Návrhář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román o počátku kariéry Christiana Diora Paříž, rok 1944. Celé město oslavuje osvobození Francie a čerstvě vdaná Copper Reilly je uvězněná v nešťastném manželství. Místo, aby se jako novinářka věnovala kariéře, sedí doma a čeká na záletného muže. Jedna manželova nevěra stíhá druhou, až pohár přeteče a Copper požádá o rozvod. Zůstává sama v Paříži a nečekaně potkává velmi nepravděpodobného přítele: podivínského návrháře ve středních letech. Jeho vrozená nesmělost a nechuť k publicitě i slávě si protiřečí s troufalou brilantností jeho návrhů. Jmenuje se Christian Dior. Copper rychle rozpozná jeho mimořádné nadání a pobízí ho, aby se osamostatnil. Vzájemně si dodávají odvahu žít své sny. Zatímco se Paříž vzpamatovává z války a nachází svůj někdejší šarm, Christian si buduje vlastní módní dům a Copper se vrhá do divokého světa módní žurnalistiky. Příběh o přátelství, lásce, hledání krásy a sebeuplatnění čerpá ze skutečných historických událostí, především ze života Christiana Diora. Mimo jiné v něm najdete také zmínku o Theatre de la mode – slavné poválečné miniaturní módní přehlídce haute couture....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381648/navrhar-DB2-381648.jpg 4.119
Žánr
Literatura faktu, Pro ženy, Biografie a memoáry
Vydáno · Metafora
Orig. název

The Designer

Jazyk vydání:český
Překlad:Věra Kotábová
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7359-560-9
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Návrhář

Přidat komentář
Opatov
20. září

Další úžasný zážitek od Metafory. Fikce sepsána částečně na základě skutečných událostí o Christianu Diorovi. Příběh začínající novinářky na pozadi poválečné Paříže. Moc se mi líbilo.

orinka3
16. května

Končí Druhá světová válka a v Paříži pracují mladí američtí manželé. Coby redaktoři, zaznamenávající vše, co konec války přináší. Oona, tedy vlastně Copper, vzhlíží ke svému víc než pohlednému manželovi jménem Amory (nomen omen?) a snaží se mu být vzornou ženouškou podle magazínů a ještě přebírá část jeho práce. Copper se v různorodé pařížské společnosti seznamuje se začínajícím Diorem, a jeho prostřednictvím objevuje bizarní komunitu bohémy. Naštěstí, protože právě zde nachází své nové přátele i zázemí. Manžel se zachoval nepěkně, tak ho Copper konečně a definitivně opouští, i když se zlomeným srdcem. Přátelský a obětavy Tian (Christian Dior) jí poskytuje zázemí. Do děje vstupuje i umělkyně Suzy Solidor a tajemný Rus Henry, když jí chce zprostředkovat velmi dobrou práci pro slovutný magazín v Americe. Copper sice odmítá, ale je okouzlena přitažlivým mužem s tajemstvím. Mezitím se Dior, který sice umí, ale necítí dost sebevědomí, propracovává k tomu, jak ho známe. Vypracovává bombastickou kolekci, která po letech strádání a úspor ve všem, ohromuje Paříž i celý svět. A tím kniha končí. Kdo chce poznat atmosféru Paříže 40. let, ať knihu otevře a nechá se vést autorem.

knihomolkadorfa
01. dubna

Knížka je sice velmi čtivá, ale její název je trochu zavádějící. Christian Dior je zde zmíněn pouze okrajově, ale právě o něho mi v podstatě šlo, když jsem si knihu kupovala. Takže pro mne trochu zklamání.

niknikita
31. ledna

Krásný román o právu člověka na štěstí, o příležitostech, které nám život občas pošle do cesty a o tom, že je na nás jak se rozhodneme.

Paříž na rozhraní druhé světové války a vytouženého míru.
Paříž plná dekadentních postav a mezi nimi nenápadný návrhář, který ovládne svět módy.

Marius Gabriel "vás donutí číst, zatímco se vám pálí oběd na plotně."
- časopis Cosmopolitan
- a s těmito slovy se musím ztotožnit.

iška
01.11.2018

Velmi dobře vykreslená atmosféra Paříže těsně po osvobození. Ch. Dior, přestože je jeho jméno titulem knihy, je zde opravdu ve vedlejší roli, ale vůbec mi to nevadilo.

alibaba72
30.10.2018

Jo tak je to pěkná kniha, dobře se četla, pěkně vykresluje poválečnou Paříž, jen škoda, že je Christian Dior jen téměř okrajová postava.

bookcase
16.10.2018

Skvělé, byla jsem naprosto unešená a nemohla se odtrhnout. O Diorovi to bylo podle mě spíš okrajově, ale to vůbec nevadí, strhla mě celková atmosféra románu.

a.k
24.09.2018

Fiktivní příběh mladé Američanky Copper, která za pomocí slavného módního návrháře Diora získá přístup do světa módy a nastartuje svou úspěšnou kariéru reportérky z módního prostředí. Christiana Diora román zachycuje v období před a v okamžiku jeho zářného triumfu první velké módní přehlídky. Román velmi pěkně popisuje atmosféru doby, způsobu života poválečné Paříže v prominentních kruzích i obavy, které se mezi lidmi šířily.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

móda Paříž

Autor a jeho další knihy

Marius Gabriel
americká, 1954

Kniha Návrhář je v

Právě čtených2x
Přečtených23x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst18x
Chci si koupit7x