Návrat do minulosti

Návrat do minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472571/mid_navrat-do-minulosti-1fC-472571.jpeg 4 215 215

Carter Reed série

< 2. díl

Carter se vykoupil z řad mafie, aby ochránil Emmu, ale když se do Mauriciovy rodiny vrátí starý přízrak z minula, spustí se řetězec událostí, které mohou ublížit všem. Zatímco se Carter musí rozhodnout, jestli se do řad Mauriciovy rodiny vrátí, nebo ne, vstoupí do Emmina života tvář, která je jí podivně povědomá. Dostane možnost dozvědět se víc o své vlastní rodině, zatímco napětí mezi konkurenčními mafiánskými rodinami Mauriciů a Bertalů dramaticky vrcholí. Příměří je oficiálně zrušeno, a když se oba světy střetnou, je pro Cartera rozhodnuto. Tuhle válku nezačal, ale ukončí ji. Udělá cokoli, aby Emmu ochránil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Carter Reed 2

NikolaSkop
03.10.2021 5 z 5

Druhy dil se mi libil o neco vic. Opet mi tedy prislo ze slo vsechno az moc lehce.. Ale uz ted vim ze se k teto serii jeste nekdy vratim. :)

Ivule_M
17.09.2021 4 z 5

V porovnání s prvním dílem, je tento rozhodně lepší. Akce, Emma se chovala líp, odhalení minulosti. A chválím, že kapitoly z Carterova pohledu konečně nejsou ve třetí osobě.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

K téhle duologii můžu říct,že jsem ráda,že jsem se nedala odradit negativními recenzemi,protože mně se Carter líbil hodně ️ Je pravda,že na mě byl vývoj jejich vztahu trochu moc rychlý,ale nic tím autorka nepokazila…knihy z prostředí mafie miluju a tahle nebyla tak drsná jak jsem zvyklá,ale to bylo hlavně tím že Carter byl sice zabiják,ale měl srdce na správném místě a pro Emmu by hnul nebem i zemí jen aby byla v bezpečí a šťastná ️️

nikca3882
16.08.2021 5 z 5

Pěkné čtení, souhlasím s ostatními, že tento díl je lepší než předchozí :)

Knihajeradost
08.08.2021 5 z 5

Tento díl se mi líbil více, než první. Byl akčnější a napínavější. Z knihy vyzařovala i síla lásky a přátelství. Pro sebe by udělali naprosto cokoliv. Dozvídáme se tu více o Emmině minulosti, začíná si vzpomínat, co bylo předtím, než začala žít se svým bratrem a taky se dozvídáme, kdo je všechny zradil.
Autorka si vzala k srdci špatné recenze z předchozího dílu a kniha je mnohem lépe napsaná. Celý příběh se mi moc líbil a brala bych více jejich přeložených knih.

suzanne1997
05.08.2021 5 z 5

Druhý díl série hezky navazuje na ten první. Láska mezi Carterem a Emmou jako by přímo čišela z každé jedné stránky. Tu pospolitost, kterou je román protkaný, člověk někdy až závidí. V knize je vidět rozdíl mezi přátelstvím a opravdovým přátelstvím, potažmo rodinou. Je to jako pavučina a každý pomáhá každému, protože je to přirozenost, ne protože se to čeká. I když se v příběhu objevují různé postavy, skvěle se doplňují. Čtenář v jednu chvíli neví, co se stane na další stránce, a přímo hltá další a další slova, jen aby se to pokračování dozvěděl. Každý krok v sérii má jasný cíl, a to se mi na ní líbí. Autorka nenechává nic náhodě a dokáže čtenáře zabavit takovým způsobem, že zapomene i na to, že prší, i když mu déšť tříská na okno.

knihomolkaL
25.07.2021 3 z 5

Tohle bylo o něco lepší než díl předchozí. V poděkování Tijan zmínila dík za špatné recenze, že si z nich snažila vzít ponaučení a řekla bych, že skutečně ano. Tenhle druhý díl byl víc srozumitelnější, myšlenky dávaly trochu víc hlavu a patu. Bylo zde i víc akce a jedno velké překvapení.

georginaa
24.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl byl stejně chytlavý a akční jako první. Nic nechybělo, jen Emma se stala dost závislá na Carterovi, jakoby už nemohla sama existovat, sama myslet, sama cokoliv udělat. To mě trochu štvalo, spadla do takové jednoduchosti, že to trochu odráželo posedlost. Taky ten konec byl tak urychlený, najednou Carter zabije toho co rozpoutal válku mezi klany a ani nemrkl a vůbec se k tomu ani nevyjádřil. To bylo takové divné, když jste s někým celý život a pak o něj přijdete, stejně nějaký pocit je. A Carter jen tak to přejde bez jakékoliv reakce. Jo chladný zabiják .... no též by mě těšil další díl s Cole, zatím byla o něm zmínka, ale ráda bych věděla život z jeho pohledu. Též o Noahovi, je v pozadí s Teressou, ale co jemu se honí v hlavě, to nikdo neví. Též Amanda s Brianem, rozvíjí se nějaký příběh, ale mi se více nedozvěděli. Tak doufám, že ještě nějaký díly budou.

2688
23.06.2021 4 z 5

V prvním díle mi to chybělo takové to BUM a jsem nesmírně ráda že jsem to v druhém díle našla.....
Připadalo mi to jakoby se autorka znova nadchla kousla se a zabojovala jako Carter bojoval o svou Emmu....
Do příběhu jsem se položila tak že jsem nechtěla aby skončil....
Tajně doufám o příběhu Colea a Andy ♡

Miška935
17.06.2021 5 z 5

Tak tohle byla pořádná nálož dramatu. Tento příběh mě úplně pohltil a bylo to skvělé, takový malý návrat do minulosti. Skvěle napsaná kniha. Ikdyž to bylo ukončeno, tak chci další knihu! :))))

Pedruska01
07.06.2021 4 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování, vzhledem k tomu, že úplně být nemuselo. Přesto nebudu lhát, když sdělím, že jsem se těšila. Styl a tempo bylo stejné, tudíž tohle bylo v pořádku, ale přiznám se, že tentokrát jsem úplně ty stránky nechtěla tak moc otáčet. Akcí bylo dost, úplná nuda taky nebyla, tím pádem na vině je jen jedna věc. Jedna osoba. Bohužel.
Hlavní hrdinka Emma - v pokračování na mě neudělala žádný dobrý dojem. To, co jsem měla proti ní v prvním díle, to tady jen vygradovalo a přiostřilo se. Kriste pane. Emma se proměnila v totálně sobeckou ženskou, která za každý situace, absolutně za každý, bez ohledu jak moc to je nebo spíše není vhodný, všechno vztáhne na sebe, aby se stala hvězdou a středem vesmíru. Všechno se stalo kvůli ní. Ona se obětuje, ona je raději opustí, ona, ona, ona. Bože můj za tohle bych jí jednu natáhla. To, v čem žila, co měla kolem sebe díky Carterovi brala jako samozřejmost, to jako vážně?! Další věc, která mě vytáčela bylo, že pořád brečela - štěstím, neštěstím, vztekem, jen tak, protože jí to baví a je blbá. A z čeho dalšího jsem dostávala osypky po každý, když to tam padlo, tak byla fráze - "potřebuju Cartera". Ty vado, to snad bylo na každý stránce. Ať se dělo, co chce, pořád potřebuje Cartera, jak malomocná. Neskutečně mě tahle postava v tomhle díle točila, nenašla jsem nic, co bych na ní ocenila, v čem by byla originální než sobecká plačka, co potřebuje Cartera. Samozřejmě si neodpustím ani to, že se v zásadních situacích chovala úplně mimo mísu. Jednou dojde k násilí a ona se sesype - ok, podruhý dojde k násilí a ona jde sexovat - wtf?! Boha jeho, tohle jsem nepobírala. Jednou je taková, podruhý maková, velký a především neuvěřitelný obraty. A to dokázala mnoho blbostí vymyslet nebo udělat. Hrozně mě to mrzí a jsem z ní hrozně moc zklamaná! Fakt mě ta holka štvala a jen díky ní jsem úplně nepokračovala rychlým tempem v tom čtení. Za Theresu jsem byla ráda, ačkoliv moc prostoru neměla společně s Noahem, bohužel, něco málo jsem se dozvěděla a mám za ní celkem radost. Tentokrát to mohu říct i o Amandě a Brianovi, taky si zasloužila to své štěstí.
Druhý hlavní hrdina Carter - jo, měla jsem ho hodně ráda. Získal si mě dávno, v mnoha věcech mi imponoval, ale... i u něj jsem v tomto díle spatřovala, že fakt na prvním místě má Emmu. Ano, je to hezké, nesobecké, romantické, ale... někdy to bylo moc, někdy to bylo nemístné a až otravné, vzhledem k tomu, že jsem věděla, jaká můra Emma je. Přesto nemohu říct nic výrazného jako u Emmy na jeho adresu, protože oproti ní byl dokonalý. Co se týče jeho "bratra", nové postavy Colea, dlouho jsem nevěděla, co si o něm myslet, zda je jako na straně dobra anebo se z toho vyrojí nějaká levárna, nakonec jsem ráda, jak to s ním dopadlo.
Co se týče děje, akce bylo dost, dost překvapivých a nečekaných momentů, ať už minulost Emmy, aktivity Cartera anebo aktuálních útoků a intrik. To mě bavilo, nové věci, překvapivé, nebezpečné. Jenže i za tím vším se skrývalo to, že to všechno hrálo do karet Emmě, jako středu vesmíru - osobní strážci, její kamarádky, kroky mafie, samotný Carter i ten Cole! Takový nešvar z ní dělat to nejdůležitější pod sluncem, a to mě fakt iritovalo. Prostě ona si to nezasloužila, nebylo tomu tak, tak proč, kristova noho?! Tohle jsem nepobírala, co z ní autorka chtěla udělat?! Za mě hodně špatný krok, možná spíše těžké šlápnutí do prázdna. Když tuhle hrůzu ale pominu, tak mě to bavilo a i se mi líbilo. Přesto si stojím za tím, že kdyby se z obou knih vyškrtali především Emminy protivné vlastnosti, dost by stránek ubylo a vznikla by jedna kniha, což by vážně stačilo - proč jsou sakra vůbec dvě?, a věřím, že by byla výborná.
Kdybych to měla nějak shrnout. Jsem mírně zklamaná, Emma mi teda dost vadila a bohužel pravidelně mě vytáčela. Kdyby se to upravilo, bylo by to hodně dobré - pomohlo by, kdyby se některé věci i rozepsali, takové, co se netočí kolem hlavní hrdinky, ale to stranou, co nedostalo zasloužený prostor. Zbytek, ve smyslu děje, který opravdu nebyl nudný, stále se něco dělo mě bavil a líbil se mi. I tak jsem přesvědčená, že téma mafie v tomto žánru je ještě neokoukané, takže za mě originální. Tentokrát kniha ty dobré emoce, které čtenářem hýbou, moc neprobouzela. Cením epilog, který do klišé utopené v medu, který tradičně známe, má hodně daleko. Autorka nepíše zle, proto pokud se tu setkám s nějakým dalším počinem, tak se na to celkem těším. A tuhle knihu? Doporučení je, ale jen pro ty, co četli první díl, což se dá považovat skoro za povinnost, aby ten příběh byl úplný. Hodnocení je těžké, nebudu zapírat, rozhodně musím srazit oproti předchozí knize - 3,5*.

Jita160
03.06.2021 5 z 5

Já si to užila,od začátku až do konce.
Příběh je napínavý,plný zla,krutosti ,zrady,bolesti,vášně ,sexu a nekonečné lasky.Co taky čekat od mafiánske pohádky???.
Pokračování se vyplatilo, odkrylo Emmy minulost a to dalo příběhu další náboj.
Pevně věřím ,že nás autorka nebude dlouho trápit a pošle nám pokračování třeba o Coleu...???

Majuš333
02.06.2021 4 z 5

Pokračovanie bolo určite lepšie. Je mi ľúto Thomasa a chýbal mi Mike. Pravého zloducha som odhalila už 'pri prvom vstupe na scénu', keďže mi na ňom niečo nesedelo hneď v prvej časti...
Opäť pekná obálka.

AliceTief
29.05.2021 3 z 5

Tak dočetla jsem dokonce, ale prostě něco mi na celém tom příběhu chybělo...nemyslím si, že bych se ke knize vracela..

Majka1979
25.05.2021 5 z 5

Pokračovanie bolo ešte lepšie ako prvá časť. Napätie, strach, priateľstvo láska, nenávisť a obrovská túžba po slobode, mafiáni a ich vraždenie bez milosti. A koniec ako má byť...
No kto by to nemiloval? Bála som sa o Emmu aj o Cartera. Samozrejme o prekvapenia núdza tiež nebola :)
Výborný príbeh, už teraz sa teším na ďalšie, ktoré verím, že čoskoro vyjdú :)

Evka3814
24.05.2021 5 z 5

Skvělá tečka za mafianským příběhem. Už teď se těším na další střílečky a milostné zápletky od této autorky❤. Umí si s příběhem pohrát že to člověka pohltí a jen se veze.

ElikaS
22.05.2021 5 z 5

Druhý díl se mi zdál o trošičku lepší než ten první. Je jasné, že příběh je absolutně nereálný, ale to k mafiánským romancím podle mě tak nějak patří. Carter už je tady pomalu za poloboha, protože to, co zvládne sám nebo není schopná zvládnout celá mafiánská rodina. Každopádně jsem si oba díly užila a Carter si mě získal, jen jsem si po dočtení říkala, že bych si moc ráda přečetla i příběh Colea.

LilluLong
22.05.2021 5 z 5

Krsneho otca som párkrát prečítala, možno za par rokov si dam repete aj pri tejto sérii, mne sa to páčilo i ked záver by som si vedela predstaviť i trochu lepšie a s viac fantáziou napísané, napriek tomu u mna ma autorka 5*

anna7852
18.05.2021 3 z 5

Prvni dil jsem slupla jak malinu.
Druhy dil byl pro mě už oříšek
Carter stále miláček,jemu bych dala deset hvezd,ale vše mi kazila Emma (všechny chtěla děsně ochraňovat a přitom se stále jen hroutí a brečí)

musivila
18.05.2021 5 z 5

„… abych si zachránila život, přišla jsem za Carterem: nejlepším přítelem mého bratra z dětství, klukem, kterého jsem znala, protože hodně nocí prospal u nás na pohovce. Tak jsem ho pořád brala, ne jako muže, jehož město znalo jako chladného zabijáka Cartera Reeda. Byl moje spřízněná duše.“

Carter se mi dostal pod kůži již v prvním díle a ve druhém se nedalo odtrhnout. Dočteno ve 2h v noci, to asi mluví za vše :-) Miluji tyhle „mafiánské pohádky“ ❤ Je mi úplně jedno, že je to místy nereálné či přitažené za vlasy. Ano, Emma se v jednu chvíli hroutí a v druhé se vydává ozbrojena do boje jako Brutální Nikita :-) A stále hledá rovnováhu mezi vztahem s Carterem a jejíma kamarádkama. …..
Já si knihu užila, celkově mě prostě příběh bavil. Jedná se o moji třetí knihu od Tijan a pevně doufám, že se brzy dočkám další.

„Předtím jsem tě do něčeho zatáhla já. Teď zatahuješ ty mě. Tak to prostě je. To se stává, když někoho miluješ. … Jdeš tam, kam on. Šlapeš po stejné cestě. Co se stane jemu, stane se i tobě. To je břemeno, které neseš, když někoho miluješ.....“