Cela číslo 17

Cela číslo 17

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26765/cela-cislo-17-lOr-26765.jpg 4.6321

Naše Mesto (5.)

Autor obálky:Jozef "Dodo" Dobrík
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:80-8085-355-6

Peslik

V rámci výzvy jsem na doporučení kámošky sáhla po této knize, začetla se a dočetla. Musím říct, že to bylo dost dobré, není nic co bych vytkla, snad je začátek a můj problém se sehrát s minulostí a přítomností.
Za mě doporučuji a dávám 4*.

bigbabe

Detektivky běžně nečtu, jen když mi manžel něco strčí do ruky: to si musíš přečíst. Ale tohle nebyl ten případ. Dokonce ani výzva: co běžně nečtu, ale využila jsem to jako výzvu: kniha od slovenského autora.
Detektivky běžně nečtu, protože mě vždycky štve, když od poloviny či třičtvrtiny znám vraha. Nevím, jestli na to mám "talent", ale i zde se mi to stalo. Jen jsem počítala s jiným motivem vraždy.
Nicméně dávám tři hvězdy, čtyři dávám výborným knihám a pět výtečným. (-:

ujira

Perfektní, načteno ve slovenštině, zajímavé, napínavé, přirozené. Fakt skvelý autor.

DenisePartridge

Tak já jsem právě objevila nejlepší knihu všech dob a vůbec se tím nehodlám tajit. Kniha je vtipná, napínavá a hlavně upřímná. Ať už si to přiznám nebo ne, vězení je zkrátka fascinující místo (kruté, nelidské, ale fascinující), a je pro mě úžasné, že přesně tyto prožitky dokázal někdo vložit na papír.
"…protože to nestačí jenom říci, slova doznějí a zaniknou, ale papír zůstává navždy."

francouz

Musím se přiznat k tomu, že tento autor mě stále více překvapuje. Nic není prvoplánové a snaží se vždy u další knihy přijít s něčím novým. Tentokrát nás netradičně zavede do nápravného zařízení. A je to opravdu i ukázka psychologie postavy. ( My co jsme byli na vojně si pamatujeme jak nám bylo první noc úzko) A to je zde krásně ukázáno, ano není to žádná velká psychologie, ale na autora detektivky, je to opravdu perfektní.
Já nemohu namítat nic. To jak nyní již naprosto ostřílený borec a čím dál větší kriminalista Richard Krauz a jeho povedený kumpán vyřeší vraždu na Vánoce je jízda, ale pak příjde něco, co zde ještě neměli. Takže pan Dominik D8n putuje mezi mé oblíbence. Už se těším na další případ tohoto výborného spisovatele.

TomHr

První část knihy tak trochu netradiční, ve srovnání s ostatními. Čtenář čeká, co se z toho vyvrbí... a ono se vyvrbí - zase starý dobrý Dominik Dán a jeho sympatická smečka policajtů, humor, napětí a vůbec všechny ty správné ingredience.

Kenika

Všichni severští autoři se můžou jít klouzat, když bratia píšou takové skvosty. A to jsem si myslela, že detektivky nejsou pro mě. Ale tohle byla jízda od začátku až do konce. Tak si to nenechte ujít!

michaela9003

Ze začátku jsem se bála, že budu mít problém přizpůsobit se stylu psaní autora, ale do knihy jsem se velmi rychle zabrala. Za mě skvělá kniha, kterou pravděpodobně brzy zařadím do knihovny doma :)

Márinka

Díky Knižní výzvě jsem se přesvědčila, že D.D. umí.
Více na https://www.treninkpameti.com/news/slepa-spravedlnost/

ritz

Super, moc zajímavý příběh, skvěle napsaný.

St.Evelin

Pro mě naprosto skvělý příběh! Zajímavá zápletka, skvělé prostředí, vše jak má být. S našimi starými známými se však nesetkáváme hned zpočátku, ale jsou tam. A to je sázka na jistotu, detektiv Krauz je prostě třída!!!

PetK

Částečně deníková forma odlišila tento díl "dánovek" od ostatních. Navíc s detektivy se nesetkáváme hned na začátku, ale až v průběhu knihy, a na propojení příběhů si taky musíme počkat. Spokojenost jako vždy, doufám, že Dán nepřestane nikdy psát. :-) A opět doporučuji audio ve slovenčině. Je to bohovské. :-)

Radasek
07.11.2017

Dobře se kniha cetla a ctenar ma moznost nahlednout do praktik slovenskych a ceskych veznic.Hodne me zaujal osud hlavního hrdiny.Libi se me ze Dan nesetril na psychologii.Kniha je ctiva a hlavne pro nektere lidi poucna.

hannah2000
12.10.2017

Krimipříběhy ​Dominika​ ​Dána​ ​jsem​ ​objevila​ ​díky​ ​Čtenářské​ ​výzvě​ ​a​ ​Cela​ ​17​ ​byla​ ​první​.​ ​Zaujal​ ​mě​ ​způsob​ ​psaní. Napětí​ ​proložené​ ​humornými​ ​hláškami​ ​a​ ​příběh​ ​o​ ​hrách​ ​osudu, o​ ​bezpráví,​ ​o​ ​ztrátách​ ​a​ ​nečekaných​ ​zvratech.​ ​Je​ ​to krimipříběh​ ​doplněný​ ​podrobnějším popisem​ ​života​ ​hlavních​ ​aktérů.​ ​Děj​ ​začíná​ ​v přítomnosti​ ​a​ ​postupně​ ​se​ ​vrací​ ​do​ ​minulosti​ ​a odkrývá​ ​důvod,​ ​proč​ ​hlavní​ ​hrdina​ ​skončil​ ​jako​ ​„odsúdený​ ​Puskailer“.​ ​Zvláštní​ ​je​ ​smíření hlavního​ ​hrdiny​ ​se​ ​svým​ ​osudem.​ ​Mohl​ ​by​ ​říct,​ ​že​ ​život​ ​je​ ​prevít​ ​a​ ​lidi​ ​jsou​ ​hnusný.​ ​Mohl​ ​by zahořknout​ ​…​ ​Ale​ ​on​ ​se​ ​s​ ​tím​ ​svým​ ​způsobem​ ​vyrovnal.​ ​Knihu​ ​jsem​ ​četla​ ​v originále​ ​a​ ​znovu​ ​mi to​ ​připomnělo,​ ​jak​ ​je​ ​slovenština​ ​sympatická.​ ​V kombinaci​ ​s umem​ ​spisovatele​ ​se​ velmi​ ​dobře čte.

Seiers
12.10.2017

Pohodovka okořeněná pohledem do vězeňství a jedna z nejlepších audioknih, co jsem kdy slyšel. Geišberg podává skutečně vynikající výkon, příběh nenudí, má vtip i spád. Prostě paráda.

Lucissia
07.10.2017

Tak jsem Dominika Dána zkusila. A musela jsem si slíbit, že tahle první kniha nebude i poslední, protože... Mělo to neuvěřitelný spád od začátku do konce, dost zajímavý byl pohled vězně, přitom autor nehýřil postavami, nebylo to překombinované jako Nesbo... Takové prostě hodně uvěřitelné. Určitě si dám další Dánovu knihu. :-)

Zzanka
19.09.2017

Bavila mě. Víc se mi líbila druhá půlka, která je víc detektivní. Zarazilo mě jen to, že až na výjimky jsou všechny ženské postavy buď negativní nebo hloupé.

Reat
19.09.2017

...ani se Vám nestydím přiznat, že jsem se zamiloval. Do chlapa!!! Tedy abych to uvedl na pravou míru, spíš do jeho díla. Dominik Dán, ať je to ve skutečnosti kdo chce, píše tak fantasticky, že se ze čtení jeho knížek stává návyková záležitost. Tohle je moje třetí detektivka od něj, trošku jiná....jak už je tady poznamenáno od jiných, tady se prolíná jedna linie neprávem odsouzeného s druhou, totiž vyšetřování Krauze a jeho parťáka, aby je šťastná náhoda spojila v jednu a rozjela se taková jízda, že zapomenete na všechno kolem a už se vezete. Držíte palce, doufáte, bojíte se jak to dopadne.....a jak to dopadne?? Neblázněte, přečtěte si. Stojí to za to, věřte mi......"Knihkupectví L...r, prosím?" "Ahoj kámo, tady Míla...poslyš jsi dneska v práci?" "Jojo, jsem, chacháááá, to už jsi to přečet? Ty teda jedeš, děláš vůbec něco jinýho? Jasně, přijď si pro dalšího...Tak večer, čau. Jo a dlužíš mi konečně to pivo!!" No jo, no.....

tlllk
31.08.2017

žiadna veľká politika, slušná zápletka, veľmi čtivá letná oddychovka

Hakenová
23.08.2017

Zajímavý dobře srozumitelný děj, ve kterém se čtenář neztratí. Velmi dobrá četba!

callahanh
17.07.2017

Dominik Dán tentokrát volí trochu jiný způsob a linii s vyšetřováním zločinu prolíná s deníkovými záznamy odsouzeného profesora, čímž dělá z Krauze a spol. do poloviny vedlejší postavy. Posléze už se vrací do starých kolejí a nadvládu přebírá policejní oddělení. Čeho si na Dánovkách cením, je to, že ačkoli o policejní práci toho moc nevím, tak si myslím, že takhle nějak by to mohlo vypadat - minimum akce, ale spíš úmorné prohledávání spisů, hledání souvislostí a výslechy lidí, kteří už mluvili tolikrát, že jsou protivní. Román ma spád, není v něm žádná vata a děj je dost atraktivní a navíc v něm opět nechybí zapletení politiků, což je vždycky velké lákadlo. Dánův styl je čtivý, svižný, nechybí v něm nenucený humor a všechny policejní postavy jsou sympatické a při čtení si vždycky říkám, že doufám, že i v naší policii existuje nějaký takový Krauz, který se do případu zakousne a nespravedlnost tak vyjde najevo. Cela číslo 17 je malinko jiná než "dánovky", které jsem dosud četl, ale pořád výborná. 80%

Kerberos
27.06.2017

Nestává se často,že pravda vyjde nakonec najevo.

josska
18.06.2017

Moje první knížka od spisovatele,zajímavá,místy drsná

lipon
25.05.2017

knihu jsem si poslechl v autě ve formě audioknihy. Po dlouhé době jsem se těšil do auta :-).
Pro mě to byla první kniha od autora, moc jsem od ní neočekával a byl jsem nadšen. Za mě špička - uvěřitelný příběh, zajímavé, napínavé, nepříliš složité.

bábuška
09.05.2017

Opět si mohu jen pochvalovat další z knih mého oblíbeného autora. Tentokrát je celý příběh 'vylepšen' zápisky odsouzeného člověka, který, ač nevinen, ztratí několik let života. Nečekané odhalení nám ukáže, v jak nepěkném světě žijeme.

BlodyFox
02.05.2017

Zatím jsem od něho přečetl (resp. vyposlechl) právě tuto jednu knihu. Nemohu, než konstatovat, že je to poprvé, co jsem za téměř 50 let četby našel knihu, kde je policejní práce popsaná přesně tak, jak je to ve skutečnosti. Ať už se to týká práce na místě činu a jeho okolí, vzájemných rozhovorů mezi policisty, služeb na domácím dosahu apod. Je to opravdu přesně tak, jak DD píše a říkám to z pohledu člověka, který 20 let pracoval jako vyšetřovatel Policie, mj. i na "oddělení vražd". Jsou tam jen mírné rozdíly mezi Slovenskem a ČR, ale opravdu jen mírné (v SR prokurátor, v ČR státní zástupce) a nemají na knihu žádný negativní vliv. Krásně se poslouchá ve slovenském jazyce, je to naprosto autentické a za mne bezchybné.

Moncele
16.04.2017

Po dlouhé době kniha, která mně nechytila... přečetla jsem pouze několik stran, snad dvě kapitoly a vězeňské prostředí asi není nic pro mě. S díky jsem vrátila do knihovny.

wiix
13.04.2017

Jeho knihy sú taká pohoda k pustenej telke u mamy doma, do vlaku plnom ľudí i do práce na skrátenie nudných chvíľ. Táto malo ako čerešňičku na torte napínavý a zaujímavý dej, žiadne nelogické zápletky a uveriteľný zločin.

olcab
12.04.2017

Další skvost z dílny tohoto mého oblíbeného autora. Život ve vězeňském prostředí, postava Puiskailera a hlavně ta nespravedlnost, která se děla v totalitním režimu, ve mně zanechala na dlouho vzpomínky na tuto knihu. Doporučuji!

edith79
06.03.2017

Kam na to Dominik Dán chodí? Opět originální námět, poutavě napsané a napínavé čtení. Bavily mě obě části, ta z vězeňského prostředí, i ta, kde vystupovala moje oblíbená partička detektivů z kanceláře 141.