Moucha

Moucha https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335819/bmid_moucha-5Fa-335819.jpg 4 609 118

Další z řady detektivek velmi úspěšného a oblíbeného slovenského spisovatele Dominika Dána nás zavádí na Slovensko rok po sametové revoluci. Nejen slovenští kriminalisté se v té době musí potýkat s nárůstem zločinů, brutality i vražd. Jedním z případů je i vražda mladého děvčete, jejíž tělo našli policisté ve stadiu značného rozkladu. Zdá se, že neexistují žádné důkazy, a tak detektiv Krauz i jeho kolegové začínají vyšetřování jako už tolikrát, od nuly. Objeví však jednu, na první pohled téměř nepostřehnutelnou stopu, kterou po sobě zanechala moucha…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Mucha , 2009

kolacky
17.09.2021 4 z 5

Já ty chlapy miluju! Krauza, Burgera, Hanzela, Vaňu aj ostatných "fízlov"...

smardice
28.07.2021 5 z 5

Další skvělý díl. Sice jsem někde zjistila, že by chronologicky měla následovat "Beštie", ale nevím, zda si napřed nepřečíst "Mucholapku", která po roce navazuje na "Mouchu" a nevyřešenou vraždu Cley.

IVANA0123
04.06.2021 5 z 5

Teď jsem si tuto knihu dala repete, protože chci celou serii přečíst chronologicky a musím říct, že ani napodruhé jsem se nenudila. Tento díl je rozhodně jeden z nejlepších. Zábavný a poučný zároveň a tim, že už jsem si něco pamatovala a tolik jsem nespěchala na vyřešení, tak jsem knihu četla pozorněji a víc si ji užila a znovu bych dala 5*.
(6/21)

Mudry
21.03.2021 5 z 5

Co dodat ? Dominik Dán mě ani po desáté nezklamal. Zítra běžím do knihovny pro Mucholapku.

Nunynka
08.03.2021 5 z 5

Dominik Dán nikdy nezklame. Moc se mi líbí jeho styl psaní. Vtípky detektivů,vyšetřovací postupy,které jsou tak opravdové. I když tentokrát Dán svoji nechutností předčil i mistra v tomto oboru Cartera :-) Moc se těším na pokračování.

EliskaD
13.02.2021 3 z 5

Po velkém mediálním ohlase jsem se rozhodla i já přečíst něco od Dominika Dána. Po přečtení musím konstatovat, že to pro mě bylo zklamání. Dánovi se nedá upřít literární talent a um čtivě psát (četla jsem ve slovenštině). Samotný příběh je takovým průměrem. Čtenář od začátku tuší, kdo je padouch a jen čeká, kdy to budou vědět i neustále nasávající policisté. V závěru knihy docela zajímavý zvrat, avšak nedojde k dořešení zločinu z druhé dějové linie - k tomu je pravděpodobně potřeba přečíst další díl. To mě trochu rozhořčilo. Váhám mezi ** a ***. Nakonec volím za horší 3, protože se mi kniha opravdu dobře četla a postup vyšetřování uvěřitelný (i když se spoustou příliš velkých náhod).

Pípasek
28.01.2021 5 z 5

Kdo má rád tohoto autora, přijde si na své. Opět výborné vtipné hlášky, dost brutální i když naučné pasáže, napětí až do samého konce

Česneksmedem
24.01.2021 4 z 5

Další velice dobrá dánovka. Řekl bych tak 4,75 hvězdy. Pro někoho možná budou tíž stravitelné informace z forenzní entomologie. Konec je samozřejmou pozvánkou na následující díl, takže hurá na něj! Knihu vřele doporučuji.

Opatov
17.01.2021 5 z 5

Audio. Další skvělý díl, který na konci navazuje na další příběh Našeho města. Politiky minimálně. Jeden z nejlepších dílů.

viweb
04.01.2021 5 z 5

Vynikající

Peter73
30.12.2020 5 z 5

Tak trochu iný Dan, ako som čakal, dobrý, nie podľa šablony.
Na začiatku trestný čin vraždy, ďalej nebudem hovoriť, aby som Vás nepripravil o potešenie. Potom je to mravčia práca kriminalistov, ich metódy, hantýrka a aj niečo iné. Drsný popis, bez servítky, takmer zhodný s realitou. Koniec je tak dvojzmyselne otvorený.... nepoviem nič. Prečítajte, jedna z TOP kníh DD.

ArwenAragorn
09.12.2020 4 z 5

61%
"Čo si to natrela pod nos?" zašepkal Vaňa Otovi, aby ho nepočula.
"Viem ja, čo používajú vedci proti smradu? My používame vodku, oni krémiky, preto sme my policajti a oni iba doktori. Chápeš už ten rozdiel?"

Tak tenhle díl se mi líbil. Kriminalisté využívají poprvé metodu forenzní entomologie. Zase stará dobrá parta a neodmyslitelné chlastačky. Četla jsem opět ve slovenštině, je to určitě lepší než čeština. A určitě čtěte tak, aby Vám jednotivé díly časově navazovaly. Tento je z roku 1990. Já si přečetla dřív Mucholapku a pak jsem v tom měla trochu guláš.

mataj
31.10.2020 5 z 5

(audiokniha)
Další díl z porevolučního období mě opět nadchl. Sympatické a uvěřitelné postavy vyšetřovatelů, které přistupují ke všemu se svým typickým humorem, příjemně odsýpající děj a neočekávaný závěr. A i když ne všechno se vyřešilo, nemůžu dát jinak než plný počet.

o_mega
30.08.2020 3 z 5

Miestami otravne a nudne hlavne sekcia okolo vysvetlovania novych kriminalistickych metod = mucha taka hentaka onaka.

Kami33
19.08.2020 5 z 5

Čtivé, než se rozečtete, už je konec.

hanzmb
27.07.2020 5 z 5

Jako vždy vynikající detektivka, kdy autorovi věříte slovo od slova. Tentokrát si udělal i fóra na další díl. Už se na něj těším. Snad to bude hned ten příští. Protože se tuto řadu snažím číst chronologicky, zarazila mě 1 nedotažená věc. Objeví se nová postava mezi vyšetřovateli zcela bez jakéhokoliv vysvětlení, proč tam nastoupil, o koho jde apod. Druhá divná věc je manželka s dítětem v kritickém stavu v nemocnici a za celou dobu ani zmínka, že by zajímal o jejich stav.

m_martina
17.07.2020 5 z 5

Celá řada detektivek Dominika Dána si udržuje vysokou úroveň. Autor umí dobře psát a pro mne jsou jeho knihy k životu nezbytné.

Eicherik
16.05.2020 5 z 5

Divoká devadesátá léta se rozjíždí a naše mordparta řeší vraždu mladého děvčete. Série Naše Mesto se mi líbí čím dál víc. Název dílu napovídá, že se ke slovu dostane i entomologie. Konec byl tak napínavý, že jsem knihu odložil až po dočtení.

Kočičáci
19.04.2020 5 z 5

Tak to byla zase jízda! Další parádní porevoluční příběh z Našeho Města a jeho přilehlého lesoparku, kde byla nalezena mrtvola mladé dívky. Mordparta stále ve složení Eduard Burger, Oto Hanzel a Richard Krauz. Obdivuji jejich nasazení, obzvlášť s tím přísunem alkoholu... zdá se to až neskutečné, že vůbec můžou fungovat, natož něco vyšetřit. No jak je vidno, jde to!
Děj má spád, je napínavý a dozvíme se i pár zajímavostí o čeledi mouchovitých. Těším se na Mucholapku!

Petronela16
31.03.2020 5 z 5

Perfektná detektívka z takpovediac"starej ery'.Mne sa to pacilo,už aj preto, že rozumiem tej dobe,nakoľko som v nej vyrastala a dospievala.Taktiez sa mi páči humor, aj keď niekedy čierny, ktory nechýba hlavným postavám.No a najhlavnejšie sa mi páči,keďže som knihu vypočula ako audio,podanie p.Geišberga.Musim povedať,že som skúšala aj čítať Dánové knihy,ale nejako to nešlo.No ale s M.Geišbergom to nemá chybu, skutočne to podáva bohovsky dobre.Takze aj takto sa dá čítať.Za mňa plný počet.