Krv nie je voda

Krv nie je voda https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263005/bmid_krv-nie-je-voda-C7C-263005.jpg 4 504 106

Žiadne obdobie v Krauzovej krátkej detektívnej praxi nebolo také ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila neuvážená porevolučná totálna amnestia, ktorá vyprázdnila väznice a presýtila ulice násilím. Krauz a jeho kolegovia z oddelenia vrážd sa v tom čase bezpečnostnými analýzami nezaoberali, pre nich bolo dôležité, že majú čo robiť, tak robili. V marci chytili Ondreja - Beštiu a dokazovanie viny a zadovažovanie dôkazov proti zatiaľ najplodnejšiemu sériovému vrahovi v dejinách slovenskej kriminalistiky trvalo mesiace. Nečudo, že na pozadí tvrdých spoločenských zmien bol celkom nenápadne spáchaný posledný federálny zločin, ktorý mohlo oddelenie vrážd v Našom Meste legálne vyšetrovať - potom sa už slovenskí a českí policajti hrali každý na svojom piesočku. Odohral sa tak nenápadne, že skoro zapadal prachom, no hoci nebol nijako beštiálny, ani príliš zložitý, aj tak by bola škoda nespomenúť ho, lebo bol pekný - ak sa dá niečo podobné povedať o upálení mladej ženy a jej dieťaťa.... celý text

adulik23
17.04.2016 5 z 5

Palec hore, zase raz výborná kniha, ja toho Dána proste zbožňujem :)

Dimas
11.04.2016 5 z 5

Čtivá detektivka jako všechny předchozí. Zajímavá zápletka, sympatičtí hrdinové, humor a trefně popsané reálie let nedávno minulých.

dencuska
17.02.2016 4 z 5

Moja druhá "dánovka" a musím povedať, že ma celkom milo prekvapila...Dej bol premyslený do poslednej strany, napätie, humor v dialógoch starých známych policajtov...dobrá krimi :) môžem odporučiť, určite ešte siahnem aj po ďalších knižkách tohto autora.

Macek58
13.01.2016

Komentáře na Dánovy knihy by se mohly psát přez kopírák. Další vynikající kniha přečtená jedním dechem. Člověk nemohl zdržovat, protože v rodině na ní je zpracovaný pořadovník a každý už netrpělivě čeká, kdy se k němu dostane. A nyní musíme zase púl roku netrpělivě čekat na další. :-)

pobijecmuch
06.01.2016 5 z 5

Chcete každý rok pod stromeček pěknou detektivku, napište Ježíškovi o Dominika Dána.
Já jsem tak udělal a dostal jsem tuto knihu, která je už 21. svazkem jeho série. Je pravda, že ty lepší případy Dominik Dán už asi napsal ve svých předešlých knihách. Tato detektivka se, ale také dobře četla a dokonce k ní budou mít blízko i čtenáři z Brna. Část děje se totiž odehrává i v tomto moravském městě, které má blíže do Bratislavy než do Prahy.
Co dodat? Už se těším na březen, kdy bude mít premiéru film Rudý kapitán, který byl zfilmován podle jedné z jeho knih.

MahulenaK
31.12.2015 5 z 5

Dominik Dán zatím nikdy nezklamal. Zase jsem přečetla jedním dechem (ovšem ve slovenštině, jinak to není ono), parta z kanceláře 141 mě fakt baví. Jediné mínus-čekat na další knížku :-(