Moucha

Moucha https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335819/bmid_moucha-5Fa-335819.jpg 4 609 118

Další z řady detektivek velmi úspěšného a oblíbeného slovenského spisovatele Dominika Dána nás zavádí na Slovensko rok po sametové revoluci. Nejen slovenští kriminalisté se v té době musí potýkat s nárůstem zločinů, brutality i vražd. Jedním z případů je i vražda mladého děvčete, jejíž tělo našli policisté ve stadiu značného rozkladu. Zdá se, že neexistují žádné důkazy, a tak detektiv Krauz i jeho kolegové začínají vyšetřování jako už tolikrát, od nuly. Objeví však jednu, na první pohled téměř nepostřehnutelnou stopu, kterou po sobě zanechala moucha…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Mucha , 2009

sioux
29.02.2016 2 z 5

Moucha mi nesedla. Přečetl jsem od Dominika Dána několik knih a z počátečního nadšení jsem postupně vystřízlivěl a tak jsem si dal pauzu, že mi to třeba pomůže. Asi po roce jsem tedy zkusil Mouchu a už asi Dána číst víckrát nebudu. Sice nadále oceňuji, že dokáže dobře zachytit život zločince, že opravdově líčí život detektivů a že v jeho podání hrdinové mluví tak, jak se v realitě u poldů mluví, ale ty věci, které mi ze začátku nevadily, tak už mě teď otravují. Tady jsou - příliš velké množství času je věnováno rozhovorům poldů o ničem a děj nemá spád, dialogy jsou na jedno brdo jen s obměnou slov, zločincovi pochody a činy jsou popsány příliš krátce a přitom je to to, co se mi zdá u knih Dána nejzajímavější.

weberda
18.12.2015 5 z 5

Dominik Dán mě nepřestává překvapovat.Těším se na druhý díl.

konicekbily
12.12.2015 4 z 5

S humorem a nadsázkou líčí na činnosti policistů život ve společnosti po doufám, že poslední, naší revoluci. Jemný humor hlavních postav příběhu je vyvážen hrubými výrazy a lidovou mluvou - a je to k dobru knihy. Je to moje první kniha autora a líbila se mi. Navazující mucholapku mám již objednánu a docela se na ní těším.

AlesXXX
15.10.2015 3 z 5

Velmi slabé. Knihám jako Básník nebo Rudý kapitán nesahá ani po kotníky. Jediné co trošku zvedlo úroveň byl závěr.

KlérTomson
27.07.2015 5 z 5

Knížka je pro mě po všech stránkách dokonalá! Tak jako každá z Dánovek. Jsou originální a poutavé.

raty
02.07.2015 4 z 5

Zápletka se mi líbila. Těším se na pokračování. Ale vůbec se nepodivuji, že se snad nějaký čtenář pohoršuje nad výrazy z knihy. Podivuji se také. Je to nutné? A v takové míře?

Veruna111
18.01.2015 3 z 5

Spíše průměr.

petrj
06.01.2015 5 z 5

Po letech první detektivka a líbila se. Těším se na pokračování

DANIK38
28.07.2014 5 z 5

Zatím nejlepší knižka od tohoto autora. Mám jich přečtených více ,ale tato se mi líbila nejvíc

Godzila.007
01.06.2014 5 z 5

Dobré počtení, ostatně u tohoto autora - jako obvykle.

MahulenaK
27.05.2014 4 z 5

Dán mě baví čím dál víc a netrpělivě čekám na rezervaci z knihovny-volné pokračování Mouchy :-)

pobijecmuch
24.05.2014 5 z 5

Ze začátku mně to nechtělo vzít, ale asi od poloviny jsem to vzal nadvakrát až do konce.
Dán si na nic nehraje a píše jak to v životě chodí i se slovníkem, který beru. Moc se podivuji, že některý čtenář se tu může pohoršovat, že je to snad sprosté.

mapet85
09.02.2014 4 z 5

Ďalšia dobrá detektívka z pera Dominika Dána, nechýbalo napätie aj zvraty. Oceňujem aj poznatky z forenznej entomológii. Som zvedavý ako to dopadne v Mucholapke, keďže je to priame pokračovanie tejto knihy. :)

vikikl
07.10.2013 3 z 5

Tak kniha byla celkem čtivá, příběh dobrý, ale v něčem souhlasím s Markem viz komentář níže. A sice to jejich pití na služebně, tomu se dá těžko uvěřit... To jako do sebe hned ráno lupnou pár panáků vodky a hurá, sedáme do aut a jedeme vyšetřovat případ? No nevím...

Patapuf
16.07.2013 4 z 5

Příběh zajímavý i když spousta věcí se dala odhadnout dopředu, ale zase na druhou stranu je to příjemné a oddechové čtení...

Mako123123
23.03.2013 3 z 5

- Tak ako aj u predchádzajúcich dielov... Chýba mi zložitejší popis psychiky a motívu správania sa hl. postáv, namiesto toho nám autor podáva čiernobiele typizovanie postáv (Kraus je ten všehoznalý fešák, Váňa je ten tupý tučko ktorý furt myslí na žranicu atd...)

- Vadí mi (a aj v Uzle som to vytkol) to nehanebné flirtovanie Krausa s inými ženami. Aspoň že v tejto časti si to s jeho objektom záujmu nerozdal... ved má predsa ženu a deti... Ale aj tak, nemá on výčitky svedomia? Ja by som mal jak hovado. Napríklad tuná autor mohol viac opísať Krausovu psychiku...

- Až príliž veľa pijú, nieže by to bolo nemorálne ale, doboha, ved sú policajti v službe! To zároveň zvládajú riadiť autá, naháňať páchateľa a viesť vyšetrovanie? A ich vedeniu to nielenže nevadí ale aj sa pridá!? V tých dobách bola vodka riedená, nebola tak silná alebo čo?

- Až príliž nepravdepodobná zhoda okolností pri nachádzaní stôp, ktorá posúva vyšetrovanie vpred... nejak som tomu nemohol uveriť.

+ Napriek tomu to bolo celkem OK, bolo to akčné, zaujímavé a ľahko sa to čítalo.
Takže u mňa 3/5 ... idem na dalšie diely....

brabofka
01.03.2013 4 z 5

Klasický příběh od D. Dána. Nezklamal, spíše překvapil. Škoda jen, že v ČR jich vyšlo tak málo. A na slovenský originál nemám odvahu. I když, za chvíli asi nastanou abstinenční příznaky na četbu tohoto druhu a tak mi nic jiného asi nezbyde.

Macek58
11.06.2012 5 z 5

Jak se člověk začte do první knihy Dominika Dána, neskončí, pokud nebude mít přečtené všechny.