Kráska a zvíře

Dvojice detektivů z Našeho Města je po prázdninách zase spolu. Šéf se vrátil do práce opálený, usměvavý a plný energie. Barva mu zůstala, ale úsměv zamrzl na rtech už druhý den. Maďarští kolegové našli v poli kousek od státní hranice nahé zmasakrované tělo mladé ženy. Mezinárodní vyšetřování se rozbíhá a celý případ je velmi ostře sledován veřejností a médii. Kdo vraha dopadne a co bylo důvodem k této extrémně brutální vraždě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407562/kraska-a-netvor-frf-407562.jpg 4.3284

Naše Mesto 17.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Slovart (ČR)

Kniha Kráska a zvíře

lenkavildomcova

Perfektní jako vždy.

knihomoli
02.11.2020

Kniha mě nijak nenadchla, je čtivá, ale to je asi vše, Knihomoli

Greenfingers
07.09.2020

Po přečtení dvou tuctů detektivek Dominika Dána lze jen stěží očekávat nějaké překvapení. Již jsem si zvykl, že každá jeho kniha těží především ze silného příběhu, většinou zakládajícího se na skutečných událostech. "Vraždári od dvoch levov" - partička vykutálená, vykonávají své rutinní povinnosti sice s náležitým nasazením, ale nezapomínají ani na občasné legrácky pro zpestření jejich jistě náročné práce. Sem tam nějaké to pivečko nebo něco ostřejšího... nevadí, že to je v pracovní době (na Slovensku je to prostě tak). Jejich mluva je lidová a v ničem si nezadá s řečí ostatních smrtelníků, o sprostá slova není nouze. Na druhé straně, všechno tohle působí velice věrohodně. Mám ty "kluky" prostě rád, přirostli mi k srdci. Už se těším na další "jízdu" s Ríšou a jeho parťáky.

ViolettaCh.
17.07.2020

Za mě opět parádní dánovka, kde se řeší souběžně dva zajímavé případy. A opět typicky drsný humor party detektivů. Takže všechny dánovky mám kompletně přečteny a nyní netrpělivě čekám na konec července, kdy vyjde Klbko zmijí.

mi-380
17.03.2020

Kolega triatlet se v roce 2017 nestrefil do té pravé dánovky. Ve svém komentáři celkem výstižně popisuje zápory, s některými musím souhlasit, tenhle díl také neřadím mezi nejlepší. Triatlet ale nevidí, nebo nechce vidět, klady. Nebudu se opakovat, pětadvacetkrát už jsem je v předchozích komentářích popisoval. Dvanáctkrát jsem hodnotil plným počtem (pravda, vždy to bylo s podporou skvělé četby Jozefa Vajdy nebo Mariána Geišberga).
Tentokrát je to jen taktak za čtyři hvězdy, pro každého detektiva jedna (stárnoucí parta Krauz, Chosé, Burger, Hanzel): 70 % (aktuálně 253 hodnotících dává průměr 86 %).

„… a zlomila som si dva nechty, tieto...“ a ukázala im pravú ruku.
„On vás znásilnil?“ skúsil Chosé.
„To nie,“ usmiala sa Martina. „Ja som sa bránila, ale... znásilnenie to nebolo, to bolo iba tak, akože... bože, ako by som vám to...“
„Normálne.“
„Tak normálne sme mali sex, a to je všetko. Ako to prebiehalo, to vám nebudem vysvetľovať.“

P.S.
Čtu stále přísně chronologicky, jde o šestadvacátý příběh, odehrávající se v roce 2008, vydaný jako sedmnáctý v roce 2014. Zbývají mi poslední tři z aktuálního počtu 29, těším se, ale musím si je šetřit.

Šura
20.02.2020

Nemám čas začíst se do nějaké klasické knihy, tak jsem chtěla nějakou čtivou odpočinkovou. Od D. Dána toho mám přečteno už víc a většinou to bylo dobré. Ale úvod této knihy mě spíše odradil. Po prvním večeru s touto detektivkou mám dojem, že jsem se začetla do slohovky nějakého desetiletého dítěte. Úplně první kapitola mi dokonce připomínala amatérské povídky z internetu. Nevím, zda je to překladem, či už autor vaří z vody. Ale mám dojem, že toto je moje poslední Dánovka.

francouz
16.02.2020

tentokrát to nebyla taková jízda jako jindy, kdy Rýša a Chosé jedou naplno, ona se ta dovolenková nálada a návrat Mayora z Chorvatska, chvíli line i knížkou.
Na druhou stránku nemluvně a krásná maldá slečna zavražděná bestiálním způsobem, rozjedou klsické detektivní pátrání, tak jak ho od této mordparty známe a musíme objektivně říci, že i očekáváme.
Je to hon s časem, tak aby stopy nevychladly a zároveń, tak jak to spíše známe z našich luhů a hájů, i boj s byrokracii.
To, ale naši borci zvládají na jedničku, takže už se těším na další kousek.

aralka
18.01.2020

Moje první knížka od Dominika Dána, chtěla jsem si udělat sama obrázek, co na něm všichni mají a určitě je to hlavně čtivost, hovorový jazyk a policejní slang (mě osobně někdy přišel až trapný), ale to je asi záležitost vkusu a osobního nastavení. Jinak případ celkem jednoduchý, až na pár falešných odboček. Při čtení cesta v metru pěkně ubíhala :-)

Cela číslo 17
Cela číslo 17