Nestydaté neviňátko

Nestydaté neviňátko https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322042/bmid_nestydate-nevinatko-5Os-322042.jpg 4 573 128

Dvojice detektivů z oddělení vražd Richard Krauz a Josef Fischer zvaný Chosé vyšetřují nový případ: bestiální vraždu studentky architektury Moniky, kterou vrah uškrtil doma u rodičů, v jejím pokoji. Jako obyčejně nejsou největším nepřítelem zkušených detektivů úskoky zákeřného vraha, ale čas, který letí víc než neúprosně… Ale ne vždy zákonitě dopředu. Minulost se nedá změnit ani vymazat… Události minulého roku pronásledují Krauze, vystupují do popředí a promítají se do současnosti. Kdo Moniku zneu žil a zavraždil? Je smrt bosse, který je taktéž za vražděn, závažnější než smrt mladé studentky? Kdy už konečně skončí ma?ánské vraždy? Kdo přesvědčí prominentní rodiče zavražděné a věčně nespokojeného šéfa kriminálky, že detektivo vé z mordparty dělají, co je v jejich silách?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nehanebné neviniatko , 2005

akdar72
20.11.2019 5 z 5

Tentokrát jsem četla ve slovenštině. Skvělá další Dánovka!

Iv8
02.11.2019 5 z 5

Já toho Dána fakt můžu. Opět super téma se super koncem (až mi z toho mrazí).

mirka2558
01.11.2019 5 z 5

parádna úžasný nečakaný koniec !

surikata246
06.10.2019 5 z 5

Další knížka nedávno objeveného autora díky databázi knih.Skvěle napsáno. A je vidět,že zdání na první pohled klame a moc je nad zákon.Stojí určitě za pět hvězd.

Dandy1
02.10.2019 4 z 5

Opět dobrý příběh. Sérii čtu na přeskáčku a musím říct, že autor, s počtem vydaných knih, píše mnohem lépe. A jeho první díla předčí mnohé jiné detektivky.

Kočičáci
08.09.2019 5 z 5

Úžasně napínavou kriminálku s dobrou zápletkou jsem opět četla jedním dechem. Pro mě je to naprosto uvěřitelně napsané, zcela reálně prožívám divoké časy devadesátých let v Našom Meste. Parta detektivů je pěkně sehraná, baví mě jejich požďuchování. Vražda studentky Moniky vyšetřovatelům rozkryje nečekané aktivity největších mocenských struktur. Jak už to v realitě bývá, i tady nakonec zvítězí moc nad zákonem... to nás může s..., ale to je asi tak všechno, co s tím uděláme.

callahanh
16.07.2019 4 z 5

Budu se opakovat, ale i o další "dánovce" platí to, co o těch předchozích. Na autorovi je vidět, že detailně zná policejní práci, protože popisy vyšetřování a pátrání působí i na laika realisticky a velmi důvěryhodně. Tým z mordparty je sympatický a jeho vzájemné špičkování patří k nejlepším částem knihy. V tomto případě je plusem i originální tematika se sexuálním podtextem a náhled do těch nejperverznějších představ vysokých funkcionářů. I to, že mafiánská linie je tentokrát hodně vedlejší a upozaděna, jen dodává na autentičnosti. Výborný je i konec, který odpovídá česko-slovenskému prostředí a opět posouvá celý příběh do uvěřitelnějších a realističtějších rozměrů (nepochybuji o tom, že v americkém románu by byl konec zcela jiný). Tentokrát ale musím vytknout hodně pomalý rozjezd, kvůli kterému mi dost dlouho trvalo, než jsem se pořádně začetl do na autora nezvykle dlouhých jednotlivých kapitol. Nestydaté neviňátko asi není tím nejlepším, co Dán napsal, je to ale slušný standard, který jeho fanoušky nijak neurazí a nepůsobí jako ztráta času nebo nastavovaná kaše. 70 %

Dada077
09.07.2019 5 z 5

ako funguje sexturizmus rakúšanov a inokrajcov v Našom Meste a ako si vysokoškoláčky zarábajú na živobytie, dokiaľ to niekde nekrachne.

oskli
07.07.2019 5 z 5

Už jsem psala, že audioknihy čtené Mariánem Geišbergem jsou geniální? Určitě ano, protože je to tak! Minulou knihou byl "Popol" a neskutečně mě štval, neb mi tam Krauz s Chosém přišli jako sexističtí idioti, ale tohle zase byli oni. V podobě, v jaké je miluju. Opět geniální dialogy, děj měl šťávu (chvílemi tak trochu padesát odstínů šedi v kriminálce) a ačkoli jsem od počátku tušila, jak to asi bylo, bavilo mě to. Všechny vrstvy a postavy v příběhu ladily, nepůsobilo na mě nic nelogicky nebo zbytečně. Rozhodně palec hore :-)

BlackFun
20.06.2019 4 z 5

Mám knihy autora ráda, ale tentokrát mi docela trvalo než jsem se začetla, což
se mi u něj nestává. Nicméně je to stále skvělá kniha a doporučuju :)

IVANA0123
21.05.2019 5 z 5

Opět velmi povedená detektivka. Zápletka z trochu jiného soudku a zase skvělá. Kam jen na ty nápady pan Dán chodí... Baví mě ty zvraty ve vyšetřování, když už se zdá vše jasné, tak je nakonec vše jinak. A tu partu z vražd nelze nemilovat... Rozhodně jedna z těch nejlepších od DD.
(5/19)

munka
11.05.2019 5 z 5

Príbeh, ktorý stalo za to prečítať. pomaly rozbeh, ale strhujúce finále. Už sa teším na ďalšiu knihu.

babystar
10.05.2019 5 z 5

Děsivý příběh o nemohoucnosti spravedlnosti. Jen doufám, že je vymyšlený a na popisované situaci v Našem městě není ani zblo pravdy. Osobně jsem tipovala, že šlo o vymítání ďábla a zase tak moc jsem se nemýlila.

Dimas
07.05.2019 5 z 5

Hlavní příběh až k neuvěření...

jaroiva
14.04.2019 5 z 5

Souhlasím s ostatními, zezačátku nic zvláštního, pomalý rozjezd, ale rozhodně stálo za to vydržet.
Tentokrát v originále mě to bavilo víc než předtím český překlad. Slovíčka jako prefíkaný apod. mě prostě baví víc, i hlášky policajtů mi připadají v té slovenštině prostě vtipnější.
Samotný případ mě nakonec opravdu chytil. Místy jsem se nemohla odtrhnout a některé popisy mi i způsobily lehké zimomriavky nebo možná i prokrvení některých partií... musím tedy dát plný počet bodov.

monte
06.04.2019 3 z 5

pomalý start, nečekané finále

pavlina_v
13.03.2019 4 z 5

Ze začátku se hůře čte, ale pak je velmi čtivá a chytlavá.

hrabalikoval
11.03.2019 4 z 5

Začiatok trošku pomalší a bála som sa že knížku odložím. Ale potom sa to stalo. Strhlo sa to čo som čakala. Nemohla som knihu zrazu odložiť ale musela som ju dočítať. Inak sa nedalo. Smutný príbeh o tom ako to podla mňa presne chodí len to nikto nevie alebo si myslí že to tak není lebo to predsa neni normálne. Výborny príbeh a teším sa na ďalšie pokračovanie.

Mia24
13.01.2019 2 z 5

Řekla bych,že tato patří mezi slabší kousky.

Kortez
12.01.2019 5 z 5

Další skvělá dánovka. Na první pohled příliš mnoho sexistických narážek ale pak jsem se s tím srovnal, s ohledem na téma vyšetřování.
Příběh byl velice čtivý a kniha odsýpala.