Návrat z pekla

Karlu Millerovi, nadějnému studentovi medicíny, převrátí život naruby nejen krásná židovská dívka Marie, ale také nadcházející druhá světová válka. Společně se stará se svým otcem o pekárnu v přízemí pavlačového domu, v němž místní obyvatele terorizují kolaboranti a donašeči. Karel se neskutečně trápí výčitkami, že nedokázal zabránit transportu své ženy a dětí do Terezína. Díky podrazu se dostane do koncentračního tábora, kde se stane osobním kuchařem velitele. Záhy zjišťuje, že se jeho děti a žena v tomto táboře objevily také. Setká se znovu se svou rodinou? Pomstí se za veškerá příkoří, která mu život do cesty přinesl?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289268/navrat-z-pekla-9BP-289268.jpg 4.6226

Kniha Návrat z pekla

Hema

Jo, muzeme si zanadavat, ze je to uz tisickrat opsane tema, ale me to bavilo i tak.

Zuzu1402
30.12.2020

Četla jsem několik knih a viděla i spoustu filmu s touto tématikou, ale tento příběh mne opravdu vzal za srdce. Výborně napsané, v některých pasážích jsem ani nedýchala, o to je to děsivější, že to vychází ze skutečného příběhu. Náročné, ale kvalitní čtení.

Poeta.kno
30.12.2020

Jednoduše napsané a snadno čitelné. Dá se to přečíst za krátkou chvíli a určitě ta kniha za přečtení stojí.

KatyM.
26.12.2020

Krásný dojemný příběh, přečteno za 2 dny.

rodak
20.11.2020

Nemusíme nutně číst mezinárodní bestsellery s nálepkou a válečnou tematikou. V tomto případě velmi povedený příběh českého autora o hrůzách války ale i temnotě, nenávisti a propagace komunismu v našich lidech. Napsáno jednoduše, srozumitelně, pravdivě a smutně. Jak jinak z tohoto období. Od autora jsem přečetl i další jeho dvě knihy z úplně jiného soudku a jsem zvědav na další jeho tvorbu.

Bibi23
22.08.2020

Ač velmi smutné téma, tak se čte rychle, neboť je psaná poutavě, jemně a přitom realisticky. Rozhodně stojí za přečtení.

pydla
14.06.2020

Napínavý, dobře napsaný a dojímavý příběh. Chybí hlubší propracování, ale příběhu to nijak neškodí. Do hlavního hrdiny se snadno vcítíte, děj s ním prožíváte. Za přečtení rozhodně stojí. Doporučuji.

Katka2382
26.05.2020

Jako jo,nebylo to špatný.Byl to napínavý a docela čtivý příběh,ale no ty dialogy mi občas přišli takový nepřirozený.Hlavně vyjadřování malého Karlíka,ale možná je to jen můj pocit.