Moucha

Moucha https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131928/moucha-131928.jpg 4 615 615

Další z řady detektivek velmi úspěšného a oblíbeného slovenského spisovatele Dominika Dána nás zavádí na Slovensko rok po sametové revoluci. Nejen slovenští kriminalisté se v té době musí potýkat s nárůstem zločinů, brutality i vražd. Jedním z případů je i vražda mladého děvčete, jejíž tělo našli policisté už ve stádiu značného rozkladu. Zdá se, že neexistují žádné důkazy...... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Mucha , 2009

kolacky
17.09.2021 4 z 5

Já ty chlapy miluju! Krauza, Burgera, Hanzela, Vaňu aj ostatných "fízlov"...

smardice
28.07.2021 5 z 5

Další skvělý díl. Sice jsem někde zjistila, že by chronologicky měla následovat "Beštie", ale nevím, zda si napřed nepřečíst "Mucholapku", která po roce navazuje na "Mouchu" a nevyřešenou vraždu Cley.

IVANA0123
04.06.2021 5 z 5

Teď jsem si tuto knihu dala repete, protože chci celou serii přečíst chronologicky a musím říct, že ani napodruhé jsem se nenudila. Tento díl je rozhodně jeden z nejlepších. Zábavný a poučný zároveň a tim, že už jsem si něco pamatovala a tolik jsem nespěchala na vyřešení, tak jsem knihu četla pozorněji a víc si ji užila a znovu bych dala 5*.
(6/21)

Mudry
21.03.2021 5 z 5

Co dodat ? Dominik Dán mě ani po desáté nezklamal. Zítra běžím do knihovny pro Mucholapku.

Nunynka
08.03.2021 5 z 5

Dominik Dán nikdy nezklame. Moc se mi líbí jeho styl psaní. Vtípky detektivů,vyšetřovací postupy,které jsou tak opravdové. I když tentokrát Dán svoji nechutností předčil i mistra v tomto oboru Cartera :-) Moc se těším na pokračování.

EliskaD
13.02.2021 3 z 5

Po velkém mediálním ohlase jsem se rozhodla i já přečíst něco od Dominika Dána. Po přečtení musím konstatovat, že to pro mě bylo zklamání. Dánovi se nedá upřít literární talent a um čtivě psát (četla jsem ve slovenštině). Samotný příběh je takovým průměrem. Čtenář od začátku tuší, kdo je padouch a jen čeká, kdy to budou vědět i neustále nasávající policisté. V závěru knihy docela zajímavý zvrat, avšak nedojde k dořešení zločinu z druhé dějové linie - k tomu je pravděpodobně potřeba přečíst další díl. To mě trochu rozhořčilo. Váhám mezi ** a ***. Nakonec volím za horší 3, protože se mi kniha opravdu dobře četla a postup vyšetřování uvěřitelný (i když se spoustou příliš velkých náhod).

Pípasek
28.01.2021 5 z 5

Kdo má rád tohoto autora, přijde si na své. Opět výborné vtipné hlášky, dost brutální i když naučné pasáže, napětí až do samého konce

Česneksmedem
24.01.2021 4 z 5

Další velice dobrá dánovka. Řekl bych tak 4,75 hvězdy. Pro někoho možná budou tíž stravitelné informace z forenzní entomologie. Konec je samozřejmou pozvánkou na následující díl, takže hurá na něj! Knihu vřele doporučuji.

Opatov
17.01.2021 5 z 5

Audio. Další skvělý díl, který na konci navazuje na další příběh Našeho města. Politiky minimálně. Jeden z nejlepších dílů.

viweb
04.01.2021 5 z 5

Vynikající

Peter73
30.12.2020 5 z 5

Tak trochu iný Dan, ako som čakal, dobrý, nie podľa šablony.
Na začiatku trestný čin vraždy, ďalej nebudem hovoriť, aby som Vás nepripravil o potešenie. Potom je to mravčia práca kriminalistov, ich metódy, hantýrka a aj niečo iné. Drsný popis, bez servítky, takmer zhodný s realitou. Koniec je tak dvojzmyselne otvorený.... nepoviem nič. Prečítajte, jedna z TOP kníh DD.

ArwenAragorn
09.12.2020 4 z 5

61%
"Čo si to natrela pod nos?" zašepkal Vaňa Otovi, aby ho nepočula.
"Viem ja, čo používajú vedci proti smradu? My používame vodku, oni krémiky, preto sme my policajti a oni iba doktori. Chápeš už ten rozdiel?"

Tak tenhle díl se mi líbil. Kriminalisté využívají poprvé metodu forenzní entomologie. Zase stará dobrá parta a neodmyslitelné chlastačky. Četla jsem opět ve slovenštině, je to určitě lepší než čeština. A určitě čtěte tak, aby Vám jednotivé díly časově navazovaly. Tento je z roku 1990. Já si přečetla dřív Mucholapku a pak jsem v tom měla trochu guláš.

mataj
31.10.2020 5 z 5

(audiokniha)
Další díl z porevolučního období mě opět nadchl. Sympatické a uvěřitelné postavy vyšetřovatelů, které přistupují ke všemu se svým typickým humorem, příjemně odsýpající děj a neočekávaný závěr. A i když ne všechno se vyřešilo, nemůžu dát jinak než plný počet.

o_mega
30.08.2020 3 z 5

Miestami otravne a nudne hlavne sekcia okolo vysvetlovania novych kriminalistickych metod = mucha taka hentaka onaka.

Kami33
19.08.2020 5 z 5

Čtivé, než se rozečtete, už je konec.

hanzmb
27.07.2020 5 z 5

Jako vždy vynikající detektivka, kdy autorovi věříte slovo od slova. Tentokrát si udělal i fóra na další díl. Už se na něj těším. Snad to bude hned ten příští. Protože se tuto řadu snažím číst chronologicky, zarazila mě 1 nedotažená věc. Objeví se nová postava mezi vyšetřovateli zcela bez jakéhokoliv vysvětlení, proč tam nastoupil, o koho jde apod. Druhá divná věc je manželka s dítětem v kritickém stavu v nemocnici a za celou dobu ani zmínka, že by zajímal o jejich stav.

m_martina
17.07.2020 5 z 5

Celá řada detektivek Dominika Dána si udržuje vysokou úroveň. Autor umí dobře psát a pro mne jsou jeho knihy k životu nezbytné.

Eicherik
16.05.2020 5 z 5

Divoká devadesátá léta se rozjíždí a naše mordparta řeší vraždu mladého děvčete. Série Naše Mesto se mi líbí čím dál víc. Název dílu napovídá, že se ke slovu dostane i entomologie. Konec byl tak napínavý, že jsem knihu odložil až po dočtení.

Kočičáci
19.04.2020 5 z 5

Tak to byla zase jízda! Další parádní porevoluční příběh z Našeho Města a jeho přilehlého lesoparku, kde byla nalezena mrtvola mladé dívky. Mordparta stále ve složení Eduard Burger, Oto Hanzel a Richard Krauz. Obdivuji jejich nasazení, obzvlášť s tím přísunem alkoholu... zdá se to až neskutečné, že vůbec můžou fungovat, natož něco vyšetřit. No jak je vidno, jde to!
Děj má spád, je napínavý a dozvíme se i pár zajímavostí o čeledi mouchovitých. Těším se na Mucholapku!

Petronela16
31.03.2020 5 z 5

Perfektná detektívka z takpovediac"starej ery'.Mne sa to pacilo,už aj preto, že rozumiem tej dobe,nakoľko som v nej vyrastala a dospievala.Taktiez sa mi páči humor, aj keď niekedy čierny, ktory nechýba hlavným postavám.No a najhlavnejšie sa mi páči,keďže som knihu vypočula ako audio,podanie p.Geišberga.Musim povedať,že som skúšala aj čítať Dánové knihy,ale nejako to nešlo.No ale s M.Geišbergom to nemá chybu, skutočne to podáva bohovsky dobre.Takze aj takto sa dá čítať.Za mňa plný počet.