Moucha

Moucha https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131928/moucha-131928.jpg 4 615 615

Další z řady detektivek velmi úspěšného a oblíbeného slovenského spisovatele Dominika Dána nás zavádí na Slovensko rok po sametové revoluci. Nejen slovenští kriminalisté se v té době musí potýkat s nárůstem zločinů, brutality i vražd. Jedním z případů je i vražda mladého děvčete, jejíž tělo našli policisté už ve stádiu značného rozkladu. Zdá se, že neexistují žádné důkazy...... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Mucha , 2009

sioux
29.02.2016 2 z 5

Moucha mi nesedla. Přečetl jsem od Dominika Dána několik knih a z počátečního nadšení jsem postupně vystřízlivěl a tak jsem si dal pauzu, že mi to třeba pomůže. Asi po roce jsem tedy zkusil Mouchu a už asi Dána číst víckrát nebudu. Sice nadále oceňuji, že dokáže dobře zachytit život zločince, že opravdově líčí život detektivů a že v jeho podání hrdinové mluví tak, jak se v realitě u poldů mluví, ale ty věci, které mi ze začátku nevadily, tak už mě teď otravují. Tady jsou - příliš velké množství času je věnováno rozhovorům poldů o ničem a děj nemá spád, dialogy jsou na jedno brdo jen s obměnou slov, zločincovi pochody a činy jsou popsány příliš krátce a přitom je to to, co se mi zdá u knih Dána nejzajímavější.

weberda
18.12.2015 5 z 5

Dominik Dán mě nepřestává překvapovat.Těším se na druhý díl.

konicekbily
12.12.2015 4 z 5

S humorem a nadsázkou líčí na činnosti policistů život ve společnosti po doufám, že poslední, naší revoluci. Jemný humor hlavních postav příběhu je vyvážen hrubými výrazy a lidovou mluvou - a je to k dobru knihy. Je to moje první kniha autora a líbila se mi. Navazující mucholapku mám již objednánu a docela se na ní těším.

AlesXXX
15.10.2015 3 z 5

Velmi slabé. Knihám jako Básník nebo Rudý kapitán nesahá ani po kotníky. Jediné co trošku zvedlo úroveň byl závěr.

KlérTomson
27.07.2015 5 z 5

Knížka je pro mě po všech stránkách dokonalá! Tak jako každá z Dánovek. Jsou originální a poutavé.

raty
02.07.2015 4 z 5

Zápletka se mi líbila. Těším se na pokračování. Ale vůbec se nepodivuji, že se snad nějaký čtenář pohoršuje nad výrazy z knihy. Podivuji se také. Je to nutné? A v takové míře?

Veruna111
18.01.2015 3 z 5

Spíše průměr.

petrj
06.01.2015 5 z 5

Po letech první detektivka a líbila se. Těším se na pokračování

DANIK38
28.07.2014 5 z 5

Zatím nejlepší knižka od tohoto autora. Mám jich přečtených více ,ale tato se mi líbila nejvíc

Godzila.007
01.06.2014 5 z 5

Dobré počtení, ostatně u tohoto autora - jako obvykle.

MahulenaK
27.05.2014 4 z 5

Dán mě baví čím dál víc a netrpělivě čekám na rezervaci z knihovny-volné pokračování Mouchy :-)

pobijecmuch
24.05.2014 5 z 5

Ze začátku mně to nechtělo vzít, ale asi od poloviny jsem to vzal nadvakrát až do konce.
Dán si na nic nehraje a píše jak to v životě chodí i se slovníkem, který beru. Moc se podivuji, že některý čtenář se tu může pohoršovat, že je to snad sprosté.

mapet85
09.02.2014 4 z 5

Ďalšia dobrá detektívka z pera Dominika Dána, nechýbalo napätie aj zvraty. Oceňujem aj poznatky z forenznej entomológii. Som zvedavý ako to dopadne v Mucholapke, keďže je to priame pokračovanie tejto knihy. :)

vikikl
07.10.2013 3 z 5

Tak kniha byla celkem čtivá, příběh dobrý, ale v něčem souhlasím s Markem viz komentář níže. A sice to jejich pití na služebně, tomu se dá těžko uvěřit... To jako do sebe hned ráno lupnou pár panáků vodky a hurá, sedáme do aut a jedeme vyšetřovat případ? No nevím...

Patapuf
16.07.2013 4 z 5

Příběh zajímavý i když spousta věcí se dala odhadnout dopředu, ale zase na druhou stranu je to příjemné a oddechové čtení...

Mako123123
23.03.2013 3 z 5

- Tak ako aj u predchádzajúcich dielov... Chýba mi zložitejší popis psychiky a motívu správania sa hl. postáv, namiesto toho nám autor podáva čiernobiele typizovanie postáv (Kraus je ten všehoznalý fešák, Váňa je ten tupý tučko ktorý furt myslí na žranicu atd...)

- Vadí mi (a aj v Uzle som to vytkol) to nehanebné flirtovanie Krausa s inými ženami. Aspoň že v tejto časti si to s jeho objektom záujmu nerozdal... ved má predsa ženu a deti... Ale aj tak, nemá on výčitky svedomia? Ja by som mal jak hovado. Napríklad tuná autor mohol viac opísať Krausovu psychiku...

- Až príliž veľa pijú, nieže by to bolo nemorálne ale, doboha, ved sú policajti v službe! To zároveň zvládajú riadiť autá, naháňať páchateľa a viesť vyšetrovanie? A ich vedeniu to nielenže nevadí ale aj sa pridá!? V tých dobách bola vodka riedená, nebola tak silná alebo čo?

- Až príliž nepravdepodobná zhoda okolností pri nachádzaní stôp, ktorá posúva vyšetrovanie vpred... nejak som tomu nemohol uveriť.

+ Napriek tomu to bolo celkem OK, bolo to akčné, zaujímavé a ľahko sa to čítalo.
Takže u mňa 3/5 ... idem na dalšie diely....

brabofka
01.03.2013 4 z 5

Klasický příběh od D. Dána. Nezklamal, spíše překvapil. Škoda jen, že v ČR jich vyšlo tak málo. A na slovenský originál nemám odvahu. I když, za chvíli asi nastanou abstinenční příznaky na četbu tohoto druhu a tak mi nic jiného asi nezbyde.

Macek58
11.06.2012 5 z 5

Jak se člověk začte do první knihy Dominika Dána, neskončí, pokud nebude mít přečtené všechny.