Krv nie je voda

Krv nie je voda https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263005/bmid_krv-nie-je-voda-C7C-263005.jpg 4 504 106

Žiadne obdobie v Krauzovej krátkej detektívnej praxi nebolo také ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila neuvážená porevolučná totálna amnestia, ktorá vyprázdnila väznice a presýtila ulice násilím. Krauz a jeho kolegovia z oddelenia vrážd sa v tom čase bezpečnostnými analýzami nezaoberali, pre nich bolo dôležité, že majú čo robiť, tak robili. V marci chytili Ondreja - Beštiu a dokazovanie viny a zadovažovanie dôkazov proti zatiaľ najplodnejšiemu sériovému vrahovi v dejinách slovenskej kriminalistiky trvalo mesiace. Nečudo, že na pozadí tvrdých spoločenských zmien bol celkom nenápadne spáchaný posledný federálny zločin, ktorý mohlo oddelenie vrážd v Našom Meste legálne vyšetrovať - potom sa už slovenskí a českí policajti hrali každý na svojom piesočku. Odohral sa tak nenápadne, že skoro zapadal prachom, no hoci nebol nijako beštiálny, ani príliš zložitý, aj tak by bola škoda nespomenúť ho, lebo bol pekný - ak sa dá niečo podobné povedať o upálení mladej ženy a jej dieťaťa.... celý text

lenkavildomcova
04.11.2018 5 z 5

Já toho Dána prostě miluju a Krauze s ním. Další pecka.

hs777
18.09.2018 4 z 5

Moje první knížka od Dominika Dána - a pro mě nezvykle díl zprostředka série. Některé narážky na předchozí případy mě sice nic nepřipomněly, ale také nic neprozradily, což bylo dobře. Dokud Martin Goffa nenapíše další knihu, mám prozatím velmi kvalitní náhradu.

Mia24
09.09.2018 5 z 5

Dán opět nezklamal!!Velice čtivá knížka,není co dodat! :-)

Reat
07.09.2018 5 z 5

Dvě knížky, dva dny, dva obrovské čtenářské orgasmy = jeden Dominik Dán. Jednoduchá rovnice. Už se nad tím ani nepozastavuju, že zatímco u ostatních autorů se do jejich děl kolikrát přemlouvám a nutím, a přestože je sebou všude tahám jako koťata, v tramvaji raději vytáhnu sluchátka a vymlouvám se na kdovíco.....tady ne, tady to nejde. Nic neřeším, v podstatě nejím, na záchod jdu až když to je akutní a nenechte se vysmát....ovšemže si tam beru Dána sebou. Je to úžasná četba. Kdo ví, ten se mnou souhlasí, kdo neví, ať je rád, že neví o co přichází.....rozrazil by hlavou zeď. Už teď řeším, jakou "Dánovku" začnu číst v pondělí. Mimochodem.....Dán se neopakuje, i když má svůj jasně definovatelný styl...ale každá knížka je svým způsobem jiná...a přesto jsou tak stejně dobré. Je to radost vracet se do jeho světa. Dávám tisíciprocentních pět, jako vždy. Jako vždy.....

rekon
25.07.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Velice poutavá, líbí se mi krátké kapitoly. Podle mě je autor kvalitou stejně srovnatelný s mými oblíbenými severskými detektivkami od Jo Nesboa, C. Läckberg apod. Určitě si přečtu i další jeho knihy.

harena
09.07.2018 4 z 5

Dobrý a výborně čtivý kriminální román, jehož příběh se udál v nedávné historii. Stejně jako v jiných dánovkách jsou tu v popředí sympatičtí detektivové Kraus a Chosé, jejichž "chlapské" hlášky se nesou v pátrání od začátku až do konce. Škoda, že nevím, jak opravdu dopadl bratr, který prostě "byl zmizen a nikdy ho Ríšan s Chosém nenajdou". Tipla bych. že by si klidně moh žít třeba ve Venezuele, neboť "krev není voda". Ideální čtení na chalupu, kde jsou se mnou ještě dvě živější dětičky. :))))

IVANA0123
26.05.2018 4 z 5

Pro mě nový autor a příjemné překvapení. Knížka má spád a je uvěřitelná, myslím, že nějak takto to opravdu při vyšetřování chodí. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a vše se odehrává tady u nás "doma", takže i známé prostředí. Trochu jsem se ztrácela ve jménech postav, ale to je spíš můj osobní problém, než autorova chyba. Takže pokud už je v tomto žánru někdo přesycen zahraniční produkcí, má tady dobrou alternativu.
(5/18)

tonysojka
07.05.2018 5 z 5

Tak tato jeho kniha mi neskutečně sedla,dokonalý historicko-kriminální příběh

ivoiro
02.04.2018 5 z 5

Zase vyslovuji naprostou spokojenost s knihou. Tuto sérii lze jenom doporučit.

Lotka
20.03.2018 3 z 5

Zase dobrá Dánova detektivka, ale jen dobrá. Zajímavá zápletka, ale úplně mi nesedlo rozuzlení.

kedalch
13.03.2018 5 z 5

Mám rád všechny "dominikdánovky".... slovensky

Chesterton
22.01.2018 5 z 5

Právě jsem shlédla kus Rudého kapitána s poměrně sympatickým hlavním představitelem Richarda Krauze a moc mi to nezkazilo ani nevylepšilo mé představy o světě přitažlivých Dánovek. Určitě patřím k fanouškům autorova syrového, realistického a uvěřitelného stylu!

tenax
09.12.2017 5 z 5

Moje první „dánovka“, ale určitě ne poslední. Je zřejmé, že autor zná vyšetřovací praxi, včetně nejrůznějších policejních výslechových fíglů, někdy možná i trochu za hranou, o to však účinnějších. Počáteční střídání časových rovin jen zvyšuje očekávání, co bude dál. Jinak svižné líčení, vtipné a uvěřitelné dialogy, sympatické postavy kriminalistů a dost spletité případy, které se nakonec logicky propojí. Detektivka jak má být.

Danuše7
03.12.2017 5 z 5

Perfektně napínavé. A tentokrát nebylo tolik politických tlaků.

Jolana.b
03.10.2017

Když tak pročítám recenze k této knize, nevím co napsat. Vše již bylo vysloveno. Jen to shrnu. Je to velmi dobře napsaná detektivka z nám blízkého prostředí i doby a vřele ji doporučuji jak v létě k rybníku, tak v zimě za dlouhých večerů. Zima vám rozhodně nebude a nudit se také nebudete.

callahanh
29.09.2017 4 z 5

Na Dánovy knihy lze (zatím) uplatnit de facto stejný komentář, v tomto případě to ale není špatně, ba naopak. Taktéž Krev není voda je čtivá, strhující a zase poodhaluje něco z policejní práce, která se z větší části skládá z papírování a rutiny než z nějaké akce a velkého pátrání v terénu. To je vlastně na Dánovkách to nejlepší - čtenář věří, že takhle to na policii chodilo a chodí a příslušníci jsou obyčejní chlapi, kteří většinou vědí, jakým směrem se vydat a případ vyřeší za pár dní, protože pak už stopy chladnou. Všechny postavy jsou sympatické a lidské, takže se s nimi může každý ztotožnit. Knihu pak oživují zábavné dialogy, v nichž se kolegové vzájemně pošťuchují a špičkují, což k tomu také patří. Sympatické je i to, že konce bývají realistické a Dán nemá zapotřebí čtenáře balamutit nějakým přehnaným happy endem, ale poukáže i na to, jak se některé případy vyřeší. Je pravda, že konkrétně v tomto románu zůstává několik věcí nevysvětlených (SPOILER - nejvíc asi právě již zde zmiňované schované lístky a důvod toho, proč si je Slávka schovávala - KONEC SPOILERU), to se ale vlastně dá odpustit, protože jakožto oddechová literatura funguje znovu báječně a po přečtení musím opět opakovat, že doufám, že každé oddělení policie má svého Krauze. 75%

Magriva
18.09.2017 3 z 5

Opäť docela dobrá detektívka, ale ako to už u Dána býva, jeho knihy sú dosť podobné, takže keď ich čítate vyše po sebe, stačí na ich hodnotenie priemer.

LOLYJA
14.08.2017 4 z 5

Po dlhšej dobe, kedy som už mala "predánované" som sa opäť vrátila k prečítaniu tejto knihy a neľutujem.

brabofka
27.07.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Mám teď za sebou menší sérii těchto detektivek, a můžu říct, že ani u jedné jsem se nenudila. Příběh naprosto geniálně vymyšlen a propojen. Jen na konci mi přišlo vyřešení a hlavně dovysvětlení trochu rychlé, bez detailů a zbylo pár nezodpovězených otázek. Ale i tak jsou detektivové od Dvou lvů mými oblíbenými parťáky a hlavně Ríšan s Chosém, jsou u mě doma velice vítáni :-)
Jen drobnost, kterou jsem určitě již někde zmiňovala. Škoda jen, že knihy v Čechách (nevím jak doma na Slovensku) vychází na přeskáčku. Bylo by fain se dostat k sérii a dát ji tak jak časově jde po sobě. Zvláště v této knize je to znát hodně. Odkazuje na Bestii, Rudého kapitána a další. Navíc se by pročistil i přehled mordýřů. V některých knihách vystupuje šéf Majchrán, v těchto "porevolučních časech" zase Mayor.... Ale to už je jen a jen detail, který na půvabu a kouzlu těchto příběhů nic moc neubírá.

Aleh
23.07.2017 4 z 5

Krev není voda je klasická detektivka. Jde o jeden z posledních federálních kriminálních činů, na kterém spolupracují kolegové z Bratislavy a Brna. Na samotném počátku je příležitost vydělat spousty peněz na neštěstí druhých a na jejím konci je smrt mladé ženy a jejího dítěte. Je to o každodenní mravenčí práci detektivů, kteří pátrají po aktérech kriminálních činů a hledají spravedlnost. Příběh, který zpočátku budí dojem nešťastné náhody, odhalí nebezpečný společenský jev, který těží z lidského neštěstí a odvěké touhy, která je stará jako samo lidstvo.