Navždy a věčně

Navždy a věčně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297408/bmid_navzdy-a-vecne-y2c-297408.jpg 4 447 447

Pro někoho může být mlčenlivost zbraní. Pro Mallory „Myšku“ Dodgeovou představuje štít. Naučila se, že nejlepším způsobem, jak přežít, je neříkat nic. Přestože od její noční můry uplynuly už čtyři roky, dělá si starosti, že svůj strach nikdy nepřekoná. Po letech domácího vyučování adoptivními rodiči se musí Mallory postavit čelem k tomu, že maturitní ročník stráví na veřejné střední škole. V hlavě se jí odehrávaly všelijaké děsivé scénáře, nikdy se jí však ani nesnilo o tom, že hned první den ve škole narazí na Ridera Starka, svého kamaráda a ochránce, kterého neviděla už od dětství. Netrvá dlouho a Mallory si uvědomí, že pouto, jež kdysi s Riderem sdílela, nezesláblo. Naopak, čím víc se jejich vztah prohlubuje, tím víc vychází najevo, že dívka není jediná, kdo zápasí s minulostí. Když se Riderův život vymkne kontrole, Mallory se musí rozhodnout, jestli zůstane mlčet, nebo promluví. Kvůli lidem, které miluje, a kvůli vlastní budoucnosti musí pravda vyjít najevo.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

The Problem with Forever , 2016

ovsemzectu
09.04.2021 5 z 5

Tak tahle kniha ve mě rozhodně něco zanechala. Určitě si ji přečtu za nějaký čas znovu.
Doporučuji!

Myška43
21.03.2021 5 z 5

,,Navždy není bolest, ani smutek. Věčnost není problém. Věčnost se ukrývá v mém srdci a je to naděje zítřejšího dne. Věčnost najdete v každé lesknoucí se stříbřité linii temného mraku, bez ohledu na to, jak je těžký a hustý. Navždy jsem věděla, že chvíle slabosti neznamenají, že potrvají věčně. Navždy jsem věděla, že jsem silná. Navždy, to je Carl a Rosa, Ainsley a Keira, Hector a Rider. Jeyden bude navždy součástí mého života. Věčně se ve mně skrývá oheň chrlící drak, který odhodil strach, jako když had shazuje kůži. Navždy je zkrátka příslib něčeho dalšího. Navždy je proces. A já jsem nemohla čekat věčně."

Tak touto knihou mě autorka dostala.Teď jsem dočetla a stále mám mokré oči od pláče. Knihu jsem nedala z ruky, dokud nebyl konec. Čekala jsem jednoduchou dívčí romanci okořeněnou o trápení dospívajcí mládeže a místo toho jsem dostala dost drsný a dojemný příběh, který mě emočně totálně vyždímal. Nehledě na to, že mě opět autorka donutila přemýšlet o životě.
Snažit se myslet pozitivně, i když je to někdy sakra těžké. Vážit si maličkostí a být ráda i za to málo štěstí, které mám. Vždyť na světě je spousta lidiček, kteří jsou na tom podstatně hůř, jako v tomto příběhu. Ne každý se dočká svého šťastného konce tak, jako Mallory a Rider, ale přát to každé bolavé duši mohu. Ne?

,,Nikdy nikoho doopravdy neznáš, někdy ani člověka z rodiny. Lidé se ti ukazují tak, jak chtějí, abys je viděla. To si musíš pamatovat."

Jako by mi autorka mluvila z duše.

Lulu09Da
07.10.2020 5 z 5

Miluju tuhle knihu. Je moje oblíbená. Jak se Mallory s tím nakonec poprala je skvelý a Rider užasný umělec a člověk. Rozhodně doporučuji.

tereza0684
13.06.2020 5 z 5

"Hltala" jsem od začátku do konce

hlavajda93
11.03.2020 5 z 5

Opravdu krásný příběh o závažném tématu a hledáním sebe sama navzdory těžké minulosti. Mallory i Rider byli od začátku sympatičtí a fandila jsem jim. Závěr byl opravdu pěkný i poučný.

uminaa
22.01.2020 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh od skvelej autorky :)

Kudík
08.01.2020 5 z 5

Od této autorky jsem zvyklá na trošku jiný styl, ale tohle tedy bylo....
Mallory "Myška" Dodgová byla úžasná, i když se k tomu musel člověk pročíst. Každou kapitolou, krůček po krůčku se zlepšovala a sílila.
No a Rider Stark to byl opravdu hrdina, sice sebedestruktivní a trochu znevažující se, ale hrdina.
Myška měla velké štěstí i na další postavy ze svého okolí, ať už "rodiče" Carla a Rose, anebo kamarádku Ainsley. Dále Keiru a tým roztleskávaček. Hectora a Jaydena ❤️, a i pana Santose.

LenRan
11.10.2019 5 z 5

Trochu jiná kniha než jsem od této autorky zvyklá, ale opravdu nádherná. Hodně dlouho jsem váhala, zda ji číst, nevím proč, ale anotace mě nějak odradila. Jsem ráda, že jsem se spletla, příběh je to nádherný a představuje mnohem víc než se může na začátku zdát.

ElenaM
14.09.2019 4 z 5

Krásná kniha, o které bych možná řekla, že je slabší než ostatní. Ale není. Téma je velice silné a plné emocí. Autorka opět nezklamala a napsala knihu velmi čtivě. Kniha se mi četla skvěle!! Jediné za co strhávám hvězdu je to, že se tam některé věci až moc často opakují (myslím tím některé věty, fráze). Jinak příběh je to krásný, silný a emotivní. Doporučuji a mrzí mě, že autorce tu nevyšlo více knih, už mám totiž všechny přečtené ☺️

_Steff_
22.07.2019 5 z 5

úžasná kniha od úžasné autorky.

Irmgard
14.07.2019

Příběh dokáže nadchnout, postavy jsou opravdové a celkově jde o jednu z nejlepších knih pro mladé, jakou jsem četla. Při čtení i po přečtení se cítíte líp, a myslím, že o to v literatuře jde především. Díky.

malazluta
14.06.2019 4 z 5

Příjemná oddechová kniha.

eliskaho21
25.04.2019 5 z 5

Hodně dobrá a čtivá knížka.Doporučuji :))

kristyn3833
02.03.2019 5 z 5

„Za mou změnu mohlo i to, že jsem si uvědomila, že pořád...pořád se můžu všeho bát, ale že nesmím tomu strachu dovolit, aby mi omezil žít."
Dokonalost, slovo, které tuto knihu naprosto vystihuje.
Upřímně na knihu jsem se dívala kvůli tloušťce se zavřenýma očima, ale i tak jsem si ji přečíst chtěla.
První stránky zmizly během pár minut a já už byla k ději připoutána srdcem.
Nejedná se jen o to, že tématika dost vystihovala mé dětství, i když to nebylo přesné.
V mnohých věcech jsem se našla a připadala jsem si, jakoby kniha byla napsána pro mne.
Zamilovala jsem se do Ridera a do jeho osobnosti a odvahy.
Mallory byla moje oblíbená postava vůbec a tolik mi připomínala v mnoha věcech mě, že mi přirostla k srdci.
Tuto knihu doporučuji všemi deseti, jednoduše jsem si ji zamilovala.

marsel
20.01.2019 4 z 5

Je pěkné psaná .

viki77
16.12.2018 5 z 5

Krásný příběh přečteno jedním dechem doporučuji

silvinka12
14.11.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla takový pocit, že hlavní hrdinka se nikdy nepohlne z místa a bude pořád stejná jako dřív. Občas ale přeci udělala nějaký malý pokrok a za polovinou knihy se pak všechny ty malé pokroky změnili v jeden velký. Později jsem si dokonce Mallory zamilovala, byla vážně úžasná. A Rider s Jaydenem a některé další postavy byly taky úžasné. Opravdu doporučuji přečíst!

happy19
10.11.2018 5 z 5

...právě dočteno je noc,přesněji 1.15h..nešlo odtrnout...silný příběh...Navždy a Věčně.

katee21
10.10.2018 5 z 5

Popravdě ani nevím jak tuto knihu popsat... Ano byl to zajímavý a opravdu nápaditý příběh. Téma zneužívání dětí se jen tak nějaký autor nedotkne. Ale na druhou stranu mě kniha nějak extrémně ne uchvátila a ani to nemůžu napsat oddechovou četbou...
SPOILER!
Jaydna mi bylo hrozně líto. A při popisu jeho pohřbu se mi kutálely slzy po tváři...

Lilča
22.09.2018 5 z 5

Opravdu úžasná kniha. Ze začátku je to taková typická teen romantika,ale ke konci přijde něco, co nebudete čekat... Doporučuji!