Pět holek na krku po třiceti letech

Pět holek na krku po třiceti letech https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87221/pet-holek-na-krku-po-triceti-letech-87221.jpg 3 42 10

Nataša série

< 4. díl

Po třiceti letech se znova setkává pětice kamarádek ze známého bestselleru Pět holek na krku. Svěřují se, co je v životě potkalo, snaží se odčinit staré i nové křivdy, navázat tam, kde kdysi skončily. Napínavý děj románu se odehrává v necelých 48 hodinách, ale zachycuje události uběhlých třiceti let. Pro čtenáře od 18 let

saez
29.07.2022 4 z 5

Nahlédla jsem do osudů pěti holek, které jsem potkala před hromadou let, kdy jsme všechny byly mladé a naivní. Dnes, obtěžkány tíhou let a mnohdy semlety osudem i sebou navzájem, bilancujeme, co ještě máme a co jsme ztratily. Bylo to zajímavé čtení.

elleyne
31.12.2019 4 z 5

Spíš než o příběh se jednalo o zamyšlení. Zezačátku jsem myslela, že to bude nuda a kecání, ale nakonec jsem se dočkala množství zajímavých myšlenek

Kexina
04.06.2019 3 z 5

Názorná ukázka, proč člověk nemá po určitém časovém období chodit na třídní srazy a scházet se s bývalými kamarádkami.
A taky názorná ukázka, že by člověk neměl chtít pokračování příběhu, který četl jako puberťák.

zdenaR
11.01.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka, hodila se mi do výzvy 2018.
Trocha nostalgie nikdy neuškodí :-)))

SSTknihy
07.02.2018 3 z 5

Setkání po letech je vždycky zajímavé. Dozvědět se, kam oblíbené hrdiny zavál životní vítr a co se s nimi stalo poté, co zazvonil zvonec a příběhu byl konec. Ivě Hercíkové se to podařilo velmi dobře. Třicet let je dost na to, aby byly životní osudy hlavních hrdinek dostatečně zajímavé, měly čas dozrát, proplést se, projít všemi možnými zákruty a přesto tu pořád ještě zbyla naděje na lepší zítřky. A jak už to tak bývá, když se sejde parta holek, dojde na staré křivdy, závisti, vzájemné porovnávání, rodiny a děti, vztahy, sex, milence, vrásky a přebytečná kila i zklamání a skryté touhy. Škoda, že pokračování po dalších 20 letech už autorka nenapíše.

Aleh
30.10.2017 4 z 5

Bylo to pro mě zajímavé nakouknout do dalších životů pěti kamarádek, které jsem jako literární hrdinky poznala a jejichž osudy jsem s nimi prožívala v době před 30 lety. A sama musím konstatovat, že Pět holek na krku jsem četla už opravdu velmi dávno. Některé mě překvapily příjemně, jiné mě zklamaly. Osud každou z nich zavál a nasměroval někam jinam. Jako byste četly o svých známých, které dobře znáte, vždyť už jste se s nimi seznámily před 30 lety. Zajímavý nápad vrátit se k literárním postavám po 30 letech.

ddkk
22.10.2017 3 z 5

Vždycky s očekáváním otevírám knihu, která je pokračováním příběhu postav z předchozích knih. A tady se mi to stalo po mnoha letech (nikoli ovšem 30) poté, kdy jsme četla Pět holek na krku. Příjemné a lehce překvapivé setkání.

kuky921
03.02.2015 3 z 5

První knížka od této autorky, je to taková rekapitulace možných malých vítězství a proher. Bylo to zajímavé, ale nevím, zda se pustím do další knížky...

zuzepka
20.11.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem,protože pomalu vcházím do podobné životní etapy.Takže setkání kamarádek po 30letech mě s úsměvem pobavilo.Možná také proto,že jsem nečetla předešlých Pět holek na krku.Otvírání dávno uzamčených pocitů mládí nebývá vždy jednoduché.Měla jsem prostě pocit,že kniha je psaná s ženskou upřímností a vtipem.Vřele doporučuji ženám,které ji dokážou ocenit až s přibývajícím věkem.

čohynka
24.04.2013 3 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování mé oblíbené knížky. První díl se mi líbil, četla jsem ho několikrát..
Knížka mě sice nezklamala, ale ani nijak moc nezaujala a nepřekvapila.. Potěšila, ale nenadchla.. Přesto se dobře četla a těch úsměvných míst je v ní také spousta..

pro dívky dívčí romány

Iva Hercíková
česká, 1935 - 2007
1993  75%Pět holek na krku
2004  65%Tři v háji
1998  72%Hester aneb o čem ženy sní
1980  84%Nataša
1978  70%Andrsenka

Kniha Pět holek na krku po třiceti letech je v