Cela číslo 17

Cela číslo 17

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26765/cela-cislo-17-lOr-26765.jpg 4.6350

Naše Mesto (5.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)
1. vydání originálu:2007
Počet stran:264
Autor obálky:Jozef "Dodo" Dobrík
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-8085-355-6

VladiKlaisner

Původně jsem myslela, že příběh "vánoční vraždy" bude propojen s vězněm v cele č. 17, ale byl to jen takový odskok. Příběh se nakonec směroval jinak a na mě dost nezvykle, takže zase něco nového.
Po dlouhé době kniha ve slovenštině a tak chvíli trvalo než jsem se začetla.

Toffee

Myslím, že Dána vezmu na milost. Napodruhé se mi výběr povedl a bylo to fajn čtení. Začátek se sice trochu vlekl, ale pak už jsem byla napnutá, jak se to bude vyvíjet dál, kdo je vrah, takže jsem knihu odkládala jen z donucení.

Bar16

První přečtená kniha ve slovenském jazyce a byla jsem příjemně překvapena, jak lehce se mi to četlo. A taky první přečtená kniha slovenského autora, Dominik Dán mi sedl, k jeho knihám se ještě vrátím. :-)

Pavlína79

Mé první setkání s tímto slovenským autorem dopadlo nad očekávání báječně. Nejdřív jsem si myslela, že slovenština bude na obtíž, ale šlo to snadno a děj měl spád, nechybělo ani napětí a na touhu dočíst to ještě tuto noc také bohužel došlo :-). A přitom jsem měla pocit, jak když čtu deník, nic navíc, nic nechybělo, jen popis situace krok za krokem. Malé střípky z osobních životů děj přirozeně odlehčily.

VeronikaAug

Moje první kniha od pana Dána, teď už mám přečtenou i další, Kořeny zla, a vím, že si od něho přečtu í další, ale musela jsem si zvyknout. Bála jsem se tématu vězení a všeho toho okázalého upuštěného mýdla ve sprše a podobného zvěrstva. Ale autor í mě, přecitlivělého čtenáře, dokázal vtáhnout do děje a přitom mě netýrat. Jinak ve výsledku hodně těžký případ, kdy se původní zápletka zdá vlastně naprosto malicherná. Další věc byla vulgarita vyšetřovacího týmu, ale na kriminálku prostě holt nepatří citlivé maminky od dětí, to opravdu musí dělat lidé s hroší kůží. Líbilo se mi, že nakonec to dobře dopadlo a zlo bylo odhaleno a musím říct, že vzhledem k tomu, že pan Dán je zřejmě z oboru, mě to o to víc potěšilo.

pavlinka0250

Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, od které se těžko odchází, ať už do práce nebo spát. Autor píše velmi poutavě, jdu na další jeho knihu a Dominika Dána řadím mezi oblíbené.

Kíťovec

Naprosto mne ta kniha pohltila a už teď mi bude celá mordparta chybět. Člověk čeká vyřešení jednoho opomenutého případu a nakonec takové zvěrstvo. Jsem z toho paf ... :)

jiri77

Oddychová detektivka,která mě více bavila ze začátku, jak Puskailer vypráví svůj příběh a pobyt ve vězení. Ta druhá půle mi přišla méně záživná a už jsem ji dočetl s větším úsilím.

ivoiro

Tak tohle je naprostá špička. Kniha by si zasloužila ne 5, ale 10 hvězdiček. Tady asi není moc co dodat. Kdo nevěří, ať si ji přečte. Kdo věří, ten ji už četl.

Mia24

Výborná kniha od výborného autora.Dočteno do konce,jedním dechem a i slzu jsem uronila. :-)

mig20

Na Dominika Dána jsem narazila až v rámci Čtenářské výzvy. Jako první knihu jsem vybrala Celu číslo 17 vzhledem k vysokému hodnocení zde jsem se na knihu i těšila. Tři časové roviny mě zprvu nepotěšily, ale bylo to zpracované opravdu dobře a v ději jsem se díky tomu vůbec neztrácela.
První polovina knihy mi nepřišla nijak napínavá, nicméně i tak jsem měla nutkavý pocit číst dál. V polovině knihy děj nabral velký spád a s rostoucím napětím jsem druhou půlku jednoduše zhltla. Super kniha, kterou mohu jen doporučit. Určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.

allebra

Na knihu Dominika Dána jsem se chystala už delší dobu, až to uspíšila Čtenářská výzva. Četlo se velmi dobře, takže mám další oblíbený vyšetřovatelský tým, na jehož případy se budu těšit.

harena

Knihy Dominika Dána mě oslovují stále víc. Cela 17 je napínavý příběh, má švih, je čtivý a opět proložený vtipnými hláškama kriminalistů. Ve vězení sedí už čtyři roky nevinně odsouzený Puskailer, který se nechce z osobních důvodů odvolávat a když se Krausovi dostanou do ruky jeho zápisky, ve kterých je řada znepokojujících informací, rozhodne se zjistit, kdo opravdu vraždil.
Dánovy detektivky jsou podle skutečných případů, které pak zpracoval na základě vlastní profesní zkušenosti, jsou proto uvěřitelné a mně bližší a už se těším na další knihy DD.

noizcore

Tak to se mi dlouho nestalo... Čtení dlouho do noci, brzké vstávání ráno, abych zhltl dalších pár stránek. Tři časové roviny - každá z jiného prostředí, perfektně vykreslená psychologie postav a napínavá detektivní linka.
Autora si řadím k oblíbeným a už teď se těším na další knihu.

Peslik

V rámci výzvy jsem na doporučení kámošky sáhla po této knize, začetla se a dočetla. Musím říct, že to bylo dost dobré, není nic co bych vytkla, snad je začátek a můj problém se sehrát s minulostí a přítomností.
Za mě doporučuji a dávám 4*.

bigbabe

Detektivky běžně nečtu, jen když mi manžel něco strčí do ruky: to si musíš přečíst. Ale tohle nebyl ten případ. Dokonce ani výzva: co běžně nečtu, ale využila jsem to jako výzvu: kniha od slovenského autora.
Detektivky běžně nečtu, protože mě vždycky štve, když od poloviny či třičtvrtiny znám vraha. Nevím, jestli na to mám "talent", ale i zde se mi to stalo. Jen jsem počítala s jiným motivem vraždy.
Nicméně dávám tři hvězdy, čtyři dávám výborným knihám a pět výtečným. (-:

ujira

Perfektní, načteno ve slovenštině, zajímavé, napínavé, přirozené. Fakt skvelý autor.

DenisePartridge

Tak já jsem právě objevila nejlepší knihu všech dob a vůbec se tím nehodlám tajit. Kniha je vtipná, napínavá a hlavně upřímná. Ať už si to přiznám nebo ne, vězení je zkrátka fascinující místo (kruté, nelidské, ale fascinující), a je pro mě úžasné, že přesně tyto prožitky dokázal někdo vložit na papír.
"…protože to nestačí jenom říci, slova doznějí a zaniknou, ale papír zůstává navždy."

francouz

Musím se přiznat k tomu, že tento autor mě stále více překvapuje. Nic není prvoplánové a snaží se vždy u další knihy přijít s něčím novým. Tentokrát nás netradičně zavede do nápravného zařízení. A je to opravdu i ukázka psychologie postavy. ( My co jsme byli na vojně si pamatujeme jak nám bylo první noc úzko) A to je zde krásně ukázáno, ano není to žádná velká psychologie, ale na autora detektivky, je to opravdu perfektní.
Já nemohu namítat nic. To jak nyní již naprosto ostřílený borec a čím dál větší kriminalista Richard Krauz a jeho povedený kumpán vyřeší vraždu na Vánoce je jízda, ale pak příjde něco, co zde ještě neměli. Takže pan Dominik D8n putuje mezi mé oblíbence. Už se těším na další případ tohoto výborného spisovatele.

TomHr

První část knihy tak trochu netradiční, ve srovnání s ostatními. Čtenář čeká, co se z toho vyvrbí... a ono se vyvrbí - zase starý dobrý Dominik Dán a jeho sympatická smečka policajtů, humor, napětí a vůbec všechny ty správné ingredience.

Kenika

Všichni severští autoři se můžou jít klouzat, když bratia píšou takové skvosty. A to jsem si myslela, že detektivky nejsou pro mě. Ale tohle byla jízda od začátku až do konce. Tak si to nenechte ujít!

michaela9003

Ze začátku jsem se bála, že budu mít problém přizpůsobit se stylu psaní autora, ale do knihy jsem se velmi rychle zabrala. Za mě skvělá kniha, kterou pravděpodobně brzy zařadím do knihovny doma :)

Márinka

Díky Knižní výzvě jsem se přesvědčila, že D.D. umí.
Více na https://www.treninkpameti.com/news/slepa-spravedlnost/

ritz

Super, moc zajímavý příběh, skvěle napsaný.

St.Evelin

Pro mě naprosto skvělý příběh! Zajímavá zápletka, skvělé prostředí, vše jak má být. S našimi starými známými se však nesetkáváme hned zpočátku, ale jsou tam. A to je sázka na jistotu, detektiv Krauz je prostě třída!!!

PetK

Částečně deníková forma odlišila tento díl "dánovek" od ostatních. Navíc s detektivy se nesetkáváme hned na začátku, ale až v průběhu knihy, a na propojení příběhů si taky musíme počkat. Spokojenost jako vždy, doufám, že Dán nepřestane nikdy psát. :-) A opět doporučuji audio ve slovenčině. Je to bohovské. :-)

Radasek
07.11.2017

Dobře se kniha cetla a ctenar ma moznost nahlednout do praktik slovenskych a ceskych veznic.Hodne me zaujal osud hlavního hrdiny.Libi se me ze Dan nesetril na psychologii.Kniha je ctiva a hlavne pro nektere lidi poucna.

hannah2000
12.10.2017

Krimipříběhy ​Dominika​ ​Dána​ ​jsem​ ​objevila​ ​díky​ ​Čtenářské​ ​výzvě​ ​a​ ​Cela​ ​17​ ​byla​ ​první​.​ ​Zaujal​ ​mě​ ​způsob​ ​psaní. Napětí​ ​proložené​ ​humornými​ ​hláškami​ ​a​ ​příběh​ ​o​ ​hrách​ ​osudu, o​ ​bezpráví,​ ​o​ ​ztrátách​ ​a​ ​nečekaných​ ​zvratech.​ ​Je​ ​to krimipříběh​ ​doplněný​ ​podrobnějším popisem​ ​života​ ​hlavních​ ​aktérů.​ ​Děj​ ​začíná​ ​v přítomnosti​ ​a​ ​postupně​ ​se​ ​vrací​ ​do​ ​minulosti​ ​a odkrývá​ ​důvod,​ ​proč​ ​hlavní​ ​hrdina​ ​skončil​ ​jako​ ​„odsúdený​ ​Puskailer“.​ ​Zvláštní​ ​je​ ​smíření hlavního​ ​hrdiny​ ​se​ ​svým​ ​osudem.​ ​Mohl​ ​by​ ​říct,​ ​že​ ​život​ ​je​ ​prevít​ ​a​ ​lidi​ ​jsou​ ​hnusný.​ ​Mohl​ ​by zahořknout​ ​…​ ​Ale​ ​on​ ​se​ ​s​ ​tím​ ​svým​ ​způsobem​ ​vyrovnal.​ ​Knihu​ ​jsem​ ​četla​ ​v originále​ ​a​ ​znovu​ ​mi to​ ​připomnělo,​ ​jak​ ​je​ ​slovenština​ ​sympatická.​ ​V kombinaci​ ​s umem​ ​spisovatele​ ​se​ velmi​ ​dobře čte.

Seiers
12.10.2017

Pohodovka okořeněná pohledem do vězeňství a jedna z nejlepších audioknih, co jsem kdy slyšel. Geišberg podává skutečně vynikající výkon, příběh nenudí, má vtip i spád. Prostě paráda.

Lucissia
07.10.2017

Tak jsem Dominika Dána zkusila. A musela jsem si slíbit, že tahle první kniha nebude i poslední, protože... Mělo to neuvěřitelný spád od začátku do konce, dost zajímavý byl pohled vězně, přitom autor nehýřil postavami, nebylo to překombinované jako Nesbo... Takové prostě hodně uvěřitelné. Určitě si dám další Dánovu knihu. :-)