Sára

Sára https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31676/bmid_sara-muQ-31676.jpg 4 494 91

Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Našli ho v jeho pracovni s prestrelenou hlavou. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu. Prípad nenapreduje, pokým neznámy dobrodinec nepošle na Oddelenie vrážd záhadný balíček. Je v ňom videokazeta s nahrávkou bankárovej vraždy. Aj tvár muža, čo strieľa… A všetci ho dobre poznajú! Ale zatne sa a nechce prehovoriť, hoci vie, že mu hrozí najťažší trest. Je však muž z videokazety naozaj vrahť Prípad sa začína komplikovať a detektívi zisťujú, že nielen páchateľ je neistý, ale ani zavraždený nemusí byť ten, kto mal naozaj zomrieť…... celý text

tittanie
01.06.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi moc líbil, byl takový hodně zamotaný a měl více linek, jak je u Dána zvykem, ale pěkně se spojily dohromady. Škoda jenom, že vyřešení je takové otevřené, ale i na to jsem si u Dána zvykla a těším se, že se to snad dořeší v dalším díle.
Těším se na další díl.

Adinlea
31.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Vyborna kniha. Na Dana trosku nezvykly uvod, kdy pres 100 stran sledujeme uvodni pasaz protkanou mezinarodnima intrikama a rodinnou historii slovenskych Rockefelleru. Ale ma to spad, a kdyz prijde na scenu kriminalisticka banda, pribeh dostane dalsi grady.
Celkove se mi ten pribeh hodne libil, zase uplne jine tema, skvele zpracovane, u Dana ma clovek opravdu pocit, ze je uvnitr kriminalky. Autor ma proste vsechny postupy a system v malicku, coz se mi libi a dava pocit uveritelnosti.
I presto, ze zase nedojde k zatceni pachatele, vsichni vi, kdo to cele provedl, i jak, nemela jsem z toho pocit zmaru a zoufalstvi jako z konce jinych Danovych knizek.

SadUnicorn
05.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Sára je výborná kniha, u které nevím, jestli je více románem a nebo detektivkou s dlouhým a detailním úvodem. Zkrátka něco mezi. Přestože čtenář řešení odhalí mnohem rychleji než vyšetřovatelé díky tomu, že zná pozadí a detaily, knize to neubírá na zajímavosti. Co mě ale mrzí je opět nepotrestání viníka. Což je tedy něco, na co si už u dánovek musíme zvyknout. Ani ve skutečném světě nedojde vždy k potrestání viníka. Ale přesto můj vnitřní cit pro spravedlnost křičí.
Tato kniha patří mezi ty výjimečné v řadě právě díky svému neobvykle dlouhému úvodu a detailnímu pozadí a psychologii postav v tomto případu. Případ, na který se nezapomíná.
EDIT: Taky někomu přijde už nápadné, jak téměř všechny ženy v Dánovo knihách jsou naprosto nádherné sexbomby a téměř modelky? V této knize, jsou čtyři ženy s černými vlasy do pasu, které jsou naprosto dokonalé a každému muži z nich ukápne slina. Buď vidí Dán každou ženu jako krásnou nebo se to na Slovensku modelkama jen hemží. :)

kačenka80
04.04.2022 5 z 5

Stará známa parta řeší další případ. Zbohatlíci co neví roupama dělat. Dán jako vždy perfektní a přečten jedním dechem :-D

Bedřich63
10.03.2022 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od autora, čtvrté téma a opět výborná zábava pro čtenáře.
V každé knize D.D. nacházím shodné prvky, které vytvářejí známé a mnou velmi oblíbené prostředí a pak také vždy jiné téma, které je odlišné od předchozích.
Stejná šablona příběhu v knihách neexistuje, vždy se jedná o jiný problém.
Co je naopak v knihách shodné, jsou rána a večery partičky vyšetřovatelů, jejich specifický humor, průpovídky a charakteristické chování.
Za mě tedy opět 5*, kniha je vynikající.

breughel
03.02.2022 5 z 5

Nejlepší detektivka Dominika Dána. Ačkoli detektivka... Prvních sto stran nepotkáte zločince ani policistu. Někdy mám dojem, že autor by radši psal společenské romány nebo humor. Z obou kategorií je tam toho spousta. Výborná zápletka, motivy zločince i řešení. Autor je nejsilnější v dialozích. Jsou sice sprosté, ale dobře odposlechnuté a velmi vtipné.

pinar
10.01.2022 5 z 5

Výborné, patří mezi nejlepší "dánovky". Velmi zajímavý hutný děj, propracovaná zápletka, překvapivé rozuzlení. Často uhodnu vraha před jeho odhalení, zde jsem byla napjatá do poslední chvíle. Zároveň se mne velmi dotkla linie vztahu otec - dcera a jejich osudové nedorozumění, které vyústilo ve velmi dramatický konec.

ErikaKej
01.01.2022 5 z 5

Sára je super.Aj opis rodinnej histórie bol pre mňa veľmi zaujímavý. Knihu som pôčula v audiopodobe prednesenú pánom Geišbergom a bolo to dokonalé. Šokovala ma chladnokrvnosť a aj súmerné dejové línie..Napäto som čakala ktorý bol TEN vrah. Fakt paráda odporúčam v audioverzíi.

klokan.1905
13.12.2021 4 z 5

Sára...
Budete-li číst sérii tak, jak ji postupně napsal autor, tak Sáru budete číst již jako čtvrtou... Já se však sérii Dominika Dána snažím číst chronologicky, takže u mě byla v momentálním pořadí jako 23... ;-)
K samotné knize...
Připravte se na to, že v první třetině knihy to budete muset vydržet bez naší party z oddělení vražd... Nemusíte se však obávat, že by kniha v této době nebyla zajímavá...
Pak již nestupuje naše známá parta z oddělení vražd, kdy se bude snažit odhalit, za jakých okolností došlo k vraždě ředitele banky Daria - Samuela Schmidta...
Mně osobně se strašně líbí, jak Dominik Dán vše odlehčuje humorem...
... Tlustý Váňa si prostřel snídani. Trochu vajec natvrdo... Nikoli celé plato... Jenom trocha, domácí sádlo v zavařovací sklenici, kus domácí slaninky, pěkně prorostlé, svazek cibulky, neboť doktor řekl, že zelenina je zdravá a snižuje hladinu cholesterolu, uzený sýr a dva smažené řízky od večeře...
Já jsem se opět dobře bavil... Momentálně má kniha hodnocení 88 procent... Dle mě hodnocení uživatelů odpovídá... Takže za mě silnější čtyři hvězdičky...

smardice
25.11.2021 5 z 5

Vynikající příběh plný zvratů, lásky a nenávisti. Typický humor partičky z oddělení vražd a úžasný přednes pana Geišberga.

katka134
13.11.2021 4 z 5

S mou první Dánovkou jsem si užila perfektně naplánovanou „dvojitou " vraždu.
Doporučuji audioknihu.

Abroš
13.11.2021 5 z 5

Jinak pojatá Dánovka,kdy je víceméně na prvních 100 stranách popsána minulost jednoho židovského bankéře.Až pak se objeví mord parta.Skvělé čtení.

medlovice
07.11.2021 4 z 5

Považuji vás za jednoho z nejlepších detektivů
Zlý jazyky toho namluvěj ..
Vyplatilo se čekat 120 stran než přijde čas na partu z kanceláře 141 ale kdo si počká ,dočká se výborných hlášek. Knihu jsem loni poslouchala jako audio knihu a ted jsem si ji přečetla . Neškodí to , audio nebo číst je jiný zážitek.

hanzmb
25.10.2021 5 z 5

4. dle vydání a pro nás, co čteme chronologicky už 23. Přiznám, že nejvíc si užívám popisu práce a hlavně hlášek v rámci této party kriminalistů. Bohužel tady jsem se pro jistotu podíval ve čtečce znovu na začátek, zda to je opravdu dánovka. Parta vstoupí na scénu až někdy na straně 100. K tomu takový nijaký závěr, evokující možné pokračování. Když to shrnu, tak samozřejmě klady převažují, ale v kontextu celé Dánovy tvorby spíš slabší díl.

Jordanka9
17.10.2021 5 z 5

Opět napínavé čtení, i když začátek zdlouhavější.
Ale pak to přijde a jsou tu známí parťáci z mordparty a pustí se do vyšetřování. Nechybí nezbytné humorné hlášky po ránu. Občas trochu překombinované, alespoň si musíme pri čtení více namáhat mozek. Na hlavní zlounku Sáru nedojde, ale tak to bývá i v reálu- malé rybky chytí, štiky unikají. Ale i na ně jednou dojde...

kolacky
09.10.2021 4 z 5

No tedy... po Zoře další hnusnice, která na trest pořád čeká... Chlapci dělali, co svedli, ale papalášovstvo, to je nebetyčný hnus.

harena
22.09.2021 5 z 5

Další bezvadná kniha ze skvělé série. Úvod začíná překvapivě delším rozjezdem, kde se seznámíme s životem porevolučního bankéře a nahlédneme do světa nejvyšších. To je nutné k pochopení celého příběhu, ale pak už nastupuje naše známá mordparta. Opět tvrdé vyšetřování, chlapské vtipy a hlášky a jedeme v tom zase s nimi. A jak píše čtenář jiparis:"Snad pomohou jen Boží mlýny". Bezvadné čtení, jak jinak.

Greenfingers
06.09.2021 5 z 5

Dominik Dán ve svých detektivních příbězích využívá znalosti kriminálního prostředí a zejména policejní praxe. Jeho romány obvykle vychází ze známých případů, tyto ovšem patřičně zdramatizuje.
Sára je od začátku až do konce příběh zamotaný, místy překombinovaný až tak, že jsem pochyboval, zda by se v reálu mohl takhle odehrát. To jenom na okraj, jinak jsem se jako vždy dobře bavil. Nechybí zde popisy rutinní detektivní práce, policejní žargon a "košilaté" vtípky Krauzovy party vraždařů. Jednou větou - klasický Dán ve své nejlepší formě.

haski
06.09.2021 5 z 5

Dobrá Česká detektivka. Doporučuji

alnahu
02.09.2021 4 z 5

Jako vždy čtivý příběh.V detektivce nechybí napětí, černý humor,vtip a výborně vykreslená atmosféra.