Kráska a zvíře

Dvojice detektivů z Našeho Města je po prázdninách zase spolu. Šéf se vrátil do práce opálený, usměvavý a plný energie. Barva mu zůstala, ale úsměv zamrzl na rtech už druhý den. Maďarští kolegové našli v poli kousek od státní hranice nahé zmasakrované tělo mladé ženy. Mezinárodní vyšetřování se rozbíhá a celý případ je velmi ostře sledován veřejností a médii. Kdo vraha dopadne a co bylo důvodem k této extrémně brutální vraždě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407562/kraska-a-netvor-frf-407562.jpg 4.3220

Naše Mesto 17.

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno · Slovart (ČR)

Kráska a netvor · 2013

Kniha Kráska a zvíře

Hankie

První "dánovka", která se ke mně dostala v češtině. Příběh nezklamal, dialogy opět potěšily, ale ten jazyk... Prostě k Dánovi patří slovenština, a tak se těším, až i tenhle díl vyjde jako audiokniha. A podle krátkého videa vypuštěného Publixingem to vypadá, že mají nového interpreta pro audioknihy. Hurá!

Kluvo

Moj uz asi 5. az 6. Dan. Takze uz su to vsetko stari znami a tym padom mi uz zacinaju aj liezt na nervi, ale zasa nie az tak veľmi. Opat vyborne napisane. Tento krat nejako menej chlascu, u Jumba su tusim len raz (max. 2 krat) a Chose nikoho nepretiahne. Ziaden vystrel, ziadne nahanacky, pekne poctive rozplietanie uzlov, do ktorých sa zamotavaju svedkovia. Napriek tomu vsetkemu to cloveka nepusti a musi citat. Vynimocne je, ze konecne vsetko aj dopatraju a navyse pachatelov stihne trest (hoci sa chvilu zda, ze najvacsia svina im opat unikne vdaka nasim skvelym zakonom). V pripade maleho dietata to tak celkom ani vrazda ci pokus o vrazdu nebol, len taky fekalny pridavok.

evasamankova

Jako vždy nadmíru čtivá detektivka. Tentokrát snad o něco méně akce, ale zase vyplněno vtipnými dialogy.

Dada077

Krauz zreje, Chosému sa už ani nepostaví, Kuky presedlal z kvetov na zvieratká, uhorková sezóna udrela aj na vraždárov, keby sa zrazu just do toho nevyskytla ďalšia vražda. A tak všetci pátrame a hádame, ktože tú peknú vysokoškoláčku tak dorantal.
Dán je bývalý kriminalista, podanie deja je preto miestami podobné policajnému hláseniu, ale myslím, že žiadny Slovák zatiaľ tak dobre krimi nepísal, tobôž založené na skutočných prípadoch.

Mergirus

Mně se moc líbí dialogy, mají šťávu, vtip,... Spíš mě děsí zvěrstva, kterých jsou někteří lidé schopni.

allyce

Pan Dán psát prostě umí. Sice se v knize toho moc neděje, ovšem dialogy jsou parádní a atmosféra dokonale vystižena.

Kortez

Další Dánovka a žádné překvapení se nekonalo, kniha byla jako vždy velice čtivá a nenechala mne ani na chvíli oddechnout.
Na různé preskačky v čase, postavách, lokacích i vyprávěcích jsem už zvyklý a tak jsem v pohodě proplul až na konec další Dánovy knihy.

pepa4081
28.11.2018

Knížka se jako vždy velmi dobře četla. I kriminalisté zde oproti některým jiným dost zlidštěli. Paralelně se zde vyšetřují dva případy. Ten s dítětem mi přišel celkem zajímavý. Druhý, vlastně hlavní byl naopak dost všední a zpestřila ho pouze brutalita provedení. Autor zde opět velmi věrně popsal práci policie, ale k opravdové detektivce mi tam prostě něco chybí.
Uspokojivé.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

detektivky

Dominik Dán