Návrat z temnoty

Návrat z temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155246/bmid_navrat-z-temnoty-qVH-155246.PNG 4 730 221

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Pretty Girl-13 , 2011

Val
10.07.2020 5 z 5

Emoce , valící se na vás z každého přečteného řádku ... Ono je asi dost rozdíl , jestli čte knihu šestnáctiletá holka nebo matka , která má dceru ve věku hlavní hrdinky. Přiznám se, že jako matka dvou dcer zhruba v tomto věku , jsem byla chvílemi docela otřesená . Představa, že by tohle jedna z nich prožila je děsivá. Výborná kniha .

Dudek25
09.06.2020 4 z 5

Krásný příběh a děj určitě se k ní vrátím ještě 1

pavlinka0250
30.05.2020 5 z 5

Těžko odložitelný příběh šestnáctileté Angie.
Velmi zajímavé téma, napínavé od začátku až do konce.
Čtení této knihy opravdu není ztráta času.
*****

mrliš
03.05.2020 3 z 5

Takový průměr. Kniha se dobře čte, příběh je svým způsobem zajímavý, ačkoli se tam toho až tak moc neděje. Celou knihu sledujeme jak Angie hledá za pomoci psycholožky své tři ztracené roky života.

monickachlpkv
14.04.2020

Chaloupková 9.B
Když jsem knížku dostala k vánocům a poprvé do ní nahlédla byla jsem k ní dosti skeptická protože když už thriller tak nějaký pořádný plný zvratů a naplněného drsného příběhu. I přes to jsem ale v knížce pokračovala přičemž jsem poznala že příběh celkově je dosti nedostačující. Nebylo to vyloženě nudné ale spíše tomu něco scházelo a na můj vkus to bylo až moc zabalené a nezáživné. Knížku nehodnotím ani kladně ani záporně ale spíše neutrálně. Nebyla to nejhorší knížka pod sluncem ale ani nejlepší. Rychle utíkala a styl psaní byl čitelný i pro někoho kdo očekával od knihy něco víc než ve skutěčnosti kniha nabízí.

michaela.22
11.04.2020 4 z 5

Kniha se četla skvěle, napínavá po celý děj, postupně rozvíjející se události s překvapivým zakončením. Rozhodně se k této knize hodlám znovu vrátit.

Maňule
12.02.2020 5 z 5

Také jsem knížku koupila v Levných knihách a jsem nadšená. Výborná kniha, čtivá, napínavá, přečetla jsem ji za dva večery! Doporučuji.

KrysaHelena
15.01.2020 3 z 5

Kniha oddechovějšího rázu. Stylem pro náctileté. Děj předvídatelný. Přesto velmi zajímavě zpracovaný pohled na DID - disociativní poruchou osobnosti. Suma sumárum, knihu klidně doporučím.

BaNaMa
06.01.2020 5 z 5

Co napsat, prostě super. Četlo se to samo, přestávky jsem dělala jen tehdy, když jsem se ptřebovala nadechnou (přistihla jsem se, že místy vůbec nedýchám) a vstřebat co jsem se dozvěděla.

worm3173
01.01.2020 2 z 5

Uvod knihy memocnezaujal, ale postupem se dej zajimave rozjel. Cetla se prijemne.

LusSyNDA
13.12.2019 5 z 5

Pod touto šílenou obálkou, která mě nutila knihu odkládat více než rok, se skrýval moc poutavý a napínavý příběh! Nějaké části (především konečná část) byly lehce domyslitelne, naopak pravý důvod ztráty paměti bych nikdy neuhádla. Téma "DID" jsem neznala, jsem ráda, že mi jej autorka ve své knize nastínila.

Metla
27.11.2019 3 z 5

Dvě klíčová slova, která by potenciální čtenář této knihy měl předem znát: YOUNG ADULT. Pokud se budete těšit na drsné, napínavé, rafinované a vrstevnaté dílo, nejspíš dopadnete jako já. Přirovnala bych to k návštěvě restaurace, kde očekáváte šťavnatý steak s americkými bramborami a chilli omáčkou, ovšem kuchař vás odbyde dětskou porcí krupicové kaše.
Únos třináctileté Angie je vyloženě plyšový, protože si nic nepamatuje a veškeré události zjišťuje zprostředkovaně, ve stručné soft verzi. Božíčku, hlavně čtenáře nestresovat násilím, ještě by mohl pocítit účast, soucit s obětí, možná i nenávist ke zločincům, no fuj! Nepotřebuji drastické detaily, ocenila bych však jistou porci realismu - věrohodné reakce, chování a jednání uvěřitelné s ohledem na okolnosti, autorka si měla lépe zjistit o čem píše a neřídit se svými představami. Potom by detektiv třeba nepůsobil jako rozpačitý amatér, „nečekané zjištění“ v závěru by prasklo hned při úvodní lékařské prohlídce, návrat pohřešované dívky by se nedal před médii dlouhodobě utajit, vážnou psychickou poruchu by nebylo možné řešit zrychlenými sci-fi metodami (natož s ní chodit do školy či hlídat batole) atd. Vůbec mě nepřekvapilo, když jsem v poděkování nenašla jedinou zmínku o konzultacích s odborníky z řad psychologů a policistů. Vše je zjednodušené, naivní, každá situace se vyřeší jaksi mimochodem (případně se ani moc neřeší), zapomeňte na detektivní vyšetřování nebo skutečně pečlivé ponory do roztříštěné mysli, navíc spisovatelka ke konci popírá předchozí mechanismy fungování Angeliných „alterů“. Dospělí jsou tady většinou za přebytečné trubky, hlavní hrdinka je chápavá, statečná, dokonalá, imrvére brebentí s uvědomělou kámoškou a řeší srdeční problémy. Plýtvám větami, prostě young adult.
Středoškolačkám „Návrat z temnoty“ vřele doporučuji, ty mohou k mému hodnocení přihodit dvě hvězdy do maxima. Dospělí fajnšmekři ať raději sáhnou po Robothamově „Řekni lituji“, Renčínově „Vězněné“ a jiných titulech s tématikou únosů... a Sandersonova „Spousta“ pracuje zajímavěji s disociativní poruchou (stejně jako film „Identita“).

VercaDoh
25.11.2019 4 z 5

Doporučuji :) četla se jedním dechem!

dark.ma93
22.11.2019 5 z 5

Líbila se, potěšila, ale pasáže z jejího středoškolského života jsem přeskakovala, protože jang adult není můj šálek kávy.

Juicyk
11.10.2019 2 z 5

Koukám, že jsem v menšině, ale já tady bohužel vysoké hodnocení dát nemohu.
Příběh měl opravdu velký potenciál, ale to zpracování ... já nevím ... četla se mi těžko. Chvilkami jak román pro puberťačky, chvilkami to bylo zase lepší, pak zase nuda.
Hodně mi vadilo, že jsem se vůbec neorientovala v čase, přišlo mi to celé jako max 2týdny? Přitom ve skutečnosti by takový proces trval určitě měsíce nebo snad i roky...
Celkově jsem se prostě nedokázala do příběhu ponořit a hlavně mu uvěřit.
A jak už tu někteří psali, i za mě je to prostě "pohádka pro dospělé" nebo čtení pro young adult, ale rozhodně ne napínavý thriller ... bohužel ...

makynka911
07.10.2019 5 z 5

Kniha u které jste v neustálém napětí, čekáte co se dozvíte, a když už si myslíte, že je vše jasné, přijde další zvrat. Nemám moc ráda knihy na podobné téma, ale tato mě naprosto uchvátila, o to víc, že jsem ji objevila v levných knihách za pár korun. Každopádně silný a překvapivý příběh.

Jaehyun
11.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha, přečetla jsem ji za jeden den a jsem z ní opravdu nadšená. Skvěle zpracovaný příběh a postavy. Není tam nic extra odborného, takže se nemusíte bát že byste při čtení museli používat wikipedii :D rozhodně to stojí za přečtení!!

Barca055
31.08.2019 5 z 5

Tak tahle kniha je BÁJEČNÁ!!!!

Děj je neskutečně napínavý a strašně hezky napsaný. Ani chvilku jsem se nenudila, spíš naopak. Byla jsem pořád v napětí, co bude na další straně, v další kapitole...

Určitě doporučuji!!!!

Vesina
30.08.2019 5 z 5

Pro mě docela oddechovka, ale fajn. Četla se sama ....

Rauser.
21.08.2019 3 z 5

Kniha se četla, alespoň mně, poměrně stěží. Asi hlavně proto, že na jedné stránce autorka píše pro dospělé (složitěji vystavěné věty, netradiční spojení slov), a na další je to četba pro puberťáky. Knihu jsem od pasáže s Andělem dočítala jen s velkou dávkou přemáhání.
Nápad s disociativní poruchou osobnosti je víc než dobrý, ale v tomto případě dost špatně uchopený. Předpokládám, že léčba trvá více než pár měsíců, a že není tak easy, jak se v knize líčí. A taky nevím, jestli je vhodné udělat z třináctileté slečny couru... :) Kdyby si autorka dala na knize více záležet, mohl by to být trhák.