.03.2015 3 z 5

Dobrý nápad, kvalitní zpracování, ale v důsledku kniha příliš nenaplnila má očekávání. Ač vykreslení života na maloměstě autor zvládl bravurně, obsahově román nějak neutáhl, lépe řečeno nevyužil nabízené možnosti, alespoň co se mě týče. Imaginární milostný trojúhelník není zrovna moje parketa. Závěrečná katarze je pak sice zábavná, ale taky poměrně průhledná a vlastně působí jen jako vyvrcholení cirkusové show.
Nakonec tedy lehké zklamání. Kritika maloměšťáctví je sice věc pěkná, ale Michal Viewegh prostřednictvím své knihy neříká nic, co bych v různých obměnách nečetl už jinde.

Mruskulka
25.02.2015 1 z 5

Knihy od tohoto autora mám ráda, ale tohle byl fakt děs. Nezvládla jsem to dočíst do konce a docela se mi znechutilo přečíst si další jeho knihy.

zimka.r
07.02.2015 3 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale nakonec mě knížka chytla....je to taková pohodovka na odpoledne :)

Ladys
13.03.2014 3 z 5

Patří k tomu lepšímu, co autor napsal. Přečetl jsem asi polovinu jeho knih a musím uznat, že se M.V. číst dá. Ale také musím uznat, že už od něj asi nic číst nebudu. Nějak už mi nemá co dát

maltacihla
05.03.2013 1 z 5

Moje první setkání s tímto autorem, a popravdě si nejsem jistá, jestli se v brzké době odhodlám k dalšímu, kniha mě vůbec nezaujala.

Yalka
03.01.2013 4 z 5

Pachatel je brzy usvědčen? Já mám pocit, že právě naopak, že je v tomto kniha otevřená. Ale už je to dlouho, co jsem ji četla.
Hezky zachycená atmosféra pouti na malém městečku, 80. léta. (Utkvělo mi, jak chudáci ponechaní na zapnutém kolotoči "zvraceli ve směru tečny".)

kika 13
05.11.2012 3 z 5

Jedna knížka a vní dva dny života popsaných od autora docela pěkně.

Jiitush
14.01.2012 2 z 5

Zrovna tuhle knihu máme v povinné četbě a já moc dobře nechápu, proč zrovna tuhle. Není špatná, ale je to Vieweghova prvotina, napsal mnohem lepší knihy, které by v povinné četbě měly být spíše (např. Báječná léta pod psa).

WEIL
26.06.2011 3 z 5

Pro mě asi jediná kniha M.V., kterou beru bez výhrad. Líbí se mi.