Návrat na vinici

Návrat na vinici https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314300/bmid_navrat-na-vinici-y0v-314300.jpg 4 325 90

Modrá volavka série

Faith Hollandovou nechal její snoubenec stát u oltáře, takže bylo jen logické, že ze svého rodného městečka raději s hanbou utekla. Nyní - o trochu starší a moudřejší - je připravená se na vinici Blue Heron vrátit a čelit duchům minulosti. Tamní červené víno ostatně za návrat stojí. První, s kým se opětovně setká, naštěstí není její bývalý snoubenec..., ale jeho bývalý nejlepší kamarád Levi. Faith si na něj celé roky nevzpomněla, zato teď se nemůže dívat nikam jinam než do jeho zelených očí. Jenže on byl také tím, kdo pomáhal před lety zničit její svatbu...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Best Man , 2013

Evitsa
15.12.2018 3 z 5

Na začátku jsem se nějak nemohla začíst ,chvilka jsem to pak i hltala a další chvíli to bylo zase taaaak nudné a tak se to střídalo.
Kniha je i vtipná ,myslím si že kdyby autorka trochu ubrala ty nezáživné podrobnosti a kniha nebyla tak dlouhá,bylo by to lepší.Někdy méně je více...

Eeli
15.12.2018 3 z 5

Příjemně odpočinková romantická knížka. Nic hlubokého, ale rozněžnila, dojala i pobavila. Kniha, po které mohou ženy sáhnout, když chtějí vypnout a prostě si užít volnou chvíli.

mariva
10.11.2018 4 z 5

Odpočinkové čtení, příjemné a nenáročné.

Mišule_11
30.09.2018 3 z 5

Ze začátku knihy jsem měla velký problém se začíst, což mě potom také od knihy odrazovalo a její přečtení mi trvalo nějakou dobu..:/ Snad někdy po půlce děje se něco zlomilo, čímž jsem knihu dočetla až do konce, který se mi líbil o proti začátku více! :)
Faith mně bylo samozřejmě líto, nechat ji stát před oltářem a poté se ještě s tímto mužem dál bavit a kamarádit, chce nejen odvahu..! :) Příběhu samozřejmě nechyběla romantika, s čímž jsem do čtení šla a občas jsem se i zasmála..a díky komentářům tady jsem zjistila, že existuje i volný navazující druhý díl, tak třeba někdy v budoucnu bych ho zkusila..! :)

Evka27
06.07.2018 5 z 5

Takový by asi měl být román pro ženy, čtivý, dojímavý, humorný, krásní muži a vztahy. Moc pěkně jsem si početla.

alekis
20.06.2018 5 z 5

Tak tohle jsi, Faith, jistě nečekala,
když jsi vedle Jeroma u oltáře stála.

Děvče, utři slzy, neplakej!
Vždyť ten tvůj vyvolený je...
(přečtěte si knížku).

V posteli vždy, jako stín,
byl by s vámi ten Džastín (brrr)!

Kamarád taky rád,
i když ho zprvu nechceš znát :-).

Levi, to je zkrátka třída!
radost smutek rychle střídá... :-).

Ze srdce mi spadl cent,
zase je to happyend :-)!

A tak to má ve správné romanci být!

keiko33
04.03.2018 4 z 5

Taka mila, vtipna oddychovka, plna rodiny a znamich ktori sa staraju do zivota hlavnych postav v malom mestecku. Pribeh nebol zly, no slovensky preklad bol hrozny, to mi trochu pokazilo dojem s knihy a urcite by tu viac pasovalo rozpravat pribeh v prvej osobe.

malazluta
01.03.2018 4 z 5

První setkání s touto autorkou a příjemné překvapení.

Evka3814
15.01.2018 5 z 5

Moc pěkné, každopádně by mě trefilo to před oltářem :) Bylo to čtívé hned jsem to přelouskala

WerczaG
06.01.2018 5 z 5

Tento pribeh se mi moc libil. Styl psani a pekny pribeh. Bylo tam snad vse , trochu humoru ( hlavne se psem Blue) , trochu smutku ( kdyz se jednalo i Faitinu maminku) , trochu erotiky ( myslim ze ji tam bylo tak akorat).Faith byla pro me úplne ideálni hlavná hrdinka. Byla milá, nežná,umela rict svuj nazor ale taky vtipná. No a Levi sexy strážník, co dodat... ;-)

1casper
02.01.2018 4 z 5

Po téhle knize jsem sáhla až po přečtení Dokonalé partie, kdy jsem zjistila, že volně navazuje na tuto. Přiznám se, že druhý díl se mi líbil mnohem víc, jakoby autorka byla "vypsanější".
Ale jako oddechovka dobrá volba.

EvkaB7
09.12.2017 5 z 5

Moc pěkná romantická knížka, bavila jsem se. Líbil se mně styl psaní, postavy byly vyvedené, a té erotiky tam bylo, podle mě, tak přiměřeně. A já jdu hned na druhý díl :).

Adelin239
19.11.2017 5 z 5

To bylo tak smutné a zároveň tak krásné. Jediný zádrhel byl na začátku, jelikož jsem se do knížky nemohla pořádně začíst. Autorčin styl psaní mi moc nevyhovoval, ale nakonec, po pár stránkách, to šlo bez problémů.
V některých částech jsem si musela dokonce i pobrečet, hlavně v těch, ve kterých se jednalo o maminku Faith. Prostě hrozně dojemné scény, u kterých se to nedalo zadržet. Doufám, že jsem nebyla jediná :-D
Kniha měla však i světlé stránky. Třeba neustále veselého pejska Blua. Ten mě z celé knihy zřejmě bavil nejvíce.
Už se těším až si přečtu další díl od této autorky.

Evaho73
13.11.2017 2 z 5

Pri tomto príbehu sa nepripojím k väčšinovej mienke. Osobne pri romantických príbehoch zo súčastnosti dávam prednosť takým, ktoré sú o trochu viac realistickejšie a pre mňa uveriteľnejšie. V tomto príbehu bolo na mňa priveľa sexuálnej orientácie, afektovanývh postáv a ich správania, presladených momentov a sexuálnych narážok, i keď sex bol opísaný v prijateľnej rovine. Dosť mi to pripomínalo Bridget Jonesovú iba prenesenú do iného prostredia.
Niekedy menej je viac....

evelýny
04.11.2017 5 z 5

Bylo, nebylo ...? Stalo se - nestalo ...? Co na tom, když se při čtení bavíte.
Zpočátku se příběh někomu může zdát nudný, ,,americký", křečovitý, nepravděpodobný... Ale když vydržíte, podmaní si vás vtipností, poetičností. Někdy vás nečekaně rozesměje a někdy neplánovaně dojme až k slzám. A někdy vám nastaví zrcadlo - takové malé jemné déjà vu.
Tento příběh je oslavou lásky, zamilovanosti, ale hlavně přátelství, které přetrvává navěky. Ámen.
,,Možná že láska není jen kytice růží jednou za čas. Možná teprve když přijdou těžké časy, když jste naštvaní, když jste unavení, teprve tehdy se ukáže."

P.S: A na konci příběhu odpustíte i všudypřítomného ,,obskakujícího" psa :-)))
P.P.S: A já musím ocenit i malý kousek mystična. Ale o tom si již musíte přečíst sami.

bafuskyBaf
02.11.2017 5 z 5

prostě super oddychové čtení...:-)

Helča17
26.10.2017 5 z 5

Tak nějak si představuji pěkný, vtipný odpočinkový román pro ženy. Nic náročného, ale ten děj vás ke knize připoutá, ústřední dvojice baví, a vy se u knížky krásně zrelaxujete. Druhý díl již mám zamluvený.

Manyna
20.10.2017 3 z 5

Prostředek pro výborný relax, nic víc v tom nelze hledat.

nani_nka
10.10.2017 5 z 5

Od tejto knihy som vôbec, ale, že vôbec nečakala, že bude až tak dobrá. Dokonca výborná. Páčilo sa mi, že okrem súčasnosti, kedy sa Faith vracia do svojho rodného mesta sú začiatočné kapitoly venované aj minulosti a tomu ako sa Faith dala dokopy s Jeremym a ako ju napokonol opustil pred oltárom. Celú Faithynu rodinu som si absolútne zamilovala a prijala by som knihy o každom členovi z nej. Faith bola pre mňa úplne ideálna hlavná hrdinka. Na jednej strane milá, emotívna, nežná, no na druhej strane aj sarkastická, vtipná baba, ktorá vyjadrí svoj názor. No a Levi ako sexy veliteľ polície nemal chybu...

ardeas
29.09.2017

Fakt som sa snažila, ale nedočítala som to. Neviem či to bolo prekladom, ale ako "čtivé" to označiť nemôžem - ani náhodou. Cez to, ako to bolo napísane som poriadne nevnímala ani obsah, takže nemalo to význam.

láska humor víno pro ženy milostné romány romantika vinařství romance

Kristan Higgins
americká, 1965
2016  84%Návrat na vinici
2019  82%Ve tvých snech
2017  84%Dokonalá partie
2018  82%Šance na štěstí
2019  79%Tak hodně štěstí

Kniha Návrat na vinici je v