Nestydaté neviňátko

Nestydaté neviňátko https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322042/bmid_nestydate-nevinatko-5Os-322042.jpg 4 573 128

Dvojice detektivů z oddělení vražd Richard Krauz a Josef Fischer zvaný Chosé vyšetřují nový případ: bestiální vraždu studentky architektury Moniky, kterou vrah uškrtil doma u rodičů, v jejím pokoji. Jako obyčejně nejsou největším nepřítelem zkušených detektivů úskoky zákeřného vraha, ale čas, který letí víc než neúprosně… Ale ne vždy zákonitě dopředu. Minulost se nedá změnit ani vymazat… Události minulého roku pronásledují Krauze, vystupují do popředí a promítají se do současnosti. Kdo Moniku zneu žil a zavraždil? Je smrt bosse, který je taktéž za vražděn, závažnější než smrt mladé studentky? Kdy už konečně skončí ma?ánské vraždy? Kdo přesvědčí prominentní rodiče zavražděné a věčně nespokojeného šéfa kriminálky, že detektivo vé z mordparty dělají, co je v jejich silách?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nehanebné neviniatko , 2005

PetK
11.12.2017 4 z 5

Dán je jistota, která nezklame. Umývat okna bez sexy slovenčiny v uších už pro mě není myslitelné, stejně jako cesty autem. Vtipné, lehce drsné, pro mě uvěřitelné. Jen doufám, že bude psát dál (a vše bude i dostupné jako audio), protože prostě mě to moc baví.

miloslav0399
02.12.2017 3 z 5

SPOILER!!! Druhá kniha DD ve mně už takové nadšení jako jeho prvotina nevyvolala. Jednak se v ní spousta věcí opakuje, ale hlavně mi kriminální linie (na rozdíl od Popel vše zarovná pro knihu stěžejní) připadala slabá. Bohužel jsem vraha, jako každý fanoušek Davida Carradina, odhalil okamžitě a celou knihu jsem jen doufal, že to DD vymyslel jinak. Nevymyslel... Váhám mezi 2 a 3 hvězdama, nakonec za některé velmi pěkné vtípky dávám 3.

Adiemus
30.11.2017 4 z 5

První třetina spíš technický popis práce policie, pak nastane zlom končící smrští. Jakožto fandovi různých detektivních seriálů mi nesedí absence pátrání po tom, jestli zranění oběti bylo způsobeno před anebo až po smrti (množství krve apod.). Nebo že by tohle v roce 1997 na Slovensku nebylo možné zjistit? Užívala jsem si jako obvykle bezchybné předčítání Mariána Geišberga.

ssyyllvvaa
29.11.2017 4 z 5

Hodnotím kladně, Dán je pro mne sázka na jistotu, i když ne všechny knihy jsou stejně dobré. Ale i já si přisadím s kritikou překladů, které v řadě případů snižují kvalitu originálu o řadu procent. Ne vždy však originál seženu a tento překlad byl naštěstí jeden z těch lepších, až na pravopisné chyby ( např. "pyžmo"), které opakovaně uniklo i korektorovi.

faba
24.11.2017 4 z 5

DD opět nezklamal. Drsné i vtipné, okořeněné „politikou"... Četl jsem to v originále neboť k překladu jsem neměl odvahu od minula.

ondaboss
09.11.2017 5 z 5

Výborná záležitost. Jedna z nejlepších.
Parádní příběh s "decentní" vraždou ... a ta holka? To byla mašina. A nejen v posteli :-)
Užil jsem si to od začátku do konce. Malinko jiní mafijáni jako staří "dobří", někteří mrtví, Bossové.
Tady se dvojka Krauz a Chosé dobře rozjela. I když kriminálka, tak jsem se tady u jejich hlášek řehtal jako úň :-D
V některých místech i taková sonda do lidské duše, ale nijak zase moc. Pro mě senzačně vyvážené.
A závěr? Ještě teď mám bílé klouby ze zaťatých pěstí....
Doporučuji.

Danuše7
21.10.2017

parádní dedukce, škoda, že to dopadlo, jak to dopadlo

edith79
21.10.2017 5 z 5

Není co dodat. Znovu za pět pro Dominika Dána. Zajímavé vyšetřování s ještě zajímavějším rozuzlením. Navíc opět nechybí velká dávka vtipu v podání detektivů z Nášho Mesta.

brabofka
26.09.2017 5 z 5

Asi netřeba k této knize něco dodávat. Klasika. Stará známá dvojice "Ríšan s Chozém" a jejich další případ. Velice zajímavě a čtivě napsané. Mám Dána celkem slušně načteného a můžu za sebe říct, že ještě jsem se nesetkala s dílem, který by mě nebavil.

Jaruš7
15.09.2017 5 z 5

Odvaz, z extrému do extrému. V detektivním žánru lze objevit i nehledaný žánr - sonda do intimní varianty potřeby lidského života, opět zaujme svým úhlem pohledu na věc.

weberda
10.09.2017 5 z 5

Super.

Ladys
29.08.2017 5 z 5

D. Dán opět nezklamal.
Parádní krimi s dobrou zápletkou, kde moc je nad zákonem a i když je třeba brát knihu s rezervou kvůli autorské licenci, stejně si člověk udělá obrázek o divokých časech devadesátých let na Slovensku.
Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

MayB2
28.07.2017 4 z 5

Fajn detektivka, zajímavé připomenutí divokých devadesátých na Slovensku.

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Podstatně lepší než první díl,dobrá detektivka psaná trochu peprnějším jazykem./čtu v slovenštině/

Patapuf
28.05.2017 3 z 5

Nějak už sem toho přejedený.... nicméně neuškodí si přečíst, jak to doopravdy funguje... pomalý rozjezd, ale ke konci už to odsýpalo....

honZic
19.04.2017 4 z 5

Je to dobrá kniha. Lepší než Fatamorgána... nicméně mě neuvěřitelně iritoval vypravěč...až moc chytrej a jakože vtipnej... ale jinak super. Přečtěte.

beran25
23.03.2017 4 z 5

Dán mě zatím nezklamal. Čtivé detektivky, a ani nemají některé happy endy.

pobijecmuch
16.02.2017 5 z 5

Velmi výborný kriminální román mistra slovenských detektivek. Pro mně jsou knihy Dominika Dána rozhodně blíž, než překombinované romány od Nesba.

wolun
21.11.2016 3 z 5

Mňa serie to preháňanie a zveličovanie,akí je kto bohatý a kolko co stálo atď. Inak super detektívky.

Lain
01.11.2016 5 z 5

Mafia, korupcia, vraždy, pokrivené medziludské vzťahy opísané drsným jazykom. Čitateľ sa nedočká skutočného happy endu, žiadny neexistuje. Je to tak ako to je.